Jump to content
sotos*snow

Αναφορές κακοκαιρίας "ΔΙΔΩ" 10-12 Δεκεμβρίου 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπουμπουνιζει και βρεχει δυνατα ΝΕΟ Ηρακλειο !!! δινει πονο η Αττικα πάλι .... να δούμε κανα χιόνι ποτε θα κανει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Αστραπάραααααα και μπαααααααμμμμμ πριν λίγο.....και τώρα μέτρια προς δυνατή βροχή ξανά.....17mm+ και συνεχίζουμε....

11,9οC.....κι άλλο μπααααααααααααμμμμμ.....

για ποια περιοχή αναφερεις φίλε (ρωτάω γιατί στο προφίλ σου γράφεις 3 περιοχές. .....)

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισχυρή βροχόπτωση εκ νεου συνοδεία αστραποβροντων.Βρέχει και γλίτωσα την έξοδο σημερα😛

Έκλεισα και το pc γιατί πλέον οι αστραπές είναι πάνω απ' το κεφάλι μου.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, teo_73 said:

Ισχυρή βροχόπτωση εκ νεου συνοδεία αστραποβροντων.Βρέχει και γλίτωσα την έξοδο σημερα😛

Έκλεισα και το pc γιατί πλέον οι αστραπές είναι πάνω απ' το κεφάλι μου.

 

ΓΡΑΦΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Απέναντι ακριβώς από το Μέτσοβο Κώστα.Εχει ένα ξενοδοχείο ψηλά στην πλαγιά, περνάς το Ανήλιο και ανεβαίνεις ψηλά . Είναι σε πολύ καλό σημείο γενικά και ειδικότερα για την σημερινή κακοκαιρία αφού αν και στο όριο το Ανατολικό ρεύμα που επικρατεί μας ευνοεί υετικά και πιστεύω και θερμοκρασιακά . 

αν είσαι στο καλύτερο  υποαλπικο ξενοδοχείο της χώρας (δεν  υπάρχει και άλλο εκεί που λες) τότε είσαι ο τυχερότερος της παρέας

έχω ξυπνήσει με ενάμιση μέτρο μετά από μια βραδιά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ταγαράδες Θέρμης 8,4 mm μέχρι στιγμής ενώ ο Α ΒΑ έχει αυξηθεί σημαντικά με ριπες κοντά στα 40χλμ/ωρα ... 10,4 C και η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που φυσηξε δυνατά έκοψε αρκετά η βροχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχαλιζει τωρα..Αλλα δεν εχει σταματησει να αστραφτει...Υπεροχη νυχτα..Απολαμβανω οτι απλοχερα μου δινει ο καιρος...Βροχες στην πορτα μου...Με υπερθεαμα ηλεκτρικων...

Ειπαμε το χιονι ειναι η μαγεια της φυσης αλλα η καταιγιδα ειναι η μαγεια της φυσικης..Τελος...Καλλιθεα 14mm,γκαζι 12.8mm..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χμμ νομιζω δεν εχουμε μπει ακομα στη ζωνη του υετου. Ενω ερχονται νεφωσεις η συγκλιση γινεται λιγο πιο δυτικα μας. Η ανατολικη συνιστωσα του ανεμου μας κανει λιγο ζημια αλλα οσο προχωραει το χαμηλο προς ανατολικα θα βρεθουμε στη ζωνη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

καλες οι βροχες δεν λεω αλλα δεν εχει την αιγλη του νοεμβριου το ζητουμενο πλεον ειναι τα χιονια..

Περιμενεις χιονια στην ΑΘηνα 10 Δεκεμβριου? Και οι βροχες μια χαρα ειναι μεχρι και τα Χριστουγεννα για τα πεδινα... Για χιονια παμε μετα τα Χριστουγεννα

5.4 mm στο Ευοσμο μεχρι τωρα...

