Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εδω ειμαστε μια παρεα. αν δεν χιονισει στην πορτα μας ας χιονισει σε καποιου αλλου.παρα να χιονιζονται ισπανοι κ αζεριοι. κ στο κατω κατω ο καιρος οτι θελει κανει κ δεν ρωταει κανενα.για αυτο κ επειδη ειμαστε σε ενα φορουμ που γραφουν παιδια απο ολη την Ελλαδα σεβασμος στον καθενα ξεχωριστα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το νου σας ρεμαλια (φιλικά) μην ξεφύγει το πράγμα. Πρέπει να διαφυλάξουμε την ηρεμία στο φόρουμ που είναι το καιρικό μας σπίτι. Μην πάθουμε όπως αλλου ...  Το νου σας!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

οκ παιδιά τελείωσε το θέμα. απλά θα λέω αν μου αρέσει το τρέξιμο ή όχι

οχι...τι βλεπεις τι θες ν αλλαξει..τι μπορει να αλλαξει..πιο μοντελο θεωρεις οτι ειναι πιο κοντα..αναλυση...αναφορες...500 πραγματα μπορει να γραψει καποιος.επειδη δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου οταν με τον φιλλιπα λυσαμε για ¨καμηλα" εκεινη την στιγμη περιγραφουμε μια συγκεκριμενη διαταξη.γραφουμε ομως για την παρτι μας για εμας δεν ανακατευουμε αλλες περιοχες μεσα και ας ειναι αυτονοητο.το ιδιο κανει και ο μιχαηλ οταν γραφει οτι θελει δυτικο χιονια και τον ψαχνει...ελπιζω να καταλαβες την διαφορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξεκίνησαν τα ανσάμπλ. σε κανά 20λεπτο θα ξέρουμε αν το 18αρι είναι άκυρο όπως τα προηγούμενα τρεξίματά του (σε σχέση με τα ανσάμπλ του). και στο 12αρι και τα πρωινά όχι απλά δεν ήταν απλά πολύ δυτικά,αλλά δεν υπήρχε καν η υποψία για κάτι τέτοιο,να δούμε μήπως άλλαξε κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατα την ταπεινή μου άποψη είναι λίγο υπερβολική η κριτική στον Τάσο. Μια ανάλυση της άποψης του έκανε και λογικό είναι να τον ενδιαφέρει το καλύτερο για την πόλη του. Μην τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς. Άλλωστε χιόνι με το κυαλι το βλέπουμε όλοι προς το παρόν.......

 

ΥΓ Δεν πήρε το λεωφορείο ο άνθρωπος να χαλάσει τη διάταξη στο κάτω κάτω της γραφής.😊

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι προβλέψεις για τις επόμενες μέρες στην ΒΑ Ευρώπη μιλούν για +5 στο Ελσίνκι! +2, +3 σε Μόσχα, Κίεβο, Βαρσοβία....τιμές καμιά 15αρια πάνω από τα κανονικά για την εποχή.....

και αναρωτιέμαι από που θα έρθει σοβαρό ψύχος για πεδινό χιόνι, ειδικά στην Αθήνα....?

Κρίμα γιατί οι διατάξεις είναι καλές και κατεβάζουν ότι περισσότερο μπορούν αλλά δεν υπάρχει ψύχος.... στην καλύτερη θερμοκρασίες σαν τις χθεσινές-σημερινές στην Αττική θα φέρουν και οι επόμενες κατεβασιές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σαν μέσος όρος απομακρύνεται σημαντικά στην μεταβλητή του ατλαντικού από παίο πάντως. Λογικά αναμένεται δυτίκιση, αλλά θέλει κάτι ακόμα να δείξει.

 

επίσης η εικόνα του τζίφου για τον δυτικό μου είναι καλύτερη στις 340 ώρες από ότι πριν. χαχαχαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την εικόνα του τζίφου, Μιχάλη, στις 12/1 με ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΑΤΑΠΙΟΝΑ πως την κοβεις;

ΥΓ ανάφτε κεριά, λαμπάδες, μανουαλια, κάντε τάμα να μη γίνει γιατί μετά θα αρχίσουμε τα "Ε δεν μπορεί να βγει και φέτος σάπιος ο Φλεβαρς" και τα "έχει από το 1987 να κάνει χιονιά τον Μαρτη"

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Την εικόνα του τζίφου, Μιχάλη, στις 12/1 με ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΑΤΑΠΙΟΝΑ πως την κοβεις?

