Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2024-02-05&model=ecm&member=ENS&bw=1

 

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το διαγραμμα ειδα στο γουετερ βγήκαν 

ακετά σενάρια με μειον βλέπω απλά όχι τρελά, υετό βλέπω, οπότε σε αναμονή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Τελικά τουμπαρει με βαριά καρδιά αλλά τουμπαρει ...στις καλες του ώρες κι όλας...βαρέλι χωρίς πάτο ο όσιος δυστηχως..οπότε από δω και για αρκετές μέρες το κάθε μοντέλο ανα ραν μμπορεί να βγάζει ότι θέλει όπου θέλει..δεν υπάρχει σενάριο!!!!!😋😋😋

Το παιχνίδι λέγεται ΚΆΨΕ ΤΟ ΣΕΝΆΡΙΟ κάθε 6ωρο από τον τζιφο και τα άλλα μοντέλα 😁😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου αρέσει πολύ ο ευρωπαίος κλασσική αρχή αζορογροιλανδικού, και μάλιστα πιο δυτικά από το τζεμ, που τον έφτιαχνε και αυτός. Και με ισχυρότατη βάση

Με ρεταλια όμως από ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Το παιχνίδι λέγεται ΚΆΨΕ ΤΟ ΣΕΝΆΡΙΟ κάθε 6ωρο από τον τζιφο και τα άλλα μοντέλα 😁😁😁😁

Ακριβώς αυτό...κάθε ραν και άλλο σενάριο..κάθε μοντέλο και άλλο σενάριο...ένας χαμώς γενικά πέραν των 120-140 ωρών κλασικά...και φυσικά ακόμα χειρότερα όταν πρόκειται να αλλάξει η κυκλοφορία με πιθανή ευνοική διάταξη για εμάς μας ξεσκίζει την ψυχολογία περνάει από 500 παραλαγές και στο τέλος δεν κάθεται κάτι σοβαρό ή δεν κάθεται τίποτα....όταν προκειται να αλλάξει η κυκλοφορία προς το χειρότερο την πιάνουν από τις 300 φεύγα ώρες και μάλιστα την χειροτερεύουν όσο πλησιάζουμε.....γι αυτό άλλωστε και οι 158 θερμές εισβολές φέτος μέσα στον χειμώνα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Με ρεταλια όμως από ψυχος

Βρε ας κάτσει μια ευνοικλη διάταξη και το ψύχος βρίσκεται δεν χρειάζεται να το δείχνει τώρα σε ώρες του υπερπέραν ..δεν θα ρθουν  ποτέ....ας γίνει ξαφνικά στις 200 ώρες ...αρκεί να βγει ευνοική διάταξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Ακριβώς αυτό...κάθε ραν και άλλο σενάριο..κάθε μοντέλο και άλλο σενάριο...ένας χαμώς γενικά πέραν των 120-140 ωρών κλασικά...και φυσικά ακόμα χειρότερα όταν πρόκειται να αλλάξει η κυκλοφορία με πιθανή ευνοική διάταξη για εμάς μας ξεσκίζει την ψυχολογία περνάει από 500 παραλαγές και στο τέλος δεν κάθεται κάτι σοβαρό ή δεν κάθεται τίποτα....όταν προκειται να αλλάξει η κυκλοφορία προς το χειρότερο την πιάνουν από τις 300 φεύγα ώρες και μάλιστα την χειροτερεύουν όσο πλησιάζουμε.....γι αυτό άλλωστε και οι 158 θερμές εισβολές φέτος μέσα στον χειμώνα....

Μπραβο σωτο τα ειπες ολα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Αζοροσκανδιναβικουλης!!!οκ τώρα κοπρε μου🤣🤣🤣..ησυχάσεις πουλάκι μου?🤪🤪image.png.7268f39dd262159e91d12368024bda47.png

Κακο σκανδιναβικο... Κακό σκανδιναβικο... Ψύχος μηδεν😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, yiannis_volos said:

Αυτό δείχνουν τα ens. Βέβαια μπορούμε να λέμε και ιστορίες από το κεφάλι μας για χιόνια μέχρι τη θάλασσα και άλλα τέτοια γραφικά, αλλά ναι... Φρίκη γενικώς...

Παλι καλα που θα βρεξει να λες!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω παντως τιποτα δεν τελειωνω απο τωρα οταν τιποτα δεν μπορει να κλειδωθει με τετοιον κυκλοφοριακο αχταρμα.Αν ερθει κατι, που το πιστευω,στα ξαφνικα θα βγει και δεν θα ειναι στις 300φευγα ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σαν μέσος όρος πραγματικά μοιάζει εκπληκτικός.. θα ψάξω σενάρια

gens-51-1-294.png

 

τζίφος 12ζ 18ζ και ευρωπαίος 12ζ αν μου βρείτε έστω και ένα πράγμα ίδιο κερδίζετε ένα δώρο!

 

gfsnh-0-144.png?18gfsnh-0-150.png?12ecmwfnh-0-150.png?12

 

 

αικον 18αρι συμφώνησε με τους υπόλοιπους στην Αμερική χονδρικά. Τζίφος τρέχα γύρευε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Harris είπε:

Αυτα που τα βρίσκουν και τα λενε αληθεια ; 

IMG_4127.png

Τα γνωστα...

