Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ξεκινήσαμε με αζορικο μετά αζορικοσκανδιναβικο μετά με θερμό σκανδιναβικό και αρχίζει να φαίνεται σιβηρικος...

Και στο τέλος θα έχουμε αζορικό σκέτο....χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εντελώς άχρηστες για εδώ οι βροχές τώρα. Αν δεν είναι χωρίς καλές ταφ για χιονι μετά 1000 φορές να έχει μόνο ήλιο και να μας τις δώσει τουλάχιστον για εδω μαζεμένες το καλοκαιρι τις βροχες που έτσι κι αλλιως είναι και η εποχή που βάζει πολλά νερά ο τόπος με καθημερινές καταιγιδες. 

Δυστυχώς δεν είναι έτσι τα πράγματα αν δεν τα κάνει τώρα έστω και αυτά που είναι ο καιρός τους θα τα κάνει πολύ πιο μετά μεσα στην προχωρημένη ανοιξη ή στις αρχές καλοκαιριού και μετά όλα θα πάνε πίσω....θα αργήσει να φύγει το καλοκαίρι θα πιάσει Οκτώβρης μη πω Νοέμβρης ..φθινόπωρο δεν θα κάνει στην ώρα του θα κάνει ένα φθινόπωρο στη θέση του χειμώνα όπως τις περισσότερες φορές τα τελευταία χρόνια... και ούτω καθεξής....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χχαχαχα εκτρωματικός ο 20-21, για εδώ ήταν στην κυριολεξία ο καλύτερος της εκτρωματικής 5ετίας που περνάμε, με άνεση κιόλας, πάλι καλά είδαμε το χιόνι τότε, αλλιώς θα είχαμε να δούμε στρωμένο χιονί και στην Λάρισα πάνω από 5 χρόνια.. απαπαπαπα

ναι απλα ο 20-21 ειχε κυριολεκτικα 2 κακοκαιριες μονο, ειναι ο μονος χειμωνας που δεν ειχε χιονι το πηλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Διαφωνώ. Οι βροχές πάντα είναι καλές αρκεί να μην προκαλούν καταστροφές. Το ότι δεν έχουμε Τ για χιόνι είναι ατυχία, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι οι βροχές είναι χρήσιμες πάντα.

Ε για αλλού ναι αλλά εγώ εδώ τις έχω σίγουρες  χεχε για αυτό και δεν αναφέρω άλλες περιοχές οπότε το πιο σημαντικό είναι να μην βρέξει καθόλου τώρα εδώ και να εκτονωθεί η κατάσταση για περισσότερο καιρό το καλοκαιρι που εκεί ναι αξίζει η κάθε σταγόνα που πέφτει για να γλιτώνουμε έτσι και την αισθηση της κόλασης λογο αφόρητης ζεστης.Ασε που εδω τώρα έχει καταντήσει και σπάσιμο νεύρων η βροχη χωρίς χιόνι. Οπότε εννοείται 1000 φορές ήλιο και 15αρια 20αρια τώρα και περισσοτερες βροχές το καλοκαιρι. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναμενόμενο εδω και πολλες μερες οτι θα εμφανιζοταν σκανδιναβικος με τετοιους δεικτες. Πολυ παρομοιοι με τελη γεναρη 2012.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέω να πάω για αλλη μια  φορά  να διαβάσω τις αναφορές της “Ελπίδας” . Πιο ενδιαφέρον φαίνεται ότι θα έχει η επανάληψη απ´ ότι η  προοπτική του Φεβρουαρίου 😂

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Και στο τέλος θα έχουμε αζορικό σκέτο....χαχαχα

Εδώ Σωτο και ο Τάκης μπερδεύτηκε ζήτησε την βοήθεια του τηλεφώνου . 😁

Polish_20240206_213806993.jpg.68b99c37b820b4c1f9abadb6aebd626c.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερος ο μ.ο του ευρωπαίου, όχι σαν το κύριο, αλλά βήμα βήμα, χειροτερευει καθημερινα η φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Snowy Stathis said:

Λέω να πάω για αλλη μια  φορά  να διαβάσω τις αναφορές της “Ελπίδας” . Ποιο ενδιαφέρον φαίνεται ότι θα έχει η επανάληψη απ´ ότι η  προοπτική του Φεβρουαρίου 😂

Και ελεγα δεν ειμαι ο μονος χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ο θορυβος που ακουγεται δεν ειναι ο κογκας που ερχεται αλλα τα κοκκαλα του φλεβαρη του 2016 που τριζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, south coast είπε:

Λίγο γροιλανδικος λιγο αζορικος λιγο σκανδιναβικός αρκετα Ατλαντικός αηδια κατάντησε η κυκλοφορια.

