Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! Μιας που εμείς δεν έχουμε κακοκαιρία....ηλιοφάνεια σήμερα με κάποια λίγο παραπάνω σύννεφα την τελευταία ώρα....στους 3,6 η ελάχιστη στους 13 η μέγιστη....αλλά επειδή δεν έχει υγρασία το βορειαδάκι που επικρατεί είναι σχετικά ψυχρό....στους 10,4 τώρα....να δούμε αν από αυριο καταφέρουμε να πέσουμε σε μονοψήφιες μέγιστες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 21/12/2019 at 3:10 ΠΜ, kouvanos είπε:

Πραγματικα ΑΙΣΧΡΗ καιρικα εβδομαδα πιυ μαε περασε και δεν ηταν 1-2 μερες αλλα 6 ολοκληρες στην καρδια του χειμωνα...

4 ημερες με 18αρια κ ανω μεγιστες....ολες τις ημερες υγρασια 80-90% να σε τρυπαει....αθλιος.καιρος

15.5 τετοια ωρα αν ειναι ποτε δυνατον 21 δεκεμβριου ξημερωματα

Η καρδιά του χειμώνα καιρικά είναι γύρω στις 10 Ιανουαρίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Στους 9.4 βαθμους βρισκεται ο Ευοσμος 

5.7 η ελαχιστη και 10.7 η μεγιστη

6-11; Εμείς εδώ είχαμε 5-10.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

6-11; Εμείς εδώ είχαμε 5-10.

Μισος βαθμος διαφορα... Μια η τοπικοτητα , μια που εχετε λιγο μεγαλυτερο υψομετρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τα mm βροχης απο τις κακοκαιριες που ειχαμε σε περιοχες της Ηπειρου για τον δεκεμβριο στους σταθμους του Ε.Α.Α

Γιαννενα 161 mm

Λεπιανα αρτας 330 mm

Μετσοβο 195 mm

Αρτα 205 mm

Πρεβεζα 236 mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βολος σημερα

ελαχιστη : 5,2

μεγιστη : 11,2

τωρα εχουμε 9,6, παλι καλα εχουμε αυτη την ψυχρα μπας και καταλαβουμε τι εποχη εχουμε γιατι αν κοιταξω το πηλιο νομιζω ειναι οκτωβρης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Μισος βαθμος διαφορα... Μια η τοπικοτητα , μια που εχετε λιγο μεγαλυτερο υψομετρο...

Μα πάντα εμείς εδώ έχουμε 1 βαθμό πιο χαμηλή Τ. Αν εσείς πχ έχετε 15 εδώ εμείς έχουμε 14!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης μασ είπε:

βολος σημερα

ελαχιστη : 5,2

μεγιστη : 11,2

τωρα εχουμε 9,6, παλι καλα εχουμε αυτη την ψυχρα μπας και καταλαβουμε τι εποχη εχουμε γιατι αν κοιταξω το πηλιο νομιζω ειναι οκτωβρης

Εγώ και μόνο που βλέπω 11οC Δεκέμβρη μήνα (εγώ είχα 10οC μέγιστη εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης) τρελαίνομαι από τα νεύρα μου! Θέλω σκοτάδι από τις 16:30, κρύο να τρυπάει κόκαλα και πολλά χιόνια αυτήν την εποχή. Γιατί όχι και ολικό παγετό; Τέλη Δεκέμβρη έχουμε όχι Τέλη Οκτώβρη ή Αρχές Νοέμβρη! Για μένα καμία ψυχρά δεν έχουμε! Θέλω βοριά να τρυπάει κόκαλα δεν είμαστε στον Οκτώβρη αλλά στο Δεκέμβρη και μάλιστα λίγο πριν μπει ο Γενάρης! Τι να το κάνω να χιονίσει Φλεβάρη πχ; Καλά για Μάρτη και μετά δε συζητώ καν. Θα μου πεις είχες μέχρι 18 το φετινό Δεκέμβρη και σου φαίνονται πολλοί οι 11; Τελικά Σωτήρη δεν έχεις κι άδικο που λες ότι έχει να κάνει βαρύ Δεκέμβρη από το 2001!!!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 0μ και παραθαλάσσιο μια χαρά είναι γύρω στους 10 μέγιστη με ήλιο. Μέρες με ήλιο δεν τις γλιτώνουμε μέσα στο Χειμώνα. Και στην κεντρική Ευρώπη θα έχει ήλιο κάποιες μέρες. Τουλάχιστον να μην ξεφεύγουν οι Τ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ και μόνο που βλέπω 11οC Δεκέμβρη μήνα (εγώ είχα 10οC μέγιστη εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης) τρελαίνομαι από τα νεύρα μου! Θέλω σκοτάδι από τις 16:30, κρύο να τρυπάει κόκαλα και πολλά χιόνια αυτήν την εποχή. Γιατί όχι και ολικό παγετό; Τέλη Δεκέμβρη έχουμε όχι Τέλη Οκτώβρη ή Αρχές Νοέμβρη! Για μένα καμία ψυχρά δεν έχουμε! Θέλω βοριά να τρυπάει κόκαλα δεν είμαστε στον Οκτώβρη αλλά στο Δεκέμβρη και μάλιστα λίγο πριν μπει ο Γενάρης! Τι να το κάνω να χιονίσει Φλεβάρη πχ; Καλά για Μάρτη και μετά δε συζητώ καν. Θα μου πεις είχες μέχρι 18 το φετινό Δεκέμβρη και σου φαίνονται πολλοί οι 11; Τελικά Σωτήρη δεν έχεις κι άδικο που λες ότι έχει να κάνει βαρύ Δεκέμβρη από το 2001!!!

