Jump to content
g_ar

Σχολιασμός παλιών χιονιάδων-κακοκαιριών (Photo+vid)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 10/1/2023 at 5:16 ΜΜ, heavy snow είπε:

11 χρονια για 5+ εκατοστα στην Θεσσαλονικη???Τωρα το διαβασα αυτο.

Δηλαδη στουσ κετροβορειουσ  που ειχαμε τον δεκεμβριο του 2010 και του φεβρουαριου του 2012 ποσο εροξε στην θεσσαλονικη?

 

Ήταν 10 ολική κάτ αρχάς...και το 2010 και 2012 μόνο χιονόπτωση με ελαφριά χιονόστρωση σε εύκολες επιφάνειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ήταν 10 ολική κάτ αρχάς...και το 2010 και 2012 μόνο χιονόπτωση με ελαφριά χιονόστρωση σε εύκολες επιφάνειες.

απο φλεβαρη 2006 μεχρι γεναρη του 2017 γεναρη του 2014 δεν ειχε στρωσει και δρομο  ;;

Γενικα εχω τις εξης αποριες για θεσσαλονικη,

Ποσο εριξε δεκεμβρη 07, Τελη γεναρη και μαρτη 2010, και αν χιονισε δεκεμβριο 2014

και μετα το σπασιμο της αχιονιας ποια θα ηταν η συγκριση των χιονιαδων αριαδνη,ωκεανιδα,λεανδρος,μηδεια για θεσσαλονικη

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Γιάννης μασ said:

απο φλεβαρη 2006 μεχρι γεναρη του 2017 γεναρη του 2014 δεν ειχε στρωσει και δρομο  ;;

Γενικα εχω τις εξης αποριες για θεσσαλονικη,

Ποσο εριξε δεκεμβρη 07, Τελη γεναρη και μαρτη 2010, και αν χιονισε δεκεμβριο 2014

και μετα το σπασιμο της αχιονιας ποια θα ηταν η συγκριση των χιονιαδων αριαδνη,ωκεανιδα,λεανδρος,μηδεια για θεσσαλονικη

 

 

2014 δεν έστρωσε στον δρόμο (ίσως πολύ λίγο), το 2007 έκανε 2-3 εκ. Max, Μάρτη 2010 παίζει να μην χιόνισε καν, Γενάρη 2010 είχε μόνο ασθενή φαινόμενα αποκλείεται να έστρωσε.

Ωκεανίδα/Λέανδρος/Μήδεια ήταν κάπου στα 5-10 εκ στο κέντρο, αριαδνη 10-15.

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Πωω ισα ισα ειχε κεντρο....αρκετα μεγαλη διαφορα με πευκακια-παγασες....εχεις μηπως και απο μαρτιο 2011, η φλεβαρη 2012 ? παντως η 8ετια 2007-2014 ηταν πετρινα χρονια για τον βολο, αν σκεφτεις οτι απο δεκεμβρη του 14 μεχρι και σημερα εχει κανει 3 φορες 20 εκ + , 2 φορες 5 εκ + και αλλες ποσες πασπαλες της ταξης των 2-4 εκ

Εχω ναι!! Απο 2011. Δυστυχώς έπεσα πάνω ακριβώς στα πέτρινα χρόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω βλέπετε το "τρελό" χιόνι το απόγευμα του χιονιά του 2011 στο Βόλο χαχαχ. Τριχες. Μετά ξεσκίστηκε στο χιονόνεςρο!!

Την άλλη μέρα ανέβηκα στην Αλλη Μεριά (100μ υψομετρο) και βρήκα την υγεια μου!

SDC10727.JPG

 

SDC10730.JPG

SDC10736.JPG

SDC10737.JPG

SDC10738.JPG

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Yata είπε:

2014 δεν έστρωσε στον δρόμο (ίσως πολύ λίγο), το 2007 έκανε 2-3 εκ. Max, Μάρτη 2010 παίζει να μην χιόνισε καν, Γενάρη 2010 είχε μόνο ασθενή φαινόμενα αποκλείεται να έστρωσε.

