Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και σε σας βγαζει χιονι

Έλα τώρα μεταξύ μας 😋😋...οι γνωστοί παννελαδικοι της 0.5 νιφαδας 🤣🤣🤣 αυτό είναι το πικ του ΚΒ χιόνια image.png.8f8a0fd3c3e2218ed66152a47d60c35e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Απίστευτο σενάριο 8 με το -8 να μπαίνει από ΝΔ Πελοποννησο!!! Φυσικά δεν θα γίνει μιας και η ψυχρή εισβολή δεν θα είναι Μπακ ντορ

Το πιο πανελλαδικό σεναριο🤗

10-29-00-gens-8-1-312.png

10-29-03-gens-8-1-324.png

10-29-06-gens-8-1-336.png

10-29-09-gens-8-1-348.png

10-29-11-gens-8-1-360.png

10-29-17-gens-8-0-312.png

10-29-20-gens-8-0-324.png

10-29-23-gens-8-0-336.png

10-29-27-gens-8-0-348.png

10-29-30-gens-8-0-360.png

10-29-36-gens-8-2-312.png

10-29-39-gens-8-2-324.png

10-29-41-gens-8-2-336.png

10-29-44-gens-8-2-348.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απίστευτο σενάριο 8 με το -8 να μπαίνει από ΝΔ Πελοποννησο!!! Φυσικά δεν θα γίνει μιας και η ψυχρή εισβολή δεν θα είναι Μπακ ντορ

 

10-29-00-gens-8-1-312.png

10-29-03-gens-8-1-324.png

10-29-06-gens-8-1-336.png

10-29-09-gens-8-1-348.png

10-29-11-gens-8-1-360.png

10-29-17-gens-8-0-312.png

10-29-20-gens-8-0-324.png

10-29-23-gens-8-0-336.png

10-29-27-gens-8-0-348.png

10-29-30-gens-8-0-360.png

10-29-36-gens-8-2-312.png

10-29-39-gens-8-2-324.png

10-29-41-gens-8-2-336.png

10-29-44-gens-8-2-348.png

Ναι και έτσι όπως έγινε ίσως καλύτερα να σταματήσουμε να ψάχνουμε τέτοιου είδους σενάρια οι ΔΚΒ γιατί χαλάει τον εμποδισμο του Ατλαντικού μπλοκ όπου εκεί παίζουμε με περισσότερες πιθανότητες .Και τα δύο νομίζω δεν μπορεί να γίνουν οπότε η Μπακ Ντορ θα υπάρχει η κάθοδο Αυλώνα μέσω καλοπροαίρετου γροιλανδικου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι και έτσι όπως έγινε ίσως καλύτερα να σταματήσουμε να ψάχνουμε τέτοιου είδους σενάρια οι ΔΚΒ γιατί χαλάει τον εμποδισμο του Ατλαντικού μπλοκ όπου εκεί παίζουμε με περισσότερες πιθανότητες .Και τα δύο νομίζω δεν μπορεί να γίνουν οπότε η Μπακ Ντορ θα υπάρχει η κάθοδο Αυλώνα μέσω καλοπροαίρετου γροιλανδικου...

Εννοείται αυτό. Δεν μας ενδιαφέρουν οι Μπακ ντορ εκτός αν βγει το σενάριο 8..   βέβαια δεν ξέρω αν χαλάει και τι, δηλαδή δεν θα χαλάσει η Μπακ ντορ τον γροιλανδικοαζορικο, απλά αν δεν βγει η διάταξη που ψαχνουμε στυλ Τζεμ, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες Μπακ ντορ, και τότε απλά θα κυνηγήσουμε η οποία μπαξντορια να πέσει καθαρά στο Ιόνιο, η δυτικοτερα ανάλογα μεγέθους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, vorios_polos said:

