Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, ORESIVIOS said:

Eδω γράφουμε αναφορές κακοκαιρίας προσηνεμης, οπότε σταματά να γράφεις μπούρδες δικές σου...

Υπερβολές!Μια χαρά αναφορά είναι και έχει και το κωμικό στοιχείο μέσα. Φόρουμ καιρικό ήμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για οποιον νιωθει μια θλιψη που δεν βλεπει κατι ουσιαστικο να πεφτει εξω απο το παραθυρι του, βαλτε καμερα Κοκκινομηλιας να χαζεψετε πορτοκαλια να πεφτουν απο τον ουρανο…😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 00 του τζιφου μας έχει σε Β-ΒΒΑ συνιστώσα το μεσημέρι της τρίτης ενώ ο παιος εξακολουθεί να δείχνει ΒΒΔ με Τ -5/850 (τις εφαγε λίγο ακόμα)... όπως φαίνεται αν καταφέρει να στρώσει έστω και για λίγο πάνω από τα 200μ θα είναι πάρα πολύ καλό, τι άλλο να ζητήσουμε με τέτοιες Τ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Γλυφάδα ήρθα Βαρυμπόμπη. Ανοιχτός καιρός με γυαλί ηλίου στα χαμηλά πιο κλειστός με βροχουλα χιονόνερο ή και νιφάδες μεσαία το νερό στην περιφερειακή Υμηττού και ειδικά πίσω από το αεροδρόμιο στη Δεκέλεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, airfathaaaaa said:

μακαρι να επεφτε και κατι εδω αλλα ουτε καν βροχη δεν λεει να πεσει

Και στη συγγρου που ειμαι εγω μη φανταστεις, κατι ψεκαδες σιγανοψιχαλισμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιστικη βορισια βροχουλα στον Ταυρο με 7.8c 

Λιγη υπομονη απ ολους μας να μπουν το βραδυ τα ψυχροτερα 500αρια.Εκει κοντα στην αλλαγη της μερας και ολη τη Τριτη εαν υπαρχει αρνητικο d.p και κλειστος καιρος με καλες ραγδαιοτητες ειναι πιθανων να το δουμε να πεφτει στο λεκανοπεδιο και κατω απ τα 100μ.

Για τα νοτια τα εχουμε πει τα ξερετε.

Μια πρωτη εικονα για τα υψομετρα  χιονοπτωσης ηταν γνωστα απ τη Παρασκευη.

Ομως πρεπει να πουμε ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν και εβγαλαν τα ματια τους πανω απο τους χαρτες, βαζοντας την οποια εμπειρια τους και ψαχνοντας τη παραμικρη λεπτομερεια.

Χιονιζει στα ψηλα του Ποικιλου 🙂

20240129_104303.jpg.5aa469ddee161d3f20b362732854e8dc.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες.Περα απο κατι μπουκες της πλακας,με συννεφια κυλαει ο καιρος εδω.Αν ριξει αυριο τα 5-10εκ που ειπα σε καποιους στη συναντηση και γελαγανε,επιτυχια θα ειναι.Το μονο καλο ειναι οτι ο Γιαννακος @EVIA 1987!! θα μου χρωσταει κερασματαρα.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα παιδες.Περα απο κατι μπουκες της πλακας,με συννεφια κυλαει ο καιρος εδω.Αν ριξει αυριο τα 5-10εκ που ειπα σε καποιους στη συναντηση και γελαγανε,επιτυχια θα ειναι.Το μονο καλο ειναι οτι ο Γιαννακος @EVIA 1987!! θα μου χρωσταει κερασματαρα.😂

Καλημερα Γιωργο!

Δεν αρχισε ακομα, βιαζεσαι. Απο αργα το βραδυ αρχιζουμε να βγαζουμε τις μεζουρες…θα χασεις😂 Εσυ ειπες 5-10, εγω 30-+. Τρωω μονο ακριβα ψαρια αιγαιου να ξερεις😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1η φωτο: Από χτες νωρίς το απόγευμα Άλιμος 

2η φωτο: Σημερα από Κορωπί η Πεντέλη κάτασπρη 

3η φωτο: Πριν λίγο χιονοχάλαζο στο Κορωπί 

 

IMG_4997.jpeg

IMG_5002.jpeg

IMG_5003.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Θρακομακεδόνες, πριν κανα μισάωρο!!!!

"Αν είχα μια νύχτα, θα καιγα χίλια σπίρτα, να δω μήπως το στρώσει, μέχρι να ξημερώσει"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαϊδάρι ψιλοβρέχει με 4,8 στα 150 μ. με Δ-ΒΔ. Την ίδια ώρα Αμπελόκηποι στα 136 μ. 6,7 με Β-ΒΑ. Αν συνεχιστεί το ΒΔ ρεύμα από βραδινές ώρες σήμερα μέχρι πρωινές ώρες Τρίτης θα πρέπει να περιμένουμε εκπλήξεις δυτικά προάστια ως προς τα υψόμετρα χιονιού.

https://penteli.meteo.gr/stations/chaidari/

https://penteli.meteo.gr/stations/ampelokipoi/

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...