Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μιχαηλ κι εγω πιστευω στην αλληλουχια των συστηματων αλλα δενειναι τραβηγμενο ενα χαμηλο 1005 που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στην περιοχη της μινεσοτα να καθορισει για το εαν θα σκασει η λιμνη στην μαγιορκα στην σικελια η στην ζακυνθο?...ξερω γω?λιγο τραβηγμενο το βρισκω

Την παράτησα την λίμνη φίλε.. εγώ μιλάω για αυτό

gfs-0-276.png?12

 

 

Αφού δεν φτιάχνει άλλο, πρέπει να πάμε στην επόμενη προσπάθεια.... Και για την επόμενη σημαντικό είναι το χαμηλό που σου έβαλα, Βρες τον λόγο εσύ, ξέρω ότι θα τον βρεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Την παράτησα την λίμνη φίλε.. εγώ μιλάω για αυτό

gfs-0-276.png?12

 

 

Αφού δεν φτιάχνει άλλο, πρέπει να πάμε στην επόμενη προσπάθεια.... Και για την επόμενη σημαντικό είναι το χαμηλό που σου έβαλα, Βρες τον λόγο εσύ, ξέρω ότι θα τον βρεις.

εαν ειχα να κανω για χιονι θα κοιτουσα και τον χαρτη του β.δυτικου ινδικου..χαχαχχα...κανα τυφωνα δες εσυ αν εχεις κατα κει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos είπε:

εαν ειχα να κανω για χιονι θα κοιτουσα και τον χαρτη του β.δυτικου ινδικου..χαχαχχα...κανα τυφωνα δες εσυ αν εχεις κατα κει 

δεν έχει, αλλά θα δω καταιγίδες εκεί, ειδικά αν βγει ο τζίφος. Πάντως αναρωτιέμαι αν θα τουμπιάσει πάλι ο τζίφος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος μόλις τούμπιασε οριστικά προς ευρωπαίο... έλεος. Και σαν να μην φτάνει αυτό χαλάει την μεταβλητή της ΑΜερικής που τόνισα πριν. Όλα μα όλα λάθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βασικά ο τζίφος τα πήγαινε μια χαρά τον Αύγουρστο, αφού έβγαζε το κακό σενάριο... Τώρα που το κακό σενάριο το βγάζει ο πάιος βγαίνει αυτός.. Δυστυχώς δεν υπάρχει λογική στα μοντέλα. Ο τζίφος είναι χειρότερος από παίο πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Αυτό ακριβώς. Κατά τον Απρίλη-Μάη που είναι η πρώτη μέρα που φοράμε κοντομάνικα σκέφτομαι πότε θα έρθει η στιγμή που να νιώσω τον πρώτο κρύο φθινοπωρινό αέρα. Άλλο κακό του καλοκαιριού είναι ότι είσαι κάθε μέρα με βερμούδα και μπλουζάκι. Το Χειμώνα φοράμε τα πουκαμισά μας, τα παλτά μας, τα πουλόβερ μας, γινόμαστε κύριοι 😛  Τώρα ιδρωμένοι με κοντά παντελόνια..

Ποιον Απρίλη - Μάη;;; Εγώ από 1 Μαρτίου κοντομάνικο φοράω κάθε χρόνο κατά τα άλλα ολόσωστος. 2 μέρες περιμένω κάθε χρόνο. 

 

1η ποτέ θα έρθει το 1ο οργανωμένο χαμηλό με πλημμύρες, μούχλα, φθινοπωρινή ψύχρα και τα πρώτα χιόνια στον Όλυμπο και

2η πότε θα πέσουν τα πρώτα χιόνια στα γύρω ορεινά, και θα ανάψω καλοριφέρ 

 

Αλλά και πάλι από 1 Μάρτη μέχρι 10 Δεκέμβρη με κοντομάνικα είμαι. Καμία φορά ακόμη και μέσα στο καταχείμωνο φοράω εγώ που ζεσταίνομαι. Το καλοκαίρι (κακοκαίρι) είναι σκέτη αηδία ειδικά μέχρι τις 10 το βράδυ με εκείνη την καυτή αηδία πάνω από το κεφάλι σου.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε να δυτικίζει ο επόμενος αυλώνα χαχα [όχι πως θα υπάρχει κιόλας] ¨ήδη ξεκινήσαμε το κρεσέντο του προηγούμενου χειμώνα. Όλα δυτικίζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι βλέπω για βροχές εδώ στη Θεσσαλονίκη την ημέρα των γενεθλίων μου (δηλαδή τη Δευτέρα) κι αρχίζω να χαίρομαι. Λες;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, WEATHER-FUN είπε:

