Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αυταααα βαγγελη και θεωρώ ότι θα χουμε ευκαιρια για κάτι μεγάλο εκτος αν εξαφανιστεί 

Και ειναξ τα πρωτα 2 μόνο σεναρια του τζιφου εχει παρά πολλά

 

 

gensnh-2-1-288.png

gensnh-2-1-348.png

gensnh-2-1-384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτα ονειρευομαι και κοιτα συνεχεια που εχουν ανβγουν επειδη εχει χώρο παντου 

 

gensnh-1-1-300.png

gensnh-1-1-384.png

Σε αυτο δεν υπάρχει μπαστακας και ο Αυλώνας έρχεται από Σκανδιναβία σαν Μπακ Ντορ όμως...τι να πω εύχομαι να έχω τυφλωθεί από τον μπαστακα και να μην βλέπω μπροστά μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει βάση αυτό του γκαλαντο... και το σεναριο 12  και το 26 είναι παρόμοιας λογικής .... αλλά πρέπει να γίνουν χειρουργικά ... κλαιν ... ας τα  δουμε σε λίγο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σε αυτο δεν υπάρχει μπαστακας και ο Αυλώνας έρχεται από Σκανδιναβία σαν Μπακ Ντορ όμως...τι να πω εύχομαι να έχω τυφλωθεί από τον μπαστακα και να μην βλέπω μπροστά μου

Ποιός μπαστακαςς ...2 μέρες τον σηκώνουν τα περισσότερα και τον στέλνουν στα βάθη το ίδιο θα κανε και ο ευρωαπιος αν δεις την εικόνα του Β ημισφαίριο σε 2 μερες θα φτανε Μογγολία στον ευρωπαιο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ποιός μπαστακαςς ...2 μέρες τον σηκώνουν τα περισσότερα και τον στέλνουν στα βάθη το ίδιο θα κανε και ο ευρωαπιος αν δεις την εικόνα του Β ημισφαίριο σε 2 μερες θα φτανε Μογγολία στον ευρωπαιο 

Μακάρι...μου χει δημιουργήσει ψυχολογικά ο μπαστακας και μόνο στην υποψία ύπαρξης του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Ε αυτό λέω...λάθος ταιμιγκ...και τουμπαρει και ο παιος...4 τα πρωινά.κακη μέρα ξεκίνησε...

Άστα να πάνε Βαγγέλη,. Πολύ κακή ημέρα σήμερα....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Συστηματικά τα ενσεμπλς του τζίφου ήταν τα μόνα τα οποία είχαν πολλά σενάρια που δεν έδιναν χιόνια, σε αντίθεση με ευρωπαϊκού και ειδικά του Τζεμ.. τυχαίο?δεν νομίζω. Και θα βγει κανένα κοντρόλ του τζίφου και θα καει και ο Φλεβάρης με την κυκλοφορία του...

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άστα να πάνε Βαγγέλη,. Πολύ κακή ημέρα σήμερα....

Όλα λάθος ρε Μιχαήλ...αυτό που με τρελλανες είναι ο εξοβελισμός του ψύχους...το χαμε στο πιάτο και τώρα θα πρέπει να έρθουν έτσι που περιμένουμε Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κακή ημέρα για τον Μιχαήλ...σημαίνει καλη για όλους τους υπόλοιπους 😂😂😂😂😂...

Όντως κακή μέρα για όποιον περιμενει απο βορεια και δυτικά αυλωνα να χει μειον 10 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άστα να πάνε Βαγγέλη,. Πολύ κακή ημέρα σήμερα....

ααα εσεις συνενοημενοι εισαστε !!!   λοιπον εγω βλεπω οτι απο 16 -17 του μηνα μονο στις αναφορες θα γραφουμε 🙂😛😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κακή ημέρα για τον Μιχαήλ...σημαίνει καλη για όλους τους υπόλοιπους 😂😂😂😂😂...

Όντως κακή μέρα για όποιον περιμενει απο βορεια και δυτικά αυλωνα να χει μειον 10 

Εμ βέβαια κακές ημέρες εχουμε τα τελευταία χρόνια, για αυτό έχει να χιονίσει στα κβ 5 χρόνια.

