Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Για πιθανο χιονια στις 10-11 ?

ε ναι, αυστηρά στην βόρεια χώρα αν μιλάμε για πεδινά πάντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ε ναι, αυστηρά στην βόρεια χώρα αν μιλάμε για πεδινά πάντα

Εχει διαλυθει το κρυο στις  165 ωρες πριν φτασει εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ καλύτερη η εικόνα της θύελλας στο νησί. Επειδή δύσκολα μπορεί να καλυτερεύσει παραπάνω, ελπίζω σε πολύ καλύτερα αποτελεσματα από το 6αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Εχει διαλυθει το κρυο στις  165 ωρες πριν φτασει εδω

το ξέρω, αν και σαν διάταξη είναι καλύτερο από το προηγούμενο. Αλλά ο Βαγγέλης έτσι είναι ζητάει πέτσες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρες!Για 10-11 του μήνα πάμε για ορεινά-ημιορεινά φαίνεται για βόρεια χώρα και στο παιχνίδι όσο πλήσιαζουμε είναι και τα χαμηλά υψόμετρα!Μακάρι να υπάρξουν βελτιώσεις για τότε να δουν και το πρώτο χιόνι επιτέλους και τα ορεινά της κεντρονότιας χώρας τα οποία έχουν μείνει αρκετά πίσω....Εύχομαι να μη ξαναφανεί αυτό το έκτρωμα με τα 20άρια και 25άρια που δειξε στα μέσα του μήνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μόνο που τα χρώματα στις Τ είναι πράσινα το πολύ, θετικό είναι. Ευχή να μην δούμε κίτρινα μέχρι το Μάρτη. Πάμε βήμα βήμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι μας έχει ζαλίσει τελείως αυτός ο Ατλαντικός, ότι θέλει κάνει και όποτε θέλει, τον έχει ταράξει στη φάπα αυτό τον αζόρικο και δε μπορούμε  να σταυρώσουμε μια διάταξη της προκοπής!Να δούμε αν θα το ''βουλώσει'' επιτέλους στο δεύτερο μισό του μήνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα πονταρα απο μεσα γεναρη για ουσιαστικη αλλαγη στις διαταξεις. 

Η αηδια του καναδα και η δυτικη ροη δεν θα αλλαξουν καθολου συντομα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, yiannis_volos said:

Και μόνο που τα χρώματα στις Τ είναι πράσινα το πολύ, θετικό είναι. Ευχή να μην δούμε κίτρινα μέχρι το Μάρτη. Πάμε βήμα βήμα..

αυτο ακριβως σκεφτομαι βλεποντας το 12αρι. Αν καταπιαστουμε απο εκει σιγουρα ειναι βελτιωση σε σχεση με το 6αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι τέτοιο θέλουμε εδώ απλά να κατέβει ένα σημαντικό μέρος του νότια [όλο εξάλλου είναι αδύνατον]

gfs-0-276.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

Εγω θα πονταρα απο μεσα γεναρη για ουσιαστικη αλλαγη στις διαταξεις. 

Η αηδια του καναδα και η δυτικη ροη δεν θα αλλαξουν καθολου συντομα... 

Μα δεν υπάρχει τίποτα στη Σιβηρία, είναι νεκρή φέτος, μόνο ο Καναδικός παίζει μπάλα και ο βόρειος Ατλαντικός ότι αρπάζουν τα βόρεια και δυτικά είναι μόνο από τα ξέφτια........Που ούτε και εκει πρόκειται να δούνε κάτι σοβαρό από τέτοιου είδους κυκλοφορίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Μα δεν υπάρχει τίποτα στη Σιβηρία, είναι νεκρή φέτος, μόνο ο Καναδικός παίζει μπάλα και ο βόρειος Ατλαντικός ότι αρπάζουν τα βόρεια και δυτικά είναι μόνο από τα ξέφτια........Που ούτε και εκει πρόκειται να δούνε κάτι σοβαρό από τέτοιου είδους κυκλοφορίες.

