Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, allematic είπε:

https://www.hotelpilio.gr/live-camera-χανια-πηλιου/

Τα Χάνια παίζουν στη δική τους κατηγορία όπως πάντα 

δεν ξερω αν υπαρχει καποιος οικισμος στην ελλαδα που να βλεπει περισσοτερο χιονι απο τα χανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γυρνοντας απο σχολειο εφαγα μια καλη βροχη... πρεπει να ηταν λιωμενες νιφαδες γιατι οι μεγαλες σταλες νερου ειχαν και κατι μικροσκοπικα παγακια μεσα... μην αγχωνεστε για την τ, ισα ισα παμε τελεια, εγω περιμενα το μεσημερι να παει 10 και να την τραβαμε με σχοινια για να πεσει μεχρι τις 12 το βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Στα χανια σημερα γινεται συνεχεια της χιονοκαταιγιδας, ριχνει με τρομερη ραγδαιοτητα. φορτωνει φουλ το αιγαιο

πριν ημουν αγιο λαυρεντιο παντως και ειχε αρκετα μπουμπουνητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Soto Weather said:

γυρνοντας απο σχολειο εφαγα μια καλη βροχη... πρεπει να ηταν λιωμενες νιφαδες γιατι οι μεγαλες σταλες νερου ειχαν και κατι μικροσκοπικα παγακια μεσα... μην αγχωνεστε για την τ, ισα ισα παμε τελεια, εγω περιμενα το μεσημερι να παει 10 και να την τραβαμε με σχοινια για να πεσει μεχρι τις 12 το βραδυ

ερχομαι απο Αθηνα το απογευμα, ετσι ειχα κανει και περυσι στη Βαρβαρα πριν τη νυχτα της 7ης Φεβρουαριου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Νιφάδες στο όρος Αιγαλεω τώρα (380μ. περίπου)...

Είσαι πάνω ή από αναφορά κάποιου άλλου ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

α και ξεχασα να πω πως απο αναφορες της θειας μου και φιλες της γιαγιας μου, η ζαγορα στην περαχωρα ( πιο ψηλο σημειο του χωριου - 450-500 μετρα ) εχει κανονικη πετσα

φαινεται και απο τη καμερα πως λιγο πιο πανω εχει χιονια

image.png.1b2df7fbead93f087a537c2c1046f1cf.png

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη μεγάλη μπούκα καταγράψαμε πριν λίγο 3,9 βαθμούς! Θερμοκρασιακά είμαστε προς το παρόν αρκετά καλά...

Όπως είπε ο φίλος από πάνω... Έχει ξενύχτι σήμερα χεχεχε

Ο καιρός με on off καταστάσεις όπου χαζοψιχαλιζει κι άλλοτε βρέχει ποτιστικά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6,6-7,3 στους σταθμούς μέσα στην πόλη… Σχετικά οκ για την ώρα, θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τις 4:30-5:00 θα μπορέσει να έχει πέσει έστω 1-2 βαθμούς. Πάντως μέχρι στιγμής δεν φυσάει ιδιαίτερα, ή μάλλον, δεν φυσάει καθόλου. 
Το καλύτερο σενάριο που πιστεύω θα μπορούσε να βγει είναι να δούμε χιονόπτωση με 1,5-2 βαθμούς αργά την νύχτα/ξημερώματα της Τρίτης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν το λέμε οι υπεραισιοδοξοι

το έγραψε η ΕΜΥ ξεκάθαρα 

απ το βράδυ και τις πρώτες πρωινές ώρες χιονοπτώσεις από 200-250

μετρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο Τροπικό Χωριό κάθομαι ηλιόλουστος και μετράω καραβάκια από το παράθυρο. Η Παρνηθάρα ήδη σε καλή κατάσταση πάντως. Υπομονή για ό,τι έρθει.

2.jpg

1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αναφορικά με τους ανέμους , στην Ιστιαια εδώ και ωρα η διεύθυνση του είναι ΝΔ και ΝΑ ασθενής, δηλαδη καμία σχέση με τις προβλέψεις (εκτός λάθους).

Υετος άφθονος, στα 21mm με καλες ραγδαιοτητες αλλά θερμοκρασία…κλάφτα! Στους 5,5……..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Canadathens13 είπε:

Δεν το λέμε οι υπεραισιοδοξοι

το έγραψε η ΕΜΥ ξεκάθαρα 

απ το βράδυ και τις πρώτες πρωινές ώρες χιονοπτώσεις από 200-250

μετρα!!!

Μακάρι να είναι αλήθεια . Μακάρι . Γιατί ακούω κάτι για 500 μέτρα πλας και λέω εντάξει 15 λεπτά είναι το safe house θα πεταχτω . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νομιζω ότι θερμοκρασιακα πάμε άσχημα. Η οποία άνοδος της θερμοκρασίας έρχεται ύστερα από μικρά ανοίγματα όπου ο κιτρινιαρης κάνει την δουλειά του ταχύτατα. 

Θέλω να πιστεύω ότι από το απόγευμα που θα πέσει ο ηλιος δεν θα έχουμε τέτοια θέματα και θα παραμείνει σε χαμηλά επίπεδα η Τ σε όλη την Αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγες περιοχές κρατάνε ακόμη συνεχόμενο υετό. Ουσιαστικά μια γραμμή από Πήλιο μέχρι Ελικώνα και εκει όμως  κυρίως ορογραφικός είναι ο υετός. Στο υπόλοιπο κομμάτι υπάρχουν απλώς μικρές μπόρες. 

Μάλλον θέλει υπομονή μέχρι το ξημέρωμα.Μακάρι να βγάλει νωρίτερα φαινόμενα. 

SmartSelect_20240129_144826_Chrome.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Είσαι πάνω ή από αναφορά κάποιου άλλου ;

Από βιντεο το είδα, μέσω φίλου από το δήμο της περιοχής, γιατί?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, g_ar said:

6,6-7,3 στους σταθμούς μέσα στην πόλη… Σχετικά οκ για την ώρα, θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τις 4:30-5:00 θα μπορέσει να έχει πέσει έστω 1-2 βαθμούς. Πάντως μέχρι στιγμής δεν φυσάει ιδιαίτερα, ή μάλλον, δεν φυσάει καθόλου. 
Το καλύτερο σενάριο που πιστεύω θα μπορούσε να βγει είναι να δούμε χιονόπτωση με 1,5-2 βαθμούς αργά την νύχτα/ξημερώματα της Τρίτης.

Ελπίζω να μη μας προδώσουν οι Τ. Μακάρι παιδιά!  

Εγώ ξενερώνω που δεν λέει να πέσει αλλά όπως λέτε θα πέσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι θα χιονίζει καλά αύριο το πρωί, σε όλα τα κλασσικά ΒΠ . Μαρούσι κτλ

Και σε εξάρσεις θα στρώνει λίγο.

Ξεκίνησε ρεεεεεεε Μενίδι χαχα

Έρχεται!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...