Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Παρολα αυτα τα πεδινα της χωρας μας ειναι ιδιαιτερα δυσκοιλια στις χιονοπτωσεις

 

Πολυ καλα ανσαμπλ για Αθηνα. Το κυριο τρεχει μονο του για τις 6/1

image.gif.ebfc6cc8de954f3dfc9a436d51e2afb0.gif

Και για τις 2 του μηνος δεν ειναι ασχημα

Ενα -6 καθαρο βγαζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά τα ens.... !!! Έχουμε δρόμο, αλλα σύντομα ελπίζουμε και εις τα ανώτερα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

μέσα στο θερμαϊκό,και μόλις έξω από θεσσαλονίκη. και κρύο και υετός,να δούμε αν θα έχει μείνει τίποτα το πρωί. υετός φαίνεται και σε όλη την υπόλοιπη βόρεια ελλάδα εκείνες τις μέρες ανατολικά από εμάς,άρα δεν παίζει τόσο πολύ το σενάριο πέλλας.ημαθίας,πιερίας. προς το παρόν τουλάχιστον

Diagramme GEFS

για να  βγαζει μεσο ορο -6 με -7 απο τωρα πιστευω θα ψυχρανει κιαλλο. ισως βλεπαμε το δυτικο ακρο μεχρι τωρα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

για να  βγαζει μεσο ορο -6 με -7 απο τωρα πιστευω θα ψυχρανει κιαλλο. ισως βλεπαμε το δυτικο ακρο μεχρι τωρα...

 

στο κύριο έτσι κι αλλιώς το βλέπαμε και στα προηγούμενα τρεξίματα και στο 18αρι. πιο δυτικά δε γίνεται να πάει έτσι κι αλλιώς,έφτασε σχεδόν στη βάση του αντικυκλώνα στο 18αρι.

 στα ανσάμπλ κανά 2 μέλη είναι τόσο δυτικά μόνο. τα υπόλοιπα είναι μοιρασμένα κατά κύριο λόγο κάπου μεταξύ ελλάδας και ιταλίας και έχει και κάποια πάνω μας. αντίστοιχα με τα πολύ δυτικά υπάρχουν και κανά 2-3 πολύ ανατολικά

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Geo11 είπε:

Καλημέρα μπορεί να βάλει κάποιος το λινκ για την κίνηση του 

http://meteocentre.com/analysis/map-surface.php?map=Europe&date=2019122819&size=large&lang=fr&area=eur

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 του μηνα θερμοκρασιακα θα ειμαστε οκ για χιονια σε χαμηλα υψομετρα ισως και πεδινα αττικη-ευβοια κλπ απλα να υπαρχει υετος-βροχη ειναι το ζητημα πλεον ολο και κατι  θα εχει παντως..

gem-1-90.png

gfs-13-78.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλές καλημέρες. Συνεχίζεται με πατημένο γκάζι το αμείωτο ενδαφέρον του Γενάρη! Χομπιστικά μας χάλασε λίγο το 00άρι για τ'αγιαννιού, αλλά βέβαια μοντελικά δεν μας χαλάει μιας και εκτός του ότι έχει ψωμί μέχρι τότε, έχουμε μπροστά μας την Πέμπτη όπου ο αμερικάνος δείχνει ας πούμε πιο γενικευμένα ,λίγο πιο κρύος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ευρωπαικο παει να μας τα χαλασει για 2 του μηνα δεν μας βαζει σε εντονα μπλε οπως μερικα αλλα μοντελα.. αλλα θα δουμε ισως δεν τρεχει σωστα..

