Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως γενικά μην περιμένεις να είναι και εύκολο. Στην πραγματικότητα μόνο 2μοντέλα μας ευνοούν προς το παρόν.

3 μας ευννοουν και 1 μαλλον ειναι στο κοσμο του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αν γυρίσει ο τζιφος το ποτάμι δεν κάνει αναστροφή...

χειρότερο το ηδη κακο αικον...

 

ίδιος ο τζίφος είναι το αικον στο 18αρι... ποφφφφ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Λίγο χειρότερο το ικον στον ρωσικό αντικυκλωνα 😬, τα λέμε στα πρωινα 

Λάθος μου, είναι τρομερό εντέλει το ικον στον αντικυκλωνα, δεν υπάρχει καλύτερο σενάριο 

iconeu-0-120.png

iconeu-1-120.png

iconeu-0-126.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Λάθος μου, είναι τρομερό εντέλει το ικον στον αντικυκλωνα, δεν υπάρχει καλύτερο σενάριο 

iconeu-0-120.png

iconeu-1-120.png

iconeu-0-126.png

ετυχε. οι αρχικές συνθήκες ήταν όντως χειρότερες, και απλά ο αυλώνας που ήρθε από βδ, τον ρουφηξε προς μέρος του. Αν δεν υπήρχε ο αυλώνας η μπακ ντορ θα είχε καταλήξει ανατολικότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ετυχε. οι αρχικές συνθήκες ήταν όντως χειρότερες, και απλά ο αυλώνας που ήρθε από βδ, τον ρουφηξε προς μέρος του. Αν δεν υπήρχε ο αυλώνας η μπακ ντορ θα είχε καταλήξει ανατολικότερα.

Ναι κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε, άλλαξε τελείως και η κλίση του αντικυκλωνα ίσως και λόγω του χαμηλού στον βορειο πολο που τον πίεσε περισσότερο στο ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@vorios_polos Στις μεταβλητές ποου κοιτάω και ο τζίφος χαλάει και άλλο. Βλέπω αύριο να κάνουν τούμπα ευρωπαίος και ούκμο δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Φέτος θα καει και η Πίνδος να με το θυμηθείς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

@vorios_polos Στις μεταβλητές ποου κοιτάω και ο τζίφος χαλάει και άλλο. Βλέπω αύριο να κάνουν τούμπα ευρωπαίος και ούκμο δυστυχώς...

Εγω βλεπω οτι στις 90 ωρες οσο αφορα την ευρωπη παντα πηγε προς παιο και ουκμο σε σχεση με το 12αρι του παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίνω μια μέρα στο να βελτιωθεί η φάση με αυτή την μεταβλητή. Εννοείται πως μπορεί να χαλάσει και πιο μετά, αλλά δεν μπορεί να φτιαχτεί πιο πριν. 2 χαζοπράγματα ήθελα να δω να βελτιώνονται και τα 18αρια έκαναν το αντίθετο..  Τελευταίο μήνυμα μου στον σχολιασμό, για αυτό το έκτρωμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω βλεπω οτι στις 90 ωρες οσο αφορα την ευρωπη παντα πηγε προς παιο και ουκμο σε σχεση με το 12αρι του παντως

Εκεί ναι. Αλλά τα άλλα είναι σημαντικότερα. Δεν αποκλείεται και να βγει καλύτερο στο αποτέλεσμα, αλλά θα είναι διαφορετικού τύπου από ευρωπαίο, και ποια είναι η μέση λύση? Η μούφα.. Πάω στις αναφορές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δίνω μια μέρα στο να βελτιωθεί η φάση με αυτή την μεταβλητή. Εννοείται πως μπορεί να χαλάσει και πιο μετά, αλλά δεν μπορεί να φτιαχτεί πιο πριν. 2 χαζοπράγματα ήθελα να δω να βελτιώνονται και τα 18αρια έκαναν το αντίθετο..  Τελευταίο μήνυμα μου στον σχολιασμό, για αυτό το έκτρωμα.

Μιχαήλ κατάλαβα πόσο απαραίτητο είναι αυτό που λες για τον διαχωρισμό πλήρως του πολικού στροβίλου αλλά στον ευρωπαϊκό χάρτη βελτιώνεται η κατάσταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και για να σας προλάβω, αν βγάλει διάταξη καλή θα είναι τύπου τζεμ. Όμως το τζεμ, στις αρχικές συνθήκες ήταν πιο μακριά από ευρωπαίο και ούκμο σε σχέση με τζίφο όσο παράξενο και να σας φαίνεται αυτό.. Πάω να δω τις αστραπές μου τώρα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Και για να σας προλάβω, αν βγάλει διάταξη καλή θα είναι τύπου τζεμ. Όμως το τζεμ, στις αρχικές συνθήκες ήταν πιο μακριά από ευρωπαίο και ούκμο σε σχέση με τζίφο όσο παράξενο και να σας φαίνεται αυτό.. Πάω να δω τις αστραπές μου τώρα!

Το θεμα ειναι να βγει διαταξη καλη τβρα αν ειναι τζεμ ευρωπαικο η τζιφος λιγη σημασια εχει αρκει να υπαρξει διαταξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Το απευχομαι όπως όλοι μας Αντώνη.....

Το απευχομαστε αλλα με τέτοιους χειμωνας και με τέτοιους ανόητους ειναι φοβερος συνδιασμός ...ευττχως ειναι μακρια απο μεγαλα αστικα κεντρα σαν οροσειρα αλλιως δε γλιτωνε ηδη ...σορρυ για το οφ τοπικ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Το θεμα ειναι να βγει διαταξη καλη τβρα αν ειναι τζεμ ευρωπαικο η τζιφος λιγη σημασια εχει αρκει να υπαρξει διαταξη

Αυτό μετράει σαν αποτέλεσμα. Για να φτάσεις το αποτέλεσμα έχεις μέρες όμως. Αν οι 2 καλές διατάξεις είναι τα 2 άκρα των σεναρίων, και τυχαίνει το κακό σενάριο να είναι η ενδιάμεση θέση των μεταβλητών, τότε το πιθανότερο είναι να πάρεις το ενδιάμεσο κακό ενάριο, και αν δεν αλλάξει αύριο αμεσα αυτό, αυτό θα γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό μετράει σαν αποτέλεσμα. Για να φτάσεις το αποτέλεσμα έχεις μέρες όμως. Αν οι 2 καλές διατάξεις είναι τα 2 άκρα των σεναρίων, και τυχαίνει το κακό σενάριο να είναι η ενδιάμεση θέση των μεταβλητών, τότε το πιθανότερο είναι να πάρεις το ενδιάμεσο κακό ενάριο, και αν δεν αλλάξει αύριο αμεσα αυτό, αυτό θα γίνει.

Με το ενα η αλλο τροπο το 20-29 θα εχει ενδιαφερον εκει ειναι το παιχνιδι σε αυτες τις ημερομηνιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα και μόνο μοντέλο μου έδωσε κάποιες ελπίδες, και λέγεται γαλλικό. Πήγε προς ευρωπαίο στην κρίσιμη μεταβλητή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ένα και μόνο μοντέλο μου έδωσε κάποιες ελπίδες, και λέγεται γαλλικό. Πήγε προς ευρωπαίο στην κρίσιμη μεταβλητή!

Απηχε πολύ στο 12?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...