Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το μπαλκόνι μου νωρίτερα που δεν είχε τόση συννεφια είδα παλλευκη τη Ζήρεια.... 

Δεν ξέρω αν φαίνεται στη φώτο αλλά έχω καλά κυαλια και είδα πολύ ωραία πραγματα

 

IMG_20191224_100106.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Από το μπαλκόνι μου νωρίτερα που δεν είχε τόση συννεφια είδα παλλευκη τη Ζήρεια.... 

Δεν ξέρω αν φαίνεται στη φώτο αλλά έχω καλά κυαλια και είδα πολύ ωραία πραγματα

 

IMG_20191224_100106.jpg

Τα κυαλια γι αυτο τα εχεις???🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τα κυαλια γι αυτο τα εχεις???🤣🤣🤣

Σε φοιτητουπολη ζω ε φίλε.... Ένα ζευγάρι κυαλια πάντα χρειάζεται..... 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Θεσσαλονίκη προς Τρίκαλα σε όλη τη διαδρομή η θερμοκρασία στο αυτοκίνητο κυμαίνονταν από 14 έως 17 βαθμούς με αρκετό αέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένας ψιλο-πανικός έγινε πριν ένα τέταρτο περίπου. Πολύ έντονη βροχή με ψιλό χαλάζι. Πλέον σταμάτησε και βρέχει απλά ποτιστικά. Έχει αρχίσει έντονη βροχή εδώ και λίγη ώρα(16:50). Η δορυφορική δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους μια κανονική μέρα για την εποχή.... Μαυριλα ψεκαδες κρύος βοριας πεντακάθαρη ατμοσφαιρα και χαμηλότερη αίσθηση θερμοκρασιας

 Σύμφωνα με τις μετρήσεις μου

Ελαχιστη  9.4 

Μεγιστη 14.2

Τώρα 12.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, apos είπε:

Από Θεσσαλονίκη προς Τρίκαλα σε όλη τη διαδρομή η θερμοκρασία στο αυτοκίνητο κυμαίνονταν από 14 έως 17 βαθμούς με αρκετό αέρα 

δεν νομίζω εδώ δεν ξεπεράσαμε το 12αρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιος και κατα περιοδους νεφωσεις στα Γιαννενα με την θερμοκρασια απο 3,6 εως 11,8 στον σταθμο του Ε.Α.Α

Ελπιζω να μην μας πιασει εδω στα Γιαννενα η κακοκαιρια ΒΑ τυπου το Σ/Κ.Για μενα οποιοδηποτε αλλο καιρικο φαινομενο εδω παρα νεφωσεις με 8 μποφορ και μηδεν υετο.Οτι χειροτερο ο Α.ΒΑ ανεμος εδω.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τόξο πάνω από Αριδαία σήμερα με χιονοστρωση σχεδόν από 700μ αλλά μόνο βόρεια και δυτικά. Καϊμακτσαλάν Πίνοβο και Τζένα δίπλα ακριβώς Πάικο τίποτα ως την κορυφή. Βέρμιο λίγα πράγματα από τα 1700 και πάνω.

Α.. Αριδαία 11 βαθμοί το μεσημέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

δεν νομίζω εδώ δεν ξεπεράσαμε το 12αρι 

5,6 με 13,1 η πεδιάδα της Ημαθίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αερας δυνατος με δυνατες ριπες κατα διαστηματα.στους 7c η ελαχιστη και 10.7c η μεγιστη.τοπικες χιονοπτωσεις ειχαμε στο ορεινο τοξο στα βορεια του νομου και σε σχετικα χαμηλα  υψομετρα.στο βερμιο δεν κολλησε τιποτα τα κρατουσε ολα στο καιμακτσαλαν.παρολαυτα το πυκνοδασωμενο βερμιο κραταει χιονι 😃 φωτο προς βερμιο πριν περιπου μια ωρα απο το παραθυρο😁

