Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψωφο στην σιχαμενη εποχη. 

Θελω 5 βαθμους μεγιστες μην πω και -5 και υγεια ηρεμια και καθαριοτητα.

Αυτο το σιχαμα με υγρασιες ζεστες ιδρωτιλα και βρωμα ειναι καταρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αύριο φίλε θα ανέβει σε εσένα, γιατί θα μας φάει θυελλώδεις λίβας

Για μία μέρα δεν πειράζει. Τα spikes δεν είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα καταφέραμε στην Λάρισα να ανεβούμε, σε αντίθεση με εχθές. Η ουσία είναι ότι και σήμερα ξεπεράσαμε τους 41 βαθμούς πριν από λίγο,  41.3 συγκεκριμένα. Ωστόσο σαν να προσπαθεί να βγάλει αστάθεια με μεγαλύτερη επιτυχία σε σχέση με εχθές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περάσαμε την χθεσινή μέγιστη!! 41.6 μέγιστη σήμερα στην Λάρισα, πραγματικά θέλω να δω τι θα γίνει αύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

 Κάτσε να μην δεις και τυφώνες από βδομάδα έκει...

Λες??? 

Κάτι βλέπω αλλά μου φαίνεται πολύ ακραίο για την εποχή..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36.9 μέγιστη φτάσαμε εδώ σήμερα, μετά το χθεσινό κοντά 39αρι... αύριο θα έχουμε τη κορύφωση της ζέστης, να δούμε πόσο θα φτάσουμε......

Για καμια ώρα είχαμε και διακοπή ρεύματος σήμερα το μεσημέρι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από αργα το μεσημερι και μετα μια συννεφια εκανε την νεμφανιση της με αποτέλεσμα να μην εχουμε τις χθεσινες θερμοκρασίες,25,7β τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύσκολη ημέρα κ σήμερα νοτιαδακι κ 35-38αρια στην Αττική με υψηλή υγρασία. ..το χειροτερο είναι ότι δεν ήρεμει τα βράδια οπότε μιλάμε για 24ωρο αιρκο 2 μέρες σερί που μου σπάει τα νεύρα. ..

35.9 από 37.2 χθεσ η μέγιστη για σήμερα ζωγράφου..

Καρμπον η ελάχιστη 26.2...

Περασμένες 9 με τον ήλιο να έχει δύσει έχει ακόμα 30.5 το θηρίο και γειτονιές σε κέντρο κ νότια ως 32 βαθμούς παρακαλώ. ..

Είμαστε στην καρδιά του καλοκαιριού κ ακριβώς στην Κάρδια του καταραμένου μήνα Ιουλίου. ..υπομονη η πέμπτη είναι κοντά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντα στους 35 εφτασε η θερμοκρασια στο κεντρο(γκαζι)..Υποφερτη κατασταση..Οχι ευκολη αλλα υποφερτη..Εχουμε ζησει πολυ πολυ χειροτερα..Αυριο εχω την αισθηση οτι θα ειναι πιο εντονη η δυσφορια..Αλλα απο πεμπτη οι θερμοκρασιες πεφτουν σε πανελλαδικο επιπεδο..Ισως μαλιστα βρεξει προσκαιρα στην Αττικη..Το μεγαλο ενδιαφερον εστιαζεται κατ εμε στην αυριανη νυχτα..Ακομα και ο δασκαλος Ζιακο*****ς μιλησε για επικινδυνες καταιγιδες..Η βορεια χωρα θα εχει την τιμητικη της..Θα παρω λοιπον και γω το ματι μου απο τις τοπικες καμερες..🕵️‍♂️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έως 35,6 βαθμούς φτάσαμε στο Ιλίον. 

30 βαθμοί τώρα. 

Αυτή η συνέχεια τως υψηλών θερμοκρασίων αλλά και που δεν δροσίζει ούτε τη νύχτα είναι κουραστικό.. 

Μία μέρα έμεινε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30,7 βαθμοί τώρα με 63% υγρασία. Κάθομαι στον υπολογιστή σχεδόν ακίνητος και έχω ιδρώσει λες και έτρεχα. Έτσι μου έρχεται να ανοίξω τώρα το A/C και να το κλείσω αύριο τη νύχτα μόλις αρχίσει η αλλαγή 😛

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και με τη διακοπή ρεύματος κόλλησε ο μετεωρολογικός σταθμός εδώ... στις 18:10 έχει μείνει ενώ αύριο η ζέστη κορυφώνεται.....

http://www.peristeri.gr/meteo1/horafa1.htm

Άλλο ένα δύσκολο βράδυ το αποψινό.... από Πέμπτη όλο αυτό τουλάχιστον θα αποτελεί παρελθόν! Έχουμε ζήσει και χειρότερα, το αντέχουμε... πάντως κλιματιστικό στο φουλ τα βράδια και το μεσημέρι......

