Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν ειναι καλο για κεντροβορειους αυτό, φεύγει Ιταλία κυριως και κολλάει στα βαλκάνια το ψύχος....έτσι το βλέπω.Άσε που το πήγε μέχρι Αίγυπτο κάτω....

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Μα δεν ειναι καλο για κεντροβορειους αυτό, φεύγει Ιταλία κυριως και κολλάει στα βαλκάνια το ψύχος....έτσι το βλέπω

Ειναι καλο σαν λογικη σαν ραν σκωτσεζικο ντους ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Μα δεν ειναι καλο για κεντροβορειους αυτό, φεύγει Ιταλία κυριως και κολλάει στα βαλκάνια το ψύχος....έτσι το βλέπω

το πρόβλημα δεν είναι ότι είναι πολύ δυτικά, αλλά ότι δεν υπήρχε καλή συνεννόηση ας πόύμε με το χαμηλό.  Το κρύο ήρθε μετά την δημιουργία του χαμηλού και αποκολλήθηκε με αποτέλεσμα να διαλυθεί. Για αυτό παρόλο που ο ευρωπαίος ήταν δυτικότερα το πρωί, ήταν καλύτερος από το 18αρι του τζίφου για εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

το πρόβλημα δεν είναι ότι είναι πολύ δυτικά, αλλά ότι δεν υπήρχε καλή συνεννόηση ας πόύμε με το χαμηλό.  Το κρύο ήρθε μετά την δημιουργία του χαμηλού και αποκολλήθηκε με αποτέλεσμα να διαλυθεί. Για αυτό παρόλο που ο ευρωπαίος ήταν δυτικότερα το πρωί, ήταν καλύτερος από το 18αρι του τζίφου για εδώ

Ναι, εν τω μεταξύ βγαίνουν αυλώνες ααπ όλες τις κατευθύνσεις, από Αγγλία, άλλος βρέθηκε στην Αίγυπτο κι ενας άλλος ξεμύτισε απ τα ανατολικά 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-324.png?18

 

αυτό ενημερωτικά όσο δυτικά και να πάει ποτέ δεν είναι διάταξη για κεντροβόρεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

gfs-0-324.png?18

 

αυτό ενημερωτικά όσο δυτικά και να πάει ποτέ δεν είναι διάταξη για κεντροβόρεια

Αύτό φίλε μου το θέλω πιο νότια στο ύψος της βόρειας Ελλάδας και να παγώσουν μέχρι και οι λαγοκέφαλοι της Γαύδου!Και να γίνει του Κουτρούλη ο γάμος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Αύτό φίλε μου το θέλω πιο νότια στο ύψος της βόρειας Ελλάδας και να παγώσουν μέχρι και οι λαγοκέφαλοι της Γαύδου!Και να γίνει του Κουτρούλη ο γάμος....

<λογικό . Οι μπακ ντορ δεν έχουν αξία για τα κεντροβόρεια γιατί δεν μπορούν σχεδόν ποτέ να φτιάξουν χαμηλό στην θέση και με την κίνηση που πρέπει! Οπότε αυτό όπως και η Ωκεανίδα μόνο προσήνεμα θα άξιζε να βγει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα 18αρι για όλα τα γούστα..Ενα 18αρι για να μην πλήττεις ποτέ.. Καληνύχτα παίδες....  Ες αύριον ή και μεθαύριον τα σπουδαία!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

<λογικό . Οι μπακ ντορ δεν έχουν αξία για τα κεντροβόρεια γιατί δεν μπορούν σχεδόν ποτέ να φτιάξουν χαμηλό στην θέση και με την κίνηση που πρέπει! Οπότε αυτό όπως και η Ωκεανίδα μόνο προσήνεμα θα άξιζε να βγει

Οχι, θα το ήθελα σε στυλ αναδίπλωσης να χιονίσει από βορρά προς νότο, έχει ψύχος κάτσε καλά, οχι αστεία είναι δύναμη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Η ψυχρομπαλες κανουν βολτα στην ευρωπη...ας ειχε αλλη κινηση η μπαλα να δεις τι θα γινοταν μιχαηλ 

και προς εμάς να ερχόταν 2 νιφάαδεςθα ήταν. Πάντως το θερμό μέτωπο κατάφερε και έδωσε το εικονικό θάψιμο που θέλαμε πριν την βροχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Αυτό εμένα μου θυμίζει το east from the beast λίγο στη 2η φάση....

beast from the east Βρεεε χαχαχα. Σε μετάφραση αυτό που είπες είναι ανατολή από το τέρας😂. Αλλά το Beast from the east άλλη φάση, τερατούργημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην λογική ο μέσος όρος μοιάζει με το κύριο υπό την έννοια ότι ναι μεν το χαμηλό είναι ανατολικότερα το ατλαντικό πάντα, αλλά τα βαρυά γεωδυναμικά δυτικότερα, άρα σαν σενάρια θα υπάρχουν λογικά μέσα και κάποιες σφήνες χαμηλών πιέσεων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλοί παραμετροι στο 18αρι που ξεπερνάν τους ερασιτέχνες (προφανώς λόγο εργαλείων διότι εννοείτε και είμαστε καλύτεροι χαχαχα)
Σοβάρα κ κυνικά όμως  ακόμα δεν έχουμε ξεκάθαρο τοπίο για χριστούγεννα..  οπότε μη τρελενόμαστε για το επόμενο διάστημα.. Από κυριακή βραδάκι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγα μη λαβω υποψη αποκλειστικα το κυριο στο 18αρι για 8 -9 μερες μπροστα απ´την ημερα της κρισης.

εδω δε μπορει να συμφωνησει Ακομα με τον εαυτο του αφου ειτε προς το θετικο ειτε προς το αρνητικο, απο την ημερα που φανηκε πως κατι ψηνεται, μια φορα δε συμβαδισε με τον μ.ο. του.

πριν 2 μερες λεγαμε πως με ποικιλους τροπους τα μοντελα πανε να μας χειμωνιασουν. Ενα βημα παραπερα τωρα, λεμε πως με λιγο πιο συγκεκριμενο τροπο κατι καλο ψηνεται στη γειτονια μας ( ΝΑ Ευρωπη-Βαλκανια ).

Ε τωρα αν το ψησιμο αρπαξει και καει, μαθημενοι ειμαστε και στις σουπες!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠό πανευρωπαικό αντικυκλώνα

gens-0-1-240.png

 

μέχρι πανευρωπαικό αυλώνα έχει το μενού

gens-9-1-228.png

 

όλα ανάποδα  στις παραπάνω 2 εικόνες!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε βγάζει άκρη εγω είδα για τις 31 του μήνα σενάριο για +16 και -6 την ίδια μέρα...μόνο 22 βαθμούς διαφορά, τίποτα.Η θα χιονίζει ή θα πας για μπάνιο με φλαμίνγκο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα τελευταιο σαν παρατηρηση,

εχω την εντυπωση -λιγο αυθαιρετη - απο το συνολο των τρεξιματων ολων των μοντελων πως Οι αναδιπλωσεις του Αζορ θα ειναι απανωτες, ολοενα και καλυτερες, δινοντας ετσι και αυξανομενες πιθανοτητες για Πραγματικα δυνατα χιονοεπεισοδια. ή και επαναλαμβανομενα;

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο π θα συμβει το αλλο σκ δεν το εχουμε δει καν ακομα στα μοντελα η μπορει να το ειδαμε σε κανα δυο ραν μονο οποτε υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...