Αν και δίκοπο μαχαίρι τα δυτικά μόνο έτσι μπορούν να δούν κάι σοβαρό, και όχι καταστάσεις που να έρχονται από τα βορειοανατολικά. Φυσικά δεν περιμένεις θερμοκρασίες κάτω από -4 στα 850 με δυτικό ρεύμα, αλλά είναι αρκετό για να χιονίσει πολύ χαμηλά υψόμετρα της δυτικής χώρας, καθώς αν όντως υπάρχει -4 με δυτική κυκλοφορία τα 500 θα είναι κάτω από -32oC

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Κάτι τέτοιο θέλουμε εδώ απλά να κατέβει ένα σημαντικό μέρος του νότια [όλο εξάλλου είναι αδύνατον]

gfs-0-276.png?12

Δεν έχεις επαρκές ψύχος, ούτως ή άλλως.Βροχούλες είναι και θα έιναι με τέτοια χάλια στη κυκλοφορία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Αν και δίκοπο μαχαίρι τα δυτικά μόνο έτσι μπορούν να δούν κάι σοβαρό, και όχι καταστάσεις που να έρχονται από τα βορειοανατολικά. Φυσικά δεν περιμένεις θερμοκρασίες κάτω από -4 στα 850 με δυτικό ρεύμα, αλλά είναι αρκετό για να χιονίσει πολύ χαμηλά υψόμετρα της δυτικής χώρας, καθώς αν όντως υπάρχει -4 με δυτική κυκλοφορία τα 500 θα είναι κάτω από -32oC

Ναι άλλα θες και ψύχος για πεδινά, με κάτι ψόφια 0 που έρχονται στα 850 δε κάνει δουλειά ούτε κι εσυ για κάτι το ουσιώδες.....Εννοείται από ΒΑ παίζει μπάλα το προσήνεμο τμήμα αλλά νομίζω ότι δεν είναι σωστή και πάλι η διάταξη όπως έρχεται, δεν φέρνει καν ψύχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Δεν έχεις επαρκές ψύχος, ούτως ή άλλως.Βροχούλες είναι και θα έιναι με τέτοια χάλια στη κυκλοφορία

ΕΠειδή είμαι στα 500 μέρα το -1 φτάνει για χιόνι εδω εφόσον είναι καθαρά δυτικό ρεύμα. Γιατί πχ με ανατολικό έχουμε δει βροχή με -5 στα 850! πχ εδώ η καλύτερη σε ένταση παπλαμούδα που έχω ζήσει

gfs-0-6.png?12

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Ναι άλλα θες και ψύχος για πεδινά, με κάτι ψόφια 0 που έρχονται στα 850 δε κάνει δουλειά ούτε κι εσυ για κάτι το ουσιώδες.....Εννοείται από ΒΑ παίζει μπάλα το προσήνεμο τμήμα αλλά νομίζω ότι δεν είναι σωστή και πάλι η διάταξη όπως έρχεται, δεν φέρνει καν ψύχος.

καλά εννοείται δεν μιλάμε για πεδινά. Δυτική πεδινή διάταξη είναι σχεδόν αδύνατο να υπάρξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

ΕΠειδή είμαι στα 500 μέρα το -1 φτάνει για χιόνι εδω εφόσον είναι καθαρά δυτικό ρεύμα. Γιατί πχ με ανατολικό έχουμε δει βροχή με -5 στα 850! πχ εδώ η καλύτερη σε ένταση παπλαμούδα που έχω ζήσει

gfs-0-6.png?12

 

 

Εσυ είσαι στα ημιορεινά!Εδω μιλάμε για πεδινά........Η συνέχεια όπως βλέπεις του χάρτη όχι -1 δε φέρνει.....άλλα ανεβάζει και το μπάστακα πάνω μας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Εσυ είσαι στα ημιορεινά!Εδω μιλάμε για πεδινά........Η συνέχεια όπως βλέπεις του χάρτη όχι -1 δε φέρνει.....άλλα ανεβάζει και το μπάστακα πάνω μας!

ε ναι.. για αυτό έγραψα περίπου, καθώς στο 12αρι κόβεται ένα μικρό κομματάκι και συνεχίζεται η ζωνική δυστυχώς και εδώ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α μάλιστα.....τώρα είδα υψόμετρο Ιωαννίνων δε σας το χα να στε 500 μέτρα νόμιζα πιο κάτω.......Ε τότε σαφώς με -2 νομίζω είσαι ότι πρέπει και για καλή χιονόστρωση.Γι Άττικα το -1 το θέλουμε για χιόνια σε Πάρνηθα,Κιθαιρώνα και κορυφή Πεντέλης το πολύ.....Ένα -2 που έβγαλε πάνω μας για 11 του μήνα είναι μια χαρά για 700-800 μέτρα και πάνω να πάμε και καμιά χιονοβόλτα δηλαδή......

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...