Jump to content
billipiros12

Αναφορές κακοκαιριών 7-11 Νοεμβρίου.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δεν μου γεμίζει το μάτι η δορυφορική. 

κοίτα και την Ιταλία φίλε, καθώς και στο Blitzortung. φτιάχνεται σιγά σιγά. Αλλά έχουμε πολύ δρόμο μέχρι τα μεσάνυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρη βροχή θεοδωριανα από το πρωί. 

10 βαθμοί τωρα και 6,6 χιλιοστά. Κρυωσε, λίγο ο καιρός εκεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δεν μου γεμίζει το μάτι η δορυφορική. 

Συνήθως για καλό είναι αυτό....χαχαχα.....

ΥΓ Μην παραξενευτείτε να δούμε χιόνια ως 1700-1800μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και παλι παει για πολυ νερο η Δυτικη Ελλαδα με την δορυφορικη ηδη να δειχνει το μετωπο που αναπτυσεται στο νοτιο Ιονιο....Αττικη παμε για αυριο αλλα και με μικρη επιφυλαξη για το ευρος των φαινομενων αλλα και την διαρκειας τους...ελπιζω να μην ειναι πολυ μικρης διαρκειας...!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΕΧΘΕΣ....ΜΕ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥΣ!!!!

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 12αρη αύξησε τα φαινόμενα για το βράδυ. Αλλά ανέβασε τις θερμοκρασίες. Οπότε μοντελικα τα χάνουμε τα χιόνια. Φυσικά πάντα κοιτάμε το nowcast. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

χαρμα οφθαλμων η σατ παμε για ωραια πραγματα αποψε στην Δυτικη καταρχας χωρα.....

Και επικινδυνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ετοιμάζονται τα δυτικά της χώρας....οργανώνεται όμορφα η "λαίλαπα" καταιγίδων, από τα νδ του Ιονίου πελάγους...
Ως το τέλος του 2019, θα στενάξουν τα βροχόμετρα και θα ψάχνονται αρκετοί, που για μια ακόμη χρονιά θα έχουμε "υπερ-υετοφορία".....μωρέ δεν βγαίνει με τίποτα ο λογαριασμός.....κυρίες μουυυυ!!! 

Η εικόνα ίσως περιέχει: φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα προσωπικά μου φαίνετε πιο νοτιά το μέτωπο από ότι το έδειχναν τα μοντέλα. Μάλλον θα επηρεαστεί καλύτερα η πελλοονησος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Εμένα προσωπικά μου φαίνετε πιο νοτιά το μέτωπο από ότι το έδειχναν τα μοντέλα. Μάλλον θα επηρεαστεί καλύτερα η πελλοονησος. 

μην ανησυχείς φίλε. χοτρικά στην θέση του είναι. Εννοείται πως θα επηρεαστεί δυνατά η Πελοπόννησος, αλλά η διάταξη είναι πολύ καλή για να μην επηρεαστεί καλά η Ήπειρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι ελαφρώς πιο νότια αληθεια είναι, αλλά ισχνή....θα πιάσει περισσότερο δυτ στερεά....αλλά και οι υπόλοιπες περιοχές θα βάλουν γερά χιλιοστά.....έχει ενδιαφέρον η νύχτα απόψε.....έχουμε και κάποιες συννεφιές κι εδώ Μελίσσια παρεμπιπτόντως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω την εντυπωση και εγω οτι η διαταξη αυτη ειναι καλυτερη απο αυτη της Πεμπτης οπως το βλεπω τωρα να αναπτυσεται απο την σατ....εκτων πραγματων θα χασει δυναμικη μπαινοντας στην Πελοπονησσο αλλα παρολαυτα θα εχουμε και Αττικη ενα γερο περασμα....που μου φαινεται οτι θα ειναι καταρχας πολυ νωρις το πρωι....μαλλον παμε για ξενυχτι αποψε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανεξάρτητα του πόσο θα επηρεάσει τις επόμενες ώρες αυτό το μακρυνάρι την Αττική, είναι συγκλονιστικό,

το ότι αυτή τη στιγμή το ευρύτερο μέτωπο καταιγίδων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, (βλέπε χάρτη lighting map) εκτεινόμενο από την βοσνία- Ερζεγοβίνη μέχρι βόρεια της Λιβύης, πρόκειται να χτυπήσει την Δυτική Ελλάδα στην πορεία του (και όχι μόνο ).....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

ανεξάρτητα του πόσο θα επηρεάσει τις επόμενες ώρες αυτό το μακρυνάρι την Αττική, είναι συγκλονιστικό,

το ότι αυτή τη στιγμή το ευρύτερο μέτωπο καταιγίδων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, (βλέπε χάρτη lighting map) εκτεινόμενο από την βοσνία- Ερζεγοβίνη μέχρι βόρεια της Λιβύης, πρόκειται να χτυπήσει την Δυτική Ελλάδα στην πορεία του (και όχι μόνο ).....

και αυτό είναι ένα τίποτα σε σύγκριση με αυτό που έρχεται την εβδομάδα σε έκταση τουλάχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εως και τους 22-23 μεγιστες σημερα στην Αττικη απολυτα φυσιολογικες για την εποχη....γυρω στους 20 τωρα στο κεντρο ενω 17αρια στα πιο βορεια τμηματα του νομου...υγρασια στο 80%...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

ανεξάρτητα του πόσο θα επηρεάσει τις επόμενες ώρες αυτό το μακρυνάρι την Αττική, είναι συγκλονιστικό,

το ότι αυτή τη στιγμή το ευρύτερο μέτωπο καταιγίδων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, (βλέπε χάρτη lighting map) εκτεινόμενο από την βοσνία- Ερζεγοβίνη μέχρι βόρεια της Λιβύης, πρόκειται να χτυπήσει την Δυτική Ελλάδα στην πορεία του (και όχι μόνο ).....

Βασικα το κοιταω σε κάθε μετωπο και ολο τον νοεμβρη τα μετωπα που περνανε εχουν και την μεταλυτερη εκταση αλλα και ηλεκτρικη δραστηριοτητα παγκοσμιως την στιγμη που συμβαίνουν. 

Η μεσογειος μια χαρα θαλασσα ειναι για ωραιες καταιγιδες και φαινομενα αλλο που δεν διαφημιζεται απο αυτη την πτυχη της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

εως και τους 22-23 μεγιστες σημερα στην Αττικη απολυτα φυσιολογικες για την εποχη....γυρω στους 20 τωρα στο κεντρο ενω 17αρια στα πιο βορεια τμηματα του νομου...υγρασια στο 80%...

Λίγο υψηλές πλησιάζοντας το 2ο 10ημερο του Νοεμβρίου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψιχαλες τωρα δυτικα προαστεια Αττικης κανενα μοντελο δεν ειχε υπολογισει.. * σταματισαν αμεσως νομιζα οτι θα δυναμωνε..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, Άγγελος said:

Λίγο υψηλές πλησιάζοντας το 2ο 10ημερο του Νοεμβρίου! 

εχουμε κανει Χριστουγεννα και με 22 βαθμους....αυτο το μηνα στοχος μας ειναι ο υετος.....το κρυο πραγματικα χρησιμο απο μεσα Δεκεμβρη για νε ελπιζουμε σε κατι και στα πεδινα....κατα την προσωπικη μου εκτιμιση παντα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...