Σε φέτες. 

Χάλια είναι, αλλά είναι καλύτερη από πριν. Θέλω να ξαναδώ έστω εικονικό [αλλά όχι σήμερα δεν μπορεί.]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά, αν πατήσω παράθεση για να απαντησω σε κάποιο μηνυμα, και αλλαξω γνωμη γιατι δεν θελω να απαντησω η γιατι πάτησα παράθεση κατα λάθος, δεν μπορω να βγω απο αυτό....

 

Δηλαδη παω μετα να απαντήσω απλά στην συζήτηση και μου εμφανίζεται η προηγούμενη παράθεση μηνύματος που απέρριψα.

 

δοκιμαστε να απαντήσετε σαν παράθεση σε καποιον, και χωρις τελικα να στειλετε την απαντηση βγείτε εκτος μενού απάντησης ... μολις μετα θα θελήσετε μα γράψετε κατι στη συζητηση θα εμφανιστεί η προηγουμενη παράθεση ππυ απορρίψατε ...

 

δεν ξερω σν γίνομαι αντιληπτός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για το βράδυ της πρωτοχρονιάς πάντως έχει αρκετά σενάρια με υετό στα νότια και στο εσωτερικό του νομού θεσσαλονίκης. ίσως σε περιοχές όπως το μονοπήγαδο ή το λιβάδι να ρίξει κάτι ψιλά την τετάρτη. σύμφωνα με το 18αρι πάντα,γιατί δεν είχα προσέξει τι έδινε εκεί στα προηγούμενα τρεξίματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Κατα την ταπεινή μου άποψη είναι λίγο υπερβολική η κριτική στον Τάσο. Μια ανάλυση της άποψης του έκανε και λογικό είναι να τον ενδιαφέρει το καλύτερο για την πόλη του. Μην τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς. Άλλωστε χιόνι με το κυαλι το βλέπουμε όλοι προς το παρόν.......

 

ΥΓ Δεν πήρε το λεωφορείο ο άνθρωπος να χαλάσει τη διάταξη στο κάτω κάτω της γραφής.😊

Εμεις τον ξερουμε τον τασο.

Ξερουμε πως τα γραφει(για αυτο δεν παρεξηγιομαστε)

Θα τον μαθουν σιγα σιγα και οι υπολοιποι και ολα καλα.

Και συμφωνω σε αυτα που λες,μια διατυπωση εγραψε χωρις να προκαλει σε κατι,

Μακαρι να χιονιζομασταν ολοι μας, με μια μονο διαταξη.Αλλα ετσι ειναι η χωρα μας,καπου θα χιονιζει,καπου αλλου θα εχει ηλιο με δοντια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα όλα ανοιχτά.... ας ριντζαρει στις 3 Γενάρη ο Αζορ και βλέπουμε που για που θα το πάει..... το που θα καταλήξει ο αυλώνας δεν έχει κλειδώσε.. λίγο δυτικότερα λίγο ανατολικότερα να ριντζαρει αλλάζει αυτό.. όπως ακόμη δε ξέρουμε και το πόσο καλά θα καταφερει να ριντζαρει...... όπου κι αν χιονίσει στη χώρα μας καλά είναι.. μη σκάσει σε καμια Ιταλία ή σε καμια κεντρική Ευρώπη είναι το θέμα...... αν είναι για κάτι καλό και το δούμε αυτό, ας τραβήξουμε όλοι ανατολικά όσο όσο να βγει πανελλαδικός για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!! Ελπίζω στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, δεν θα πω για προσήνεμο ή κεντροβόρειο... το θέμα είναι να σκάσει Ελλάδα γιατί εγώ το φοβάμαι λίγο.. για την ώρα τουλάχιστον κι αν είναι και πάλι κάτι καλό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ipokratios politia snow είπε:

Ρε παιδιά, αν πατήσω παράθεση για να απαντησω σε κάποιο μηνυμα, και αλλαξω γνωμη γιατι δεν θελω να απαντησω η γιατι πάτησα παράθεση κατα λάθος, δεν μπορω να βγω απο αυτό....

