Jump to content
sakis13

Αναφορες Απριλιου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλλιθεα-Ασπροπυργος μιαμιση ωρα να φτασω απο Σχιστο...Διαολεμενη κινηση και σημερα...Και εχουμε και την αθλια ατμοσφαιρα..Στο φαναρι του Σκαραμαγκα ανοιξα το παραθυρο να ρωτησω εναν νεοπροσληφθεντα τροχονομο τι συμβαινει...Κυκλοφοριακη αλλαγη μου ειπε....Και πηγε να μου κοψει κληση για τον καθρεφτη...Με εναν πρωτοτυπο τροπο...

parko-zoa-4.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Άκρος Φθινοπωρινό το σκηνικό του καιρού και η όλη αίσθηση εδώ στα δυτικά της κεντρικής Μακεδονίας με βαρύ μουντό συννεφιασμένο καιρό και αρκετή ποτιστική βροχούλα όλο το ξημέρωμα και νωρίτερα νωρίς το πρωί με διακοπές(σταματάει και ξαναρχίζει)....μόλις 11,4 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι και 13,8 χιλιοστά στον σταθμό.....ουσιαστικά είμαστε στο άλλο άκρο σε σχεση με τις καλοκαιρινές μέρες που προηγήθηκαν και τα 30αρια+ ....είναι λες και επέστρεψε ο χειμώνας αν αναλογιστεί μάλιστα κανείς ότι μέγιστες με 11,12 και 13 βαθμούς είχαμε μέσα στο καταχείμωνο φέτος  και παραπάνω...

makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη μεταφορά σκόνης σήμερα ....το μπαλκόνι μου είναι γεμάτο κοκκινόχωμα λες και άδειασα το χώμα από τις γλάστρες....τραγικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτη σκονη Αττικη, ουσιαστικα μας εχει καλυψει ΣΚΟΝΟκουρτινα και δεν εχει καθολου ηλιο χαχαχα

17,0 η ελαχιστη και μολις 20,2 τωρα, αρκετη υγρασια και αθλια αισθηση εξω....

Ωστοσο απο το να ειχαμε 32αρια οπως Δυτικη Πελοποννησος και Κρητη, παλι καλα να λεμε....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.1 Αλικιανός ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

για εμάς με τα μυικά μας θεματάκια αυτό το κρύο μετά από την ζέστη μας ήρθε λίγο απότομα, έχω πιαστεί σε αρκετά σημεία από εχθές παραπάνω από το συνηθισμένο! Μόλις 16 βαθμοί εδώ, και ενώ έχει φτάσει ο νοτιάς η Τ δεν ανεβαίνει.

8.6 mm στον σταθμό του ΕΑΑ

Η Ήπειρος στο καλύτερο σημείο, καθώς με τις θερμές αέριες μάζες έχουνε cape και βγαίνουν καταιγίδες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 βαθμοι λεει Απριλη μηνα.Δεν βαζω καλυτερα το κεφαλι μου στον φουρνο μικροκυματων να εκραγει να τελειωνουμε.

Ευτυχως στους 16 εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Πάτρα έριξε λάσπη... όχι λασποβροχη. Από το έδαφος μέχρι και τον ουρανό όλα έχουν μια πορτοκαλί απόχρωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τί κάνει πάντως αυτός ο νοτιάς στη βόρεια Κρήτη! 35άρια τοπικά σε πολλές περιοχές.  Πώς να μην ξεσπάσουν πυρκαγιές όπως αυτή στη Σούδα με αυτές τις συνθήκες? Το πολύ ενδιαφέρον είναι ότι οι κοντινές στην Κρήτη νότιες Κυκλάδες (Σαντορίνη/Ανάφη) έχουν θερμοκρασίες μόλις γύρω στους 18 με 19 βαθμούς (και με την αισθητή ακόμα χαμηλότερη). Η θαλάσσια απόσταση που τις χωρίζει είναι μόλις γύρω στα 65 ναυτικά μίλια ή αν προτιμάτε 125 χλμ σε ευθεία γραμμή.

Εδώ στη Ρόδο η μέγιστη γύρω στους 22 αυτή τη στιγμή με ομοίως μπόλικη σκόνη και "μπίχλα" (αν και προς το παρόν χωρίς δυνατό άνεμο)

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Τί κάνει πάντως αυτός ο νοτιάς στη βόρεια Κρήτη! 35άρια τοπικά σε πολλές περιοχές.  Πώς να μην ξεσπάσουν πυρκαγιές όπως αυτή στη Σούδα με αυτές τις συνθήκες? Το πολύ ενδιαφέρον είναι ότι οι κοντινές στην Κρήτη νότιες Κυκλάδες (Σαντορίνη/Ανάφη) έχουν θερμοκρασίες μόλις γύρω στους 18 με 19 βαθμούς (και με την αισθητή ακόμα χαμηλότερη). Η θαλάσσια απόσταση που τις χωρίζει είναι μόλις γύρω στα 65 ναυτικά μίλια ή αν προτιμάτε 125 χλμ σε ευθεία γραμμή.

Εδώ στη Ρόδο η μέγιστη γύρω στους 22 αυτή τη στιγμή με ομοίως μπόλικη σκόνη και "μπίχλα" (αν και προς το παρόν χωρίς δυνατό άνεμο)

Οι πολύ ψηλές βουνοκορφές στην Κρήτη κάνουν τη ζημιά με νοτιά στο βόρειο τμήμα του νησιού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πταίσματα είναι αυτά τα 35άρια. Έχουμε φτάσει και 38άρι Απρίλιο μήνα. Δε μου λέει κάτι χαχαχα

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, South καυσωνάκιας said:

Πταίσματα είναι αυτά τα 35άρια. Έχουμε φτάσει και 38άρι Απρίλιο μήνα. Δε μου λέει κάτι χαχαχα

Πάμε δυναμικά για 39 τον Απρίλιο του 2025 💀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμείς εδώ με το ζόρι 10 βαθμοί, και βρέχει από χτες το βράδυ, ποτιστικά γύρω στα 17 χιλιοστά μέχρι τώρα. Εννοείται η θέρμανση  ανάβει κανονικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Όταν επιστρέψει online η Φαλάσαρνα παίζει να δούμε κανένα 36+.

Σταμάτησε στις 11 το πρωι στους 34.5C στο μέγιστο του φοενιάσματος μέχρι εκείνη τη στιγμή. 

Και το Σισι είχε φορτσάρει στους 34 όταν βγηκε οφ στις 12. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...