Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατακλυσμος Αττικη οδος στο υψος Βριλησσιων προς Γλυκα νερα... τωρα η εικονα απο εθνικη οδο προς Λαμια...υψος Κηφησιάς!!!

IMG_20240315_142425.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Ελλάδας σήμερα ως τώρα

23.0 Ευρώτας ΕΑΑ

21.0 Στυλίδα ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ήλιος και πολυυυυ ζέστη ( για εμένα πάντα) στην Κέρκυρα... Αστάθεια στα γύρω βουνά και στη διαδρομή όπως ερχόμασταν ξεχώρισε το χιονισμένο Παναχαϊκό..

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαρουσαρα 2 στα 2 !!!!

Ρε σεις να ανεβαινω καθε ημερα? Χαχα ! Τι τυχη ειναι αυτη !!!

Μαυρη μαυριλα απτις 12.30 φορτωνε κ γκαζωνε, μας πλακωσε μαυριλα απο Πεντελη...

13.40-14.45 ακριβως μια ωρα φαινομενα, εκανε κ μπορουλα ενδιαμεσα κ.ψιλο αλλα αμεσως μετα τελειωσε κ.ανοιξε...

2.5 - 3.5 μμ βλεπω, κοντα.στο Αλσος.Συγγρου εχω την αισθηση κ.για περισσοτερα, μουσκεμα.ολοι οι δρομοι.στην επιστροφη μεχρι κ.Χαλανδρι.χαμηλα.προς Ψυχικο....Κατεχακη προς Ζωγραφου στεγνα...

Πανεμορφη δροσουλα.μεσημεριατικα απο 16.5 βαθμους στους 11.5-12.0.παρακαλω κ.τωρα εως 14-14.5 δεν προλαβαινει να.ζεστανει....

Αμα.αντεξει κ.κανει το.5 στα 5,.δηλαδη και αυριο.κ Κυριακη κ Δευτερα θα ειμαστε.σουπερ-ντουπερ!

Τοπικοτητες βεβαια αλλα.ηδη στα χαζα.χαζα.ορισμενες.περιοχες μαζεψαν 20-30μμ....απτο ολοτελα...φανταζεστε π.χ. 100 μμ στορμ.τοταλ σε.6 ημερες φαινομενων? Ολο το.χειμωμα τετοιο πραγμα.δεν ειχαμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
3 minutes ago, gthomasandros said:

Μαρτη βγαλε το Λονδινο απο μεσα σου.......μας κακομαθαινεις και στενοχωρεις τον φιλο καυσωνακια......

Χεχε μια χαρά είμαι. Ειδικά στα νότια βγαίνει αρκετά θερμότερος ως τώρα. Κάτι ξεγυρισμένα 13.5-14.0 μέσες ελάχιστες. Αρκετά υψηλές στα πολύ νότια. Θα βγει αρκετά θερμότερος από το κανονικά. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, gthomasandros είπε:

image.png.c5a8db34be5305ed025c2bbba3f77d75.png

Εκει στον μπλε κυκλο κινηθηκα Πεμπτη - Παρασκευη γι` αυτο....χαχαχα...εφερα γουρι, μακαρι να παει για το 5 στα 5

Ζωγραφου τιποτα δυστυχως, μονο εντυπωσιακες αναπτυξεις και μαυριλα...

11,0 με 18,0 χοντρικα η διακυμανση, παμε για ψυχρα και βροχερα Κουλουμα οσοι μειναμε στην τσιμεντουπολη (ρε σεις εφυγε ΠΟΛΥΣ κοσμος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε Γιωργη στο τελος που θα κανουμε Ταμειο για το Μαρταρο, θα βγαλει κανα 70-80αρι μμ.η υπερβορεια.Αττικη σε.9-10.ημερες.φαινομενων....ΟΑΣΗ.για.το νεο δασος νομιζω..

Δροσουλα εως κρυουλακι ακομα.κ μες στα.μπετα.

11.8 εδω και.10αρακι.ψηλοτερα.ο Παπαγος.με.αρκετα.πυκνη συννεφια.κ.ενα αερακι.υπεροχο....

Αυριο παιδια η ΙΣΗΜΕΡΙΑ.πραγματικα πριν.την ημερολογιακη, Ανατολη 6.34 Δυση 18.34 !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Επιστρέφω Λάρισα... Ο ουρανός στην άνω Κυψέλη τώρα 

 

IMG_20240315_171927.jpg

Μέχρι τέλη Ιουνίου Αθήνα να είσαι για αστάθειες της προκοπής. Μετά νομίζω η Θεσσαλία είναι καλύτερη επιλογή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα απο Κοκκινο..Χαρα θεου εξω...Μεταξυ μας δε βλεπω να βρεχει...Αλλα δε βαριεσαι....Παντως στο χωριο οι κατακλυσμοι ξεκινησαν απο χθες...Ηπια ρε παιδια ενα τσιπουρο...Αλλο πραγμα..Νεκταρ...🤣Γεμισε το βροχομετρο του οργανισμου μου!!

Καλα να περνατε...Ενημερωτικα χθες με επιασε εντονη βροχη μετα τη Ριτσωνα μεχρι και λιγο πριν την Θηβα..

20240316_090756.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Frostfang8 είπε:

Μέχρι τέλη Ιουνίου Αθήνα να είσαι για αστάθειες της προκοπής. Μετά νομίζω η Θεσσαλία είναι καλύτερη επιλογή 

Και στην Θεσσαλία Μάιος Ιούνιος είναι στατιστικά οι πιο ενεργές περίοδοι ασταθειών, μάλιστα το 3ο δεκαήμερο του Μαίου σημειώνει δευτερεύον μέγιστο υετού χρονικά μέσα στην χρονιά. Απλά στην συνέχεια η μείωση είναι μικρότερη. Αθήνα είχα κατέβει για προσωπικό λόγο στην προκειμένη. Πάντως και στατιστικά να το δεις, πιο λογικό είναι να μένω εδώ όλη την θερινή περίοδο, όπως και τον Ιούνιο:

zeus_juneclim.pnghttps://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=2780

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...