Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Τοπικα ασθενη φαινομενα ειχαμε πριν λιγο και γυρω απο την πολη των ιωαννινων με καποιες νιφαδες και στην πολη.Δεν το περιμενα.

1242108895_.thumb.jpg.29897f10a2e3e332b361ebc68b45a7d4.jpg

ελεοςςςςς ούτε νιφαδα στην λάρισα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Σιγα ρε Γιωργο μην ειναι και το μαντείο των δελφων 

Ειναι δεν είναι μόνο αυτός το είδε όταν όλοι οι μετεωρολόγοι έβλεπαν Πασχουγεννα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνθηματικό και για εμάς εδώ πιστεύω, η χιονόπτωση Μελίσσια και Μαρούσι!

Επεξεργάστηκε από athas13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Νιφαδες μαρουσιθ..  χιονιζειιιι μελισσια.....ναιιιιιιιιξξξξξ....

Δωσε μπουκααααασ

Καλα Χριστουγεννα... 

Η σειρά σας Κωστάρα!!!  τι Τ έχεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Μεχρι ποτε θα συνεχιστουν τα χιονια;;;

 

Μεχρι οποτε πει ο καιρος.

Kαι το λεω αυτο γιατι κανονικα σε μενα και στον Πειραια δε θα επρεπε να χιονιζει στο 0 υψομετρο.Δυτικοτερα ναι οπως και χιονιζει.Κανονικα θα επρεπε να μην εχω 0.7dp αλλα 2 και χιονονερο.Εχει κατσει η συγκλιση πιθανων λιγα χιλιομετρα ανατολικοτερα.Αυτο ειναι κατι που δε μπορει να προβλεφθει με εξαιρετικη ακριβεια απο τα μοντελα ειδικα σε αυτα που η αναλυση τους δεν ειναι καλη.Ειτε περιοχικα ειτε παγκοσμια.Τα 3-10xlm δυτικοτερα της συγκλισης δεν πιαστηκαν απο κανενα μοντελο.

Αργοτερα και οσο παμε προς το βραδυ θα ανεβαινουν οι ισοθερμες του 0c.Καποιες περιοχες χαμηλου υψομετρου που τωρα χιονιζονται λογικα θα τους το γυρισει σε βροχη αργοτερα.Στα δυτικα θα πρεπει να εξακολουθει να χιονιζει ομως εως και χαμηλα σχετικα υψομετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Μεχρι οποτε πει ο καιρος.

Kαι το λεω αυτο γιατι κανονικα σε μενα και στον Πειραια δε θα επρεπε να χιονιζει στο 0 υψομετρο.Δυτικοτερα ναι οπως και χιονιζει.Κανονικα θα επρεπε να μην εχω 0.7dp αλλα 2 και χιονονερο.Εχει κατσει η συγκλιση πιθανων λιγα χιλιομετρα ανατολικοτερα.Αυτο ειναι κατι που δε μπορει να προβλεφθει με εξαιρετικη ακριβεια απο τα μοντελα ειδιακ σε αυτα που η αναλυση τους δεν ειναι καλη.Ειτε περιοχικα ειτε παγκοσμια.Τα 3-10xlm δυτικοτερα της συγκλισης δεν πιαστηκανα απο κανενα μοντελο.

Αργοτερα και οσο παμε προς το βραδυ θα ανεβαινουν οι ισοθερμες του 0c.Καποιες περιοχες χαμηλου υψομετρου που τωρα χιονιζονται λογικα θα τους το γυρισει σε βροχη αργοτερα.Στα δυτικα θα πρεπει να εξακολουθει να χιονιζει ομως εως και χαμηλα σχετικα υψομετρα.

μας βλεπω να κανουμε ενα gofundme να βαλουμε κανα doppler στην αθηνα που να εχουμε προσβαση μεσω internet 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Μεχρι οποτε πει ο καιρος.