Και με την κακοκαιρια πριν λιγες μερες στην Αττικη λιγο πριν αρχισει 1 - 2 μερες πριν εγραφαν σε αρθρα σε σοκ ολοι οι μετεωρολογοι που αρχιζουν και παραμιλανε με τον χιονια που πλησιαζει στην Αττικη -  σοκαριστικες δηλωσεις μετεωρολογων για τον χιονια στην Αττικη και ολο τετοια. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω τώρα είμαστε σε αναμονή... Ούτε λόγος αισιοδοξίας, ούτε απαισιοδοξίας...

Έχουν βέβαια αρκετό ενδιαφέρον οι διατάξεις στους χάρτες και ας μην ευνοούν με πολύ ψύχος εμάς σε πρώτο χέρι...

Ωραίος ο παιος στις 200+ ώρες, αδεν είδα Τ αλλά λογικά η κορυφή του Πηλίου αυτό θα το επερνε σε χιόνι, εδωβροχα βροχα και πάλι βροχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε εδώ κορδόνιασμα όμως. Εμένα αυτό με προβληματίζει, ότι για 2 βδομάδες μετά το εύρος είναι -5 έως 5. Άλλες φορές είχαμε 20+ βαθμούς εύρος. Μακάρι να αλλάξει βέβαια, απλά δεν μου κάνει πεδινό χιόνι η φάση, αλλά προς κάτι φθινοπωρινό ή στην καλύτερη αρχών Χειμώνα με χιόνια στα 800+

ecmwf-volos-gr-392n-228e.png.77c3f3e2ab9c33bbe73e980d84fa6b63.png

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

κοντρολ και κύριο ευρωπαίου:

ECM1-240.GIF?05-0gens-0-1-240.png

 

 

σχεδόν ίδια. Συνέχεια κοντρόλ πολύ καλοσχηματιζσμένος αντικυκλώνας. Βέβαια τίποτα δεν έχει σημασία προς το παρόν με τέτοιες διαφορές.

gens-0-1-306.png

 

 

ο κύριο του ευρωπαίου θα ήταν καλύτερο μιας και αρχγεί να διασπάσει την δίνη άμεσα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω παντως τιποτα δεν τελειωνω απο τωρα οταν τιποτα δεν μπορει να κλειδωθει με τετοιον κυκλοφοριακο αχταρμα.Αν ερθει κατι, που το πιστευω,στα ξαφνικα θα βγει και δεν θα ειναι στις 300φευγα ωρες.

Δεδομενου δε οτι pv μετα τις 15 δεν θα υπαρχει καθως διαλυεται συμφωνω μαζι σου οτι ξαφνικα θα ερθει στα μοντελα γιωργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Εγω παντως τιποτα δεν τελειωνω απο τωρα οταν τιποτα δεν μπορει να κλειδωθει με τετοιον κυκλοφοριακο αχταρμα.Αν ερθει κατι, που το πιστευω,στα ξαφνικα θα βγει και δεν θα ειναι στις 300φευγα ωρες.

MONOI MAΣ ΚΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΗΓΕ ΜΟΥ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Μ' αρέσει το τελείωμα του ευρωπαίου... ξυπνάνε για εδώ ωραίες αναμνήσεις.....

Αλλη μια φορά στη ζωή μου, επιβάλεται να το ζήσω το γνωστό προσήνεμο ''τρυπάνι''...... τελευταία φορά ήταν το μακρινό 2011!

archives-2008-2-11-18-0.png.22d7c9dfb73e0a76cea50e6180021831.png

ECM1-216-3.GIF.81f3d2f4623c319ded4fe739e30fd923.GIF

Προσηνεμο τρυπάνι...

Τι ωραία έκφραση! Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

το 21, πριν έβγαλε 2πλο ιστορικό δκβ, τώρα, πάει να βγάλει άλλο έπος με τον πόλο στην κεντειο αν είχε συνχεια....

gens-21-1-360.pnggens-21-0-360.pnggensnh-21-1-360.png

 

 

η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία

gens-5-1-300.png

 

 

και 2 για τον αγαπημένο καυσωνάκια

gens-43-0-360.pnggens-46-0-360.png

 

 

 

το δεύτερο μοι΄;αζει σαν καλοκαιρινός χάρης σχεδόν λόγω εκτασης του θερμού κύματος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού δεν βγήκε ο παιος και πήγαμε σε σκανδιναβικουλη τώρα έγιναν όλα σαλάτα...τώρα ναι κι εγώ συμφωνώ ότι δεν υπάρχει προγνωδινοτγτα ούτε σενάριο πέραν των 96 ωρών και αυτό στα γενικά χαρακτηριστικά και όχι στα ειδικά...οπότε μέχρι Παρασκευή πιστεύω ότι ακόμη και κάτι ξαφνικό να είναι θα φανεί για μέχρι τις 15-16...προς το παρών απλά παρατηρητές των ανσμπλ και των κύριων σννβγσλουν ξανά τρελλο σενάριο για κάνα πανηγυρικακι να περνάει η ώρα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πάμε για τα αυριανά. Το 18αρι του τζίφου κα ο μ.ο είναι ακυρος και το πιστεύω.

Είδα εκεί στις 196 και δεν το συνέχισα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...