Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ψυχρότερη ημέρα από το 1984 στο Оймякон, το ρεκόρ όλων των εποχών Δεκέμβρη είναι -62,8. Μάλλον δεν έχει ξανακάνει τόσο κρύο τόσο νωρίς στην ιστορία. 

Από Scott Duncan στο Facebook.

FB_IMG_1670956671138.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα πολύ ωραίο βίντεο από το μεγάλο χιόνια στο Ελσίνκι!Η απουσία μουσικής και ήχος από το πάτημα σε κάνε να νιώθεις ότι είσαι εκεί!Πότε θα το έρθει και σε μας ρεε

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει καμια ωρα που αρχισε. Απο εδω που ειμαι (κοντα στο καιζερσλαουτερν) παει προς φρανκφουρτη,το απογευμα πιστευω θα εχει 10 ποντους και παραπανω αν ριχνει οπως ριχνει εδω

20221214_093248.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Εχει καμια ωρα που αρχισε. Απο εδω που ειμαι (κοντα στο καιζερσλαουτερν) παει προς φρανκφουρτη,το απογευμα πιστευω θα εχει 10 ποντους και παραπανω αν ριχνει οπως ριχνει εδω

20221214_093248.jpg

Έλα τσιγκούνη στείλε κανένα βιντεακι. 😜😜😜

Τι θερμοκρασία έχεις τώρα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Έλα τσιγκούνη στείλε κανένα βιντεακι. 😜😜😜

Τι θερμοκρασία έχεις τώρα; 

-4 εχει. Ψιλο ειναι δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο. Στη δουλεια ειμαι οταν γυρισω φρανκφουρτη θα βγω για βολτα και θα ανεβασω απο εκει. Μας πηραν τηλεφωνο οτι εχει παραπανω απο εδω ηδη.εδω εχει 3 ποντους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

-4 εχει. Ψιλο ειναι δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο. Στη δουλεια ειμαι οταν γυρισω φρανκφουρτη θα βγω για βολτα και θα ανεβασω απο εκει. Μας πηραν τηλεφωνο οτι εχει παραπανω απο εδω ηδη.εδω εχει 3 ποντους

αλυσιδες να βαλεις  χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

-4 εχει. Ψιλο ειναι δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο. Στη δουλεια ειμαι οταν γυρισω φρανκφουρτη θα βγω για βολτα και θα ανεβασω απο εκει. Μας πηραν τηλεφωνο οτι εχει παραπανω απο εδω ηδη.εδω εχει 3 ποντους

Έχετε χιόνι εσείς εκεί; Λονδίνο χιόνισε τη Δευτέρα και μου έκανε εντύπωση. Λονδίνο σπάνια χιονίζει. Γερμανία το κάνει πολύ πιο συχνά. Σε ολόκληρη σχεδόν τη δυτική, την κεντρική και φυσικά τη βόρεια Ευρώπη έχει χιόνια αυτήν τη βδομάδα! Άντε από 20/12 κι έπειτα θα έρθουν και προς τα εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ανεβάσουμε και φρέσκο φρέσκο βιντεάκι. Έριξε άλλο ένα 5ποντο σήμερα. 50-70cm πλέον ανάλογα το σημείο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3-4 εκςτοστα εκανε τελικα στη φρανκφουρτη. Τυπου πουδρα βεβαια παγωμενο. Εχει και κρυο οποτε δεν αξιζει για βολτα. Εβγαλε 2-3 φωτο κοντα στο σπιτι μου καθως γυρνουσα20221214_163628.thumb.jpg.4ede83263d542b889c97542bc8628eb7.jpg

20221214_163913.thumb.jpg.4d62f86988a42601c04bfa8f59730f05.jpg

 

 

20221214_164033.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμα ειναι να το συγκρινω με κατι απο εμας, σαν τον γεναρη 2006 ειναι. Και εμεις παλι ολικο παγετο για μερες ειχαμε κι ειχε ολικη χιονοστρωση το ιδιο παντου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν καμια ώρα στο Τρόμσο της Νορβηγίας.....Καλά Χριστούγεννα ή god jul επί το Νορβηγικότερον!!! 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούμεο ΒΑ Σουηδίας χθες και σήμερα....στους -24οC αυτή την ώρα....Τα χαιρετίσματα μας στέλνει ο συνδαιτυμόνας χιονόφιλος Jeronymo (Χρήστος Κατραντζιώτης)!!

