Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου στοίχισε το ευρωπαικό.. Παρά τις καλές αποστάσεις των 2 χαμηλών, άφησε τον αυλώνα πολύ δυτικά με το μαύρο αποτέλεσμα.. Ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.

 

Ωστόσο τώρα που σκέφτομαι τι μπορεί να συμβεί, μπορεί να μπουν και πολύ παράξενα σενάρια στο παιχνίδι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μου στοίχισε το ευρωπαικό.. Παρά τις καλές αποστάσεις των 2 χαμηλών, άφησε τον αυλώνα πολύ δυτικά με το μαύρο αποτέλεσμα.. Ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.

 

Ωστόσο τώρα που σκέφτομαι τι μπορεί να συμβεί, μπορεί να μπουν και πολύ παράξενα σενάρια στο παιχνίδι.

Παλι μυξες Μιχαηλ. Ειπα να μπω να δω πρωινα καο μονο ενσεμπλς τζιφου κατι δειχνουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παλι μυξες Μιχαηλ. Ειπα να μπω να δω πρωινα καο μονο ενσεμπλς τζιφου κατι δειχνουν. 

Εε.. εμένα πλέον ακόμα και με αυτόν τον αυλώνα με νοιάζει να έχει καιρικό ενδιαφέρον!! Και να βρέξει καλά δηλαδή ευχαριστημενος θα είμαι !Απλά δεν αντέχω άλλο! Οι βροχές της λίμνης εξανεμίζονται!! Σαν να βρίσκομαι σε έρημο νιώθω όχι άλλο ήλιο!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Εε.. εμένα πλέον ακόμα και με αυτόν τον αυλώνα με νοιάζει να έχει καιρικό ενδιαφέρον!! Και να βρέξει καλά δηλαδή ευχαριστημενος θα είμαι !Απλά δεν αντέχω άλλο! Οι βροχές της λίμνης εξανεμίζονται!! Σαν να βρίσκομαι σε έρημο νιώθω όχι άλλο ήλιο!!

Απο χθες ειδα η λιμνη να εξαυλωνεται. Θελω νζ δω 12αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Απο χθες ειδα η λιμνη να εξαυλωνεται. Θελω νζ δω 12αρια

και εγώ, αλλά πλέον απλά για να βρέξει.. φυσικά δεν έχω παρατήσει τον αυλώνα, αλλά κουράστηκα.  Τέλος πάντων, τα λέμε το βράδυ μετά τις 8, που θα επιστρέψω από πανεπιστήμιο. ελπίζω να δω καλά 12αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω το διάστημα 5 με 10 Φλεβάρη θα είναι το επόμενο κρίσιμο διάστημα για την χώρα μας ,τέλος της εβδομάδας νομίζω θα αρχίσουμε να έχουμε πιο καθαρή εικόνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όπως φαινόταν εδώ και 1 βδομάδα ο γενάρης έχει τελειώσει προ πολλού. περιμένουμε να δούμε αν θα καταφέρει κάτι αρχές του φλεβάρη,αν και οι πρώτες ενδείξεις με την κατάσταση που θα είναι διαμορφωμένη στα τέλη γενάρη,δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για να ελπίζουμε σε κάτι.

 

κατά τα άλλα πείτε μου για δείκτες να γελάσω λίγο. 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Michael είπε:

Τι θα γίνει με την περίπτωση του pv φέτος. Πέτρα είναι τόσο καιρό τώρα. Υπάρχουν σημάδια χαλάρωσης?

gfsnh-0-180.png

Βλέπω ανυπαρξία κρύου σε Καναδά και Ρωσία και τρελαίνομαι από τα νεύρα μου!!! Καλά για Ευρώπη και ΗΠΑ δεν αναφέρω καν! Ο φετινός χειμώνας είναι έκτρωμα! Κι άντε η χώρα μας είναι μαθημένη στα 15+ στις 21 Γενάρη πχ (λέω ένα παράδειγμα τώρα) αλλά οι βόρειες χώρες και πολιτείες; Κι άλλες χρονιές εδώ δεν είχε χειμώνα αλλά πάνω (βόρεια Ευρώπη/βόρειες ΗΠΑ) είχε αληθινό κρύο! Πόσο μάλλον στο 2ο 15ημερο του Γενάρη που βάσει στατιστικής όλοι μας (ακόμα και 5χρονα παιδάκια) ξέρουμε ότι είναι το πιο δυνατό από πλευράς χειμώνα σε Ευρώπη και Αμερική. Αντίστοιχα το 2ο 15ημερο Ιουλίου είναι το θερμότερο του έτους στο βόρειο ημισφαίριο. Βλέπω μετά τις 22/01 στη χώρα μας έρχονται Αλκυονίδες και 15+ βαθμοί και σιχαίνομαι την ίδια μου την ύπαρξη! Και δε φαίνεται να αλλάζει η κατάσταση! Ούτε καν δε βρέχει εδώ κεντρική Μακεδονία! Μόνο ήλιος και 10 βαθμοί για αρχή οι οποίοι θα γίνουν 14-15 τις αμέσως επόμενες μέρες. Και στη νότια Ελλάδα και 16-17. Καλά ξέραμε ότι ο Γενάρης είναι ξηρός μήνας (όπως κι ο Φλεβάρης είναι εξίσου ξηρός) αλλά τέτοια φρίκη 1η φορά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

εγω θα πονταρα μεσα με τελη φλεβαρη και μετα τελος για φετος.