Ωκεανίδα/Λέανδρος/Μήδεια ήταν κάπου στα 5-10 εκ στο κέντρο, αριαδνη 10-15.

Ειχε τοσο πολλα ο λεανδρος κεντρο ; γιατι εψαχνα φωτο και εχω βρει μονο απο την αρχη που αρχισε να στρωνει.....Μονο απο καστρα εχω δει φωτο με 5 εκ στον λεανδρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εδω βλέπετε το "τρελό" χιόνι το απόγευμα του χιονιά του 2011 στο Βόλο χαχαχ. Τριχες. Μετά ξεσκίστηκε στο χιονόνεςρο!!

Την άλλη μέρα ανέβηκα στην Αλλη Μεριά (100μ υψομετρο) και βρήκα την υγεια μου!

SDC10727.JPG

SDC10728.JPG

SDC10730.JPG

SDC10736.JPG

SDC10737.JPG

SDC10738.JPG

Και αν θυμασαι το επομενο βραδυ (8/3/2011) εκανε μια απιστευτη χιονομπορα με αρνητικες που εστρωσε αμεσως θυμαμαι δηλαδη και 9/3 χιονισμενα ηταν εξω οταν ξυπνησα....Τεραστια ενταση,  θυμιζε  την χιονομπορα 10/3/2022.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Γιάννης μασ said:

Ειχε τοσο πολλα ο λεανδρος κεντρο ; γιατι εψαχνα φωτο και εχω βρει μονο απο την αρχη που αρχισε να στρωνει.....Μονο απο καστρα εχω δει φωτο με 5 εκ στον λεανδρο

Έκανε και 10 σε κάποια σημεία στο κέντρο σύμφωνα με το northmeteo

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

2012 τωρα. Τιποτα αξιόλογο. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ χαχαχα

Τη γκαντεμιά μου μέσα.

 

SDC13300.JPG

SDC13301.JPG

SDC13302.JPG

SDC13304.JPG

Ουτε με το θερμο μετωπο στις 2/2 δεν εστρωσε αγιο νικολαο ; πευκακια ειχαμε παλι 5 εκ ολικη αν και μετα εβρεξε

 

 

επισης στην 1η φωτο φαινεται να εχει ενα 5ποντο, αλλα στις υπολοιπες φαινεται λιγοτερο

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι σοβαρά χιόνια αυτά. Ο Βόλος...αν ξεκινήσει καλά, είτε σε βροχή (δες Οκτώβρης του 2006 κτλ) είτε σε χιόνι, δεν σταματά με τίποτα. Καταπίνει οποιαδήποτε πεδινή πόλη στην Ελλάδα. Δεν συγκρίνεται με καμια απολύτως. 

Αλλα έχει και άπειρες μούφες στο ενεργητικό του. Απειρες ομως. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ουτε με το θερμο μετωπο στις 2/2 δεν εστρωσε αγιο νικολαο ; πευκακια ειχαμε παλι 5 εκ ολικη αν και μετα εβρεξε

Τιποτε ρε συ σου λέω. Αγιος Νικόλαος είναι κάτι σαν την Καμπότζη χαχαχα

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δεν είναι σοβαρά χιόνια αυτά. Ο Βόλος...αν ξεκινήσει καλά, είτε σε βροχή (δες Οκτώβρης του 2006 κτλ) είτε σε χιόνι, δεν σταματά με τίποτα. Καταπίνει οποιαδήποτε πεδινή πόλη στην Ελλάδα. Δεν συγκρίνεται με καμια απολύτως. 

Αλλα έχει και άπειρες μούφες στο ενεργητικό του. Απειρες ομως. 

