Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαστακωμένες οι αφρικανικές γλώσσες στη ΝΑ Ευρώπη. Κακό που μας βρήκε φέτος.......Αν το πάει έτσι μπορεί η θερμοκρασιακή γραμμή του ΜΟ 30ετίας να μετακινηθεί ορατά για του χρόνου 😂

ΥΓ

Ο ορισμός του Paneuropen Katapionas στο 6άρι. Ελεος.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χάλια τρέξιμο και ας βγάλει ψυχρή εισβολή στο τέλος. η λογική του είναι χάλια χάλια χάλια!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμενω τρεξιμο με τρεξιμο να δω καποιο φως στο τουνελ, αλλα τα τρεξιματα ειναι ενα αισχος. Σε πιανει μια αηδια μια απελπισια, εμενα προσωπικα. Θα προσπαθησω πραγματικα να μην κοιταξω χαρτες μεχρι τουλαχιστον τις 20-22 Δεκεμβριου. Θα προσπαθησω λεω δεν μπορω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχετε καταλάβει ότι εδω και 3-4 μέρες συνέχεια, την οποιαδήποτε υποψία αλλαγής μεσημβρινής τη μεταφέρει στις 350 και βάλε ώρες....Κοινώς πέφτει δούλεμα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι στιγμής το accu έχει πέσει μέσα  στην προγνωσιμοτητα του χειμώνα για την χώρα μας για το 1/5 του χειμώνα ,ίσως να είναι και πιο ήπιος από όσο έχουν προβλεψει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δηλαδή τα μακροπρόθεσμα που έταζαν ψυχρό καλοκαίρι και φθινόπωρο έπεσαν έξω, αλλά τώρα που τάζουν θερμό χειμώνα και ξηρό πέφτουν μέσα!! [προς το παρόν] ατυχία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες οκ  το καταλάβαμε, το εμπεδώσαμε ... είναι σ$%#@. εμετός, ...Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την γενικευμένη απαισιοδοξία  που έχεi πλακώσει το forum.. .. Δεν μου φτάνουν οι άλλοι που λένε ''επιτέλους ήλιος!!!, ''σαπίσαμε στην βροχή, ''δόξα τω Θεω να κάνουμε οικονομία στην θέρμανση'', κ άλλα πολλά τέτοια.... που ακούω και μου σπάνε τα νεύρα κ μου χαλάνε την ψυχολογία...εεε και εδω μέσα να λέμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια;; ... Καλή Κυριακή σε όλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Παίδες οκ  το καταλάβαμε, το εμπεδώσαμε ... είναι σ$%#@. εμετός, ...Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την γενικευμένη απαισιοδοξία  που έχεi πλακώσει το forum.. .. Δεν μου φτάνουν οι άλλοι που λένε ''επιτέλους ήλιος!!!, ''σαπίσαμε στην βροχή, ''δόξα τω Θεω να κάνουμε οικονομία στην θέρμανση'', κ άλλα πολλά τέτοια.... που ακούω και μου σπάνε τα νεύρα κ μου χαλάνε την ψυχολογία...εεε και εδω μέσα να λέμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια;; ... Καλή Κυριακή σε όλους

Υπαρχει και χειροτερο. Χθες σκοτωσα κουνουπι!!🤯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Παίδες οκ  το καταλάβαμε, το εμπεδώσαμε ... είναι σ$%#@. εμετός, ...Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την γενικευμένη απαισιοδοξία  που έχεi πλακώσει το forum.. .. Δεν μου φτάνουν οι άλλοι που λένε ''επιτέλους ήλιος!!!, ''σαπίσαμε στην βροχή, ''δόξα τω Θεω να κάνουμε οικονομία στην θέρμανση'', κ άλλα πολλά τέτοια.... που ακούω και μου σπάνε τα νεύρα κ μου χαλάνε την ψυχολογία...εεε και εδω μέσα να λέμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια;; ... Καλή Κυριακή σε όλους

Εδω στο Star λέει η δημοσιογράφος στις ειδήσεις "μετά τη κακοκαιρία Ετεοκλής θα χουμε κανονικές και νορμάλ συνθήκες στη χώρα μας", απ τη μια κλαίγονται για τη "κλιματική αλλαγή" και την υπερθέρμανση κι απ την άλλη θεωρούν κανονικότητα στην έναρξη του χειμώνα τα 20άρια και την έλλειψη χιονιού ακόμα και στα χιονοδρομικά....Η απαισιοδοξία γενικά υπάρχει γιατι δε φαίνεται να χειμωνιάζει ούτε καν στα ορεινά!Κι αν έρθει το Γενάρη κανας χιονιάς πεδινών θα λένε ότι έρχεται πρωτοφανής χιονιάς...Εδω βαφτίζουν "χιονιάδες" τα χιόνια στα ορεινά και τα ημιορεινά! 

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μονο θετικο ειναι οτι αυξανονται οι πιθανοτητες να ξεσπασειι η κυκλοφορια προς το ακριβως αντιθετο στο υπολοιπο του χειμωνα.Φυσικα μπορει να μην κανει και τιποτε και να συνεχιστει το εκτρωμα μεχρι το μαρτη οπως το 06-07 η το 13-14 πχ,σιγα το πραγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάθε τρέξιμο είναι χειρότερο μέχρι να έρθει το επόμενο🤣

Το θετικο ειναι οτι οταν φτασουμε στο χειροτερο και εφιαλτικο αναγκαστικα θα βελτιωθει... Οποτε θα δουμε και καλυτερα ensembles

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Το θετικο ειναι οτι οταν φτασουμε στο χειροτερο και εφιαλτικο αναγκαστικα θα βελτιωθει... Οποτε θα δουμε και καλυτερα ensembles