Με τις δικές σου καλές ημέρες χιόνια στα πεδινά κβ γιοκ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεσπά, πάμε να αλλάξουμε το έκτρωμα τοων ενσεμπλς του τζίφου, γιατί κανονικά πρωινό αικον ούκμο και λίγο ο Ευρωπαίος μου άρεσαν. Ακόμα και το κύριο του τζίφου δεν ήταν αθλιο, όπως πχ το κοντρόλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσάμπα χαλιεσαι βανζελ εφόσον πάμε για Μάρτιο τώρα αρχίζει το ματς για μας...μπαστακας δεν παίζει με την καμία... είναι η εποχή της καμήλας....

Για δες...

 

u10serie_cfsRawCorrGefs (7).png

umedel60.png

30.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Εξαφανιζολ και ο μο του ευρωπαϊκού. Πάμε για 300+ ώρες λοιπόν., Πιο πριν δεν υπάρχει τίποτα. Υπήρχε στα ενσεμπλς που δεν έδιναν Σκανδιναβικο, τώρα όμως γιοκ.

Άντε να ζεστάνει να έρθουν οι αστάθειες! Θα δούμε άσπρο με στρώσιμο χαλαζιού έτσι και αλλιώς!.

300 ώρες ευρωπαϊκού, το ψυχρότερο σενάριο από -6 είναι στο -3

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εμ βέβαια κακές ημέρες εχουμε τα τελευταία χρόνια, για αυτό έχει να χιονίσει στα κβ 5 χρόνια.

Με τις δικές σου καλές ημέρες χιόνια στα πεδινά κβ γιοκ!

Εγω μια χαρά ειμαι χιονιζομαι ....οι τρόποι που ψάχνεις εσυ δε χιονιζουν ουτε τα ημιορεινα χααχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εξαφανιζολ και ο μο του ευρωπαϊκού. Πάμε για 300+ ώρες λοιπόν., Πιο πριν δεν υπάρχει τίποτα. Υπήρχε στα ενσεμπλς που δεν έδιναν Σκανδιναβικο, τώρα όμως γιοκ.

Άντε να ζεστάνει να έρθουν οι αστάθειες! Θα δούμε άσπρο με στρώσιμο χαλαζιού έτσι και αλλιώς!.

300 ώρες ευρωπαϊκού, το ψυχρότερο σενάριο από -6 είναι στο -3

Ρε μας δουλεύεις τι έδιναν πριν τις 300 ωρες τιοοτα 1μ2 ανσαμπλ πως έψαχνα εγω  πριν 7 μερες τον αυλωνα...Όλα μετα τις 300 δίνουν,,,αλλά ετσι κι αλλιως αυτο δε στόχευαμε μετα τις 15 ;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και αυταααα βαγγελη και θεωρώ ότι θα χουμε ευκαιρια για κάτι μεγάλο εκτος αν εξαφανιστεί 

Και ειναξ τα πρωτα 2 μόνο σεναρια του τζιφου εχει παρά πολλά

 

 

gensnh-2-1-288.png

gensnh-2-1-348.png

gensnh-2-1-384.png

Μαζί σου... Άστον τον Μιχαήλ και τον Βαγγέλη να λένε τα, δικά τους... Σιβηρικο και σκανδιναβικο θέλουμε... Δεν υπάρχει μπαστακας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερος ο μ.ο. του ευρωπαϊκού μέχρι τις 300, καλύτερος μετά που θα φέρνει καμία ωραία διάταξη. Σίγουρα καλύτερος του τζίφου που μετά εξαφανίζει αντικυκλωνα από παντου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα σας σπαμαρω χαρτες των ανσαμπλ του ευρωαπιου για να δειτε πως έρχονται οι μεγάλοι χιονιαδες στη χώρα,  και απο που,  γιατι εχει χαθεί η μπάλα μ αυτα που χπψαχνουμε 

