Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα άλλα μοντέλα έχουν πολύ πιο δυτικό σενάριο από αυτό του τζίφου σαν λογική. 500 χιλιόμετρα βορειοδυτικότερα το χρειαζόμαστε αυτό, και θα βγει δυνατός χιονιάς. Βέβαια και με αυτό ευχαριστημένος είμαι+++.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Καλο τρεξιμο μεχρι τωρα ,αλλα ειναι στις 200+ ωρες

Έχεις δίκιο!! Όταν πεσουν από τις 196 και κάτω θα είναι καλυτερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, antinod είπε:

Έχεις δίκιο!! Όταν πεσουν από τις 196 και κάτω θα είναι καλυτερο. 

Μακη αυτο που λεγαμε.....ξεκιναει ο αζορ το ανεβασμα στις 192.....28-1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

μακρια απο τετοια σεναρια που δεν εχουν τιποτα για εδω..  ας συνεχίσει να έχει καλό καιρό

Πιο βορειοδυτικά να πάει ο αυλώνας και θα έχεις καλό καιρό μην ανησυχείς. Άφησε κάτι για τους φτωχούς ρεε,🤪 δεν θα πάθεις τίποτα αν ένας αυλώνας καθίσει δυτικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

μακρια απο τετοια σεναρια που δεν εχουν τιποτα για εδω..  ας συνεχίσει να έχει καλό καιρό

Εισαι καλα ρε 😂..για ενα τετοιο παρακαλαμε ολοι οι κεντροβορειοι τοσο καιρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πιο βορειοδυτικά να πάει ο αυλώνας και θα έχεις καλό καιρό μην ανησυχείς. Άφησε κάτι για τους φτωχούς ρεε,🤪 δεν θα πάθεις τίποτα αν ένας αυλώνας καθίσει δυτικά.

φέτος είμαστε όλοι στην ίδια μοίρα. Μην μου λ΄τετ για ορεινά προσήνεμα παιδιά. πεδινό χιόνι θέλουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και καταληγει με ενα λαιτ προσυνεμο....για ναμην μεινει κανεις παραπονεμενος.....εκτος απο τους αθηναιους😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

φέτος είμαστε όλοι στην ίδια μοίρα. Μην μου λ΄τετ για ορεινά προσήνεμα παιδιά. πεδινό χιόνι θέλουμε

ε καλά οπότε φαντάζομαι, αν είχα μόνο δυτικούς αυλώνες φέτος που χιόνιζαν από τα 700 μέτρα και πάνω την ήπειρο [όχι τα Γιάννενα, βάζω μόνο το χειμερινό τοπίο μέσα], και εσύ  έβλεπες την Δίρφη άχιονη μέχρι την κορυφή, δεν θα σε χάλαγε νομίζω ένα χιόνι, που ναι μεν δεν θα έπιανε Χαλκίδα, αλλά θα σε έκανε να βλέπεις τα βουνά σου κάτασπρα. σε κάθε περίπτωση, το χιόνι του τζίφου είναι και πεδινό στα κεντροβόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ε καλά οπότε φαντάζομαι, αν είχα μόνο δυτικούς αυλώνες φέτος που χιόνιζαν από τα 700 μέτρα και πάνω την ήπειρο [όχι τα Γιάννενα, βάζω μόνο το χειμερινό τοπίο μέσα], και εσύ  έβλεπες την Δίρφη άχιονη μέχρι την κορυφή, δεν θα σε χάλαγε νομίζω ένα χιόνι, που ναι μεν δεν θα έπιανε Χαλκίδα, αλλά θα σε έκανε να βλέπεις τα βουνά σου κάτασπρα. σε κάθε περίπτωση, το χιόνι του τζίφου είναι και πεδινό στα κεντροβόρεια.

η γνωμη μπυ ειναι αυτή που ανέφερα.. όπως κάνουν και πολλά άλλα παιδιά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλακα πλακα ...επιτελοθς ενα χιονι απο τα παλια με αυλωνα απο δυτικα...επιτελους ξεκινημα με βροχες και μετατροπη σε χιονι...εχει ποσα χρονια τωρα γινεται το αντιθετο χιονιζει και μετα γυρναει σε βροχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

η γνωμη μπυ ειναι αυτή που ανέφερα.. όπως κάνουν και πολλά άλλα παιδιά.. 

Ντάξει.. δεκτόν.. και εγώ σαν στόχο είχα φέτος ούτε μέρα με βορειοανατολικό άνεμο.. το αντίθετο πήρα.. Του χρόνου λοιπόν, που είναι ο τελευταίος μου χειμώνας στα όμορφα Γιάννενα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πλακα πλακα ...επιτελοθς ενα χιονι απο τα παλια με αυλωνα απο δυτικα...επιτελους ξεκινημα με βροχες και μετατροπη σε χιονι...εχει ποσα χρονια τωρα γινεται το αντιθετο χιονιζει και μετα γυρναει σε βροχες

Το 2001 ξεκινησε με βροχη?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

φέτος είμαστε όλοι στην ίδια μοίρα. Μην μου λ΄τετ για ορεινά προσήνεμα παιδιά. πεδινό χιόνι θέλουμε

Δεν είναι όλοι στην ίδια μοίρα φέτος. Τουλάχιστον τα προσηνεμα(και πάλι έπιλεκτικά) μετράνε μέτρα χιονιού στα ορεινά/ημιορεινά. 

Όλες οι υπόλοιπες περιοχές ούτε καν στα ορεινά δεν έχουν χιόνια, για τα πεδινά εννοείται ούτε λόγος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Το 2001 ξεκινησε με βροχη?

 

Στη Θεσσαλονίκη έβρεχε μέχρι το μεσημέρι. Κατά τις 3-4 το γυρισε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

.......... σε κάθε περίπτωση, το χιόνι του τζίφου είναι και πεδινό στα κεντροβόρεια.

 

Τώρα τι να σχολιάσουμε? Τον εικονικό χιονιά των 250 φεύγα ωρών που στο επόμενο ραν θα τον έχει πάρει πίσω??? Πάντως από τις 258 έως τις 276 ώρες πολύ καλός χιονιάς και πεδινής Θεσσαλίας...😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Το 2001 ξεκινησε με βροχη?

 

Το 2001 δεν ειχε καμια σχεση ο αυλωνας ερχοταν απο ανατολικα απλα εσκασε ιονιο...τον χειμωνα 05 με 06 ειχε αυλωνες απο τα δυτικα καλους 

Το τζεμ το πηγε ισπανια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι και το καλύτερο, αν και με μικρές διαφορές θα ήταν επικό. και πάλι όμως απλά όαση!!

2 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Τώρα τι να σχολιάσουμε? Τον εικονικό χιονιά των 250 φεύγα ωρών που στο επόμενο ραν θα τον έχει πάρει πίσω??? Πάντως από τις 258 έως τις 276 ώρες πολύ καλός χιονιάς και πεδινής Θεσσαλίας...😊

 

τζεμ ολοταχώς για Ισπανία.

gem-0-198.png?12

 

 

καλό είναι να υπάρχουν τόσο δυτικά σενάρια. Βέβαια ο τρόπος με τον οποίο έφτιαξε το χαμηλό ανατολικότερα των ΗΠΑ ήταν λίγο παράδοξος, οπότε δεν μπορώ να το βάλω μέσα στα λογικά σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...