Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα αγαπητοι φιλοι...Συμφωνω σε ολα με τον Σταυρο...Δεν εχω να προσθεσω κατι....Ο χειροτερος χειμωνας..Υετικα,θερμοκρασιακα...Τι να λεμε...Αναφερομαι κυριως για την περιοχη μου...Λυπηρο ομως ειναι και το γεγονος οτι ηταν ενας απο τους χειροτερους χειμωνες προγνωστικα.. Καμια εμπιστοσυνη στα μοντελα...Τραγικες διαφορες ακομα και στο nowcast!!!Καθολη τη διαρκεια της σεζον...

Ο καιρος ειναι για κλωτσιες...Και τα μοντελα..Μεχρι και η μπεμπαρα μου,μου το επιβεβαιωσε χθες στον υπερηχο δειχνοντας συνεχεια την ποδαρα της...Ετοιμη να σουταρει...🤣Η πρωτη φορα στη ζωη μου που αναμενω το καλοκαιρι πως και πως...

Σουταρε κοριτσαρα μου..Βαλε στο πλεχτο τον σκ@τοκαιρο!!!

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ λέω να αρχίσουμε να ψαχνουμε ονόματα για τη κοράκλα του @sakis13 και να σταματήσουμε ανα ασχολουμαστε με το τιποτα  ...επσιης αν εχουν βρει ονομα ηδη, τοτε να αρχίσουμε να της δίνουμε τα πρωτα παρατσούκλια 

ξεκινάω εγω οποιος θελει συνεχίζει 

Τροπικοκαταιγιδουλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγώ λέω να αρχίσουμε να ψαχνουμε ονόματα για τη κοράκλα του @sakis13 και να σταματήσουμε ανα ασχολουμαστε με το τιποτα  ...επσιης αν εχουν βρει ονομα ηδη, τοτε να αρχίσουμε να της δίνουμε τα πρωτα παρατσούκλια 

ξεκινάω εγω οποιος θελει συνεχίζει 

Τροπικοκαταιγιδουλα 

Εγω λεω να την πουμε Ηλιανα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Που μωρέ διαλύει τον πολικό στροβιλο το ουκμο? Όλη η Βόρεια Ευρώπη σε χαμηλές πιέσεις είναι και εμείς πάλι στο θερμό τομέα. 

 

08-32-34-ukmonh-0-168.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλιά ο παιος, όπως και όλα τα άλλα πρωινά, απο την στιγμή που χάθηκε η ψυχρή λίμνη δεν υπάρχει τίποτα για ακόμα μια εβδομάδα, δηλαδή μέχρι της 20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγώ λέω να αρχίσουμε να ψαχνουμε ονόματα για τη κοράκλα του @sakis13 και να σταματήσουμε ανα ασχολουμαστε με το τιποτα  ...επσιης αν εχουν βρει ονομα ηδη, τοτε να αρχίσουμε να της δίνουμε τα πρωτα παρατσούκλια 

ξεκινάω εγω οποιος θελει συνεχίζει 

Τροπικοκαταιγιδουλα 

Εγώ προτείνω Τούλα απ το Υετούλα!!!😂

Με το καλό Σάκαρε το μωράκι σας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ωραίος ο Ευρωπαίος συνεχίζει ένα πιο ορθολογιστικό σενάριο με μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας...

Συμφωνώ... Αλλά με χαλάει ο μπαστακας στη Ρωσία.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ORESIVIOS είπε:

Καλημέρα όσο γίνεται..... Είμαι 40 ετών, παρακολουθώ τον καιρό από νιανιαρο, Ε λοιπόν τέτοιο πράγμα σαν το φετινό ανύπαρκτο χειμώνα, σε όλους τους τομείς, δεν έχω ξαναβιωσει !!! Το απόλυτο τίποτα!! Το καιρικό αισχος!! Η ανωμαλία του κερατά!! Έκτρωμα, αδιανόητο τίποτα,  ένα απέραντο μηδέν.! Εδώ στην Αρκαδία δεν έχει χιονίσει πέραν από μια πασπαλα! Δεν έχει ούτε καν βρέξει... !  Τα βουνά δίνουν εικόνα Αυγούστου!! Κάτω πατάς σκόνη όχι χώμα από την ξηρασία!  Και βέβαια, ΔΕΝ πρόκειται να κάνει χειμώνα. Έχει τελειώσει ο ανύπαρκτος Φλεβάρης, μένει μόνο ο Μάρτης. Εδώ δε μπόρεσε ο ξεφτυλισμενος Γενάρης να στρώσει ένα χιόνι, θα μπορέσει ο Μάρτης;  Και να το κάνει, δεν είναι η εποχή του.    Υγ. Μεθαύριο στη Σαμαρίνα, Κυριακή βράδυ το στοίχημα του χειμώνα, θα καταφέρει άραγε να το γυρίσει σε χιόνι ή θα παλεύει με χιονόνερα όπως πολλές φορές μέχρι τώρα φέτος...χαχα. Καλημέρες, ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο λέω εγώ. 