Η ευκαιρια τωρα εμφανίστηκε πριν δεν υπήρχε τιοοτααααααα

gens-4-1-336.png

gens-18-1-336.png

gens-16-1-336.png

gens-38-1-336.png

gens-15-1-336.png

gens-42-1-336.png

gens-6-1-336.png

gens-49-1-336.png

gens-14-1-336.png

gens-27-1-336.png

gens-28-1-336.png

gens-13-1-336.png

gens-25-1-336.png

gens-7-1-336.png

gens-47-1-336.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ από το εντελώς κάψιμο των πάντων από την απελπισία την ίδια που δίνει όλος ο τζιφος απ' άκρη σ' άκρη μπορεί να πεις ότι ο παιος είναι και όαση...βέβαια ο σκανδιναβικος του τίποτα σε νορμάλ ώρες μάλλον είναι αναπόφευκτος αλλά τουλάχιστον δεν υπάρχει ούτε υποψία μπαστακα στον οσίου αλλά και στο Τζεμ...οπότε τζιφε τεικ μαι@@@@...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Θα σας σπαμαρω χαρτες των ανσαμπλ του ευρωαπιου για να δειτε πως έρχονται οι μεγάλοι χιονιαδες στη χώρα,  και απο που,  γιατι εχει χαθεί η μπάλα μ αυτα που χπψαχνουμε 

Η ευκαιρια τωρα εμφανίστηκε πριν δεν υπήρχε τιοοτααααααα

gens-4-1-336.png

gens-18-1-336.png

gens-16-1-336.png

gens-38-1-336.png

gens-15-1-336.png

gens-42-1-336.png

gens-6-1-336.png

gens-49-1-336.png

gens-14-1-336.png

gens-27-1-336.png

gens-28-1-336.png

gens-13-1-336.png

gens-25-1-336.png

gens-7-1-336.png

gens-47-1-336.png

Το λες και μόνος σου ρε Αντουάν...του Ευρωπαίου...μιλούσαμε για τζιφο που είναι σθλιος και κοντά και μακρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Θα σας σπαμαρω χαρτες των ανσαμπλ του ευρωαπιου για να δειτε πως έρχονται οι μεγάλοι χιονιαδες στη χώρα,  και απο που,  γιατι εχει χαθεί η μπάλα μ αυτα που χπψαχνουμε 

Η ευκαιρια τωρα εμφανίστηκε πριν δεν υπήρχε τιοοτααααααα

gens-4-1-336.png

gens-18-1-336.png

gens-16-1-336.png

gens-38-1-336.png

gens-15-1-336.png

gens-42-1-336.png

gens-6-1-336.png

gens-49-1-336.png

gens-14-1-336.png

gens-27-1-336.png

gens-28-1-336.png

gens-13-1-336.png

gens-25-1-336.png

gens-7-1-336.png

gens-47-1-336.png

1422839001_10-53-10--.gif.0d7123e82d6375912d93ac14961e450c.gif

 

 

Έχουν αρκετά διαφορετικές διατάξεις από αυτά του τζίφου όμως. Τα άλλα είναι τελείως παράλληλα από Ρωσία, και δεν μου αρέσουν. Αυτά έχουν πολύ μικρότερη κλίση και είναι τελεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το λες και μόνος σου ρε Αντουάν...του Ευρωπαίου...μιλούσαμε για τζιφο που είναι σθλιος και κοντά και μακρια

Δηλαδη αυτα ειναι τοσο χαλια 

 

gens-21-1-336.png

gens-19-1-336.png

gens-1-1-336.png

gens-20-1-336.png

gens-26-1-336.png

gens-5-1-336.png

gens-12-1-336.png

gens-2-1-336.png

gens-17-1-336.png

gens-16-1-336 (1).png

gens-9-1-336.png

gens-15-1-336 (1).png

gens-6-1-336 (1).png

gens-22-1-336.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!

Πεδινό χιόνι δε φαίνεται πουθενά, βασικά ούτε κακοκαιρία άξια λόγου φαίνεται μέχρι 16/2, ότι γίνει στο δεύτερο 15ημερο του μήνα...έχω όμως το προαίσθημα ότι η καλύτερη κακικαιρία για φέτος θα βγει τότε, θέλει υπομονη μερικές μέρεςε για να αρχίσει να φαίνεται η τάση σιγά σιγά στα μοντέλα

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...