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, χιόνι, δρόμος και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά η Στοκχόλμη ζει έναν εξαιρετικό Δεκέμβρη μέχρι στιγμής, η μέση θερμοκρασία του Δεκέμβρη είναι τουλάχιστον 4-5 βαθμούς κάτω από τα κλιματικά της εποχής, και η πόλη βρίσκεται σε βαθύ παγετό από 2/12. Έχει ρίξει καλό χιονάκι και αύριο μεθαύριο ίσως δουν τις χαμηλότερες Τ του Δεκέμβρη.

Ορίστε και μια όμορφη web camera από τη μεγάλη πλατεία στο Slussen, με θερμοκρασία -8 αυτή τη στιγμή.

http://www.webbkameror.se/webbkameror/gondolen/slussen_1_640.php

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Η Στοκχολμη με ψυχρο ανατολικο ανεμο τρωει και sea effect.. 

Δεν το γνώριζα αυτό, αλλά μου φαίνεται λογικό! Ειδικά Νοέμβριο που ακόμα δεν έχει κρυώσει πολύ η Βαλτική φαντάζομαι.

Το εντυπωσιακό στη Στοκχόλμη είναι το πόσο καλά διατηρείται το χιόνι. Ήμουν εκεί πέρυσι μέχρι μέσα Δεκέμβρη περίπου. Έριξε ένα χιόνι την 1η Δεκέμβρη γύρω στους 5-10 πόντους ανάλογα την περιοχή, μετά ήρθε βαθύ ψύχος (έως -18 εκεί που έμενα) και ολικός παγετός μέχρι 10/12. Δεν έλιωσε ούτε μια νιφάδα επάνω στα κλαδιά όλες αυτές τις ημέρες, το χιόνι ήταν πούδρα ακόμα και στα σημεία που έβλεπε ο ήλιος - ο Θεός να τον κάνει δηλαδή, 4-5 ώρες έβγαινε και ήταν σαν απόγευμα εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, geornik είπε:

Η Στοκχολμη με ψυχρο ανατολικο ανεμο τρωει και sea effect.. 

Ακριβώς, από την βαλτική και ευνοούνται περιοχές ανατολικές όπως το Ουμεο πιο πάνω....μόλις τα λέγαμε με τον Χρηστο τον παλαιοκλιματολόγο που ζει εκεί!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Γενικά η Στοκχόλμη ζει έναν εξαιρετικό Δεκέμβρη μέχρι στιγμής, η μέση θερμοκρασία του Δεκέμβρη είναι τουλάχιστον 4-5 βαθμούς κάτω από τα κλιματικά της εποχής, και η πόλη βρίσκεται σε βαθύ παγετό από 2/12. Έχει ρίξει καλό χιονάκι και αύριο μεθαύριο ίσως δουν τις χαμηλότερες Τ του Δεκέμβρη.

Ορίστε και μια όμορφη web camera από τη μεγάλη πλατεία στο Slussen, με θερμοκρασία -8 αυτή τη στιγμή.

http://www.webbkameror.se/webbkameror/gondolen/slussen_1_640.php

Ζεις πάνω τώρα φίλε Στοκχόλμη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ζεις πάνω τώρα φίλε Στοκχόλμη?

Όχι δυστυχώς, αλλά έχω εκεί πολλούς και κοντινούς συγγενείς, ήταν και οι παππούδες μου εκεί μια περίοδο.

Έχω πάει όμως κάποιες φορές με τελευταία την περσινή. Του χρόνου σκοπεύω να πάω μέχρι τη Λαπωνία καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...