Εεε ναι απειρες μουφες γιατι εχει και απειρες ευκαιριες ...αχαχαχα απλα τις πιο πολλες τις χανει....τεραστια μουφα επισης ο λεανδρος που περιμεναμε 30-40 χιλιοστα χιονονερο και χιονι και εριξε 1 χιλιοστο και 12 νιφαδες αχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, Yata said:

2014 δεν έστρωσε στον δρόμο (ίσως πολύ λίγο), το 2007 έκανε 2-3 εκ. Max, Μάρτη 2010 παίζει να μην χιόνισε καν, Γενάρη 2010 είχε μόνο ασθενή φαινόμενα αποκλείεται να έστρωσε.

Ωκεανίδα/Λέανδρος/Μήδεια ήταν κάπου στα 5-10 εκ στο κέντρο, αριαδνη 10-15.

Η μούφα της Θεσσαλονίκης στην Μηδεια ήταν εντυπωσιακή, πάλι καλά εγώ ήμουν Περαία και εκεί έκανε μεγάλο χιόνι (παρόλο που το έλιωσε σε χρόνο ρεκόρ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τιποτε ρε συ σου λέω. Αγιος Νικόλαος είναι κάτι σαν την Καμπότζη χαχαχα

εδω εχω βιντεακια και φωτο απο 2010-2012 ....Για να δεις διαφορα με το κεντρο αχαχχαχ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Yata είπε:

Η μούφα της Θεσσαλονίκης στην Μηδεια ήταν εντυπωσιακή, πάλι καλά εγώ ήμουν Περαία και εκεί έκανε μεγάλο χιόνι (παρόλο που το έλιωσε σε χρόνο ρεκόρ)

στην μηδεια δεν ηταν που εριχνε στουπα και δεν εστρωνε με -2 ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Γιάννης μασ said:

στην μηδεια δεν ηταν που εριχνε στουπα και δεν εστρωνε με -2 ;

Στη Θεσσαλονίκη ναι, στον δήμο Θερμαϊκού δυσκολευόταν μέχρι 13/2 βράδυ αλλά 14/2 ξημερώματα (4-8 πμ) έκανε μια ακραίας εντασης χιονοθύελλα με -4/-5 βαθμούς που τον έθαψε παρά το θερμό και υγρό έδαφος. Στην Θεσσαλονίκη τα φαινόμενα πρέπει να ήταν ήπια με ελάχιστη -3,6. Τότε Περαία/Μηχανιώνα είχαν 20-25 εκ. Πλαγιάρι/Τριλοφο/Ραντάρ είχαν ίσως και 30-40+.

Με το που έπεσε η ένταση ο Βαρδάρης άρχισε να εξαφανίζει το χιόνι παρόλο που χιόνιζε ως το βράδυ. Ήδη από τις 2 το μεσημέρι ζήτημα να έμεινε το μισό σε σύγκριση με νωρίς το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

εδω εχω βιντεακια και φωτο απο 2010-2012 ....Για να δεις διαφορα με το κεντρο αχαχχαχ

 

Η θερμονησίδα κάνει τη διαφορά!! Στο κέντρο του Βόλου έχει πολύ μπετό. Για να στρώσει δρόμο πρέπει να έχει έντονα φαινόμενα. 9 χρόνια δούλεψα στο Βόλο. 2006 (καλοκαίρι) με 2015. Μόνιμα έζησα 2006-2014.  Δεν έστρωσε δρόμο ρε συ!! ΠΟΤΕΕΕ!!! Το πίστεύεις?? Και ξενοίκιασα κάπου το φθινόπωρο του 14 (μετά πηγαινοερχόμουν Αθήνα - Βόλο) . Φεύγω για διακοπές Αθήνα τις γιορτές του 2014 και μετά απο λίγες ημέρες ρίχνει το μισό μέτρο. Τραβούσα τα μαλλιά μου!!Μόλις επέστρεψα στη δουλεία μου γύρω στις 7/1 είχε ακόμα χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τελευταίος καλό χιονιάς στη Λαμία στις  14/2/2021,15-20 ποντους έφτασε το χιόνι στην βόρεια πλευρά της πόλης.Θυμαμαι ειχα σκάσει που δεν ειμουν εκεί για να τον ζήσω,ευτυχώς που έγινε μακελειό 2 μέρες αργότερα και στην Αττική...Παρόμοιες ποσότητες έριξε και στη βουλα..Αν δεν είχαμε όρθιες Τ θα είχε σίγουρα πολύ παραπάνω..