6.4 mm στην Καλαμαρια

 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για την Αττικη το ζητουμενο ειναι η διαρκεια των φαινομενων και οχι τοσο η ενταση....και αυτο φαινεται πως θα το καταφερουμε.....ας φερει ο Ιανουριος τα χιονια και ας χαρουμε τωρα με αυτα που μας δινει ο καιρος....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΟΛΎ ΒΡΟΧΉ ΛΈΜΕ. .......δεν το περίμενα 9 βαθμούς κρύο και αν δεν κανω λαθος ανατολικος άνεμος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

ποσο να κανει ενα ups?

Το ups Γιάννη μου χρησιμεύει περισσοτερο στις πτώσεις τάσεως.Οταν όμως πέφτει κεραυνός πολύ κοντά σου δε ξέρεις πως μπορεί να συμπεριφερθεί μια συσκευή που είναι στην πρίζα.Το πιο σωστό είναι να βγάλεις το πολυμπριζο από τη μπριζα όπως και το modem-router απ' τη τηλεφωνική σου γραμμή.

Ισχυρή βροχή εδώ ανά διαστήματα. 

Λίγο έξω από το λιμάνι του Πειραιά και κοντά στη Ψυτάλλεια έχει ανεπανάληπτο κεραυνοshow⛈️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο δεκεμβριος ειναι ο πιο υετοφορος μηνας του χρονου...Απολαυστε το υπερθεαμα εξω..Απο νερο οχι σπουδαια πραγματα μεχρι τωρα...Αλλα η οψη του ουρανου ειναι για πανω χερι κατω χερι στο μπαλκονι...Βεβαια θεμα χρονου ν αρχισει εκ νεου βροχη!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομιζω τωρα ερχομαστε στη ζωνη φαινομενων! καρεκλες στον Αλιμο με συνοδεια αστραπων στη θαλασσα με πολυ δυνατη συχνοτητα.

edit: πρεπει να ριχνει 10 αστραπες ανα λεπτο, υπαρχει γερη ασταθεια! δυνατη η λιμνη και φαινεται και απο τους χαρτες στα 500hpa!

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Το ups Γιάννη μου χρησιμεύει περισσοτερο στις πτώσεις τάσεως.Οταν όμως πέφτει κεραυνός πολύ κοντά σου δε ξέρεις πως μπορεί να συμπεριφερθεί μια συσκευή που είναι στην πρίζα.Το πιο σωστό είναι να βγάλεις το πολυμπριζο από τη μπριζα όπως και το modem-router απ' τη τηλεφωνική σου γραμμή.

Ισχυρή βροχή εδώ ανά διαστήματα. 

υπαρχει τροπος με ups και cbus αλλα αν ειναι μονο για router σιγουρα δεν αξιζει αλλα για ολο το σπιτι συμφερει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασυλληπτο υπερθεαμα στον σαρωνικο!!!Ειμαι ταρατσα..Αρχισε παλι βροχουλα..Σιγανη για την ωρα...Ντυνεται μπλε ολος ο ουρανος!!Δωσε ρεεεεεεε....Γεια σου νοτιαααα..Ποιος ρε να συγκριθει μαζι σου??Ποιοοοοςςςς???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ασυλληπτο υπερθεαμα στον σαρωνικο!!!Ειμαι ταρατσα..Αρχισε παλι βροχουλα..Σιγανη για την ωρα...Ντυνεται μπλε ολος ο ουρανος!!Δωσε ρεεεεεεε....Γεια σου νοτιαααα..Ποιος ρε να συγκριθει μαζι σου??Ποιοοοοςςςς???

Ασε μας ρε αγορι μου και δεν μπορω να σε καντηλιασω εδω μεσα...☠️☠️☠️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ασυλληπτο υπερθεαμα στον σαρωνικο!!!Ειμαι ταρατσα..Αρχισε παλι βροχουλα..Σιγανη για την ωρα...Ντυνεται μπλε ολος ο ουρανος!!Δωσε ρεεεεεεε....Γεια σου νοτιαααα..Ποιος ρε να συγκριθει μαζι σου??Ποιοοοοςςςς???

μα τον θεο πρεπει να ηρθα στην χειροτερη περιοχη της καλλιθεας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...