Kαι το λεω αυτο γιατι κανονικα σε μενα και στον Πειραια δε θα επρεπε να χιονιζει στο 0 υψομετρο.Δυτικοτερα ναι οπως και χιονιζει.Κανονικα θα επρεπε να μην εχω 0.7dp αλλα 2 και χιονονερο.Εχει κατσει η συγκλιση πιθανων λιγα χιλιομετρα ανατολικοτερα.Αυτο ειναι κατι που δε μπορει να προβλεφθει με εξαιρετικη ακριβεια απο τα μοντελα ειδιακ σε αυτα που η αναλυση τους δεν ειναι καλη.Ειτε περιοχικα ειτε παγκοσμια.Τα 3-10xlm δυτικοτερα της συγκλισης δεν πιαστηκανα απο κανενα μοντελο.

Αργοτερα και οσο παμε προς το βραδυ θα ανεβαινουν οι ισοθερμες του 0c.Καποιες περιοχες χαμηλου υψομετρου που τωρα χιονιζονται λογικα θα τους το γυρισει σε βροχη αργοτερα.Στα δυτικα θα πρεπει να εξακολουθει να χιονιζει ομως εως και χαμηλα σχετικα υψομετρα.

Για Νικαια δεν νομιζω να συνεχισει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως έχει βγάλει αρκετό υετό, δεν του το 'χα. Γενικά σαν σκηνικό είναι τέλειο, 3-4 βαθμοί και βροχούλα, Χειμώνας κανονικός. Αν δεν είχε -7 στα 850 δεν θα με πείραζε που δεν χιόνισε αλλά τώρα χάθηκε καλή ευκαιρία..

Y.Γ. Στην Λάρισα τι παίχτηκε; Υψηλότερη Τ από εδώ βλέπω και ούτε 0.1 χιλιοστά..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ελεοςςςςς ούτε νιφαδα στην λάρισα!!!

Τελειως απροβλεπτος ο καιρος Μιχαηλ.Δεν το περιμενα με τιποτα να εχουμε νιφαδες εστω και αραιες στα Γιαννενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

μας βλεπω να κανουμε ενα gofundme να βαλουμε κανα doppler στην αθηνα που να εχουμε προσβαση μεσω internet 

Eχουμε στην Αιγινα αλαλ δε λειτουργει. http://www.avn.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=13:σύγχρονο-μετεωρολογικό-ραντάρ-της-εμυ-στην-αίγινα&Itemid=127&lang=el

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Τελειως απροβλεπτος ο καιρος Μιχαηλ.Δεν το περιμενα με τιποτα να εχουμε νιφαδες εστω και αραιες στα Γιαννενα.

Εγώ να δεις. Ξέρω ότι ο βακος είναι κακός για Λάρισα, αλλά χειρότερος για Γιάννενα λόγω της Πίνδου, αλλά θα κάνει τα πάντα ώστε να μετανιώσω την ύπαρξη μου ο βρωμόκαιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις γύρισα Χαλκίδα με πολυ βροχή και μανιασμένο βοριά, 3,8 βαθμούς στο θερμόμετρό μου και μπορεί το βράδυ να δούμε και καμιά νιφάδα εάν βοηθήσει ο βδ. 

Τι υπέροχος καιρός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

τιποτα δεν λειτουργει σε αυτη την χωρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα χάνεται μεγάλη ευκαιρία για ιστορικό χιόνι στα ΠΕΔΙΝΑ...

Αααααπειρος υετός, ΒΔ άνεμος μόνο, τουλάχιστον στην Ιστιαία, αλλά η θερμοκρασία εκεί κολλημένη στους 3!

Απ τα 200 μέτρα και πάνω χιονοπαρτυ φυσικά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ να δεις. Ξέρω ότι ο βακος είναι κακός για Λάρισα, αλλά χειρότερος για Γιάννενα λόγω της Πίνδου, αλλά θα κάνει τα πάντα ώστε να μετανιώσω την ύπαρξη μου ο βρωμόκαιρος

Στις 7 Ιανουαριου δεν επιστρεφεις Γιαννενα? Λογικα θα δεις καλο χιονι στον δρομο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...