 

Screenshot_2023-01-08-12-04-35-462.jpg

202103191927291597-600x338.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικροs Δυτικοs χιονιαs (απο τα 450 - 500 μετρα υψομετρο) το 2015 με την παπλαμουδα που μπαινει στα Γιαννενα με ολικη χιονοστρωση περιπου 5 εκατοστων.Πολυ κατωτερη ομωs του 2005.

Φετοs κλεινουμε τα 18 χρονια  χωριs αξιολογο Δυτικο χιονι στα Γιαννενα.

archives-2015-2-2-6-2.png.a822fbadfd7ed1763453cd3891be264b.png

archives-2015-2-2-6-7.png.edcb513c0a0507a5fc5ec608080b2b3e.png

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επετειος σημερα μιας ακραιας πολικης εισβολης το 1968...μια απο τις ελαχιστες ημερες με ολικο παγετο στο Θησειο μεταπολεμικα ...διακυμανση -4,5...-0,5c..παρα το ακραιο ψυχος ομως ηταν μια γενικα ηλιολουστη μερα στην Αθηνα λογω του ΒΔ στριμ(ειχε χιονισει για μερικες ωρες το πρωι 13.1.68)...ακραια χιονοθυελλα για βορειες Κυκλαδες...για Ανδρο κ Τηνο οι μεγαλυτερες ποσοτητες χιονιου που εχουν πεσει μεταπολεμικα στις παραλιες...

archives-1968-1-14-0-0.png

archives-1968-1-14-0-1.png

Screenshot_20230114-105039_Chrome.jpg

Screenshot_20230114-105114_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Μικροs Δυτικοs χιονιαs (απο τα 450 - 500 μετρα υψομετρο) το 2015 με την παπλαμουδα που μπαινει στα Γιαννενα με ολικη χιονοστρωση περιπου 5 εκατοστων.Πολυ κατωτερη ομωs του 2005.

Φετοs κλεινουμε τα 18 χρονια  χωριs αξιολογο Δυτικο χιονι στα Γιαννενα.

archives-2015-2-2-6-2.png.a822fbadfd7ed1763453cd3891be264b.png

archives-2015-2-2-6-7.png.edcb513c0a0507a5fc5ec608080b2b3e.png

 

Τι μανια ειναι αυτη με τους δυτικους χιονιαδες? εκτος και αν το λες απλα αναφορικα οτι εχει 18χρονια να κανει αξιολογο δυτικο χιονι .Απλα καποιος τωρα τελευταια ειπε οτι εχει 18 χρονια να χιονισει γιαννενα καλα με εξαιρεση την αριαδνη , το οποιο ειναι χαζο γιατι εχει ριξει πολλες φορες....εκτος αυτου δεν νομιζω οτι ηταν ποτε τοσο συχνα τα μεγαλα χιονια με δυτικη διαταξη, νομιζω οτι στα γιαννενα τα μεγαλα χιονια τα ριχνει κυριως με  εγκλωβισμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σήμερα (14-15/1)

1968: ελάχιστες θερμοκρασίες ρεκόρ σε Λάρισα (-21,6) και Θεσσαλονίκη (-12,6). -0,5 μέγιστη στην την Αθήνα, επίσης ρεκόρ Ιανουαρίου. Χιόνια στα παράλια της Κρήτης, ακόμα και στην πολη της Ρόδου (μοναδική περίπτωση μαζί με το 1987).

