Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλο και το ευρωπαικο δινει πολυ νερο Αττικη 13-14 του μηνα μετα δινει νεες βροχες παλι σε Αττικη και οχι μονο για 18 του μηνα..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικροαλλαγές στα μοντέλα δεν αλλάζουν κάτι δραματικά....

το ευρωπαικό προσπαθεί να αλλάξει κάπως την κυκλοφορία μετά τις 168 ώρες στην ευρώπη με προδιαγραφές για μετά τις 20....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, νομίζω πως έχει κλειδώσει η φάση τρίτης τετάρτης, ενώ είναι πιθανό τελικά να έχουμε και νέα γραμμή λαίλαπας εκεί προς Πέμπτη Παρασκευή. Πραγματικά κανένα έλεος χαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλημέρα, νομίζω πως έχει κλειδώσει η φάση τρίτης τετάρτης, ενώ είναι πιθανό τελικά να έχουμε και νέα γραμμή λαίλαπας εκεί προς Πέμπτη Παρασκευή. Πραγματικά κανένα έλεος χαχαχα!

Επειδή μπερδεύτηκα στην περιοχή μου θα δω κατα πασα πιθανοτητα αξιολογες βροχοπτωσεις η πάλι μουφες θα είναι  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Επειδή μπερδεύτηκα στην περιοχή μου θα δω κατα πασα πιθανοτητα αξιολογες βροχοπτωσεις η πάλι μουφες θα είναι  

θα δεις και εσύ όπως και κάθε περιοχή δυτικότερα της Θράκης [άσχετα γεωγραφικού πλάτους] πολλά νερά. Το πέρασμα  δεν θα αφορά μόνο τα δυτικά αυτή την φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενσ 0αριου για Βόλο..

541776366_graphe3_1000___22.9458_39.3667_Vlos(1).png.625c77cf52decb74ce3925db1e3a22ee.png

Μετά τις βροχές στις 12-14 του μήνα το επόμενο διάστημα ενδιαφέροντος φαίνεται να είναι μετά τις 18. Βεβαια είναι τόσο μακριά που μπορεί να αλλάξει πανεύκολα... Ελπίζω μετά τις 18 να αρχίσει να αλλάζει η κατάσταση στην Ευρώπη γιατί φέτος το κακο παραέγινε. 

 

Υ.Γ. Χρονιά πολλά στους εορτάζοντες!

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει μία δυτική μετατόπιση στο 6αρι, μιας και πλησιάζουν οι ώρες για να συμφωνήσει με ευρωπαίος και ούκμο. Δεν μας ανησυχεί αυτο, μιας και πλέον είναι αδύνατον να μην επηρεαστεί σχεδόν όλη η χώρα. προς ούκμο συγκεκριμένα πήγε, μιας και στον αυλώνα ο οποίος σπρώχνει το χαμηλό σε εμάς έκανε βήμα προς σε αυτο. το ούκμο γενικώς τα πήγε εξαιρετικά.

δυστυχώς μείωσε τα φαινόμενα πολύ ανατολικά από ένα σημείο και μετά. και γενικά στα 500, άλλαξε αρκετά,  δηλαδή Αττική Εύβοια μείωσε πολύ τα φαινόμενα..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Υπάρχει μία δυτική μετατόπιση στο 6αρι, μιας και πλησιάζουν οι ώρες για να συμφωνήσει με ευρωπαίος και ούκμο. Δεν μας ανησυχεί αυτο, μιας και πλέον είναι αδύνατον να μην επηρεαστεί σχεδόν όλη η χώρα. προς ούκμο συγκεκριμένα πήγε, μιας και στον αυλώνα ο οποίος σπρώχνει το χαμηλό σε εμάς έκανε βήμα προς σε αυτο. το ούκμο γενικώς τα πήγε εξαιρετικά.

Θελουμε αρκετο νερο ομως σε ολη τη χωρα οχι μονο ηπειρο και ψιχουλα στους υπολοιπους. Οποτε κακως δυτικιζει εστω και λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Θελουμε αρκετο νερο ομως σε ολη τη χωρα οχι μονο ηπειρο και ψιχουλα στους υπολοιπους. Οποτε κακως δυτικιζει εστω και λιγο

το ξέρω φίλε. Και εγώ αυτό θέλω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

μειωσε τον υετο για Αττικη 13 του μηνα το gfs τι να πει κανεις.. το απογευμα μπορει να τον αυξησει παλι εντωμεταξυ..

Δεν νομιζω . Θα αρχισουν οι εκπτωσεις μεχρι αυριο βραδυ οπου μετα ξεκιναει nowcast.

Οτι θετικη αλλαγη μπορουσε την εκανε ηδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

την Αττικη δεν μπορουν να την πιασουν καλα τα μοντελα και την αλλη φορα εριχνε και δεν δειχναν τιποτα.. θα πεσει καλο νερο τοπικα αφηστε τον τζιφο να κανει τα δικα του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Ιταλία πρέπει να βιώνει ένα από τα πιο ενδιαφέροντα φθινόπωρα στην ιστορία της. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν έσκαγε κάτι τέτοιο πάλι στην ίδια περιοχή... 

204-515IT.thumb.gif.c7f9759b95dc221f6e38bacfd2ee4555.gif

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παλι νεο συστημα με βροχες απο τα δυτικα ερχεται προς την περιοχη μας 18 του μηνα χαμος πολλα νερα απο εκει που ειχαμε ανομβρια για πολυ καιρο..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμας εδω μας βολεψε που πηγε πιο δυτικα..μας εδωσε παραταση αλλες 6 με 8 ωρες ...τωρα τζιφος μας δινει 30 35 χιλιοστα και ευρωπαιος 40...αντε να δουμε ....βεβαια αν ειναι να βρεξει κι αλλου ας ριξει πιο λιγες ωρες εδω δεν πειραζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

κρατηθειτε ερχεται σιγα σιγα προς την περιοχη μας χαμος!..

gfs-1-312.png

έχει πλάκα να ξανα εχούμε το πρώτο πεδινο χιόνι τελη Νοεμρβιου όπως το 2016 το λέω μόνο και μόνο επειδή αυτοί εδώ οι χάρτες δείχνουν κρύο επιτέλους στην ανατολική Ευρώπη το οποίο έχει την τάση να κατεβενει. ...... Οπότε με τα προς το παρόν στοιχεία θα έχω υποψίες τελικά για έναν ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΥΝΑΤΟ ΜΆΛΛΟΝ ΔΕΚΈΜΒΡΗ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...