Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλος ένας χειμώνας που δεν ηρθε ποτε ...ευτυχώς φετος σε αντίθεση με περσι το είδαμε το έστρωσε για να ξέρουμε πως είναι,  να βλέπουν και τα μικρά παιδιά μη το ξεχάσουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Θελω κοκκινο ουρανο με 100% Αφρικανικη σκονη και να ριχνει με 17 βαθμους τρομερο χαλαζι με αερα. Μπορει;;;;; Αλλιως ας μην γινει 

Α ρε το 2009 αν δε κάνω λάθος είχε κατακόκκινο ουρανό απο τη σκονη και εριχνε σφοδρό ροζ χιονι εδω χαχαχχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως επτωχευσαμεν...Ο φετινος χειμωνας για την ωρα ξεπερασε τις προσδοκιες του φιλου μας του Γιαννη απ τη Γλυφαδα!!!

20220116_190603.jpg.398db308782aedf2ccf94d2854d9e66c.jpg.b038648d44f4b3bec4185a082696af49.jpg

Τουλαχιστον ειδα τις χαρτοπετσετες μου στον Ασπροπυργο με την Αυγουλα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω καταλήξει! Τα μοντέλα είναι ανισόρροπα! Το γφς έκανε τεράστια τουμπα σήμερα ακολουθώντας το χθεσινό πρωινό ευρωπαϊκό και UKMO με το χαμηλό να σταματά και να παίρνει νότια πορεία προς την Ευρώπη! Το αποτέλεσμα; 40 πόντους χιόνι! Πάλι όμως που να το πιστέψεις?

17072039796994863530637459411535.jpg

Επεξεργάστηκε από Pupazzo di Sole
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Έχω καταλήξει! Τα μοντέλα είναι ανισόρροπα! Το γφς έκανε τεράστια τουμπα σήμερα ακολουθώντας το χθεσινό πρωινό ευρωπαϊκό και UKMO με το χαμηλό να σταματά και να παίρνει νότια πορεία προς την Ευρώπη! Το αποτέλεσμα; 40 πόντους χιόνι! Πάλι όμως που να το πιστέψεις?

17072039796994863530637459411535.jpg

Καλά χθες ρε δε το τελείωσες με τον ευρωαπιο να πηγαίνει 300 χιλ βορεια ;;; χαχαχαχ..Και είναι και για  2 μερες μπροστά....μακάρι να σου κάτσει οπως είναι φιλε ...θεωρώ πολυ θετικό παντως που γυρισε τωρα ο τζιφος και τον έχεις με το μέρος σου 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Τα γνωστα...

Και με την κακοκαιρια πριν λιγες μερες στην Αττικη λιγο πριν αρχισει 1 - 2 μερες πριν εγραφαν σε αρθρα σε σοκ ολοι οι μετεωρολογοι που αρχιζουν και παραμιλανε με τον χιονια που πλησιαζει στην Αττικη -  σοκαριστικες δηλωσεις μετεωρολογων για τον χιονια στην Αττικη και ολο τετοια. 

Σε αυτό φταίει το κράτος που δεν εφαρμόζει νόμους για διασπορά ψευδών/τρομολαγνικών ειδήσεων και διαταραξη της ηρεμίας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης πραγματικά φέτος θέλω μια ηλιόλουστη νορμάλ άνοιξη...και μιλάω σοβαρά.Οτι είναι να κάνει σε χειμερινό μέχρι 10-15 Μαρτίου και τέλος.Ηλιο ζεστουλα νορμάλ και καμιά καταιγίδα τον Μάιο...όχι άλλο κάρβουνο την άνοιξη μπας και δούμε κάποια στιγμή χειμώνα και φθινόπωρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Έχω καταλήξει! Τα μοντέλα είναι ανισόρροπα! Το γφς έκανε τεράστια τουμπα σήμερα ακολουθώντας το χθεσινό πρωινό ευρωπαϊκό και UKMO με το χαμηλό να σταματά και να παίρνει νότια πορεία προς την Ευρώπη! Το αποτέλεσμα; 40 πόντους χιόνι! Πάλι όμως που να το πιστέψεις?

17072039796994863530637459411535.jpg

Στο εύχομαι ρε συ πραγματικά...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σήμερα θα γκρινιάζω. Πάμε ολοταχώς για δεύτερο σερί χειμώνα χωρίς νιφάδα στα Γιάννενα, όταν έγινε πέρσι αυτό για πρώτη φορά αυτό, και επαναλαμβάνεται το ιστορικό κακό, τον επόμενο χρόνο... Αδιανόητο... 

Εννοείται πάει και εκείνη η μεταβλητή, και πλέον παίζουμε με κακά σενάρια...

