Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια κρατάω ακόμη μια μικρή επιφύλαξη και εφ όσον το επιτρέψουν τα 12αρια να πάμε αύριο για να ασχοληθούμε με την οποία αναδίπλωση...υπάρχει κάτι στο μυαλό μου που ακόμη και αν αποτύχει η πρώτη φάση να οδηγήσει σε πολύ μικρό Ατλαντικό χαμηλό και όχι σε όλη την μαούνα όπου εκεί το ψύχος στα β.ανσυολικα θα παίξει σημαντικό ρολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Βέβαια κρατάω ακόμη μια μικρή επιφύλαξη και εφ όσον το επιτρέψουν τα 12αρια να πάμε αύριο για να ασχοληθούμε με την οποία αναδίπλωση...υπάρχει κάτι στο μυαλό μου που ακόμη και αν αποτύχει η πρώτη φάση να οδηγήσει σε πολύ μικρό Ατλαντικό χαμηλό και όχι σε όλη την μαούνα όπου εκεί το ψύχος στα β.ανσυολικα θα παίξει σημαντικό ρολο

Για αρχη μην ξεγραφουμε το 21-24 για εκει θα γινουν πολλες αλλαγες ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για αρχη μην ξεγραφουμε το 21-24 για εκει θα γινουν πολλες αλλαγες ακομα

Όχι όχι...με τίποτα δεν το ξεγραφω από την στιγμή που τα πρωινά μου έδωσαν το δικαίωμα να το κάνω.Και πιστεύω ότι καλό 21-24 έστω κι αν δεν είναι κοντά στο ζητούμενο αυτόματα σημαίνει πολύ καλή συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα φιλαρακι...12/13-02-2004..20 χρονια περασαν.Μια απο τις ψυχροτερες ψυχρες εισβολες....12 του μηνα,Τσικνοπεμπτη χιονιζε μεχρι το πρωι της Παρασκευης,13 του μηνα...Το βραδυ της Παρασκευης προς Σαββατο με χιονοσκεπες εδαφος ακομα το θησειο εφτασε -4.7!!Την Πεμπτη πριν ξεκινησουν τα φαινομενα με χιονοχαλαζο και κεραυνους ειχαμε πτωση 17 βαθμων απο το πρωι της Πεμπτης μεχρι το απογευμα που ξεκινησε η χιονομπουκα...

428087741_10233894038312019_7574407535007873168_n.jpg

428008503_10233894037552000_6071223359447793115_n.jpg

Μακαρι να σωσουμε τα προσχηματα στο 90 αλλα οτι κι αν κανει απο δω και περα,η γενικη εντυπωση δεν αλλαζει..Αθλια σεζον..Ανυπαρκτο Φθινοπωρο και ακομα χειροτερος χειμωνας....

Τι μου θύμησες ρε Σάκη 9 χρονων ειμουν εντομεταξυ πάμε να φύγουμε από σπίτι καλεσμένοι για ψητουρες γύρω στης 12 με 1 και βλέπω έξω χιονοθύελλα μέχρι το πρωί άσπρισε το νησί που στην Σπέτσες είναι σπάνιο κάτι τέτοιο να στρώση μέχρι κάτω σκεπές κτλπ ! Τότε και το 2002 είχε ξανά γίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου άρεσε το αικον.. από την άλλη ο τζίφος είναι μόνος που έχει τόσο ευνοϊκή θέση χαμηλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι καθυστερεί το αρχοντικό χαμηλό...όλα τα πρωινά τραβάνε ζόρι να το περάσουν σε σχέση με χτες που περνούσε παντού αέρα πατερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κάτι καθυστερεί το αρχοντικό χαμηλό...όλα τα πρωινά τραβάνε ζόρι να το περάσουν σε σχέση με χτες που περνούσε παντού αέρα πατερα

Το καθυστερούν μόνο και μόνο επειδή άλλαξα πλάνο,ώστε Πάντα τα μοντέλα να κάνουν το αντίθετο από αυτό που θέλω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το καθυστερούν μόνο και μόνο επειδή άλλαξα πλάνο,ώστε Πάντα τα μοντέλα να κάνουν το αντίθετο από αυτό που θέλω...

Μιχαήλ το κόβω να σε γυρνάνε πίσω πάλι...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ το κόβω να σε γυρνάνε πίσω πάλι...χαχαχαχα

δεν θέλω και δεν αξίζει πλέον.