Εχεις απολυτο δικιο φιλε.Σταυρο πανω κατω ιδια ηλικια ταυτιζομαι απολυτα...

Εμενα η μεγαλυτερη στεναχωρια που σκαω πραγματικα ειναι.οτι.δεν.ειναι εκκρεμες η φαση, να πεις π.χ. 2-3 χειμωνες σαπιοι κ μετα αλλαζει το χαρτι...οπως παλιοτερα που ειχαμε 1-2 φυσιολογικους, εναν θηριο, 1-2 ψιλοσαπιους κ ξανα απτην αρχη...

Πλεον ειναι ανηφορα θερμοκρασιακη χωρις επιστροφη....Υπερθερμανση κ.Ερημοποιηση λεγεται, καποιοι εκκρουσαν τον κωδωνα απο το 2010, δεν καναμε τιποτα και τωρα τα λουζομαστε ολοι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ωραίος ο Ευρωπαίος συνεχίζει ένα πιο ορθολογιστικό σενάριο με μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας...

Καλός είναι, το καλύτερο ίσως από τα πρωινά, αλλά μου την έδωσε που δεν πρόλαβε να το κατεβάσει, και αν είχε συνέχεια δεν θα κατάφερνε τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Φριχτός  ο μ.ο. του Τζεμ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απορώ πως ασχολείστε ακομα χαχαχα...εν τω,μεταξύ μαλλον απο 22 και μετα παμε για 15 συν στα 850 καθώς πολυ πιθανό να φύγει κομμάτι από ανατολικα προς ατλαντικο οποτε θα χουμε πιστευω τρελή ζεστη και τότε θα σπάσουμε και τα ρεκόρ Φλεβάρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Απορώ πως ασχολείστε ακομα χαχαχα...εν τω,μεταξύ μαλλον απο 22 και μετα παμε για 15 συν στα 850 καθώς πολυ πιθανό να φύγει κομμάτι από ανατολικα προς ατλαντικο οποτε θα χουμε πιστευω τρελή ζεστη και τότε θα σπάσουμε και τα ρεκόρ Φλεβάρη 

Τόσους μουφοχεινωνες ασχολούμαστε απλά ασχολούμαστε και με αυτόν.. είμαστε αχιονοι και περιμένουμε την ημέρα που θα εξιλεωθούμε έστω και με 10-15 πόντους χιονι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα αγαπητοι φιλοι...Συμφωνω σε ολα με τον Σταυρο...Δεν εχω να προσθεσω κατι....Ο χειροτερος χειμωνας..Υετικα,θερμοκρασιακα...Τι να λεμε...Αναφερομαι κυριως για την περιοχη μου...Λυπηρο ομως ειναι και το γεγονος οτι ηταν ενας απο τους χειροτερους χειμωνες προγνωστικα.. Καμια εμπιστοσυνη στα μοντελα...Τραγικες διαφορες ακομα και στο nowcast!!!Καθολη τη διαρκεια της σεζον...

Ο καιρος ειναι για κλωτσιες...Και τα μοντελα..Μεχρι και η μπεμπαρα μου,μου το επιβεβαιωσε χθες στον υπερηχο δειχνοντας συνεχεια την ποδαρα της...Ετοιμη να σουταρει...🤣Η πρωτη φορα στη ζωη μου που αναμενω το καλοκαιρι πως και πως...

Σουταρε κοριτσαρα μου..Βαλε στο πλεχτο τον σκ@τοκαιρο!!!