Καλά ναι , για φέτος λέω....μια χαρά είναι 11 βαθμοί με ήλιο σε έναν δεκεμβρη που τα 15αρια πανε και ερχονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετα δυνατος νοτιάς σήμερα στην Λεμεσό. Περιμένουμε τις βροχές από το βράδυ.

 

 

Δεν ξέρω εάν μας έδιναν υετο τα μοντέλα τέτοια ώρα(15:00) αλλά έχει αρχίσει να βρέχει στην Παρεκκλησιά και ο καιρός έχει κλείσει.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο σάπια ψυχρή εισβολή πεθαίνεις. Ούτε καν σοβαρό κρύο δεν έχει, 7.4 παρόλο το -7 στα 850..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ολόκληροι βαθμοί στην Λάρισα.. ένα 5αρι περίμενα όχι τόσο πολύ.. φυσικά βορειοανατολικός και σάπιος ήλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

8 ολόκληροι βαθμοί στην Λάρισα.. ένα 5αρι περίμενα όχι τόσο πολύ.. φυσικά βορειοανατολικός και σάπιος ήλιος

Aπ οτι βλεπω σ αυτες τις κακοκαιριες τις  περισσοτερες φορες το ιδιο χαλι εχουμε στα Γιαννενα - Λαρισα - Θεσσαλονικη.Ευτυχως εχουμε το ιονιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο κακοκαιρία δεν έχουμε εδώ εμείς άρα η αναφορά μου στα γενικά του μήνα.....πλήρης ηλιοφάνεια εδώ στην Ημαθία με ένα ελαφρύ βοριαδάκι....και με τη θερμοκρασία αυτη τη στιγμή στους 6,5 ενώ η μέγιστη νωρίτερα έφτασε τους 8,7.....η ελάχιστη νωρίς το πρωί στον 1,3....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, casperakos είπε:

βιλια απο την καμερα μολις τωρα.!!!! θα χωνει για τα καλα τωρα!!!

356.jpg

Στα βιλια μαλιστα.Ας ειναι καλα το αιγαιο.Σε τετοιες κακοκαιριες εχει αφθονο υετο απο το αιγαιο και στα 500 μετρα που ειναι βαζει καθε χρονο τεραστιες ποσοτητες χιονιου.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Aπ οτι βλεπω σ αυτες τις κακοκαιριες τις  περισσοτερες φορες το ιδιο χαλι εχουμε στα Γιαννενα - Λαρισα - Θεσσαλονικη.Ευτυχως εχουμε το ιονιο.

το κακό είναι ότι αν ερχόταν δυτικότερα αυτό, στα Γιάννενα απλά θα είχαμε ακόμα περισσότερο αέρα.. πρέπει επιτέλους να καθίσει μεγάλος σωστός αυλώνας στην Αδριατική, για να μην πω λίγο δυτικότερα μπας και δούμε επιτέλους Γιαννιώτικη χειμωνιάτικη μέρα..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά ασύλληπτο αυτό που γίνεται τώρα στην Παρεκκλησιά. Θυελλώδης νοτιάς και ηλεκτρικά που κάνουν τους τοίχους να τρίζουν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί στην Αττική και τη βοιωτια να έχετε χιόνια εμείς εδώ πάνω έχουμε παγετό και παχνη με  -4,3 ελάχιστη 

5460B863-1764-40B2-A8B7-AA63C6171759.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...