Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, antinod είπε:

Επικό τρέξιμο από το 12αρι του τζιφου,για τα δεδομένα που είχαμε μέχρι τώρα. Γιώργο σνοουμαν,η φωτογραφία ισχύει!!!

Μάκη δηλαδή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η ιστορική μούφα για χειμώνα καραδοκεί πλέον. Εκτός αν κάνει καλό Φεβρουάριο που έχει κάτι χρόνια

Μπορεί απλά 19-23 Φλεβάρη περιμένω Αλκυονίδες. Είναι κρίμα αυτές να γίνουν μέσα στην εξεταστική (20/01 - αρχές Φλεβάρη). Μετά θα μπει Μάρτης οπότε ούτως ή άλλως θα μπει η άνοιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Μπορεί απλά 19-23 Φλεβάρη περιμένω Αλκυονίδες. Είναι κρίμα αυτές να γίνουν μέσα στην εξεταστική (20/01 - αρχές Φλεβάρη). Μετά θα μπει Μάρτης οπότε ούτως ή άλλως θα μπει η άνοιξη.

μα ρε συ οι προγνώσεις απλά δεν υφίστανται για τότε.. Σε κάθε περίπτωση εγώ απλά ελπίζω τυχόν επισεόδια χιονιού να με βολέψουν ως προς την εξεταστική. 

 

Τώρα το 12αρι ωραίο στις 384 ώρες θα έφερνε το ψύχος κεντρική Μεσόγειο με ωραίο βροχοχιονοχαμηλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα και καλή χρονιά ! Χαίρομαι που βλέπω παλιούς και γνώριμους στο φορουμ! Ωραίο το συναίσθημα 😉 Καλά χιόνια σε όλους όσους τα περιμένουν!

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μόνη θετική εικόνα, αλλά μηδενικής αξίας γιατί είναι 384 ώρες για εμένα είναι αυτό

gens-21-1-384.png

 

 

φυσικά δεν αναφέρομαι στην μύξα που μας επηρεάζει αλλά στην σοβαρή προσπάθεια να ανέβει ο Αζορικός και μέσα στον ΑΤλαντικό με κατάβαση χιονοαυλώνων και στην κεντρική Ευρώπη, κάτι που θα άλλαζε προς το χειμωνιάτικο τον καιρό στην δυτική και κεντροβόρεια χώρα . Πάω να ψάξω για σενάρια

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν έβγαλε κάποιο σενάριο τρελό αποτέλεσμα, αλλά πολλά υπήρχαν με υπερήφανο Αζορικό. Και το αγαπημένο μου ήταν αυτό

gens-18-1-384.png

 

ή αυτό

gens-2-1-384.png

 

δεν μιλάω για το τι μας επηρεάζει, αλλά για θέση και ισχύ αζορικού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μιχαηλ θα το ξαναπω οποιος βιαζεται σκονταφτει τα ιδια λεγοταν και για τα χριστουγεννα κλπ κλπ  τα αποτελεσματα αλλα φυσικα

Ναι τα ίδια λέγονταν, και που καταλήξαμε? σε ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου.. ακόμα και οι 2 ψυχρές εισβολές αυτές είναι της πλάκας, και η σημερινή αν και θα μπορούσε να προσφέρει πολλά κάθισε λάθος. η ζηνοβία δικαιολογείται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι τα ίδια λέγονταν, και που καταλήξαμε? σε ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου.. ακόμα και οι 2 ψυχρές εισβολές αυτές είναι της πλάκας, και η σημερινή αν και θα μπορούσε να προσφέρει πολλά κάθισε λάθος. η ζηνοβία δικαιολογείται.

