Jump to content
sakis13

Αναφορες Απριλιου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21.3°C στη Χρυσούπολη Περιστερίου αυτη την ώρα (01:13)....... καλοκαιρινες καιρικές συνθήκες....

Η εσωτερική εδώ, εχει επίσης ανεβει υπερβολικά για Απρίλιο (24 - 25°C) ενώ και οι κατσαρίδες, αρχισαν πολύ πρόωρα φετος να εμφανίζονται! Ο παππούς μου είδε τη πρωτη εδώ για τη φετινή σεζόν! Είμαστε ήδη σε επιφυλακή! Έρχονταιιι.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμαστε 6.4.2017 η 2018 εαν δεν.κανω λαθος που ηταν Μεγαλη Πεμπτη και ειχε.χιονισει πασπαλισει ως τα 400 μ.στην Αττικη???

Δεκαετια 1990 στραβωνα οταν εκλεινε το ΧΚ Παρνασσου πριν τις 15 Μαιου...θυμαμαι ενα κλεισιμο (λογω ληξης των συμβασεων αλλα.ημουν μικρος τι να καταλαβω τοτε) 3.5.1998 νομιζω με.αδιανοητη χιονοθυελλα και αποκλεισμους αλυσιδες ως χαμηλα.Λιβαδι....

Ε πλεον 2024 καιρος για νεα ηθη κ εθιμα...

19.8 τετοια ωρα, τεντα ολα.ανοιχτα.παλι.καλα.τα.σπιτια.δεν εχουν προλαβει να ζεσταθουν αλλα με.τετοια.γκαζια δεν θελει και πολυ...

Καλα μπανια αυριο μαγκες!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Θυμαστε 6.4.2017 η 2018 εαν δεν.κανω λαθος που ηταν Μεγαλη Πεμπτη και ειχε.χιονισει πασπαλισει ως τα 400 μ.στην Αττικη???

Δεκαετια 1990 στραβωνα οταν εκλεινε το ΧΚ Παρνασσου πριν τις 15 Μαιου...θυμαμαι ενα κλεισιμο (λογω ληξης των συμβασεων αλλα.ημουν μικρος τι να καταλαβω τοτε) 3.5.1998 νομιζω με.αδιανοητη χιονοθυελλα και αποκλεισμους αλυσιδες ως χαμηλα.Λιβαδι....

Ε πλεον 2024 καιρος για νεα ηθη κ εθιμα...

19.8 τετοια ωρα, τεντα ολα.ανοιχτα.παλι.καλα.τα.σπιτια.δεν εχουν προλαβει να ζεσταθουν αλλα με.τετοια.γκαζια δεν θελει και πολυ...

Καλα μπανια αυριο μαγκες!!!!!!

9/4/2015 ήταν αυτό, με μια απ' τις οψιμοτερες χιονοστρωσεις έστω και για λίγο στα 450+ μέτρα της Αττικής, στο Διόνυσο υπάρχει βιντεάκι με την χιονόπτωση και οριακή χιονόστρωση. Ωραίος Απρίλιος εκείνος γενικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.8 η ελαχιστη και με μια ματια φουλ 18.5-19.0αρια στα περιξ...παλι καλα που δροσισε λιγακι εστω το πρωι...

23.5 -24.5 ηδη με τρελα.γκαζια κ ανοδο αρρωστη Ιουλιου, μαγιο πετσετα παραλια φυγαμεεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φουλ 28αρια αυτήν την ώρα σε όλη την Ελλάδα.....23 εσωτερικη .....τα νεύρα μου σε οριακό σημείο φέτος .....όσο σκέφτομαι ότι ακόμα είναι πρώτο 15μερο Απριλίου και όχι Αυγούστου τρελενομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπνος με κλειστα τα παραθυρα το βραδυ μιας και ξεκιναει η αναστροφη αλλα με κοντομανικο μιας και ειχε ηδη ζεστανει πολυ την μερα το σπιτι και η εσωτερικη δεν επεσε κατω απο τους 19 βαθμους το πρωι ας ειχε ελαχιστη θερμοκρασια εξω 8,9 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελάχιστη 14.5 εδω, 26 τώρα. Τελευταίες 2-3 μέρες ζέστης και μετά ξεκινάει η μάχη για να μην ανοίξει η θερμανση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχινιας Μαραθωνας....κοσμος Αυγουστου χωρις.υπερβολη το αδιαχωρητο, αναζητωντας μια ανασα δροσιας απτην τσιμεντουπολη...υπεροχη δροσερη θαλασσα με.ελαφρυ αερακι διπλα στο κυμα δεν παιζει να χει παραπανω απο 24.5-25.0 και θα την παλεψουμε για σημερα...

Λεκανοπεδιο δραμα, 26-27αρια ηδη οι περισσοτεροι σταθμοι, σημερα αυριο κ Τριτη να δουμε ποσο ψηλα μπορει.να φθασει το σιχαμα...

ΨΟΦΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.2024 !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Δεν θυμαμαι ποτε ξανα κατι αναλογο τον Απριλη..Υπνος μονο με σεντονι..Κοντομανικο ολη μερα εκτος απο πολυ νωρις το πρωι...Συνθηκες που παραπεμπουν κυριολεκτικα σε τελη Μαη,μην πω αρχες Ιουνη...

Απο βδομαδα θα δροσισει..Θερμοκρασιες κοντα στα κανονικα επιπεδα της εποχης και μεχρι εκει..Ουτε χειμωνας ερχεται ουτε χιονια...Ολο παραπληροφορηση και π@παριες εχει γεμισει το διαδυκτιο...Μια απλη πτωση που θα μας θυμισει πως θα πρεπε να ναι ο Απριλης...Τιποτα το τρομερο και φυσικα ουτε εκτος εποχης...Εκτος εποχης ειναι οτι ζουμε απο την αρχη του μηνα...Μονο ενας χαζος δεν αντιλαμβανεται την καιρικη ανωμαλια στον υπερθετικο βαθμο που βιωνουμε..

Ψηλορειτης σημερα απο Ηρακλειο...Σε σχεση με αλλα βουνα της χωρας εχει ακομα αρκετο χιονι ομως και παλι παραπεμπει πιο πολυ σε τελη Μαη η εικονα του...Καλη Κυριακη σε ολους..

438087327_7589656817724178_6756803087559440413_n.jpg

Και Λακμος λιγες μερες πριν.

434328052_2658567037644935_1634683310761557310_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΧαχαχαχαχαχΧαχ απτα καλυτερα βιντεο! Γεια σου Γιωργη! Το ιδιο ακριβως κανω, μπαναρα θαλασσαρα, οχι θα κατσω να ψηθω με τον καυσωνα στα τσιμεντα...

24 μεχρι στιγμης Ιπποκρατειος

26-27 Μαρουσι Χαλανδρι κλπ

27-28αρια Παπαγου Βυρωνας και οσο κατεβαινουμε...κι εχει ακομα 5.5 ωρες ηλιο!!!! Καλα κρασα

Καταλαβατε οτι αυριο κ Τριτη θα σημειωθουν 32-33αρια εκτεταμενα στην Αττικη, ρεκορ ολων των εποχων ξανα και ξανα, μεχρι τον Απριλιο 2025 που θα τα συντριψει εκ νεου...

Καλα μπανια!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

28 - 29 βαθμοι τωρα σε Γιαννενα - Γρεβενα - Γιαννιτσα

Κλεισιμο ολων των παραθυρων για να μην βρασουν οι εσωτερικοι χωροι. Στους 22 βαθμους εφτασε τωρα η εσωτερικη και ειμαστε ακομα στα μεσα Απριλιου.

Παμε λοιπον γερα !! με αυτα που βλεπω εχω αρχισει να πιστευω πως αν θελει το Ελληνικο καλοκαιρι μπορει να ξεπερασει και την κοιλαδα του θανατου με 57 βαθμους στις πιο θερμες περιοχες της Ελλαδας.

Ειναι παντως σε πολυ καλο δρομο για νεα ιστορικα ρεκορ ζεστης το καλοκαιρι.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πωπωωωω τι σουπερ καλοκαιρινή ατμόσφαιρα σήμερα στην παραλίααααα.

Φουλ κόσμος τρελή διάθεση φλερτ παιχνίδια στην άμμο βουτιές σουπερ φασηηηη. Πέρασα τέλεια κ είχε περισσότερο κόσμο από χθες. Σε καλοκαιρινούς ρυθμούς η Αθηναϊκή Ριβιέρα. 

32 βαθμοί βλέπω Τρίκαλα μέγιστη Ελλάδας ως τώρα

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

28.8°C ο σταθμός μου πριν λίγo, στη Χρυσούπολη Περιστερίου... μέγιστη temp. ημέρας και μήνα μέχρι στιγμής...

Αναρωτιέμαι πόσο θα φτάσει αύριο.... θα καταφέρουμε να ξεπεράσουμε τους 30℃ (Απρίλη μήνα εδώ κι εντός α' δεκαπενθημερου) ;;

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ κρύο για μπάνιο στην θάλασσα. Όταν φτάσει 40 βαθμούς έξω και το νερό 30 τότε θα είναι καλά.😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ κρύο για μπάνιο στην θάλασσα. Όταν φτάσει 40 βαθμούς έξω και το νερό 30 τότε θα είναι καλά.😛

Κι εγώ κρυουλιάρης είμαι γενικά.. θα συμφωνήσω απόλυτα ως τη θερμοκρασία του νερού χαχα.. θα ήθελα τις θάλασσες τύπου Ντουμπάι και Αμπου Νταμπι για να μπαίνω μέσα γρήγορα, αλλά χωρίς τα 40αρια τους φυσικά.

