Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πολύ ωραίο 12αρι τζίφου για την συνέχεια....

Πάντα έλεγα ότι ο Απρίλιος είναι άχρηστος μήνας, αλλά πλέον ξέρω ότι και αυτός αν θέλει μπορεί να δώσει συγκινήσεις με ισχυρότατες καταιγίδες.

12αρακι.

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

Απρίλιος 2019:

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsCxMkIMC.jpg

Όταν λες μαυρίλα και είναι όντως μαύρο:

J431bDR.jpg201904271743367588.jpg

 

31 βαθμοί επιφανειακή Τ και -18 στα 500 αυτά κάνουν!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πω πω καιρό έχω να γράψω στους χάρτες 😁

Εγώ κλειδώνω την Παρασκευή 5 Απριλίου από τώρα χεχεχε

 

 

384-505GR.gif

384-779GR.gif

gfs-13-384.png

Και 3 καλή ημέρα

 

336-505GR.gif

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

144 ωρες, αλλού ντα αλλού ο ευρωπαίος

gfs-0-144.png?12UW144-21.GIF?20-18gem-0-144.png?12icon-0-144.png?12ECM1-144.GIF?20-0

Ωραίος ο Ευρωπαίος στα μακρινά... Γλιτώνουμε την παρατεταμένη θερμή εισβολή... Το πολύ 2 μέρες... Και πάμε στο καπάκι για ψυχρή.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ωραίος ο Ευρωπαίος στα μακρινά... Γλιτώνουμε την παρατεταμένη θερμή εισβολή... Το πολύ 2 μέρες... Και πάμε στο καπάκι για ψυχρή.. 

άκυρο τελείως το κύριο του σε σχέση με τον μέσο όρο του, και καλύτερα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα, εννοείται για Δευτέρα δυστυχώς ήταν μόνος του ο τζίφος... Για την συνέχεια ο Ευρωπαίος προφανώς και έκανε στροφή 180 μοιρών, οπότε πάμε σε ζεστές και ελπίζω να ξεφεύγει κανένα καλό 500αρι από τον αυλωνα της Ισπανίας, να δούμε καμία καλή καταιγιδα.

Το σημαντικό είναι ένα, το καιρικό ενδιαφέρον είναι μπροστά μας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα σας..Το καλοκαιρι του 2018 που παντρευτηκα επεσαν απο Μαη μεχρι Σεπτεμβρη πανω απο 250mm στην Καλλιθεα...Φετος που γεννιεται η κορακλα μου ευχομαι κατι αναλογο...

Ενημερωτικα..Στις 8 Ιουλιου του 2002 επεσαν 94mm στο Θησειο...Μια μερα μετα τον γαμο μου στις 8 Ιουλιου 2018 ημερα Κυριακη επεσαν στην Αθηνα 30mm απο μια ισχυροτατη καταιγιδα...Συμπτωση??Ο γιατρος μας εχει δωσει πιθανη ημερομηνια 8 ιουλιου...Τι αλλο παρα καταιγιδοχουλιγκαν θα βγει η μπεμπαρα...

Απο τωρα τις βαζω ηχους με κεραυνους κτλ...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αναμονή να δούμε τι θα γίνει Τετάρτη-Πέμπτη. Άλλα μοντέλα φέρνουν την διαταραχή νωρίτερα, αλλά αργότερα, άλλα νότια άλλα βόρεια, αλλά όλα με cape. Ιδανικά θα ήθελα ένα από αυτά τα υπέροχα σαρώματα που είχαμε μέσα στον χειμώνα να ξαναγίνει, αλλά να γίνουν μέρα και όχι νύχτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Καταντια...Απο Τεταρτη ειμαστε στην ιδια σελιδα...Δειγμα και αυτο του πως κινειται ο Μαρτης...Μετριοτητες οπως και ολη η σεζον φετος...Για να μην γραψω τιποτα χειροτερο...

Λοιπον ζητω αδεια ν ανοιξω σχολιασμο χαρτων Οκτωβρη....🤣Ελπιζω σε κανα δεκαημερο που θα διαβαστει το μηνυμα μου,να μου το επιτρεψουν οι admin...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα...Καταντια...Απο Τεταρτη ειμαστε στην ιδια σελιδα...Δειγμα και αυτο του πως κινειται ο Μαρτης...Μετριοτητες οπως και ολη η σεζον φετος...Για να μην γραψω τιποτα χειροτερο...

Λοιπον ζητω αδεια ν ανοιξω σχολιασμο χαρτων Οκτωβρη....🤣Ελπιζω σε κανα δεκαημερο που θα διαβαστει το μηνυμα μου,να μου το επιτρεψουν οι admin...😜

φαντάασου, μέχρι και εγώ γράφω μια φορά το 24ωρο στον σχολιασμό χαχαχα. Ωπ έγιναν 2, νέο ρεκόρ.ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ......react_haha.png.cb6aec23f9003e981ec4beb91c0f3073.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και έτσι απλά όλα συμφώνησαν για εξαφάνιση μετώπου....

 

Ωραίος μόνο ο Ευρωπαίος.

 

6αρι τζίφου ακόμα χειρότερο στο μέτωπο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

¨Εχουμε ακόμα δρόμο για την ΤεταρτοΠέμπτη. 

Το μόνο σίγουρο είναι ένα:

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

 

 

για την συνέχεια το 6αρι:

150-778GR.GIF?23-6174-778GR.GIF?23-6198-778GR.GIF?23-6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, θωμας είπε:

Τα δύσκολα είναι μπροστά μας... Κάτι μου λέει ότι θα καούμε φέτος το καλοκαίρι, μακάρι να βγω λάθος

Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξος για το φετινό καλοκαίρι. Αν κάνει ζέστες τώρα, είναι πιο πιθανό μετά να γυρίσει η κυκλοφορία σε κάτι πιο ψυχρό. Αν περιμέναμε τώρα κρύα, τότε θα ανησυχούσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και μετά τις ζεστές ωραίο αυτό. Ιδανικά θα ήθελα να μην βγάλει φαινόμενα πιο πριν για να έχει ακόμα περισσότερο cape.

 

16-19-47-318-515GR.GIF

16-19-08-318-505GR.GIF

16-19-33-324-779GR.GIF

 

28αρι πιο πριν!

 

16-22-57-270-778GR.GIF

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Παγκοσμια μερα μετεωρολογιας σημερα...Μετεωρολογοι,καιροφιλοι...

Καταιγιδακηδες,καυσωνακηδες,χιονοφιλοι,χρονια μας πολλα...Ολοι εχουμε καποιο λογο που αγαπησαμε αυτο το χομπι...Ισως να γεννηθηκαμε μ αυτο το μικροβιο αλλα ερχομενοι στη ζωη και με τα πρωτα καιρικα σημαδια,πορωθηκαμε περαιτερω...Οπως και να χει...Ειναι τελειο χομπι..Ψυχοφθορο αλλα με δυνατες συγκινησεις..Προσμονες,ελπιδες,εναλλαγες συναισθηματων...Δεν θα το αλλαζα για κανενα αλλο..Ακομα κι αν ξαναερχομουν στη ζωη ως κατσαριδα..Κι οσο μας πληγωνει τοσο μας πορωνει!!Καποτε πριν μπει το ιντερνετ στη ζωη μου,νομιζα οτι μονο εγω παρακολουθω και γουσταρω τα καιρικα δρωμενα..Τελικα ειμαστε πολλοι..Και ισως και περισσοτεροι απ οσο νομιζουμε..

Αθηνα ζω,Βενετια να σε δω.

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...