Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ "ΓΗΡΥΟΝΗΣ" 24-26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θαφτηκε ο Χελμος..... Περιμένω φώτο αργότερα..... 

Στα δικά μας τώρα βλέπω άνοιγμα από νοτιοδυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kατι εχει φτιαχτει παλι εξω απο την Αργολιδα.Τωρα οοοολη αυτη τη νεφωση που ανεβαινει στο Αιγαιο με τη περιστροφη θα την αποθεσει απο το Πηλιο μεχρι το Δελτα του Αξιου.Χαρειτε το μαγκες με πολυ προσοχη.😉

image.png.82634f9a2a987b878b445fda22cf4e0b.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα εν τελει φτασαμε στον Ασπροπυργο.

Τελικος απολογισμος μαλλον..Γκαζι 32.6mm και storm total 35.8..

Χαροκοπειο 34.2mm και storm total 38.2mm..Ανοιγματα πλεον στα δυτικα..Προφανως οδευουμε προς οριστικο τελος...Τρομερη καταιγιδα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 μμ στορμ τοταλ στη Ναουσα, οχι κατι ιδιαιτερο μεχρι τωρα. Και στην Πιερια δε βλεπω μεγαλα υψη υετου σημερα, λογικα πρεπει να αρχισει ο χαμος σε λιγο και κει. 3 βαθμοι στο Σελι στα 1500μ εμ τω μεταξυ, χιονιζει στα ψηλα του Βερμιου. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οτι να ναι κακοκαιρια για εδω ..μ αρεσει που ταζουν τα μοντελα απο 30 μεχρι 50 χιλιοστα..κατσε να πεσουν 5 και βλεπουμε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οτι να ναι κακοκαιρια για εδω ..μ αρεσει που ταζουν τα μοντελα απο 30 μεχρι 50 χιλιοστα..κατσε να πεσουν 5 και βλεπουμε

Τωρα γυρισε το στριμ σε ΝΑ. Στη δουφορικη φαινονται οι δυνατες βροχες που ανηφοριζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβρεχε ασθενώς όλο το ξημέρωμα και μετά από ένα διάλειμμα -12 ωρών εδω και μισή ώρα ξαναξεκινησε να βρέχει με αυξομειώσεις πάλι όμως....4,2 χιλιοστά το νέο 24ωρο στα 15 η κακοκαιρία .....σε χαμηλά επίπεδα...αλλά υποτίθεται ότι τα περισσότερα φαινόμενα από εδώ και πέρα θα πέσουν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ξεπερασε δλδ τα 500mm υετού το κέντρο της Αθήνας και οδεύει για τα 600mm πλέον ετσι Σακη;;;

Ναι Κωστα μου..Εχει 479.8 και θα προσμετρηθουν και τα 30mm που χαθηκαν στις 13-11..Οποτε ηδη ειμαστε στα 509.8mm..Αυτα βεβαια θα προστεθουν στο meteosearch του σταθμου στις βλαβες..Αλλα τα μετραμε κανονικα..Ετσι μου λεει και ο Λαγουβαρδος..Και οπως εγραψα ηδη 5η 500 αρα σε ετησιο για το γκαζι στα 11 χρονια..Και εχουμε και τον δεκεμβρη ακομα..Οποτε παιζει να φτασουμε και τα 600mm,γιατι οχι??

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και περσυ ο σταθμος ειχε ετησιο 510.7mm..Ειχαν χαθει ομως 30mm τον ιουνη και αλλα 30mm στον ζορμπα οποτε ο συνολικος υετος ηταν 570.7mm για το γκαζι για το 2018.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ Ρόδο 4η συνεχόμενη ημέρα που έχουμε βροχόπτωση, και ήδη γύρω στα 8 χιλιοστά για τη νέα μέρα. Τα ξημερώματα είχαμε και ηλεκτρικά, αλλά νομίζω το κύριο μενού είναι ακόμα καθ' οδόν για εμάς.  Ηδη είμαστε πάνω από τα 800 χιλιοστά ετήσιο υετό.   Επίσης έχουμε και πολύ ισχυρό άνεμο.  Ισχυρές καταιγίδες αυτή τη στιγμή στις Κυκλάδες! Πάντως η Αττική ψιλονορμάλ και γενικά τα αναμενόμενα νομίζω πήρε από το Γηρυόνη

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Τωρα γυρισε το στριμ σε ΝΑ. Στη δουφορικη φαινονται οι δυνατες βροχες που ανηφοριζουν

Εδω δε θα κανει τιποτα και σ εσας θα ριξει λιγοτερο απο οσο λενε τα μοντελα ..επισης δεν ειναι οτι αργουν τα φαινομενα ..και δεν εχουν δυναμικη και θε περασουν πιο γρηγορα .κατι δε πηγε καλα τωρα τι; δε ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Λάρισα μου είπαν για πολύ βροχή αυτή στην στιγμή με πολύ αέρα μάλιστα. Στα Γιάννενα έχουμε 10 χιλιοστά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...