Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερή κακοκαιρία για την Κρήτη από το ξεκίνημα της....ημιορεινά και ορεινά θα φορτωθούν με πολλα μέτρα χιόνι 

IMG_20240128_215051.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Xοντρές υγρές νιφάδες τώρα στα Ψαχνά Ευβοίας και μέσα από το χιονόνερο που πέφτει!!!

Μάλλον αερομεταφερόμενες, ο σταθμος έχει 3β σημείο Δρόσου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Μάλλον αερομεταφερόμενες, ο σταθμος έχει 3β σημείο Δρόσου 

Aυτή την ενημέρωση έχω από φίλο που ζει εκεί!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τελευταία χρόνια η ΒΔ Αττική δίνει ρεσιτάλ στις χιονοκακοκαιριες... Ιδέα μου είναι ή το έχετε προσέξει και εσείς;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντελώς σάπιες Τ βλέπω απ’άκρη σ’άκρη σε όλη την Μαγνήσια και σε όλα τα υψόμετρα… Ίσως είναι νωρίς βέβαια, δεν ξέρω ακριβώς τι θερμοκρασίες περιμέναμε τώρα, αλλά μου φαίνονται υπερβολικά υψηλές… Πολύ φοβάμαι ότι υετο θα έχουμε αλλά δεν θα έχουμε Τ. Κάτι σαν την Ζηνοβία το 2019, που είχε ρίξει 30mm στον Βόλο με προσήνεμη διάταξη(!) αλλά εντελώς σάπιες θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία Στούπα στον χτυπά με θέα Χαλκίδα και δροσιά!

http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/καμερεσ-ευβοιασ/ριτσώνα-κορυφή-χτυπας.html

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Εντελώς σάπιες Τ βλέπω απ’άκρη σ’άκρη σε όλη την Μαγνήσια και σε όλα τα υψόμετρα… Ίσως είναι νωρίς βέβαια, δεν ξέρω ακριβώς τι θερμοκρασίες περιμέναμε τώρα, αλλά μου φαίνονται υπερβολικά υψηλές… Πολύ φοβάμαι ότι υετο θα έχουμε αλλά δεν θα έχουμε Τ. Κάτι σαν την Ζηνοβία το 2019, που είχε ρίξει 30mm στον Βόλο με προσήνεμη διάταξη(!) αλλά εντελώς σάπιες θερμοκρασίες.

Είναι νωρίς. τώρα έχουμε 8 εδώ με -4 στα 850, ε λογικό. Δεν έχει και αναστροφή άλλωστε. Λογικά η ελάχιστη που θα σημειωθεί καθ' όλη την κακοκαιρία είναι 2, αν είμαστε τυχεροί 1 βαθμός. Ε άρα είναι να πέσει άλλους 6-7 βαθμούς. Μέσα στη νύχτα θα μπει περισσοτερο κρύο ψηλά, το πρωί φαντάζομαι θα είμαστε γύρω στους 5, μέσα στη μέρα αν δεν έχει φαινόμενα λογικά θα ανέβει λίγο, και το βράδυ αν μας πιάσει καμιά καλή μπόρα θα πέσει στους 1-2 σε συνδιασμό με ΒΔ και καλύτερα 850.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, g_ar said:

Εντελώς σάπιες Τ βλέπω απ’άκρη σ’άκρη σε όλη την Μαγνήσια και σε όλα τα υψόμετρα… Ίσως είναι νωρίς βέβαια, δεν ξέρω ακριβώς τι θερμοκρασίες περιμέναμε τώρα, αλλά μου φαίνονται υπερβολικά υψηλές… Πολύ φοβάμαι ότι υετο θα έχουμε αλλά δεν θα έχουμε Τ. Κάτι σαν την Ζηνοβία το 2019, που είχε ρίξει 30mm στον Βόλο με προσήνεμη διάταξη(!) αλλά εντελώς σάπιες θερμοκρασίες.

Δεν έχει μπει σε μας το σύστημα ακόμα όπως στην Αττική. Την ώρα που θα έχουμε φαινόμενα θα φανεί ποια είναι η δυναμική του. Αν έχουμε φαινόμενα 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβηκα πανειο όρος και χιονιζε από τα 400 μέτρα περιπου με εξάρσεις. Κάτω στο χωριό συνεχίσει βροχη με 4.5 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλόβροχο την τελευταία ώρα και σύνολο 6 χιλιοστά μέχρι στιγμής, δεν είναι άσχημα αλλά περιμένουμε τα καλύτερα από ξημερώματα...😉

image.png.0d507790b8f01c880a8e62abe6c97929.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...