Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά από το φθινοπωρινό κάμπο της Ημαθίας με βαρύ συννεφιασμένο βροχερό καιρό ... ψιλοβρέχει με θερμοκρασία στους 14 βαθμούς και τα μακρυμάνικα είναι πλέον απαραίτητα εδώ στο Μακροχωρι ...3 χιλιοστά τα σημερινά 8,2 στο σύνολο της κακοκαιρίας από χτες βράδυ 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

Καλημέρα παιδιά τώρα ακουω από έξω που σταζουν τα νερά αλλά πως θα δω πόσα χιλιοστά πέσαν υπάρχει site ?14 βαθμούς πλατυ 

Καλημέρα. Νομίζω ότι ο πιο κοντινός αξιόπιστος σταθμός είναι στα αυτός . 

http://penteli.meteo.gr/stations/palaioskilitsi/

Γενική εικόνα παρακάτω: 

http://www.stravon.gr/map/?reg=&type=rain

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα 25 χιλιοστά του ευρωπαίου (συνολικά). κι όμως πάλι διαβάζουμε ότι έδωσε ρέστα το χαλασμένο μοντελάκι 😂. εντωμεταξύ χθες με την κακοκαιρία σε εξέλιξη επέμενε για 15 χιλιοστά μέχρι το πρωί σήμερα (τα οποία είναι τα 0.6 στην εικόνα,μιας και άρχισε να βρέχει στις 6 ή εκεί γύρω κι ενώ είχε σταματήσει από τις 11 το βράδυ περίπου και δεν έριξε σταγόνα μέχρι το ξημέρωμα σήμερα που ξεκίνησε ποτιστικά)

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από τον φθινοπωρινό Βόλο, πριν λίγο είχαμε ψιλόβροχο με μπουμπουνητά, τώρα έχουν σταματήσει τα φαινόμενα αλλά ο καιρός παραμένει συννεφιασμένος και με τον βοριά να κάνει αισθητή την παρουσία του. Βρέχει κατά τόπους στον νομό Λάρισας με την νέα μέρα να έχουν καταγραφεί 5-11mm και θερμοκρασίες αυτή την ώρα στους 15-16oC. Απαραίτητα τα μακρυμάνικα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα κ απο μενα.εντονη βροχη χθες το βραδυ με 30+μμ στην περιοχη μου. τωρα βαρυς καιρος με αρκετη δροσουλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταγόνα δεν έπεσε τελικά όλο το βράδυ εδώ, παρά τις αστραπές και τις βροντές!

Πριν λίγο όμως έριξε μια βροχούλα που άφησε 1,4 mm στο σταθμό και, λογικά θα έχει συνέχεια αργότερα.

17,9 η ελάχιστη.

20,5 τώρα με 85% υγρασία και νεφώσεις που πυκνώνουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και από εμένα.Τελικα αρκετές καταιγίδες εχθές Τρίκαλα αλλά χωρίς βροχη μέσα στη πόλη..Τα περισσότερα φαινόμενα εντοπίστηκαν πιο ανατολικά προς Λάρισα..Σήμερα το πρωί έβρεξε ασθενώς αφηνωντας 0.6 mm..Βέβαια το φθινοπωρινό σκηνικό ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ όλα τα λεφτά...

Και ναι είναι γεγονός..Ο πρώτος ζεστός καφές και για εμενα

IMG_20190920_102757.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ξέρετε πως ζηλεύω όλους αυτούς τους ζεστους καφέδες 😉 Απ' τον Απριλη έχω να πιω.Και πως να πιω αν το θερμόμετρο δε βάλει τον άσσο μπροστά.

Μερική συννεφιά και 70% υγρασία.Ελπιζουμε σε λύτρωση το απόγευμα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 minutes ago, teo_73 είπε:

Να ξέρετε πως ζηλεύω όλους αυτούς τους ζεστους καφέδες 😉 Απ' τον Απριλη έχω να πιω.Και πως να πιω αν το θερμόμετρο δε βάλει τον άσσο μπροστά.

Μερική συννεφιά και 70% υγρασία.Ελπιζουμε σε λύτρωση το απόγευμα.

 

Λυτρωση απο Οκτωβρη αδερφε μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαυρίλα πάνω από την Χόχλια Ευρυτανίας (κάμερα Αγ.Τριάδος με ήλιο)....απειλή καταιγίδας και μια δορυφορική, φορτωμένη γενικά!!

