Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα ενσεμπλς του ευρωπαικου μεχρι 31 εχουν γυρω στα 17 σεναρξα με βορειο κεντροβορειο...5 προσηνεμο...καμια 40 αρια τουρκια..γιατξ τη δειχνουν να χιονιζεται και με τα δικα μας συστηματα ...και κανα 5 6 εχουν αντικυκλωνα..οχι οτι παιζει ρολο απο τωρα απλα το λεω

Μπορεις να βαλεις link ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα σε όλους. Θα χιονιστω εγώ η μπα?🙂 

Ειναι νωρις ακομα αλλα το 00 του τζιφου σου δινει αυτα τα σεναρια

ens_image (1).png

ens_image (2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ειναι νωρις ακομα αλλα το 00 του τζιφου σου δινει αυτα τα σεναρια

ens_image (1).png

ens_image (2).png

Δε ξέρω να τα διαβάζω.. τι δίνουν και για πότε?🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Μπορεις να βαλεις link ?

Δεν εχω τα ενσεμπλ συγκεντρωτικα οπως το τζιφο....αλλα μπαις αν θες στο meteologix... πατα το ευρωπαικο ...βαλε υψος χιονιου cm και αλλαζε τα σεναρια ...ηα σου στειλω το λινκ

https://meteologix.com/gr/model-charts/euro/greece/m0_snow-depth/20191231-0600z.html

Διαλεξε μια ωρα συγκεκριμενη δηλαδβ για παραδειγμα 240 και πατα εκεξ που λεει switch members και αλλαζε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Δε ξέρω να τα διαβάζω.. τι δίνουν και για πότε?🙄

Συμφωνα με τα ensembles του τζιφου  στο πρωινο τρεξιμο εχεις πιθανοτητες να δεις χιονια απο 28 Δεκ.  εως και 3 Ιανουαριου... Δεν σημαινει οτι θα χιονιζει συνεχεια αλλα για εκεινο το διαστημα εχεις πιθανοτητες να δεις σποραδικα χιονια με αρνητικες ελαχιστες και μεγιστες 2-4... Για να μην παρεξηγηθω αυτα ειναι συμφωνα με το προσφατο τρεξιμο του... Ανετα αλλαζουν ολα αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν εχω τα ενσεμπλ συγκεντρωτικα οπως το τζιφο....αλλα μπαις αν θες στο meteologix... πατα το ευρωπαικο ...βαλε υψος χιονιου cm και αλλαζε τα σεναρια ...ηα σου στειλω το λινκ

https://meteologix.com/gr/model-charts/euro/greece/m0_snow-depth/20191231-0600z.html

Ευχαριστω φιλε !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Συμφωνα με τα ensembles του τζιφου  στο πρωινο τρεξιμο εχεις πιθανοτητες να δεις χιονια απο 28 Δεκ.  εως και 3 Ιανουαριου... Δεν σημαινει οτι θα χιονιζει συνεχεια αλλα για εκεινο το διαστημα εχεις πιθανοτητες να δεις σποραδικα χιονια με αρνητικες ελαχιστες και μεγιστες 2-4... Για να μην παρεξηγηθω αυτα ειναι συμφωνα με το προσφατο τρεξιμο του... Ανετα αλλαζουν ολα αυτα

Ευχαριστώ πολύ😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

to icon ουκμίασε λίγο, ωστόσο είπαμε, από εδώ και πέρα οι αλλαγές δεν θα μικρύνουν από τρέξιμο σε τρέξιμο, μέχρι να οριστικοποιηθεί αυτό το χαμηλάκι. Ακόμα και στο ναουκαστ του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά. Καλώς σας βρήκα. Εύχομαι να φέρει χιόνια σε όλες τις περιοχές. Από Έβρο μέχρι Κρήτη. Τώρα στα μελλούμενα ευτυχώς δεν θα έχουμε Πασχούγεννα Και μετα τις 28 του μηνα φαίνεται να παμε σε ωραια σενάρια. Για να δούμε το 6αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημέρα παιδιά. Καλώς σας βρήκα. Εύχομαι να φέρει χιόνια σε όλες τις περιοχές. Από Έβρο μέχρι Κρήτη. Τώρα στα μελλούμενα ευτυχώς δεν θα έχουμε Πασχούγεννα Και μετα τις 28 του μηνα φαίνεται να παμε σε ωραια σενάρια. Για να δούμε το 6αρι.

Πασχουγγενα σε καμια περίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημέρα παιδιά. Καλώς σας βρήκα. Εύχομαι να φέρει χιόνια σε όλες τις περιοχές. Από Έβρο μέχρι Κρήτη. Τώρα στα μελλούμενα ευτυχώς δεν θα έχουμε Πασχούγεννα Και μετα τις 28 του μηνα φαίνεται να παμε σε ωραια σενάρια. Για να δούμε το 6αρι.

Καλημέρα πατρίδα, καλώς ξαναβρεθήκαμε και εύχομαι πολλές καιρικές συγκινήσεις στην πόλη μας αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα φέτος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα και εδώ.και έλεγα που είχατε χαθεί όλοι.το άλλο το σάιτ έσβησε σχεδόν.στσ του καιρού ελπίζω να μην μασ τα χαλάσει για 28-30,

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα και εδώ.και έλεγα που είχατε χαθεί όλοι.το άλλο το σάιτ έσβησε σχεδόν.στσ του καιρού ελπίζω να μην μασ τα χαλάσει για 28-30,

 

Καλως ξαναβρεθηκαμε φιλε.👋Καλο χειμωνα να εχουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τόσο πολύπλοκες αλλαγές που δεν καταλαβαίνω ούτε εγώ.. Δεν ξέρω που το πάει το 6αρι, ναι κάποιο χαμηλό θα περάσει πάλι, αλλά δημιουργείται και δεύτερο. 3 μερούλες έμειναν.

 

Υ.Γ καλως ήρθατε παίδες!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Σαν να βγαίνει χειρότερο το 6 Άρι μου φαινεται

καλύτερο θα βγει για κεντροβόρεια, αν και πιστεύω ότι θα έχει λίγο ψύχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...