 

όντως τουμπιάζει ο τζίφος.. αι καλά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν θέλω και δεν αξίζει πλέον.

 

όντψως τουμπιάζει ο τζίφος2.. αι καλά.

Απ' το πρωί στο λέω εμεσσα...πάμε για χαμηλό πατημένο στην αναδίπλωση αν φτάσουμε σ αυτή ...κάτσε να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Απ' το πρωί στο λέω εμεσσα...πάμε για χαμηλό πατημένο στην αναδίπλωση αν φτάσουμε σ αυτή ...κάτσε να δουμε

Καθυστρερήσει η όχι με νοιάζει το χαμηλό εν τέλη να μπει μέσα στην Ευρώπη. Ο ευρωπαίος το πρωί για αυτό με χάλασε, επειδή αντί για να μπει θα το πήγαινε βόρεια μετά και θα μέναμε με έναν χιοινιά ημιορεινών και αντικυκλώνα με διάσπαρτα πράσινα γεωδυναμικά ενδιάμεσα.

 

ο γάλλος ξαναπάει ακόμα πιο πίσω.. τι να πω

arpegenh-0-114.png?12

 

 

με το που βάλω στο μάτι δυτικό αμέσως να το γυρίσει πίσω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Απ' το πρωί στο λέω εμεσσα...πάμε για χαμηλό πατημένο στην αναδίπλωση αν φτάσουμε σ αυτή ...κάτσε να δουμε

100 ωρες και ο τζιφος αλλαξε εντελως διαταξη και θα συνεχιζουν να αλλαζουν τις επομενες μερες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καθυστρερήσει η όχι με νοιάζει το χαμηλό εν τέλη να μπει μέσα στην Ευρώπη. Ο ευρωπαίος το πρωί για αυτό με χάλασε, επειδή αντί για να μπει θα το πήγαινε βόρεια μετά και θα μέναμε με έναν χιοινιά ημιορεινών και αντικυκλώνα με διάσπαρτα πράσινα γεωδυναμικά ενδιάμεσα.

 

ο γάλλος ξαναπάει ακόμα πιο πίσω.. τι να πω

arpegenh-0-114.png?12

 

 

με το που βάλω στο μάτι δυτικό αμέσως να το γυρίσει πίσω

Για καλό είναι...το θέμα είναι να βγει ΔΚΒ...και το ψύχος στα β.ανσυολικα το χρειαζόμαστε για κάτι τέτοιο.Οποτε θα πρέπει να ζοριστει πολύ να συμπιεστεί και να πάει βόρεια και να περάσει στην κυκλοφορία απ' όσο πιο βόρεια γίνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Πολύ ωραίος ο τζίφος σαν λογική στις 120 ωρες! Ακολουθεί το χθεσινό σενάριο 49 του ευρωπαϊκού 

Ούτε καν κοντά δεν είναι

 

το είχα ελένξει και εγώ εχθές το 49, όλα διαφορετικά 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ούτε καν κοντά δεν είναι

 

το είχα ελένξει και εγώ εχθές το 49, όλα διαφορετικά 

Όχι ρε μοιάζει πολυ

Δεν λέω ότι θα βγάλει το ίδιο αποτέλεσμα (που δεν το θέλουμε τόσο νωρις)

gfs-0-126 (1).png

gens-49-1-132.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Όχι ρε μοιάζει πολυ

Δεν λέω ότι θα βγάλει το ίδιο αποτέλεσμα (που δεν το θέλουμε τόσο νωρις)

gfs-0-126 (1).png

gens-49-1-132.png

Αν έβλεπες Αμερική θα ήταν  τελείως διαφορετική εικόνα, στην Ευρώπη μηδαμινό ρόλο παίζει το τι δείχνει

 

Αν έχεις αποθηκεύσει κα άλλες θα ήταν χρήσιμες αλλά φαντάζομαι έχεις μόονο από Ευρώπη έτσι?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Κρατηστε την εικονα οριστικης διαλυσης της pv στην στρατοσφαιρα για μαρτη απριλη παντως

IMG_20240213_180812.jpg

Λίγο νωρίς δεν είναι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μεγάλη κινηση τζεμ σε τζίφο, το οποίο τζεμ, δείχνει αλλα ντια άλλων αυτές τις ημέρες.

 

Θέλει και άλλο βέβαια, μιας και το ατλαντικό του χαμηλό είναι πολύ θερμό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...