Η θερμοκρασία στα 850 άγγιξε το -21 στα Ελληνοσκοπιανα σύνορα

1972: σημαντικός χιονιάς ΑΒΑ ρεύματος

1973: αξειοσημειωτη ψυχρή εισβολή κυρίως για το ανατολικό/νότιο Αιγαίο. Πάλι χιόνισε στα παραθαλάσσια της Κρήτης

1995: Τυφώνας στη μεσογειο προκαλεί σοβαρή κακοκαιρία στην Ελλάδα και μεγάλο χιονια στην βόρεια/κεντρική ελλαδα (εξασθένησε σε τροπική καταιγίδα όταν έφτασε στην Ελλάδα). Στη Θεσσαλονίκη το χιόνι αγγίζει τα 40 εκ.

2001: κακοκαιρία με πολύ θυελλώδεις ανέμους σε όλη την χωρα και καταστροφες

2019: (14/1) -19 βαθμοί φλωρινα

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης μασ είπε:

Τι μανια ειναι αυτη με τους δυτικους χιονιαδες? εκτος και αν το λες απλα αναφορικα οτι εχει 18χρονια να κανει αξιολογο δυτικο χιονι .Απλα καποιος τωρα τελευταια ειπε οτι εχει 18 χρονια να χιονισει γιαννενα καλα με εξαιρεση την αριαδνη , το οποιο ειναι χαζο γιατι εχει ριξει πολλες φορες....εκτος αυτου δεν νομιζω οτι ηταν ποτε τοσο συχνα τα μεγαλα χιονια με δυτικη διαταξη, νομιζω οτι στα γιαννενα τα μεγαλα χιονια τα ριχνει κυριως με  εγκλωβισμο

To λεω γιατι απλα αυτο ηθελα να γραψω.

Καμια μανια δεν υπαρχει με τουs Δυτικουs χιονιαδεs και ολα σχολιαζονται εδω.Τωρα ετυχε αυτο μιαs και υπηρχε μπλα μπλα στην αναλυση χαρτων.

Στο ξεχωριστο θεμα που ανοιξα για τα χιονια στα Γιαννενα απο το 2017 δεν εχω κανει καμια αναφορα γιατι δεν ξαναχιονισε με δυτικο.

Τωρα το πωs βλεπει ο καθεναs δεν με ενδιαφερει και που σου απανταω σε αυτη την ερωτηση το θεωρω χαζο...αλλα μιαs και σε ξερω εδω μεσα θα γραψω τι να κανω. 

Με την διαταξη του Δυτικου χιονια του 2005 ειχα για σερι μερεs χιονοπτωσηs και ναι ξερω οτι μπορω να εχω καλα χιονια με εγκλωβισμο αλλα εχει να κανει και ξεχωριστα με την καθε χιονοπτωση οποτε ο καθεναs μπορει να αναφερεται σε καποιον αγαπημενο χιονια του και λογικο να του ερχεται στην μνημη ξανα και ξανα.

Και για τον Βολο ειχα βαλει βιντεο για το μισο μετρο του 2014 και το εχω σχολιασει και αλλεs φορεs μιαs και ειχα εντυπωσιαστει και το εγραφα και εδω και το εγραφα και πιο παλια στο snow report forum οχι γιατι υπαρχει καποια μανια αλλα τυχαινει αν μαs εχει εντυπωσιασει καποιοια διαταξη χιονια να το αναζητουμε πολλεs φορεs.

Αν αναφερθειs και εσυ στο μελλον σε καποια χιονοπτωση ξανα και ξανα και σου πω τι μανια ειναι αυτη για την συγκεκριμενη χιονοπτωση θα περιμενω και εγω την απαντηση σου μιαs και εγω σου απαντησα.

Tεσπα.Εδω μπαινουμε για το αγαπημενο μαs χομπι και να ξεχνιομαστε και παντα με τουs κανονεs του weather club gr

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

To λεω γιατι απλα αυτο ηθελα να γραψω.

