Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο τζίφος όσο αφορά τον αυλώνα για 5/1 ξέρω ότι δεν πάει προς ευρωπαίος καθώς στις 48 ώρες εκεί προς ατλαντικό απομακρύνθηκε και άλλο. Ευτυχώς θα πω εγώ.

Τώρα για πιο πριν, λογικά θα ανεβάσει τις Τ για 2/1

 

 

Γιώργο, πως γίνεται στα 520 μέτρα αύριο της Αττικής να  μην μπορεί να χιονίσει [ακόμα και στα ανατολικά πριν το μεσημέρι]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

ο τζίφος όσο αφορά τον αυλώνα για 5/1 ξέρω ότι δεν πάει προς ευρωπαίος καθώς στις 48 ώρες εκεί προς ατλαντικό απομακρύνθηκε και άλλο. Ευτυχώς θα πω εγώ.

Τώρα για πιο πριν, λογικά θα ανεβάσει τις Τ για 2/1

 

 

Γιώργο, πως γίνεται στα 520 μέτρα αύριο της Αττικής να  μην μπορεί να χιονίσει [ακόμα και στα ανατολικά πριν το μεσημέρι]

δες τις Τ δες τις υγρασιες δες τα dew.

και θα έχεις απάντηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

18-779GR.gif

φιλαρακι μου δεν γινεται μεχρι το κυμα χιονι στην αθηνα με -2 στα 850...απλα λογω εντασης σου δειχνει το "ασπρο"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ Ν.2..ΠΧ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΠΑΛΙΑΚΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ..ΟΧΙ ΧΙΟΝΙΑ ΣΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΑ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ.ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΧΙΟΝΟΦΙΛΟΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΟΥ ΕΝΑΣ ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ -ΑΘΗΝΑΙΟΣ-ΛΑΡΙΣΑΙΟΣ-ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΠΑΘΟ ΣΤΑ ΨΑΡΑ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΩΡΙΟ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ ΣΤΟ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ Η ΣΤΑ Β.ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ ΣΤΟ ΤΡΙΕΘΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ.ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ

Πολυ σωστή παρατήρηση. Είπαμε,  εδώ κάνουμε την διαφορά και αυτό πρέπει να   επιδιώξουμε αλλά και να το διαφυλάξουμε όλοι μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

δες τις Τ δες τις υγρασιες δες τα dew.

και θα έχεις απάντηση 

οκ, αλλά επειδή κατά κάποιο τρόπο μου θυμίζει Γιάννενα από την ανάποδη φάση πιστεύω ότι στην αρχή τουλάχιστον θα έχει στουπάρα εκεί πάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χιονι σε αττικη-ευβοια και στα πεδινα  επιμενει το gfs για 2 του μηνα>

gfs-1-84.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

2 του μηνα δεν θα εχουμε υετο. δεν περιμενω ουτε νιφαδα εντος λεκανοπεδιου

Ξημερωματα προς 2 του μηνος βγαζει υετο παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Ξημερωματα προς 2 του μηνος βγαζει υετο παντως

αυτο δεν ειναι τιποτα. οτι θα ερχεται θα κολλαει στα Β-ΒΑ.

εγω ελπιζω εστω τα βουνα να βαλλουν χιονια στιν αττικη και να τα κρατησουν . τιποτα αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ ωραίος ο αντικυκλώνας στο 18αρι για 5/1 αλλά ο αυλώνας δεν έχει το καλύτερο σχήμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

αυτο δεν ειναι τιποτα. οτι θα ερχεται θα κολλαει στα Β-ΒΑ.

εγω ελπιζω εστω τα βουνα να βαλλουν χιονια στιν αττικη και να τα κρατησουν . τιποτα αλλο

Ας μεινουν αυτα τα χαρακτηριστικα

Και θα τα δουμε ολα στο νοουτκαστ φιλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, [weathermaniac] said:

οκ, αλλά επειδή κατά κάποιο τρόπο μου θυμίζει Γιάννενα από την ανάποδη φάση πιστεύω ότι στην αρχή τουλάχιστον θα έχει στουπάρα εκεί πάνω

με την καμία ομως. στα 600μ.μπορει. αλλά αυτό έγραψε και ο Γιώργης για ανατολικη αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

δεν μπορώ να καταλάβω τι ια βγει για 5/1. Νομίζω πιο δυτικά

έχει πιο δυτική αρχή, αλλά έχει καλύτερο αντικυκλώνα οπότε δεν θα ξεχειλωθεί τόσο πολύ ο αυλώνας. Κάτι που εν τέλη ίσως σημαίνει πιο ανατολικά ο αυλώνας. ¨η να καθίσει πιο δυτικά αλλά με πολύ καλύτερα αποτελέσματα για τα κεντροβόρεια από πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για εδώ θα αναγκαστώ να επαναλάβω το χιλιοειπομενο:

ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΔΕΝ ΒΑΦΟΝΤΑΙ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΨΥΧΡΕΣ ΕΙΣΒΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ LIDL ΔΕΝ ΧΙΟΝΙΖΟΜΑΣΤΕ.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Που πάνε αλλού όμως 😂

αυτο συμβαινει λογω του χαμηλου που βγαινει εκει στις 36 στον ατλαντικο;; η λογω της ψυχρης λιμνης μεταξυ αγγλιας και γαλλιας στις 48; γιατι κατι απο αυτα ειναι που τραβαει τον αυλωνα τοσο δυτικα γιατι ο αζορικος εχει παει αρκετα βα και σκαβει καλο ψυχος που παει χαμενο πολυ δυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Ακομα νωρις ειναι κωστη.Πολλα μπορουν να αλλαξουν.

δεν μπορουν βασικα αυτο βλεπω. το χαμηλο γεννιεται στις 36 στον ατλαντικο και η λιμνουλα στην νοτια αγγλια υπαρχει στις 42. οποτε θελοντας και μη θα τραβηχτει δυτικα ο αυλωνας.... αμα δν υπηρχαν αυτα πιστευω θα ηταν ονειρο για ελλαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...