δεν πειραζει ειδαμε στουπα και ας μην ετρωνε φετος

Εμείς που δεν είχαμε όχι νιφαδα ούτε βροχή.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Πολύ πιθανό να γίνει όπως το 2018 που δεν έκανε καθόλου χειμώνα εδώ κάτω μέχρι 20 Φλεβάρη και είχαμε πολύ βαρύ τέλος Φλεβάρη αλλά ο Μάρτης μπήκε φουριόζος με 25+ τότε. Μάλιστα στις 17/03/2018 εδώ Πολίχνη είχαμε έως (28)!

Σταμάτη πατά λίγο φρένο Βρε, θέλω να σε δω από καμία μεριά πως πατάς το πληκτρολόγιο, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πλατύ Ημαθίας; Ε καλά...

Δύναμη ο κάμπος του Αξιού ανάμεσα Θεσσαλονίκη και Κατερίνη. Εσείς έχετε στο τσεπάκι σας το χιόνι. Εμείς εδώ...όχι! 😀

χαχαχαχαχαχαχα 😂😂😂το έχουμε στο τσεπακι αλλά δεν το βγάλαμε ακόμα ας ελπίσουμε τον Φλεβάρη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εμείς που δεν είδαμε ούτε σύννεφο???😤

βάση δεικτών, η κακοκαιρία προς το τέλος του μήνα είναι πιθανή. αλλά δεν θα αφορά χιόνι στα χαμηλά. μακάρι να βρέξει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αστείο Bug έπαθε το γαλλικό. Κοίταξα την Αμερική 72 και 78 ώρες 6αριου και 00αριου αντίστοιχα, και λέω αδύνατο τέτοιες μεταβολές! Ανακάλυψα πως το μπαγκ ήταν ότι από τις 48 ώρες κει μετά κουνούσε τα χαμηλά αφήνοντας σταθερά τα γεωδυναμικά χαχα

anim_cny9.gif

 

εδώ βλέπετε μόνο το μπαγκ. Νόμιζα πως τρελάθηκαν τα ματάκια μου

anim_onf9.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, weatherlover 64 είπε:

Σταμάτη πατά λίγο φρένο Βρε, θέλω να σε δω από καμία μεριά πως πατάς το πληκτρολόγιο, 

Τι εννοείς;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένας ακόμα υπέροχος χειμώνας εξελίσσεται μπροστά στα μάτια μας. Δεν ξέρω αν υπάρχει η όχι "κλιματική αλλαγη", καθώς ακόμα και ο ορισμός αυτής επιδέχεται πολλαπλών ερμηνειών και ορισμών. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αν το 1985 κάποιος μου έλεγε ότι το Περτούλι θα ήταν άχιονο τέτοια εποχή, θα γελουσα. Ότι αν κάποιος μου έλεγε ότι το Κάτω Νευροκόπι δεν θα ειχε γραψει -15 επίσης θα γελούσα. Και ότι αν δεν είχα δέκα μέρες ολικού παγετου στα Τρίκαλα θα έλεγα ότι μένω σε άλλη πόλη.

Τα άλλα είναι "αλλά λόγια ν αγαπιομαστε".

 

ΥΓ Και πάω στοίχημα ότι σε 20 χρόνια από τώρα τα παιδάκια στην Αθήνα θα ρωτάνε τι είναι χιόνι. 

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ένας ακόμα υπέροχος χειμώνας εξελίσσεται μπροστά στα μάτια μας. Δεν ξέρω αν υπάρχει η όχι "κλιματική αλλαγη", καθώς ακόμα και ο ορισμός αυτής επιδέχεται πολλαπλών ερμηνειών και ορισμών. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αν το 1985 κάποιος μου έλεγε ότι το Περτούλι θα ήταν άχιονο τέτοια εποχή, θα γελουσα. Ότι αν κάποιος μου έλεγε ότι το Κάτω Νευροκόπι δεν έγραψε -15 επίσης θα γελούσα. Και ότι αν δεν είχα δέκα μέρες ολικού παγετου στα Τρίκαλα θα έλεγα ότι μένω σε άλλη πόλη.

Τα άλλα είναι "αλλά λόγια ν αγαπιομαστε".

 

ΥΓ Και πάω στοίχημα ότι σε 20 χρόνια από τώρα τα παιδάκια στην Αθήνα θα ρωτάνε τι είναι χιόνι. 

Εγω παντως ρωταω τι ειναι κεραυνος γιατι εχω να δω κεραυνο απο το καλοκαιρι...Επισης κοντευω να ξεχασω και τι ειναι βροχη (😂😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Χρηστος said:

Εγω παντως ρωταω τι ειναι κεραυνος γιατι εχω να δω κεραυνο απο το καλοκαιρι...Επισης κοντευω να ξεχασω και τι ειναι βροχη (😂😂)

Εσύ είσαι νέο παιδί Χρήστο και καλώς κάνεις και το Ρωτάς 😋

ΥΓ πάντα φιλικά και σχωρνα με 

ΥΓ2 Προχθες με ρώταγε η ανιψιά μου αν θα πέσει άσπρο. Έκανα ότι δεν καταλάβαινα.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου φαίνεται ότι και αυτός ο αυλώνας θα πάει πίσω.. Πάντως αν πάει πρέπει να σταθούμε σε καινούργια πράγματα, σε δημιουργία αυτού του χαμηλού στην Αμερική όπως το αικον

iconna-0-162.png?21-12

 

 

Αλλά καράβι που αργεί κουράδια κρατεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...