Jump to content
[weathermaniac]

Σχολιασμός τρελών χαρτών cfs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

anim_xvn0.gifanim_jmn4.gifanim_dql2.gif

Olo se Xioni sta ioannina 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καμία σοβαρή αλλαγή από το 18αρι, του τζίφου. Αρκετά κοντά με την λογική του 12αριού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που ανεβασες Μιχαλη,ειναι οτι μεγαλυτερο σε χιονι για Αττικη εχω δει ποτε στο cfs.

Το εναμιση μετρο εδω το πιαναμε για πλακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτο που ανεβασες Μιχαλη,ειναι οτι μεγαλυτερο σε χιονι για Αττικη εχω δει ποτε στο cfs.

Το εναμιση μετρο εδω το πιαναμε για πλακα

έχει και τέλειεσ θερμοκρασίες. Το ανέβασα σε Gif γιατί είμαι κουρασμένος. Αλήθεια το προτιμας έτσι ή σε διαδοχικές εικόνες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

έχει και τέλειεσ θερμοκρασίες. Το ανέβασα σε Gif γιατί είμαι κουρασμένος. Αλήθεια το προτιμας έτσι ή σε διαδοχικές εικόνες?

Καλυτερο το gif.Οποιος θελει λεπτομερειες μπορει να παει στο meteociel και να δει.Μια χαρα ειναι το τζιφακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλυτερο το gif.Οποιος θελει λεπτομερειες μπορει να παει στο meteociel και να δει.Μια χαρα ειναι το τζιφακι

ok θα το κάνω έτσι από εδώ και πέρα. όλη η πληροφορία σε τρία gif και όχι 30 εικόνες. ο λόγος ποου χρειάστηκε εδώ 2 φορές να το κάνω είναι επειδή η διάταξη συνεχιζόταν σε επόμενη καρτέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ... Πιο ήρεμα να ανεβάζεις τέτοιους χάρτες γιατί είμαστε και γέροι άνθρωποι 😂😂😂. Δύο τέτοια να μου κάνει και τέλος, ένα στις γιορτές και ένα τον Φεβρουάριο. Αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Μιχαήλ... Πιο ήρεμα να ανεβάζεις τέτοιους χάρτες γιατί είμαστε και γέροι άνθρωποι 😂😂😂. Δύο τέτοια να μου κάνει και τέλος, ένα στις γιορτές και ένα τον Φεβρουάριο. Αυτά 

χεχε ναι όντως είναι για γερά στομάχια. Φαντάζεσαι να ήταν για αύριο αυτός ο χάρτης? Να ξέρεις ότι στα άνω λιόσια θα έχει ένα μέτρο χιόνι με ολικό παγετό 3 μέρες. Σκέτη τρελα. !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσο τέλειο θα ήταν αυτούς τους χάρτες που έχετε ανεβάσει σε αυτή τη σελίδα να του βλέπαμε στην πραγματικότητα φέτος το χειμώνα, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται, ας κάνει κάποιον από αυτούς έστω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τελευταίο τρέξιμο του τσίφου παράξενο, πάρα πολλοί χιονιάδες, οι μισοί προsήνεμοι, και οι άλλοι μισοί δυτικοί! Και μόλις ένας κεντροβόρειος. Θα τους βάλω όλους σε gif.

anim_qwm0.gifanim_tic3.gifanim_zty5.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ ιστορικός υπεραυλώνας με 4!!! δυτικούς χιοννιάδες μέσα σε μια εβδομάδα!! Φυσικά στα Γιάννενα θα το γύριζε ανά διαστήματα σε βροχή, αλλά έτσι και αλλιώς χιόνι έχουμε δει, αυτό που μας λείεπι είναι η χιονοκαταιγίδα με τις νιφάδες μαμούθ. ιδού

anim_abp7.gifanim_ukv1.gifanim_beh5.gif

 

 

πάνω από 1000 χιλιοστά υετού σε μια εβδομάδα στα Γιάννενα με αυτό, και πάνω από 10 μέτρα χιόνι σε υψόμετρα Πάνω από 1000 μέτρα αφού δεν θα το γύριζε ποτέ σε βροχή εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και άλλος δυτικός.. σε έναν χειμώνα αυτό το ραν έβγαλε 7 δυτικούς χιονιάδες!! ΈΤσι παραπονιέσαι Μιχαήλ?? Πάρε δυτικούς χιονιάδες με το τσουβάλι. ¨Ενας να βγει ευχαριστημένος θα είμαι. ΕΙλικρινά προτιμώ δυτικό χιονιά και ας έχω 15-20 πόντους, αντί για χιονιά τύπου Αριάδνης, κυρίως γιατί θέλω να δω τι θα πέφτει από τον ουρανό.

anim_yzb5.gifanim_fbd1.gifanim_hmf4.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Το cfs ειναι αξιοπιστο για μακροπροθεσμες προβλεψεις?

 

τ α τρεξίματα από μόνα τους έχουν μηδενική αξιοπιστία. Ο μέσος όρος πολλών τρεξιμάτων κάποιες φορές μπορεί να βγάλει μια γενική εικόνα για το τι θα επικρατεί το αμέσως επόμενο μήνα. Δεν βγαίνει όμως σε καμία περίπτωση μέσα. Πολλές φορές υπήρξαν παταγώδεις αποτυχίες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τ α τρεξίματα από μόνα τους έχουν μηδενική αξιοπιστία. Ο μέσος όρος πολλών τρεξιμάτων κάποιες φορές μπορεί να βγάλει μια γενική εικόνα για το τι θα επικρατεί το αμέσως επόμενο μήνα. Δεν βγαίνει όμως σε καμία περίπτωση μέσα. Πολλές φορές υπήρξαν παταγώδεις αποτυχίες

Σε ευχαριστω φιλε...το σαββατο εδινε για τον δεκεμβριο καποιες χιονοπτωσεις δυτικη και βορεια ελλαδα με ολικο παγετο ( κυριως μετα τις 18 )και χθες  τα πηρε ολα πισω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετά από αποκοπή λίμνης και διάφορα αποτυχημένα χαμηλά:

anim_jxx6.gif

 

 

φτιάχνει ένα βαρβάτο

anim_hva3.gifanim_syf1.gifanim_ncu9.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...