nppkmXS.jpg

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

5,6 με 13,1 η πεδιάδα της Ημαθίας

Ναι αλλά η υπόλοιπη πεδιάδα είχε βαρδαρη ??και πάλι και εσύ το ίδιο λες γιατί ο φίλος αναφέρει 14 με 17 βαθμούς...τέλος πάντων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οπως αναφερει και ο φιλος απο το ξηρολιβαδο στα βορεια του νομου οταν εχουμε ψυχρες εισβολες εχουμε ειδικα στο τοξο τη αριδαιας κολλημενα συννεφα  με φαινομενα με εξαρετικα χαμηλες θερμοκρασιες για μερες καποιες φορες😎απο την  σερβια εως τα βορεια του νομου δεν υπαρχει ψηλο βουνο και οτι κατεβαινει διατρεχοντας το κεντροανατολικο τμημα των σκοπιων   το κολλαει εκει.στην φωτο λιγο πριν νυχτωσει απο το σπιτι καθως καθαρισε απο τα πολλα συννεφα διακρινεται[πισω απο την κορυφη του δεντρου]το μεγαλο αεροδυναμικο καπελο πανω απο τις ψηλες κορυφες του καιμακτσαλαν.στο ορεινο τοξο της αριδαιας πρεπει να ειναι τεραστιο το καπελο σαν παπλωμα😁ουφφ πολλα ειπαW1E5A0D.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Ναι αλλά η υπόλοιπη πεδιάδα είχε βαρδαρη ??και πάλι και εσύ το ίδιο λες γιατί ο φίλος αναφέρει 14 με 17 βαθμούς...τέλος πάντων 

Δεν κάνω αντιπαράθεση  Κύριε  Ματρακα , αποτύπωση θερμοκρασιών έκανα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Δεν κάνω αντιπαράθεση  Κύριε  Ματρακα , αποτύπωση θερμοκρασιών έκανα.

ξέρω.......... ματρακα τι εννοείται με αυτό 🤣🤣?(αν εννοειται το επίθετο μου είναι αλλιώς...)))κλείνει η παρένθεση και να αναφέρω πως ο Βαρδάρης γενικά εξασθενημενος συννεφιά σπασμένη και 10 βαθμούς τωρα

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

ξέρω.......... ματρακα τι εννοείται με αυτό 🤣🤣?(αν εννοειται το επίθετο μου είναι αλλιώς...)))κλείνει η παρένθεση και να αναφέρω πως ο Βαρδάρης γενικά εξασθενημενος συννεφιά σπασμένη και 10 βαθμούς τωρα

Οκ έχεις περισσότερο Βαρδάρη το ξερω, όσο για το άλλο οκ λάθος δεν είσαι κι απ' την Κορυφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Οκ έχεις περισσότερο Βαρδάρη το ξερω, όσο για το άλλο οκ λάθος δεν είσαι κι απ' την Κορυφή.

ναι ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γελάει ο κόσμος με τα χιόνια στη χώρα μας αλλά και στα Βαλκάνια....

Πολύ κάτω σε σχέση με περσυ τα έσοδα στο χκ αλλά και στα καταστήματα στο χωριο την ίδια περίοδο 

Αν δεν κάνει κάτι δυνατό στην κακοκαιρία που έρχεται θα κλάψει πολύς κοσμος

 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά είχαμε εδώ στην περιοχή κυρίως από το μεσημέρι και μετά και αέρα από το απόγευμα βορειοδυτικών διευθύνσεων ...στους 14,6 η μέγιστη πριν έρθει το βοριαδάκι στους 9,4 τώρα με την ένταση του ανέμου να έχει πέσει....στους 5,9 η ελάχιστη χτες τα μεσάνυχτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα Τζουμέρκα εντελώς αχιονα.. 

Και φαίνετε ότι έτσι θα παραμείνει. Μέχρι μέσα Γενάρη. 

Πολλες βροχές φέτος. Αλλά από χιόνια τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Τα Τζουμέρκα εντελώς αχιονα.. 

Και φαίνετε ότι έτσι θα παραμείνει. Μέχρι μέσα Γενάρη. 

Πολλες βροχές φέτος. Αλλά από χιόνια τίποτα. 

Όλα τα βουνά είναι αχιονα.... Αμφιβάλλω αν υπάρχει κορφή στα 2000μ που να έχει πάνω από 30 πόντους χιονι

Εκτως και αν θεωρούμε χιόνι τις πετσες που έχουν τα βουνά μας παραμονή χριστουγεννων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όλα τα βουνά είναι αχιονα.... Αμφιβάλλω αν υπάρχει κορφή στα 2000μ που να έχει πάνω από 30 πόντους χιονι

Εκτως και αν θεωρούμε χιόνι τις πετσες που έχουν τα βουνά μας παραμονή χριστουγεννων

Εσύ Γιώργο κάνε υπομονή 4 μερες. 

Ο χελμος θα θαφτει, δεν έχει θέμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Εσύ Γιώργο κάνε υπομονή 4 μερες. 

Ο χελμος θα θαφτει, δεν έχει θέμα. 

Ο Χελμος έχει την τύχη λόγω θεσης να χιονιζεται καλά με κάθε τύπου κακοκαιρία... 

Το θέμα όμως είναι ότι συνολικά έχουμε πρόβλημα και θα συνεχίζουμε όπως φαίνεται να έχουμε με τη χιονοκαλυψη στο μεγαλύτερο μέρος των ορεινών όγκων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...