Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο υετός του ευρωπαίου ίσα ίσα στις αστάθειες είναι υποεκτιμημένος. Θυμάμαι χαρακτηριστικά εδώ να μας δίνει το πρώτο γαλάζιο χρωματάκι, αλλά τελικά έριξε χαλάζι σε μέγεθους αυγού. ϊσως να δίνει και λίγα. Έχω αμέτρητα παραδείγματα που δίνει ελάχιστο υετό σε σχέση με την πραγματικότητα το καλοκαίρι. Το χειμώνα γίνεται ακριβώς το ανάποδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, valkaniosagrotis είπε:

 

modez.png

το meteologic δεν αφήνει την αντιγραφή επικόλληση. Κάνε print screen μετά επικόλληση ζωγραφική, και μπορείς να το ανεβάσεις έτσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο ανατολικά ο μέσος όρος. η ειρωνεία όμως είναι ότι αυτό:

ECM1-144.GIF?05-12

 

 

θα έδινε πολύ περισσότερα από αυτό

EDM1-144.GIF?05-12

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παράξενο. Ο τζίφος στην ΑΜερική απομακρύνθηκε από ευρωπαίο στις κοντινές ώρες, που έχει σημασία για το χαμηλό, και για το πόσο μεγάλη γεωβαθμίδα θα έχει.

Σουρωτήρι ο Αζορικός 

όντως λοιπόν θα βγει πιο ανατολικά, παρά το γεγονός ότι θα περιμέναμε το αντίθετο. Βέβαια έχουμε και τα 12αρια μπροστά μας.. Και η αλήθεια είναι περιμένω να δυτικίσει ο μέσος όρος

 

η αλλαγή της ταχύτητας του dorian σε συνδυασμό με την αλλαγή της θέσης της τροπικής διαταραχής στις 126 ώρες Θα επιφέρει σημαντικές και θετικές αλλαγές στο τρέξιμο. Θα δείτε εντός ολίγου.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετές βροχές από το 6αρι στην κεντροβόρεια χώρα. Μακάρι να πάρουμε το αίμα μας πίσω,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έβγαλε και supercell Ο πο@στης τζίφος

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νόμιζα ότι το πρωινό τρέξιμο ήταν χειμωνιάτικο, αλλά στο 6αρι κατεβάζει τον βόρειο πόλο. ¨οτι να ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

what the fuck!!!!!!!!!!!11

gfs-13-276.png?6gfs-1-288.png?6gfs-13-288.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό είναι να αργήσουν τα πρωτοβρόχια και να είναι προσωρινά...Τα πολύ καλά να μας έρθουν προχωρημένο Νοέμβρη και έπειτα...

Ακόμη διατηρώ νωπές τις μνήμες μου από το πανίσχυρο Φθινόπωρο του 2006 με τα τεράστια ύψη βροχής κυρίως τον Οκτώβρη και το πρωτοφανές για πρώτο δεκαήμερο Νοεμβρίου ψύχος  με παγετούς και κάποια χιόνια μέχρι πολύ χαμηλά...Δυστυχώς όμως ακολούθησε ο πιο γελοίος χειμώνας που θυμάμαι ποτέ' ο 2006-2007....

Πόσο θέλω ρε γμτ μου να αργήσουν λιγάκι παραπάνω  εφέτος τα πολλά και γενικευμένα φαινόμενα  και να βιώσουμε καινούργιο 1941-1942 χειμώνα ...Μας το χρωστάει όμως λέμε..  😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΝ έμπαινε Ιόνιο αυτό το πράγμα θα έφτιαχνε τυφώνα. ΑΠλά πράγματα. Εκεί να δεις πόσο θα χτυπούσα το κεφάλι μου που άλλαξα ήπειρο για 15 μέρες,...

 

οι παραπάνω τιμές στα 500 είναι πιο χαμηλές από την Ωκεανίδα!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-30 στα 500 μέσα στην Ελλάδα και γενικό -28. Αυτό να μπει θέλουμε στην καυτή θάλασσα του Ιονίου. Και να έρθει λίγο πιο μετά για να το νιώσω και εγώ. Ζητάω πολλά???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

-30 στα 500 μέσα στην Ελλάδα και γενικό -28. Αυτό να μπει θέλουμε στην καυτή θάλασσα του Ιονίου. Και να έρθει λίγο πιο μετά για να το νιώσω και εγώ. Ζητάω πολλά???

Κατω απο 5% πιθανοτητα τ δινω να βγει. Αλλα πραγματι εαν κατεβει κατι τετοιο ιονιο με τοσο ζεστα νερα θα κανει ισως και το ισχυροτερο medicane που εχουμε δει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Hlioupolitis98 είπε:

Κατω απο 5% πιθανοτητα τ δινω να βγει. Αλλα πραγματι εαν κατεβει κατι τετοιο ιονιο με τοσο ζεστα νερα θα κανει ισως και το ισχυροτερο medicane που εχουμε δει. 

καλά ναι εννοείται ότι δεν θα βγει.  Η εικόνα για το τι medicane θα έβγαζε αυτό το πράγμα θα με έκανε , θα ΜΕ ΕΚΑΝΕ. Καλύτερα να μην το γράψω στο φόρουμ αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βορειοδυτικότερα η λίμνη στον μέσο όρο. Μου αρέσει πάντως.  Σϊγουρα έχει αυξηθεί η διαφορά των επιμέρους σεναρίων, το οποίο δείχνει ακόμα χαμηλές πιθανότητες επαλήθευσης συγκεκριμένου σεναρίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα κρυώσει και ο μέσος όρος για μετά. Για να δούμε αν είναι εφικτό αν βγάλει κάτι πιο τρελό από το κύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

βορειοδυτικότερα η λίμνη στον μέσο όρο. Μου αρέσει πάντως.  Σϊγουρα έχει αυξηθεί η διαφορά των επιμέρους σεναρίων, το οποίο δείχνει ακόμα χαμηλές πιθανότητες επαλήθευσης συγκεκριμένου σεναρίου

Δεν ξερω τι θα γινει αλλα τον χειμωνα θα τραβαμε τα μαλια μας. Δεν υπαρχει λογος να κοιταμε ανω των 72ωρων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο κλειδωμενο,οτι ενα δεκαημερο σχεδον μπροστα δεν υπαρχει τιποτα για εδω...τωρα απο τις 240 και μετα μικρη σημασια εχει τι δειχνει.Το βρωμοκαλοκαιρι συνεχιζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Δεν ξερω τι θα γινει αλλα τον χειμωνα θα τραβαμε τα μαλια μας. Δεν υπαρχει λογος να κοιταμε ανω των 72ωρων

Υπάρχουν λόγοι. Πρώτον γιατί βλέπουμε καιρική τσόντα, δεύτερον επειδή είμαστε καιρικοί μαζοχιστές. Εγώ τρελαίνομαι να βλέπω χάρτες. Άλλαξε η ζωή μου όταν τους βρήκα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, g_ar είπε:

Εξαιρετικό το σενάριο 5,

anim_xpq5.gif.74e7130621f7f48dd2d1779d44200e05.gif

anim_sqg6.gif.0987a0ff8fbbadaed9c8631c5571c5c3.gif

 

Εντωμεταξύ στα ενσ παραμένουν σχετικά καλά για μετά τις 10, αν και λίγο πιο ξηρά..

0αρι:

ens_image.png.ff6c23bec6e7b5032e9582f26c46b961.png

6αρι:

193560752_ens_image(1).png.199caa70eda25408406cb932c634f4b0.png

Τώρα τι να πω τώρα? Ότι εξπερματώνω εξ αποστάσεως???!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...