Από εκεί και πέρα μπορεί να το κρατήσει όσο γίνεται περισσότερο καιρό έτσι χεχε. Πάντως μέχρι να κλειδώσει μια μεταβλητή που είναι άπειρα σημαντική στην Αμερική δεν κλειδώνω τίποτα μέχρι το τέλους του χρόνου. Αν βγει σε καλό σημείο όπως συνεχίζει να την έχει το ούκμο [απλά δεν βλέπουμε μακριά τις ώρες του] τότε οι αλλαγές θα είναι κομβικές και προς το καλύτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από εκεί και πέρα μπορεί να το κρατήσει όσο γίνεται περισσότερο καιρό έτσι χεχε. Πάντως μέχρι να κλειδώσει μια μεταβλητή που είναι άπειρα σημαντική στην Αμερική δεν κλειδώνω τίποτα μέχρι το τέλους του χρόνου. Αν βγει σε καλό σημείο όπως συνεχίζει να την έχει το ούκμο [απλά δεν βλέπουμε μακριά τις ώρες του] τότε οι αλλαγές θα είναι κομβικές και προς το καλύτερο.

Μπορεις να βαλεις την μεταβλητηκαι τι θελουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Μπορεις να βαλεις την μεταβλητηκαι τι θελουμε?

δεν έχω πολύ χρόνο, αλλά σε γενικές γραμμές ορίστε κοίτα την ψυχρή λίμνη με κιτρινοπράσινα στο Τέξας . 

Modele UKMO - Carte prévisions

 

 

αν βγει πολύ νότια όπως στο ούκμο και μαζί με κάποια άλλλα πραγματάκια που είναι αρκετά δύσκολο να τα δείξω καθώς ούτε εγώ μπορώ να τα μελετήσω εύκολα,τότε το ατλαντικό χαμηλό που δημιουργείται στον τζίφο [ανατολικά των Ηπα]

gfsna-0-192.png?6

 

 

δεν θα είναι μεγάλο, και θα επιτρέψει την εισαγωγή του ατλαντικού χαμηλού στην Ευρώπη, χωρίς να σηκωθεί υποτροπικός [σε αυτό χρειάζεται και λίγο αλλαγή σχήματος αυλώνα στον τζίφο] και θα μπορέσει να αλλάξει πιο εύκολα τον καιρό σε χειμωνιάτικο εδώ πέρα μετά από τις αρχικές βροχές που θα προσφέρει ο αυλώνας.

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tα ανσαμπλς του 6αριου σε μεγαλη διαφωνία με το κύριο αφήνουν (ακόμα) ελπίδες για ΜΗ ΠΑΣΧΟΥΓΕΝΝΑ. Ας το κρατήσουμε αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλλον υποεκτίμησα την κατάσταση χθες και σήμερα δεν έχουμε 15-16,αλλά 18. τις επόμενες μέρες θα έχουμε και 20+ κάποιες μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλός καιρός και ζέστη τα χριστούγεννα με τα τωρινά δεδομένα. αλλαγή από το γενάρη. προσωπικά αδιαφορώ τελείως για τον καιρό των εορτών. χιόνια θέλω κι αν αυτά είναι το 15αυγουστο ας είναι και τότε. ευκαιρία για βόλτες και ψώνια με τον καλό καιρό τώρα,από το να έχουμε φθινόπωρο 1000 φορές αυτό που θα έχουμε τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα παρακάτω γράφονται όχι μόνο για αλλαγή ψυχολογίας αλλά γιατί πάντα υπάρχει η ελπίδα ( δεν είναι αβάσιμη). Απανταχού θερμολαγνοι,καυσωνακηδες και πολέμιοι αυτού εδώ του 'αγιου' χώρου,ήρθε η ώρα να κρυφτητε στα λαγούμια σας. Ήρθε η ώρα που ο Κόγκας θα επιβιβαστεί στο γνωστό τρένο και θα κατέλθει ξαφνικά,εκεί που δεν τον περιμένει κανείς. Αγαπητοί ρακομελατοι,χιονοφιλοι,χιονοτρελαμενοι και πιγκουινατοι ήρθε η ώρα μας!! Ήρθε η ώρα που με τα λουκέτα στο χέρι θα περιμένουμε το κάθε επόμενο τρέξιμο για το ποιος θα βάλει τα περισσότερα εκατοστά!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!! Έρχεται η ώρα της δική μας χαράς!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, antinod είπε:

Τα παρακάτω γράφονται όχι μόνο για αλλαγή ψυχολογίας αλλά γιατί πάντα υπάρχει η ελπίδα ( δεν είναι αβάσιμη). Απανταχού θερμολαγνοι,καυσωνακηδες και πολέμιοι αυτού εδώ του 'αγιου' χώρου,ήρθε η ώρα να κρυφτητε στα λαγούμια σας. Ήρθε η ώρα που ο Κόγκας θα επιβιβαστεί στο γνωστό τρένο και θα κατέλθει ξαφνικά,εκεί που δεν τον περιμένει κανείς. Αγαπητοί ρακομελατοι,χιονοφιλοι,χιονοτρελαμενοι και πιγκουινατοι ήρθε η ώρα μας!! Ήρθε η ώρα που με τα λουκέτα στο χέρι θα περιμένουμε το κάθε επόμενο τρέξιμο για το ποιος θα βάλει τα περισσότερα εκατοστά!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!! Έρχεται η ώρα της δική μας χαράς!!!!

Ετσι μπράβο Αντώνη!! Στα άρματα!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχετικά με το προηγούμενο τρέξιμο ,σαν την καλαμιά στο κάμπο έτρεξε το κύριο .Δείτε π.χ. για Μόσχα . Ακόμη είμαστε ΟΚ, ψυχραιμία.

graphe3_1000___27.0754716981_50_.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...