Λίγο κρασί.. Λιγο θάλασσα.. Και το αγόρι μου😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο το πρωί είμαι αισιοδοξος ότι θα δούμε την αναζοπύρωση του αζορογροιλανδικού. Με σκέτο σκανδιναβικό και τα ατλαντικά χαμηλά να γυροφέρνουν δεν θα καταφέρουμε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισαν οι εκπτωσεις για τη δευτερα..Κλασικα...Ενα μετωπο της κακιας ωρας...Σαφως πιο αξιολογα νερα στα δυτικα και στο ανατολικο Αιγαιο..Τα ηπειρωτικα ανατολικοτερα της Πινδου ενα περασμα και τελος...Οτι αλλωστε γινεται φετος...

Ουτε χαμηλα ουτε βροχες ουτε χιονια...Φετος δεν ειχαμε ουτε Φθινοπωρο ουτε χειμωνα...Τωρα εαν κανει πεδινο χιονι στις 20 και μετα..Ειλικρινα..Στα κακαλα μου...Δεν αναιρει το σιχαμα που ζουμε...Καιρος ξεφτιλα..Προοπτικη αηδια..Τι κι αν κανει χειμωνα για δυο μερες αργοτερα...Κοροιδευομαστε????Το σιχαμα των σιχαματων...100μερες πανω απο τα κλιματικα με αποκλιση απο δυο εως 8 βαθμους....

Απλα αηδια..Ουτε να βρισω δεν εχω διαθεση....Και υπαρχουν ακομα ανθρωποι που τα βλεπουν ολα κανονικα...Πειτε που αγοραζετε την κοκα σας να ψωνισω και γω...!!!

Καλο βραδυ!!!

Με συγχωρειτε αλλα μια φορα στις 100 εχω δικαιωμα και γω να μην ειμαι ο καραγκιοζης του φορουμ...Λυγιζω και γω....Αι στο διαολο..Παναθεμα το χομπι μας...!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 said:

Αρχισαν οι εκπτωσεις για τη δευτερα..Κλασικα...Ενα μετωπο της κακιας ωρας...Σαφως πιο αξιολογα νερα στα δυτικα και στο ανατολικο Αιγαιο..Τα ηπειρωτικα ανατολικορερα της Πινδου ενα περασμα και τελος...Οτι αλλωστε γινεται φετος...

Ουτε χαμηλα ουτε βροχες ουτε χιονια...Φετος δεν ειχαμε ουτε Φθινοπωρο ουτε χειμωνα...Τωρα εαν κανει πεδινο χιονι στις 20 και μετα..Ειλικρινα..Στα κακαλα μου...Δεν αναιρει το σιχαμα που ζουμε...Καιρος ξεφτιλα..Προοπτικη αηδια..Τι κι αν κανει χειμωνα για δυο μερες αργοτερα...Κοροιδευομαστε????Το σιχαμα των σιχαματων...100μερες πανω απο τα κλιματικα με αποκλιση απο δυο εως 8 βαθμους....

Απλα αντε αηδια..Ουτε να βρισω δεν εχω διαθεση....Και υπαρχουν ακομα ανθρωποι που τα βλεπουν ολα κανονικα...Πειτε που αγοραζετε την κοκα σας να ψωνισω και γω...!!!

IMG_7019.jpeg.e9aefb3db030b8e2ce61eae13fea56c2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αύριο το πρωί είμαι αισιοδοξος ότι θα δούμε την αναζοπύρωση του αζορογροιλανδικού. Με σκέτο σκανδιναβικό και τα ατλαντικά χαμηλά να γυροφέρνουν δεν θα καταφέρουμε τίποτα.

Μα δεν ειναι ο σκανδιναβικος το προβλημα αλλα ο ρωσικος Α που στηνει τειχος στις καταβασεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αύριο το πρωί είμαι αισιοδοξος ότι θα δούμε την αναζοπύρωση του αζορογροιλανδικού. Με σκέτο σκανδιναβικό και τα ατλαντικά χαμηλά να γυροφέρνουν δεν θα καταφέρουμε τίποτα.

ECMAVGEU12_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

@GEORGE SNOWMAN έρχεται μεγάλος κβ μέχρι τέλος Φεβρουαρίου!