Καμια μανια δεν υπαρχει με τουs Δυτικουs χιονιαδεs και ολα σχολιαζονται εδω.Τωρα ετυχε αυτο μιαs και υπηρχε μπλα μπλα στην αναλυση χαρτων.

Στο ξεχωριστο θεμα που ανοιξα για τα χιονια στα Γιαννενα απο το 2017 δεν εχω κανει καμια αναφορα γιατι δεν ξαναχιονισε με δυτικο.

Τωρα το πωs βλεπει ο καθεναs δεν με ενδιαφερει και που σου απανταω σε αυτη την ερωτηση το θεωρω χαζο...αλλα μιαs και σε ξερω εδω μεσα θα γραψω τι να κανω. 

Με την διαταξη του Δυτικου χιονια του 2005 ειχα για σερι μερεs χιονοπτωσηs και ναι ξερω οτι μπορω να εχω καλα χιονια με εγκλωβισμο αλλα εχει να κανει και ξεχωριστα με την καθε χιονοπτωση οποτε ο καθεναs μπορει να αναφερεται σε καποιον αγαπημενο χιονια του και λογικο να του ερχεται στην μνημη ξανα και ξανα.

Και για τον Βολο ειχα βαλει βιντεο για το μισο μετρο του 2014 και το εχω σχολιασει και αλλεs φορεs μιαs και ειχα εντυπωσιαστει και το εγραφα και εδω και το εγραφα και πιο παλια στο snow report forum οχι γιατι υπαρχει καποια μανια αλλα τυχαινει αν μαs εχει εντυπωσιασει καποιοια διαταξη χιονια να το αναζητουμε πολλεs φορεs.

Αν αναφερθειs και εσυ στο μελλον σε καποια χιονοπτωση ξανα και ξανα και σου πω τι μανια ειναι αυτη για την συγκεκριμενη χιονοπτωση θα περιμενω και εγω την απαντηση σου μιαs και εγω σου απαντησα.

Tεσπα.Εδω μπαινουμε για το αγαπημενο μαs χομπι και να ξεχνιομαστε και παντα με τουs κανονεs του weather club gr

 

Πιθανοτατα το υφος μου πριν φανηκε επικριτικο ενω δεν ηταν, οποτε ζητω συγνωμη για αυτη την παρεξηγηση. Εννοειται οτι μπορεις να σχολιαζεις οσες φορες θελεις εναν χιονια , αλλωστε εγω τι κανω (ειδικα σε αυτο το θεμα με παλιες κακοκαιριες αν ανατρεξεις στο παρελθον ειμαι κυριως εγω που σχολιαζω τους ιδιους χιονιαδες αχαχαχαχαχ 😛 ) Καιρικο φορουμ ειμαστε και ειδικα σε περιοδους βαρετοκαιριας το μονο που εχουμε ειναι οι φωτο,οι χαρτες και οι αναμνησεις. Το σχολιο μου δεν πηγαινε προσωπικα σε σενα, και σε κανεναν βασικα, απλα μου εχει κανει εντυπωση που καποια ατομα παραπονιουνται (δεν εννοω εσενα προφανως , ουτε εχω στον νου μου καποιον συγκεκριμενο) που δεν χιονιζει στις περιοχες τους με συγκεκριμενο τροπο γιατι για εμενα τουλαχιστον το ζητουμενο ειναι να χιονισει ασχετως την διαταξη . Και εννοειται οτι και εγω θελω να χιονισει γιαννενα οσο το δυνατον περισσοτερο  ειδικα αν ειναι σε περιοδο που ειμαι εκει ειτε ειναι με δυτικο χιονια ειτε με εγκλωβισμο, απλα αν ειναι πχ να ριχνει 30 εκ καθε χρονο με εγκλωβισμο, μην σωσει να ξανακανει δυτικο ποτε βρε παιδι μου , αυτο λεω 😛 Συγνωμη και παλι αν το υφος μου φανηκε περιεργο προηγουμενως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...