Δυστηχως για σένα γετι οι ζωνικοι άνεμοι πέφτουν στα τάρταρα και σχεδόν αντιστρέφονται στα μέσα του μήνα οπότε το γροιλανδικοαζορικο μπλοκ θεωρείσετο σχεδόν δεδομένο και το ευτύχημα είναι ότι την στιγμή που πέφτουν θα υπάρχει ατλαντικο χαμηλό το οποίο όχι μόνο δεν θα σπρώχνει τον εμποδισμο όπως προφανος θα ήθελες αλλά το αντίθετο θα βοηθάει στο να ανυψωθεί πολύ βόρεια ο αζορ μεχριιιι την Γροιλανδία...αυτό πλέον είναι το νέο σενάριο ..με ανοιχτά χαρτιά...😋

Στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό Βαγγελη....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εννοείται αυτό. Δεν μας ενδιαφέρουν οι Μπακ ντορ εκτός αν βγει το σενάριο 8..   βέβαια δεν ξέρω αν χαλάει και τι, δηλαδή δεν θα χαλάσει η Μπακ ντορ τον γροιλανδικοαζορικο, απλά αν δεν βγει η διάταξη που ψαχνουμε στυλ Τζεμ, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες Μπακ ντορ, και τότε απλά θα κυνηγήσουμε η οποία μπαξντορια να πέσει καθαρά στο Ιόνιο, η δυτικοτερα ανάλογα μεγέθους.

Ακόμη και αυτό το σενάριο είναι με λίμνη ..δύσκολα πράγματα.Ας τα ρισκάρουμε όλα και σε ψάχτουμε στον απευθείας τεράστιο Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Στο -1 ο μεσος ορος στο pittsbourgh της πενσυλβανιας.....

Εκει παμε καλαααα....

Της νέας Υόρκης δεν μου αρέσει... Μόλις στο 0 ο μέσος όρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ακόμη και αυτό το σενάριο είναι με λίμνη ..δύσκολα πράγματα.Ας τα ρισκάρουμε όλα και σε ψάχτουμε στον απευθείας τεράστιο Αυλώνα...

Ωραίο αικον Βαγγέλη, θα έβγαζε και ωραίο ορεκτικό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αισθητή βελτίωση ο μέσος όρος του Ευρωπαϊκού για 16-17 του μήνα. Φαίνεται σήμα Back door διάταξης αλλά είναι άπειρα μακριά και δε φαίνεται δυναμικής για κάτι δυνατό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Χαλιά ο μ.ο του ευρωπαϊκού στον αναζητούμενο αντικυκλωνα, θα τον φτιάξουμε στο 12αρι....

 

όλα σωστά από 6αρι αικον, όλα λάθος από 6αρι τζίφου...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να μπω φόρουμ από υπολογιστή, μου λέει ότι η σύνδεση μου δεν είναι ιδιωτική από το πουθενά. Έχεις κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν μπορώ να μπω φόρουμ από υπολογιστή, μου λέει ότι η σύνδεση μου δεν είναι ιδιωτική από το πουθενά. Έχεις κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

Aπο κινητό εγώ.οχι.. Φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαλιά ο μ.ο του ευρωπαϊκού στον αναζητούμενο αντικυκλωνα, θα τον φτιάξουμε στο 12αρι....

 

όλα σωστά από 6αρι αικον, όλα λάθος από 6αρι τζίφου...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαλιά ο μ.ο του ευρωπαϊκού στον αναζητούμενο αντικυκλωνα, θα τον φτιάξουμε στο 12αρι....

 

όλα σωστά από 6αρι αικον, όλα λάθος από 6αρι τζίφου...

 

7 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Φοβερός ο μέσος όρος του Ευρωπαϊκού..

επιτελους βγαλαμε μια ακρη   🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρωδία ο τζίφος με καταθετικούς δείκτες στο τρέξιμο του. Και νόμιζα ότι γλυτώσαμε οριστικά τέτοιες μπούρδες εχθές. Ούτε αζορογροιλανδικο ούτε Μπακ ντορ, ένας πανέμορφος πανευρωπαϊκός μπαστακας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...