 

Εγώ αύριο έχω ετοιμασίες και λίγο τρέξιμο, αφού είναι οριστικό πλέον πως Πέμπτη πρωί την κάνω......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και η πλευρά του Υμηττού που βλέπει λεκανοπέδιο είναι γεμάτη σταθμούς χαζευώ μες στη νταγκλα της ζέστης για διάφορες. ..

Τεράστια σημασία σε συνθήκες έντονης ζέστης η οριακου καύσωνα το υψόμετρο ακόμα κ τα 50 μέτρα διαφορα κ βέβαια η τοποθεσία. ..όσο πιο μακριά από την αστική θερμονησιδα τόσο το καλύτερο. ..

29.9 έχω ακόμα στα 180 μετρα σχετικά ψηλά αλλά οπωσδήποτε εντός αστικού ιστού. ..

29.1 ο ΕΜΠ στα 250 μέτρα μες στην πανεπιστημιουπολη 

26.7 ο Βύρωνας στο Σακετα σε.φυσική γουβα μες.στο δασος

25.3 εντυπωσιακή διάφορα τα 300 μέτρα του Παπάγου στην Αττική οδο...

Και τέλος για να δροσιστειτε σας δίνω διακύμανση Φλώρινας Νομου Αττικής εεεεε συγγνώμη Ιπποκρατειος Πολιτεία. .

Ελάχιστη 16.6 (τι μέρος είναι αυτό ρεεεεεεεε)

Μέγιστη 33.2 (!!!) 

Αλλά ήδη 20 βαθμοί και ελεύθερη πτώση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδώ στην Λάρισα κέντρο το βραδάκι έριξε σταγόνες, μόνο και μόνο για να κάνει πιο σάουνα την κατάσταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Και τέλος για να δροσιστείτε σας δίνω διακύμανση Φλώρινας Νομού Αττικής εεεεε συγγνώμη Ιπποκράτειος Πολιτεία. .

Ήδη 20 βαθμοί και ελεύθερη πτώση 

Την μάτιασες....έβγαλε φοεν αεράκι και εκτοξεύτηκε στους 27.4°C ώρα 01:44 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τι δεν θα δινα να μουν σημερα στην βορεια χωρα...Ηδη βρεχει σε Σερρες και Καβαλα..Απο αργα το μεσημερι προς απογευμα θα υπαρξει γενικευση και το βραδυ εντονα φαινιμενα...Για την Αττικη εχω την αισθηση οτι θα ειναι η πιο δυσκολη μερα σημερα...Τις καλημερες μου..Καλα φαινομενα σε οσους θα βρισκονται απο θεσσαλια και πανω..Εμεις ισως προσκαιρα δουμε καμια σταγονα αυριο..Ισως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θηρίο η Κάντζα έχει πιάσει 32.5c απ' τις 8.30 το πρωί...

Δεν αποκλείεται σήμερα περιοχές στα κεντροβορεια με υψόμετρο 100-200μ (Μενιδι-Σκα)? να βάλουν το 4 μπροστά εάν τελικά κάτσει το 24αρι στα 850. Και οι περιοχές πίσω από τον Υμηττό παίζουν γερά σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιζει γερη μπαλιτσα σημερα....ΣΙΧΑΜΑ Ιουλιε.....33-34αρια απο τις 9.30....δωσε...

33,8 Ζωγραφου δεν περιγραφω αλλο, οπως ειπαν και τα παιδια, η κακη ημερα απο το πρωι φαινεται, οποτε μην εκπλαγουμε με κανα 40αρι τοπικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολους!!!και καλως σας ξαναβρηκα!!  32.3 λιγο πριν τις 10 το πρωι ηλιουπολη. Αν επικρατησει βοριοδυτικος θα ανεβει ψηλα σημερα αλλα με χαμηλη υγρασια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 39.3. φρέναρε χθες η μέγιστη στη Λίνδο (ευτυχώς με πολύ χαμηλή υγρασία), και τώρα 11.00 π.μ. έχει ήδη 37 βαθμούς.  Χτυπάει χαλαρά 40αρι σήμερα.  Ευτυχώς εδώ στην πόλη της Ρόοδυ τα πράγματα είναι σαφώς πιο δροσερά με μόλις 29.5 βαθμούς αυτή τη στιγμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...