Επίσης να πω πως για εμένα 18-19 βαθμοί εσωτερική είναι κρύο... κοιμάμαι με τουλάχιστον 2 κουβέρτες υπο αυτές τις συνθήκες, μακρια ρούχα και όλα κλειστά, για να μη παγώσει το σπίτι περαιτερω... γύρω στους 23-25 βαθμούς νιώθω άνετα με κοντομάνικο, ενώ από 26℃ και πάνω και σορτς, διότι αρχίζω να ζεσταίνομαι (καλοκαίρι).

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Κι εγώ κρυουλιάρης είμαι γενικά.. θα συμφωνήσω απόλυτα ως τη θερμοκρασία του νερού χαχα.. θα ήθελα τις θάλασσες τύπου Ντουμπάι και Αμπου Νταμπι για να μπαίνω μέσα γρήγορα, αλλά χωρίς τα 40αρια τους φυσικά.

Επίσης να πω πως για εμένα 18-19 βαθμοί εσωτερική είναι κρύο... κοιμάμαι με τουλάχιστον 2 κουβέρτες υπο αυτές τις συνθήκες, μακρια ρούχα και όλα κλειστά, για να μη παγώσει το σπίτι περαιτερω... γύρω στους 23-25 βαθμούς νιώθω άνετα με κοντομάνικο, ενώ από 26℃ και πάνω και σορτς, διότι αρχίζω να ζεσταίνομαι (καλοκαίρι).

xaxaxa ναι βασικά μόνο η Τ της θάλασα μετράει. Δεν ξέρω γιατί, αλλά πολλές φορές όταν είχε μπουρίνι στα Μεσάγκαλα ή κοντά στην περιοχή και μέσα στην θάλασσα η Τ του νερού ήταν ιδανική, ακόμα και εγώ έμπαινα άνετα κατευθείαν. Αλλιώς θέλω κανένα 20 λεπτό για να συνηθίσω και μπαίνω αργά  χεχε. Εννοείται αυτά ισχυουν το καλοκαίρι, Απρίλη Μάη δεν πρόκειται να συνηθίσω το νερό όσο και να κάτσω. Είναι πολύ παγωμένο για τα γούστα μου!

 

 

29.7 η μέγιστη σήμερα. Αύριο πάμε για 30αρι. Ήθελα να πάω βόλτα μεγάλη με το ποδήλατο αυριο για να έχω κοντομανικο μέχρι να γυρίσω, αλλά πρόεκυψε κάτι και μάλλον θα πάω Τρίτη όπου δεν θα έχει ίσως όση ζέστη θα ήθελα λόγω συννεφιάς. Σε κάθε περίπτωση θα δούμε πως το πάει, και αν πάω, ετοιμαστείτε για νέες φώτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως Καβούρι τα νερά της θάλασσας είναι αρκετά ζεστά για αρχές Απριλίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πάντως Καβούρι τα νερά της θάλασσας είναι αρκετά ζεστά για αρχές Απριλίου

17 βαθμούς βγάζει το μέτεο σαν θερμοκρασία νερού γύρω από την Αττική. Αυτό είναι πολύ κρύο ρε παιδιά πως αντέχετε? Ζηλεύω χαχα😞

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκει που πήγαμε πάντως στην βορεια αττική η θάλασσα ήταν πολύ κρύα,φαντάζομαι βεβαια οτι το νορμαλ ειναι να εχει τετοια θερμοκρασια ενα μηνα μετα.Μακαρι βεβαια να ηταν ετσι το ελληνικο καλοκαιρι,θα μου αρεσε πολυ.Αντιθετα το ελληνικο καλοκαιρι ειναι ενα σιχαμα,ενα βασανιστηριο για τους νορμαλ ανθρωπους,ιδανικο μόνο για ερπετα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πωπωωωω τι σουπερ καλοκαιρινή ατμόσφαιρα σήμερα στην παραλίααααα.

Φουλ κόσμος τρελή διάθεση φλερτ παιχνίδια στην άμμο βουτιές σουπερ φασηηηη. Πέρασα τέλεια κ είχε περισσότερο κόσμο από χθες. Σε καλοκαιρινούς ρυθμούς η Αθηναϊκή Ριβιέρα. 

32 βαθμοί βλέπω Τρίκαλα μέγιστη Ελλάδας ως τώρα

Ήσουν παραλία? Με τη η θεία τη Λία? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες σήμερα (ότι να ναι )

Ζωγράφου 26.4 

Ποταμός Κέρκυρας 26.2

Καλάβρυτα 26.1 

 

Τα κουνούπια κάνουν ήδη πάρτυ ....δεν έχω χειρότερο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...