IMG_0827.jpeg

Σου χω πει να τον αποφευγεις ρε Μητσο.Θα κολλησεις αχιονιτιδα και θα μας την κουβαλησεις εδω.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

@GEORGE SNOWMAN έρχεται μεγάλος κβ μέχρι τέλος Φεβρουαρίου!

IMG_0827.jpeg

Μητσακο ηθελες τα και παθες τα...!!Στρωμενο χιονι θα ξαναδεις Χαλκιδα οταν θα παντρευω τη μπεμπα μου!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 minutes ago, sakis13 said:

Αρχισαν οι εκπτωσεις για τη δευτερα..Κλασικα...Ενα μετωπο της κακιας ωρας...Σαφως πιο αξιολογα νερα στα δυτικα και στο ανατολικο Αιγαιο..Τα ηπειρωτικα ανατολικοτερα της Πινδου ενα περασμα και τελος...Οτι αλλωστε γινεται φετος...

Ουτε χαμηλα ουτε βροχες ουτε χιονια...Φετος δεν ειχαμε ουτε Φθινοπωρο ουτε χειμωνα...Τωρα εαν κανει πεδινο χιονι στις 20 και μετα..Ειλικρινα..Στα κακαλα μου...Δεν αναιρει το σιχαμα που ζουμε...Καιρος ξεφτιλα..Προοπτικη αηδια..Τι κι αν κανει χειμωνα για δυο μερες αργοτερα...Κοροιδευομαστε????Το σιχαμα των σιχαματων...100μερες πανω απο τα κλιματικα με αποκλιση απο δυο εως 8 βαθμους....

Απλα αηδια..Ουτε να βρισω δεν εχω διαθεση....Και υπαρχουν ακομα ανθρωποι που τα βλεπουν ολα κανονικα...Πειτε που αγοραζετε την κοκα σας να ψωνισω και γω...!!!

Καλο βραδυ!!!

Με συγχωρειτε αλλα μια φορα στις 100 εχω δικαιωμα και γω να μην ειμαι ο καραγκιοζης του φορουμ...Λυγιζω και γω....Αι στο διαολο..Παναθεμα το χομπι μας...!!!

Δεν θα μιλήσω για κλιματική αλλαγή την οποία υπονοείς, άλλωστε έχω εκφράσει την γνώμη μου για το θέμα με συγκεκριμένα επιχειρήματα και δεν θέλω να επαναλαμβανομαι. 

Όταν σχεδόν όλη την δεκαετία του 2000 ανά 2 έτη θαβονταν στο χιόνι η Αττική και νησιά ήταν όλα φυσιολογικά; Τι είναι πιο φυσιολογικό σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, να χιονίζει περισσότερο στα νότια ή στα βόρεια; 

Εντελώς φιλικά αυτά Σάκη. Εδώ Αγγλία πριν λίγο ένας έγραψε ότι το χαμηλό της Πέμπτης που μας έρχεται θα είχε νότια τροχιά αν δεν υπήρχε κλιματική αλλαγή και θα έβγαζε Easterly μετά. Εντάξει καταντάει κάπου κουραστικό στο τέλος και όσοι έχουμε αντίθετη άποψη μας αποκαλούν τρελούς και συνωμοσιολογους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως 16 με 18 θα εχουμε νεα ασθ και σμπαριαλιασμα της pv δυστυχως γιατι αν δεν προκυψει κατι εκει περιξ της ημερομηνιας της ασθ που συμβαινει αρκετες φορες στην χωρα μας το επακολουθω θα ειναι αυτο που ειδαμε και περσι ανουσιους παγετους αλλο ενα πληγμα στην αγροτικη οικονομια της περιοχης μου ταλαχιστον και αλλη .μια κρυα ανοιξη 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δυστυχως 16 με 18 θα εχουμε νεα ασθ και σμπαριαλιασμα της pv δυστυχως γιατι αν δεν προκυψει κατι εκει περιξ της ημερομηνιας της ασθ που συμβαινει αρκετες φορες στην χωρα μας το επακολουθω θα ειναι αυτο που ειδαμε και περσι ανουσιους παγετους αλλο ενα πληγμα στην αγροτικη οικονομοα της περιοχης μου ταλαχιστον και αλλη .ια κρυα ανοιξη 

Ας ελπίσουμε η ΑΣΘ να δώσει χειμώνα από 20 ως τέλη Φλεβάρη... Άντε μέχρι 15Μαρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...