 

video.jpg

video (1).jpg

20190920_105744.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18οC και βορίσια βροχή πριν λίγη ώρα, στην Άνω Κύμη Ευβοίας....φοβερή αίσθηση....δυνατή αλλαγή του σκηνικού!!! By prosinemos....

received_1174467266070839.jpeg

received_533216457512526.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά είναι καλημέρα... ζεστοί καφέδες, ζεστό τσαγάκι και τα πρώτα μακρυμάνικα και ζακετούλες... ατμοσφαιρικά και φθινοπωρινά!

Για μας εδώ τίποτα απ' όλα αυτά τα ωραία ακόμη.. όμως τουλάχιστον ξυπνήσαμε με συννεφιά σήμερα, είναι μια πρόοδος κι αυτή!

Για σήμερα αν και δύσκολο, γιατί όχι? Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία χαχαχα..

Χθες το βράδυ είχε αυξημένη υγρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Συννεφιασε εδώ και λίγη ώρα Κορυδαλλό και οι προσδοκίες αυξάνονται....

Γιώργο έχεις παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες που δε διαμαρτύρομαι ε? Είναι γιατί με καλυπτεις απόλυτα όσο αφορά τη γκρίνια από εδώ τα δυτικά προάστια 🙂 Δύσκολη η καιρική προσαρμογη ε? 

Εδώ στον Ταύρο και γενικά στο λεκανοοεδιο τα σωρειτομορφα νέφη έχουν αυξηθεί.Δεν αποκλείονται από εδώ και πέρα (έως το βραδάκι) κάποιοι τοπικοί ομβροι.Φαβορι οι περιοχές κοντά στους ορεινούς όγκους αλλά και μέσα στον Σαρωνικό αργότερα.

Τώρα αν μείνουμε τελικά μόνο με τη συννεφιά και δεν βρέξει πουθενά για εμένα θα είναι έκπληξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 είπε:

Γιώργο έχεις παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες που δε διαμαρτύρομαι ε? Είναι γιατί με καλυπτεις απόλυτα όσο αφορά τη γκρίνια από εδώ τα δυτικά προάστια 🙂 Δύσκολη η καιρική προσαρμογη ε? 

Εδώ στον Ταύρο και γενικά στο λεκανοοεδιο τα σωρειτομωρφα νέφη έχουν αυξηθεί.Δεν αποκλείονται από εδώ και πέρα (έως το βραδάκι) κάποιοι τοπικοί ομβροι.Φαβορι οι περιοχές κοντά στους ορεινούς όγκους αλλά και μέσα στον Σαρωνικό αργότερα.

Τώρα αν μείνουμε τελικά μόνο με τη συννεφιά και δεν βρέξει πουθενά για εμένα θα είναι έκπληξη.

Θα βρεξει αδερφε..Το θεμα ειναι που και ποσο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γειά σας από πλατύ Ημαθίας και θα έλεγα φθινοπωρινο και εδώ το σκηνικό με 19-20 βαθμους άμα δεν ανέβει άλλο η Τ θα είμαι ευχαριστημενος σχεδόν απνυα ενώ το πρωί είχαμε έναν βαρδαρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, teo_73 είπε:

Γιώργο έχεις παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες που δε διαμαρτύρομαι ε? Είναι γιατί με καλυπτεις απόλυτα όσο αφορά τη γκρίνια από εδώ τα δυτικά προάστια 🙂 Δύσκολη η καιρική προσαρμογη ε? 

Εδώ στον Ταύρο και γενικά στο λεκανοοεδιο τα σωρειτομορφα νέφη έχουν αυξηθεί.Δεν αποκλείονται από εδώ και πέρα (έως το βραδάκι) κάποιοι τοπικοί ομβροι.Φαβορι οι περιοχές κοντά στους ορεινούς όγκους αλλά και μέσα στον Σαρωνικό αργότερα.

Τώρα αν μείνουμε τελικά μόνο με τη συννεφιά και δεν βρέξει πουθενά για εμένα θα είναι έκπληξη.

Χαχα Θοδωρή έχω συνηθίσει με την ανομβρία των<δυτικων> τα τελευταία χρόνια

Σήκωσε και αεράκι τώρα

Ε ναι φίλε πολύ δύσκολη, ούτε φωτο δεν μπορώ να ανεβάσω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για Αττικη δυστυχως ελπιδα υπαρχει μονο για τα δυτικα και μεσα στο Σαρωνικο...ηδη ξεκιναει ο βορειας και στα ανατολικα και βορεια λεμε αντιο σε οποια ελπιδα.....ελπιζω να διαψευστω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...