 

Δηλαδη παω μετα να απαντήσω απλά στην συζήτηση και μου εμφανίζεται η προηγούμενη παράθεση μηνύματος που απέρριψα.

 

δοκιμαστε να απαντήσετε σαν παράθεση σε καποιον, και χωρις τελικα να στειλετε την απαντηση βγείτε εκτος μενού απάντησης ... μολις μετα θα θελήσετε μα γράψετε κατι στη συζητηση θα εμφανιστεί η προηγουμενη παράθεση ππυ απορρίψατε ...

 

δεν ξερω σν γίνομαι αντιληπτός 

πάνω από εκεί που λέει 2 λεπτά πριν κλπ αν πας το ποντίκι σου βγάζει ένα σταυρόνημα,το πατάς και σβήνεις την παράθεση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

το ψύχος δεν είναι στατικό. εκεί που λες " που ναι το ψυχος;" τσουπ συσσωρεύεται και πάλι.

Μπα...σοβαρό ψύχος με -10 μέγιστες σε Βόρεια-Ανατολική Ευρώπη ούτε ζωγραφιστά φέτος μέχρι στιγμής, ούτε για τις επόμενες μέρες....

Εγω θυμάμαι όποτε χιονίζει στην Αθήνα κάτι τέτοιες θερμοκρασίες παίζουνε βορειότερά μας....

γιυτό δεν ελπίζω σε χιόνι εδώ μέχρι 5-6 Γενάρη που θα έχει ''ρεκόρ ζέστης'' η Μόσχα με +3

Επεξεργάστηκε από snowgiann
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snowgiann said:

Μπα...σοβαρό ψύχος με -10 μέγιστες σε Βόρεια-Ανατολική Ευρώπη ούτε ζωγραφιστά φέτος μέχρι στιγμής, ούτε για τις επόμενες μέρες....

δες τι κατεβαίνει στις 5/1 απλά

άλλο.αν.παει Ιταλία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

τι καλύτερη? πλάκα μας κάνεις βραδιατικο?

όχι βρε, αλλά επειδή αν μιλάω για αυτό που θέλω αν δω και που δεν βλέπω. [δεν λέω το όνομα του χιονιά να μην κουράσω και άλλο] πρέπει η κλίση του ατλαντικού να είναι από βορειοδυτικά προς τα νοτιοανατολικά. Στο 12αρι πχ ήταν από τα νοτιοδυτικά προς τα βορειοανατολικά [δηλαδή χάλια για εδώ] τώρα είναι πιο οριζόντια [ζωνική] ενώ στο σημερινό 00αρι ήταν από τα βορειοδυτικά προς τα νοτιοανατολικά. Δηλαδή αυτό εννοώ καλύτερο. ΦΥσικά σε τέτοιες ώρες δεν έχει σημασία, αλλά μου αρέσει να το σχολιάζω

 

Ξεκαθαρίζω. για Γιάννενα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ipokratios politia snow είπε:

Ρε παιδιά, αν πατήσω παράθεση για να απαντησω σε κάποιο μηνυμα, και αλλαξω γνωμη γιατι δεν θελω να απαντησω η γιατι πάτησα παράθεση κατα λάθος, δεν μπορω να βγω απο αυτό....

 

Δηλαδη παω μετα να απαντήσω απλά στην συζήτηση και μου εμφανίζεται η προηγούμενη παράθεση μηνύματος που απέρριψα.

 

δοκιμαστε να απαντήσετε σαν παράθεση σε καποιον, και χωρις τελικα να στειλετε την απαντηση βγείτε εκτος μενού απάντησης ... μολις μετα θα θελήσετε μα γράψετε κατι στη συζητηση θα εμφανιστεί η προηγουμενη παράθεση ππυ απορρίψατε ...

 

δεν ξερω σν γίνομαι αντιληπτός 

Θα βγαίνεις από το θέμα και θα ξαναμπαίνεις μετά.....ξέρω σήμερα κι εγώ το έπαθα δυο φορές αυτό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...