Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

.

Βρε παιδιά δεν καταλάβατε ακόμη τι ακριβώς θέλω να πω  ο ποιητής;;Να μην δίνουμε δικαιώματα σε άλλους εννοώ φίλε μου αλλά αν προσέβαλα ειλικρινά ζητώ συγνώμη!!Στον παρόν χώρο πάντως είναι τα του Weather-Club και μόνο αυτού' κατά την γνώμη μου βέβαια!! Να 'σαι καλά! :classic_smile:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα (θερμοκρασιας-βροχης) καναδικου GEM για Αττικη δεν ξερω αν τρεχει σωστα αλλα εχει πολλα αυξημενα σεναρια για βροχες σχετικα πολυ καλο 

ens_image.png

Μακαρι να εβγαινε το τζεμ

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξεκάθαρη αλλαγή του τζίφου στο 6αρι. κακή αλλαγή. Μπαίνει και το χαμηλό ο μικρό στον ατλαντικό και κάνει δύσκολη την πρόγνωση.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την αλλα βδομαδα θα εχουμε ακομα περισσοτερα νερα...Απλα η διαταραχη της δευτερας θα μας επηρεασει απο τεταρτη..Δεν χανεται ομως...Και θα ειναι η πιο σοβαρη μεχρι στιγμης...Αυτη η καθυστερηση καλο θα μας κανει...Τη κυριακη το βραδυ απλα θα κλειδωσουμε το αυτονοητο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο λόγος που βγάζει πιο δυτικά το ούκμο το χαμηλό της δευτέρας και στην ουσία πάνω στην Αφρική ε΄ναι επειδή μια ψυχρή αέρια μάζα στην Σκανδιναβόα έχει μεγαλύτερη απόσταση σε σχέση με τζίφο, οπότε αποκόβεται πιο εύκολα. Δεμ φαίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο τώρα στον τζίφο.

 

 

το ούκμο όμως συνεχίζει να το κόβει τέρμα νότια. Νομίζω όμως ότι έχει καλύτερα τον αυλώνα σε σχέση με πριν. για να δούμε

 

καταστροφή από ένα χαζό 1010!~!!

Modele UKMO - Carte prévisionsModele UKMO - Carte prévisions

 

 

 

ας ελπίσουμε ακόμα και έτσι να το φέρει στις 144 , αλλά κακό σενάριο σε γενικές γραμμές.

 

. ναι όντως δυσκολεύεται πολύ το ούκμο στις 144.. Ο τζίφος με την βελτίωση στην Αμερική θα βγάλει σεναριάρα. το μικρό ατλαντικό χαμηλάκι δεν θα κλειδώσει ούτε αύριο πάντως...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάκιστο το ουκμο. Νομίζω χειρότερος και ο τζίφος. Τέλος πάντων, σχετικά νωρίς είναι ακόμη...

 

 

Τελικά θα βγάλει καλύτερο σενάριο, κακοκαιρία με μεγαλύτερη διάρκεια;

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Κάκιστο το ουκμο. Νομίζω χειρότερος και ο τζίφος. Τέλος πάντων, σχετικά νωρίς είναι ακόμη...

ο τζίφος είναι νκαλύτερος φίλε σε όλα για το χαμηλό στις 13

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Κάκιστο το ουκμο. Νομίζω χειρότερος και ο τζίφος. Τέλος πάντων, σχετικά νωρίς είναι ακόμη...

 

 

Τελικά θα βγάλει καλύτερο σενάριο, κακοκαιρία με μεγαλύτερη διάρκεια;

Καλυτερος μακραν από το 6αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαμος το gfs πολυ νερο και στην Αττικη 12 του μηνα απογευμα και μετα  ωραιος χαρτης..

132-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαφάνισε τις βροχές για αύριο το πρωί από την Χαλκίδα το 12αρι του GFS...

Ενώ οι εντάσεις των ανέμων στα μέσα της εβδομάδας προκαλούν δέος! 

066E2E54-C086-438E-95B7-748828CCA2A5.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικη τρομερες ριπες ανεμου 12 του μηνα απογευμα και μετα  χαμος θα γινετε 

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπομονή παίδες.. έχουμε πολλά σενάρια, όπως και αυτό του τζεμ, δηλαδή του απόλυτο τίποτα!

 

εντάξει διόρθωση, δίνει πάρα πολλά αλλά κυρίως στα δυτικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Βρωμονοτιάδες όμως, κανένα ενδιαφέρον..

Προσωπικά Γιάννη εγώ επτέλους βρήκα την ευτυχία μου. είμαστε λίγο ανάποδοι μεταξύ μας. Εμένα δεν με ενδιαφέρει να πέσει η θερμοκρασία τουλάχιστον προς το παρόν. ίσα ίσα δεν θα κρυώσει και το σπίτι, ειδικά στα Γιάννενα που έχει κακή θερμομόνωση. Αλλά τα φαινόμενα είναι το παν για εμένα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγες μέρες είχα πει ότι με ενδιαφέρει 60% το κρύο και 40% οι βροχές. Τώρα τα ποσοστά είναι 65-35 και αυξάνονται του κρύου κάθε μέρα που περνάει. Το κρύο με ενδιαφέρει περισσότερο τώρα, δεν αντέχω, έχω φτάσει στα όρια μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω και.μερες βλεπουμε για οσο παει το ματι,φουλ θετικες αποκλισεις σε ανατολικη ευρωπη και ευρωπαικη ρωσια,που φτανουν και τους +16 βαθμους και ενα ατελειωτο "μπλε" σκηνικο στη δυτικη ευρωπη.Σκηνικο που δε σπαει ουτε στις επομενες 384 ωρες του τζιφου.Ολα αυτα μετα απο αλεπαλληλους θερμους και ξηρους μηνες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που κινουνται οι καταιγιδες και τι ανακλαστικοτητα υπαρχει στο radar.Με πληροφοριες απο την ΕΜΥ (play για animation της τελευταιας ωρας)

https://www.windy.com/el/-Ραντάρ-καιρού-radar?radar,38.594,22.078,6

Επισης εχουν την beta που δειχνει δορυφορικη εικονα στο 1'.Στη sat 24 ανανεωνει στο 5λεπτο το λιγοτερο.

https://www.windy.com/pois?satellite2,38.964,25.159,6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει φως στο τούνελ... ούτε στο 12αρι... ενώ μετά τις 13 επικρατεί ήπιος καιρός, με ελάχιστες βροχές! 
 

Ας μην βιαζόμαστε όμως...

Παντως το συμπέρασμα είναι ένα, για να βραχεί η Ήπειρος, πρέπει οι υπόλοιποι να «καούμε»! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

 

Παντως το συμπέρασμα είναι ένα, για να βραχεί η Ήπειρος, πρέπει οι υπόλοιποι να «καούμε»! 

Ηταν καιρος να βραχει η Ηπειρος και η Πινδος ομως Αγγελε και ας καουμε εμεις.Η Πινδος δινει ζωη στο μεγαλυτερο μερος της ηπειρωτικης χωρας.Μακαρι αλλα 1000 χιλιοστα μεχρι τελος του χρονου

Σε ενα νορμαλ καιρικο σκηνικο οι πολλες βροχες στην.ηπειρο δεν αποκλειουν και αρκετες βροχες εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...