ECM0-72.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρές διαφορές μέχρι τις 90-100 ώρες όπου μετά ξεκινούν τα διαφορετικά τους μονοπάτια! Δεν είναι καλός αλλά ούτε κακός ο ευρωπαίος.
Εξάλλου μετά την Ζηνοβία δεν αναζητάμε οι του λεκανοπεδίου μία από τα ίδια.. Κατ επέκταση παίος κ τζίφός για πέμπτη απλά να κρυώσουν και οι 2 πράγμα που δεν έχει πολλές %
Ας χαρούμε την ζηνοβία και βραδάκι η αύριο θα έχουμε λογικά πολύ καλύτερη εικόνα για τ'αγιανιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο παίος θα βγει σούπερ στις 168 , θα το στείλει Ιόνιο.

Χαχα Κάρπαθο το έβαλε το χαμηλό τελικά. 

Το δυτικότερο και το ανατιλικότερο σενάριο από τζίφο και παίο

Επεξεργάστηκε από Doomer
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

το ευρωπαικο παει να μας τα χαλασει για 2 του μηνα δεν μας βαζει σε εντονα μπλε οπως μερικα αλλα μοντελα.. αλλα θα δουμε ισως δεν τρεχει σωστα..

ECM0-72.gif

Φίλε, για την ίδια ώρα κανένα μοντέλο δεν έχει την Αττική στο -6. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε τελείως δυτικά σενάρια από τζίφο και τζεμ και ανατολικά σενάρια από ευρωπαίο ούκμο και ικον που δίνουν προσήνεμη διάταξη στις 168.....ε κάπου στη μέση  να τα βρουν καλά θα είναι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έτσι παίε μου.. φτιάξε μας χαχα. Ακριβώς όπως πρέπει ο παίος τ'αγιανιου.. έτσι για να μη βγαίνουμε απ την πρίζα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έχουμε τελείως δυτικά σενάρια από τζίφο και τζεμ και ανατολικά σενάρια από ευρωπαίο ούκμο και ικον που δίνουν προσήνεμη διάταξη στις 168.....ε κάπου στη μέση  να τα βρουν καλά θα είναι....

Τυχερέ...σου ερχεται😋...αυτή την στιγμή η μέση λύση ημικολημενο χαμηλό στα δυτικά...δυτική Μακεδονία και Πέλλα Πιερία ημαθεια δηλαδή...κρατάω μια επιφύλαξη για τα υπόλοιπα βόρεια επειδή ο αζορ δείχνει να οπισθοχωρεί οπότε μπορεί να περάσει στο Αιγαίο το χαμηλό αλλά δεν ξέρω αν θα μας φτάνει το ψύχος τότε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαχα 6/1 τελειωνει η αδεια μου και κατεβαινω αθηνα.Μαντεψτε ποτε θα βγει ο σωστος και παλιακος κεντροβορειοςςςςς χαχα θα γινω και εγω σαν το Μιχαηλλ

Παντως η μεση λυση ειναι αυλωνας ιονιο μιας και παιος το στελνει τουρκια-αιγιο και τζιφος ιταλια-αδριατικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα δε φαίνεται. Αυλώνες πολύ αδύναμοι για να δώσουν κάτι στα πεδινά και χωρίς σωστές θερμοκρασίες.

Θυσιάζουμε το κύριο μέρος του χειμώνα για αδιάφορες κακοκαιρίες ημιορεινών

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

χαχα 6/1 τελειωνει η αδεια μου και κατεβαινω αθηνα.Μαντεψτε ποτε θα βγει ο σωστος και παλιακος κεντροβορειοςςςςς χαχα θα γινω και εγω σαν το Μιχαηλλ

Παντως η μεση λυση ειναι αυλωνας ιονιο μιας και παιος το στελνει τουρκια-αιγιο και τζιφος ιταλια-αδριατικη

Φίλε Χειρότερο από εμένα, δε νομίζω να υπάρχει.Πηγα Μπάνσκο χιόνισε Πάρνηθα.Πηγα Τρίκαλα.Αμεσως χιόνισε Μπάνσκο.6 Γεννναρη κατεβαίνω Αθήνα , φαντάσου ποια πόλη έχει σειρά να χιονιστει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...