 

Φυσικά ανωμαλία και για την Λάρισα, όταν ο μ.ο. είναι 10 πόντοι τον κάθε χειμώνα και έχουμε δει συνολικά 25 πόντους τα τελευταία 5 χρόνια, φυσικά όλοι το 20-21 από Λέανδρο και Μήδεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σήμερα θα γκρινιάζω. Πάμε ολοταχώς για δεύτερο σερί χειμώνα χωρίς νιφάδα στα Γιάννενα, όταν έγινε πέρσι αυτό για πρώτη φορά αυτό, και επαναλαμβάνεται το ιστορικό κακό, τον επόμενο χρόνο... Αδιανόητο... 

Εννοείται πάει και εκείνη η μεταβλητή, και πλέον παίζουμε με κακά σενάρια...

Παίζουμε με λίμνες και αποκομενους συλωνισκους λογικά στο διάστημα πριν την κάθοδο του μεγάλου Αυλώνα και αυτό στο τέλειο σενάριο.Και να δεις ότι και ο μεγάλος Αυλώνας θα πάει δυτική Ευρώπη στο τέλος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Καλά χθες ρε δε το τελείωσες με τον ευρωαπιο να πηγαίνει 300 χιλ βορεια ;;; χαχαχαχ..Και είναι και για  2 μερες μπροστά....μακάρι να σου κάτσει οπως είναι φιλε ...θεωρώ πολυ θετικό παντως που γυρισε τωρα ο τζιφος και τον έχεις με το μέρος σου 

Ρε συ δεν βγάζεις άκρη με τα μοντέλα..  Δεν ξέρουν τι θα γινει 2-3 μέρες μετά..  Η κατάσταση είναι τραγική. Το δε MetOffice βγάζει πρόγνωση που ποτέ δεν βγαίνει.. Ότι να ναι η κατάσταση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Παίζουμε με λίμνες και αποκομενους συλωνισκους λογικά στο διάστημα πριν την κάθοδο του μεγάλου Αυλώνα και αυτό στο τέλειο σενάριο.Και να δεις ότι και ο μεγάλος Αυλώνας θα πάει δυτική Ευρώπη στο τέλος..

Εγώ αρχίζω να πιστεύω πως δεν θα υπάρξει μεγάλος Αυλώνας, και αν υπάρξει πάλι Ατλαντικό θα πάει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Επίσης πραγματικά φέτος θέλω μια ηλιόλουστη νορμάλ άνοιξη...και μιλάω σοβαρά.Οτι είναι να κάνει σε χειμερινό μέχρι 10-15 Μαρτίου και τέλος.Ηλιο ζεστουλα νορμάλ και καμιά καταιγίδα τον Μάιο...όχι άλλο κάρβουνο την άνοιξη μπας και δούμε κάποια στιγμή χειμώνα και φθινόπωρο...

Σωστος ο φιλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν διαβάζεις πλέον απογοητετικα σχόλια κάνει ς λίγο σκρολ και ξέρεις ότι στανταρ θα βρεις αποθεωτικα, οπότε θα σου φτιάξει η διάθεση. Εγγυηηση:) Σε μια σελίδα όλα τα συνσισθηματα:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Άλλος ένας χειμώνας που δεν ηρθε ποτε ...ευτυχώς φετος σε αντίθεση με περσι το είδαμε το έστρωσε για να ξέρουμε πως είναι,  να βλέπουν και τα μικρά παιδιά μη το ξεχάσουν 

Είσαι απ' τους τυχερούς αγορίνα.εδω έχω να το δω έστω να πέφτει 4 χρόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Δυστυχως επτωχευσαμεν...Ο φετινος χειμωνας για την ωρα ξεπερασε τις προσδοκιες του φιλου μας του Γιαννη απ τη Γλυφαδα!!!

20220116_190603.jpg.398db308782aedf2ccf94d2854d9e66c.jpg.b038648d44f4b3bec4185a082696af49.jpg

Τουλαχιστον ειδα τις χαρτοπετσετες μου στον Ασπροπυργο με την Αυγουλα..

Σάκη, με τόσες χαρτοπετσέτες που ρίχνεις εκεί σχεδόν κάθε μέρα, αν βάλεις και 2 ηχεία να παίζουν σκυλαδικα, μετατρέπεται άνετα σε ξενυχταδικο της Σαλονικας. Εκεί στην παραλία, προς Καλαμαριά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Χάλασε πάρα πολύ ο μ.ο του ευρωπαϊκού σε σχέση με τον χθεσινό.. καλά κρασιά.. χαλάνε κάθε μέρα τα πρωινά, αλλά και κάθε πρωινό είναι χειρότερο απ'ο το προηγούμενο......

Τεσπά.. ωραία ζεστή ημέρα η σημερινή, και σε ένα μηνακι αρχίζει το μαγικό ταξίδι του κυνηγιού ασταθειων.

Ο Μ ο. Του ευρωπαϊκού κρατάει στις 330. Γειιιιιι.....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πες μου έναν λόγο που βλέπω...αφού είπα το βράδυ..Είδα τώρα το σικον και μου γεννήθηκε σενάριο στα κοντινά...άι σιχτιρ την τρελλα που κουβαλαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...