Παίζει αλλαγή του καιρού εκεί 16-18;;;

ναι, αλλά και για 12-15 έπαιζε αλλά πήραμε πούλο.... Δευτέρα πάντως λυπάμαι αλλά θα έχει αίθριο καιρό η Θεσσαλονίκη φίλε. Αύριο και κυρίως μεθαύριο μπορεί να κάνει κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πιο πιθανο ειναι να χουμε γενικευμενα 20αρια στα 850 με υγρασια και δυσφορια,εκει προς τις 12-13 του μηνα λογω της διαταταχης στην κεντροδυτικη μεσογειο,παρα να δουμε την πρωτη σοβαρη αλλαγη της σεζον.Υπομονη

(Φαπ φαπ...🤪)

προφητικός.

Modele GFS - Carte prévisions

και λίγο ακόμα θέλει να μας πιάσει ακόμα καλύτερα. η όποια αλλαγή προς μεγάλη έκπληξη όλων (χαχαχαχα) πήγε στις 250+ ώρες πάλι. κατά τα άλλα η λίμνη πλέον δεν αφορά κανέναν. ούτε καν δυτική και βορειοδυτική ελλάδα. αυτοί μάλιστα θα έχουν και την περισσότερη ζέστη. κάτι αγρίνια πάλι 37ρια θα χτυπήσουν με τα 35+αρια να είναι αρκετά. με μπόλικη υγρασία κιόλας

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Diagramme GEFS

στα 500 μόνο του το κύριο (ως συνήθως),αλλά η τάση να ζεστάνει το 500αρι όπως και οι Τ στα  850 είναι νομίζω ξεκάθαρη,αφού τα περισσότερα σενάρια πλέον τρέχουν πάνω από το μέσο όρο, ο οποίος πέφτει από 2-3 (άκυρα με βάση τη λογική των τρεξιμάτων από ραν σε ραν) σενάρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, salonikatasos είπε:

Diagramme GEFS

στα 500 μόνο του το κύριο (ως συνήθως),αλλά η τάση να ζεστάνει το 500αρι όπως και οι Τ στα  850 είναι νομίζω ξεκάθαρη,αφού τα περισσότερα σενάρια πλέον τρέχουν πάνω από το μέσο όρο, ο οποίος πέφτει από 2-3 (άκυρα με βάση τη λογική των τρεξιμάτων από ραν σε ραν) σενάρια

Όποτε βλέπω το όνομα σου ξέρω πως κάτι ζέστό έρχεται...🥴

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, g_ar είπε:

Ακραίο!

anim_rpj6.gif.a48d77d67f92f07e5f929eabfc09bc42.gif

anim_kpz4.gif.d0f3a2118e8645a3ffaa2dd915cc55a2.gif

Με αυτό δεν χιονίζονται και τα πεδινά τις κέντρικης Μακεδονίας?Η λόγο εποχής δεν έχει τέτοια δυναμική??????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα καλο θα ειναι να βγει ο παιος. Εχει πολυ δυτικα την λιμνη αλλα βγαζει τραφακι αν το κοβω καλά. Για την συνεχιεια σαν να προσπαθει να φτιαχτεί τπ πολυπόθητο αμερικανικο χαμηλό που θα διωξει την σιχαμενη εποχή και τους σιχαμένους με φετιχ τον ιδρώτα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατι ψυχρο ετοιμαζει ο παιος

ΕΠΟΣ

Και το τζεμ βελτιωθηκε πολυ στην αμερικη για την κακοκαιρια πολυ μετα. Μακαρι να κλειδωσει η μεταβλητη καθως η επομενη καταβαση είναι δεδομένο οτι θα είναι ανατολικότερα αφου δεν προυπαρχει αυλωνας στη  ευρωπη αλλά μια ψυχρή λιμνούλα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 minutes ago, thanasismtrk είπε:

Με αυτό δεν χιονίζονται και τα πεδινά τις κέντρικης Μακεδονίας?Η λόγο εποχής δεν έχει τέτοια δυναμική??????

Με τιποτα και λογω εποχης αλλα και διαταξης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...