 

Με το καλό σου εύχομαι Σάκη... Κι εμένα η πρώτη μου κόρη καλοκαίρι γεννήθηκε και όταν ήταν 20 ημερών είχε 45 βαθμούς...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τόσους μουφοχεινωνες ασχολούμαστε απλά ασχολούμαστε και ΜΜΕ αυτόν.. είμαστε αχιονοι και περιμένουμε την ημέρα που θα εξιλεωθούμε έστω και με 10-15 πόντους χιονι

Δεν θα εξιλεωθείς Φλεβάρη ουτε Μάρτη...Αλλά δεκεμβρη η Γενάρη οποτε τσαμπα ασχολείσαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικός ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού.Εδω είναι το σημείο κλειδί να σηκωθεί πιο έντονα και πιο βόρεια ο αζορ και μπορεί να το κάνει με τους ζωνικους ανέμους συγκυριακά εκείνη την χρονική στιγμή στα τάρταρα.Ξεκαισρος χάρτης κατάβασης Αυλώνα σήκωμα αζορικου με χαμηλό ήδη δυτικά μας... image.png.7503781d56fcf99bdd0536141d7334a1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως είπε ο Βαγγέλης.. 

Κατά τα άλλα ας βάλω μ.ο ευρωπαϊκού εχθές το πρωί και σήμερα, που ολοκλήρωσε την γιγαντιαία αλλαγή, πίσω στο σενάριο Α έστω και υποβαθμισμένο.

 

09-54-56-EDM1-240.GIF

09-55-08-EDM1-216.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όπως είπε ο Βαγγέλης.. 

Κατά τα άλλα ας βάλω μ.ο ευρωπαϊκού εχθές το πρωί και σήμερα, που ολοκλήρωσε την γιγαντιαία αλλαγή, πίσω στο σενάριο Α έστω και υποβαθμισμένο.

 

09-54-56-EDM1-240.GIF

09-55-08-EDM1-216.GIF

Πραγματικά γύρισε στο αρχικό μας σενάριο κατά ένα μεγάλο ποσοστό...17-19 είναι όλο το ζουμί και το μέχρι που θα καταφέρει να σηκωθεί στα βόρεια ο αζορ...εάν γίνει και καλοπροαίρετος τότε αλλάζουμε λεβελ...σήμερα έχουμε 9 οπότε μέχρι την Δευτέρα 12 θα ξέρουμε εάν όντος πάμε σε αυτό το φρέσκο σενάριο και με τι συνθήκες θα βαδίζουμε προς την υλοποιηση του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα τολμήσω, αν και δεν το κάνω ποτέ εάν δεν έχουμε αρχή τάσης και μετέπειτα τάση ορμώμενος από την συγκυρία την χρονική της κάθετης πτώσης των ζωνικων Με την ταυτόχρονη (ελπίζουμε)προσπάθεια ανόδου του αζορικου,να βάλω ταργκετ από τώρα...19-21 Φλεβάρη😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Απορώ πως ασχολείστε ακομα χαχαχα...εν τω,μεταξύ μαλλον απο 22 και μετα παμε για 15 συν στα 850 καθώς πολυ πιθανό να φύγει κομμάτι από ανατολικα προς ατλαντικο οποτε θα χουμε πιστευω τρελή ζεστη και τότε θα σπάσουμε και τα ρεκόρ Φλεβάρη 

Ο δεν ασχολούμαι ανεβαίνει βάθρο στα σχόλια εν τω μεταξύ!!!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλουμε το επίμαχο χρονικό διάστημα το ΝΑΟ να είναι κάτω από -0.5 και να πλησιάζει το -1 ...αν το δούμε αυτό τότε ετοιμαζόμαστε για ωραία πράγματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Galanto said:

Εγώ λέω να αρχίσουμε να ψαχνουμε ονόματα για τη κοράκλα του @sakis13 και να σταματήσουμε ανα ασχολουμαστε με το τιποτα  ...επσιης αν εχουν βρει ονομα ηδη, τοτε να αρχίσουμε να της δίνουμε τα πρωτα παρατσούκλια 

ξεκινάω εγω οποιος θελει συνεχίζει 

Τροπικοκαταιγιδουλα 

Προτείνω το πολύ αγαπητό σε έναν όνομα

Σουπερσελλη😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...