2 ψυχρες εισβολες το οτι δν χιονισε στη πορτα μας τι να κανουμε λογικο ειναι αφου ηταν προσηνεμες αλλοι το ειδαν και θα το ξαναδουν ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

2 ψυχρες εισβολες το οτι δν χιονισε στη πορτα μας τι να κανουμε λογικο ειναι αφου ηταν προσηνεμες αλλοι το ειδαν και θα το ξαναδουν ομως

μα δεν λέω αυτό. λέω ότι και αυτές είναι μικρής δυναμικής, με δυσκολία των χιονιών να φτάσουν πεδινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχετο αλλά για ποιο λόγο τα ενσεμπλ του υετού στα μακρινά δείχνουν ζωηρά στους νότιους και εδώ πέρα νέκρα?Υπάρχει κάποια εμμονή του καιρού για τους νότιους όπως πχ για τους δυτικούς με τις βροχές το φθινόπωρο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Άσχετο αλλά για ποιο λόγο τα ενσεμπλ του υετού στα μακρινά δείχνουν ζωηρά στους νότιους και εδώ πέρα νέκρα?Υπάρχει κάποια εμμονή του καιρού για τους νότιους όπως πχ για τους δυτικούς με τις βροχές το φθινόπωρο?

μαλλον επειδη ειναι πιο κοντα μας το αιγαιο νομιζω..αλλα δεν ειμαι σιγουρος κιολας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

 

Ανσαμπλ απο 12 αρι gfs (οχι ότι έχουν κάποια αξιά απλά τα ανεβάζω για την ιστορια)

Diagramme GEFS

αυτο το 30% μονο τυχαιο δεν ειναι στα μακρινα κατι βλεπει το μοντελο για νεα χιονια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο ένα καταπληκτικό νέο, ο ευρωπαίος έχει λίγο πιο μικρό αυλώνα και πιο δυτικά σε σχέση με εχθές στις 0 ώρες, πάμε για θάψιμο τέλεια.🤣

εχθές

ECM1-24.GIF?12

 

σήμερα

ECM1-0.GIF?05-0

 

 

τρομερή διαφορά ε??🤪

 

 

 

Υ.Γ πλάκα κάνω μην το λάβει κανείς υπόψιν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Άσχετο αλλά για ποιο λόγο τα ενσεμπλ του υετού στα μακρινά δείχνουν ζωηρά στους νότιους και εδώ πέρα νέκρα?Υπάρχει κάποια εμμονή του καιρού για τους νότιους όπως πχ για τους δυτικούς με τις βροχές το φθινόπωρο?

Διότι τα εν λόγω ανσαμπλς δείχνουν αυτή τη στιγμή τουλάχιστον προσηνεμες διατάξεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

αυτο το 30% μονο τυχαιο δεν ειναι στα μακρινα κατι βλεπει το μοντελο για νεα χιονια...

Οχι...Και εδω εχει υπαρξει ακομα και 35% στα μακρινα και τωρα δεν υπαρχει τιποτα για τοτε...Ειναι πολυ μακρια

ΥΓ Δεν χορτασατε χιονια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μα ρε συ οι προγνώσεις απλά δεν υφίστανται για τότε.. Σε κάθε περίπτωση εγώ απλά ελπίζω τυχόν επισεόδια χιονιού να με βολέψουν ως προς την εξεταστική. 

 

Τώρα το 12αρι ωραίο στις 384 ώρες θα έφερνε το ψύχος κεντρική Μεσόγειο με ωραίο βροχοχιονοχαμηλό...

Ελπίζω σε χιόνια 15-20 Γενάρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ελπίζω σε χιόνια 15-20 Γενάρη.

και εγώ . θα είμαι Λάρισα το σκ εκείνες τις ημερμηνίες.  Αλλά μέχρι 15, βάση χαρτών πολύ πάρα πολύ δύσκολα αλλάζει κάτι, τουλάχιστον για εμάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και εγώ . θα είμαι Λάρισα το σκ εκείνες τις ημερμηνίες.  Αλλά μέχρι 15, βάση χαρτών πολύ πάρα πολύ δύσκολα αλλάζει κάτι, τουλάχιστον για εμάς.

Ε από 16 και μετά λέω. Το μόνο που δε θέλω είναι Αλκυονίδες. Δε μπορώ να διαβάζω και έξω να έχει ήλιο και 20+ βαθμούς. Ας έχει χιόνια έξω κι ας διαβάζω μαζί δεν με ενοχλεί. Και φοβάμαι ότι θα τελειώσω την εξεταστική και μετά θα έχω χιόνια. Αυτό με τρομάζει εμένα. Κάνει παγωνιά σήμερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...