Jump to content
thanossnow

Αναφορές κεντροβόρειου χιονιά 20-22/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

5 πόντους τους φτάσαμε άνετα στις εύκολες επιφάνειες. Πορτοκαλί ο ουρανός επίσης.

Screenshot_20240120_210422_Gallery.jpg

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Τελικά το κέντρο μια απλή χιονόπτωση με το ζόρι. Το είδαμε τουλάχιστον.  Αντικειμενικά τόσο περίμενα ,ίσως λιγο παραπανω.  Τα υπόλοιπα ήταν μόνο ελπιδες. Για το επόμενο φετος, αν και όταν γίνει, θα ήθελα να είναι κλειδωμένες οι Τ ρε παιδιά. Δεν αντέχεται αυτό το 1,5 με 2🤬

Καλή ήταν αυτή η μπούρδα...πάντως διαφωνώ στο αναμενόμενο....δεν ήταν αυτό το αναμενόμενο ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Καλή θητεία να έχεις φανταρε!!!

Γιαννιτσά αφού πιάνει και εκεί στο Ελευθεροχώρι θα γίνεται χαμουλης, απολύτως λογική εικόνα 

ευχαριστώ πολύ!!!
Ναι ρίχνει πολύ καλά στα μέρη μας τώρα και στο χωριό μου και γύρω παντού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Theomanio είπε:

Γιαννιτσά

Χωρίς λόγια

Τι γκαντεμοσκυλο είμαι

 

Καλή μπαλιτσα τα Γιαννιτσά μπράβο, τι να πω φαίνεται οσο πιο μακριά απο την θάλασσα καλύτερες θερμοκρασίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, larissa_mare είπε:

Καλή μπαλιτσα τα Γιαννιτσά μπράβο, τι να πω φαίνεται οσο πιο μακριά απο την θάλασσα καλύτερες θερμοκρασίες 

Μα και οι νιφάδες πολύ ανώτερες ποιοτικά

Στη Θεσσαλονίκη κάτι μυγακια βλέπαμε περισσότερο

Δες Μακροχώρι Γιαννιτσά, ωραίο βαρύ τουφατο χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατεβαίνει το κρύο.....Βελούχι μεσα σε λίγα λεπτά από +2,5οC στον -0,5οC τώρα και χιονοθύελλα.....Πέφτει και το Καπρπενήσι, από 5,5οC σχεδόν στους 4οC τώρα.....σε 2-3 ώρες νομίζω θα πιάσει και αρνητικές!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΟΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΗ η πολυωρη χιονοπτωση και τα 2-3-5-10 ποντακια που εχει και χαιρεται εξω απο την πορτα του, του δινω τη Μαγεια που απολαμβανουμε στην Αττικαρα....

14,0 βαθμοι, Σεπτεμβριος κανονικοτατος, με κουνουπια-μυγες, νοτιαδουρα και εμετιλα στην ατμοσφαιρα.....

Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Fotis είπε:

Τρίκαλα 2,6 βαθμοί με 1,3 σημείο δρόσου και πυκνό χιονόνερο! Σιγά σιγά θα το γυρίσει μάλλον 

Σιγουράκι!! Να το απολαύσετε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

ΟΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΗ η πολυωρη χιονοπτωση και τα 2-3-5-10 ποντακια που εχει και χαιρεται εξω απο την πορτα του, του δινω τη Μαγεια που απολαμβανουμε στην Αττικαρα....

14,0 βαθμοι, Σεπτεμβριος κανονικοτατος, με κουνουπια-μυγες, νοτιαδουρα και εμετιλα στην ατμοσφαιρα.....

Χαχαχαχαχαχα

Ε καλά δεν θα σκίσω και τις κάλτσες μου επειδή μετά από 3 χρόνια είδα και μάλιστα εντελώς υποβιβασμένο έναν χιόνια...είπαμε καλό είναι το χαιρόμαστε αλλά είναι μουφιτσα...αυτά όσον αφορά εμένα που μου πέφτει λίγη γιατί δεν μένω στη Λεμεσό πχ...😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με τον μετεωρολόγο του OPEN Κλέαρχο Μαρουσάκη, τις επόμενες ώρες ο χιονιάς θα κατέβει νοτιότερα ενώ περιμένουμε ακόμα μεγαλύτερη επιδείνωση των φαινομένων. Τις επόμενες ώρες θα καταγραφούν πυκνές χιονοπτώσεις στην περιοχή της Θράκης (Ορεστιάδα, Αλεξανδρούπολη), ενώ χιόνια θα πέσουν σε Θάσο και Σαμοθράκη.

 

Στην Κεντρική και Δυτική Μακεδονία τα φαινόμενα θα συνεχιστούν, ενώ δεν αποκλείεται να έχουμε χιονόστρωση ακόμα και μέσα στη Θεσσαλονίκη. Χιόνια θα εξακολουθούν να πέφτουν σε Φλώρινα, Καστοριά, Κοζάνη, Γρεβενά, Κιλκίς και Κατερίνη.

 

Η κακοκαιρία θα κατέβει τις επόμενες ώρες νοτιότερα, αλλά κυρίως σε πιο ψηλά υψόμετρα (Πήλιο, Όθρυς, Καρπενήσι, Παρνασσός, Δίρφυς, Καλάβρυτα).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρόχουλα καλή στην Λαμία με 7-8 c όπου να ναι θα μπει το ψύχος!

Και στα Κούλα της φθιβτιδας,Οίτη 1200 Μ 3c.  Παρνασσός 1959 m 4,5!!!   

Και η απόσταση κελάρια Μαυρολιθάρι είναι πολύ μικρή σε ευθεια γραμμή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανω Βόιο 10 πόντοι με -1,9.....συνολικά μοντελικά αλλά και σε πραγματικό χρόνο μια ψυχοφθόρα...μεταβολή....για την Θεσσαλονίκη....χωρίς Ρωσσία....δεν γίνεται δουλειά.,χιονίζει ακόμα Επταπύργιο με χιονόστρωση αυστηρά στις γνωστές με 0,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...