Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, HuxFlux said:

Εξαιρετικος ΜΟ για προσηνεμα, εξαιρετικα ensembles , ομως χαμηλα το κεφαλι γιατι:

1. Ειμαστε ΠΟΛΥ μακρια ακομα

2. Συνεχιζει να εχει ταση ανατολικευσης. Που αν συμβει εστω και λιγο , χαιρεταμε κι εμεις με τη σειρα μας τον αυλωνα.

3. Την εχουμε πατησει ουκ ολιγες φορες σε τετοια χρονικη αποσταση. Συνηθως απο δω και περα αρχιζουν τα μαζεματα και οι εκπτωσεις. Λιγο μειον ο υετος, λιγο πανω οι Τ, και παρε μια ημιορεινων-ορεινων αντε το πολυ Βου Που και πολυ σου ειναι.

4. Την πατησαν ηδη οι κεντροβορειοι. Και η φαπα καραδοκει και για εμας οσο ποτε. Αν δεν περιμενεις κατι και δεν σου ερθει, δεν υπαρχει θεμα. Αν ομως το περιμενεις, και νομιζεις οτι εισαι φαβορι, εκει αν σου βγει φολα, η φαπα ειναι δυσβασταχτη. Και οι προσηνεμοι ειμαστε πρωταθλητες σε αυτο το θεμα...Υπομονη.

 

 

Τα ensembles δειχνουν Τουρκια οχι προσημενα χωρις να τα παρουμε στις 100 ωρες σαν ευαγγελιο...παλια αυτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Ποιος Ευρωπαιος πηρε σωβρακα; Αυτος που χθες τουμπαρε προς τζιφο σε δυτικα σεναρια; Και τωρα παλι πισω του τρεχει στην ανατολικευση. Γελαω!

Ο τζιφος κανει λιγο λιγο τις αλλαγες του αλλα γενικα ειναι πολυ σταθεροτερος. Ο παιος που πηρε σωβρακα, μια εδειχνε Αζερμπαιτζαν, μια Αιγαιο, μια Ιταλια, μια Αλγερια, μια αποκομενο αυλωνα, μια ενιαιο. Εννοεις πηρε σωβρακα επειδη απο ολα αυτα τα σεναρια που αλλαζε σαν τα πουκαμισα σε καθε τρεξιμο μπορει και να του κατσει ενα; 😛

Εννοω οτι αν ο αυλωνας σκασει πανω στην ελλαδα και  ανατολικα ουκμο ευρωπαιος πηραν σωβρακα....μια το δειξε τουρκια μι αιγαιο μια ελλαδα και χθες με το ζορι ιονιο ναι..αλλα κοιτα μεσο ορο τοσες μερες ευρωπαιου και κοιτα τζιφου και θα καταλαβεις τι εννοω..θελουμε δε θελουμε το καλυτερο απο ολα ειναι τα ενσεμπλς ευρωπαιου

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σ αυτη την κακοκαιρια ολα τα μοντελα τα σκ..σαν...Μεγαλες τουμπες και σε μικρα χρονικα διαστηματα...Αυριο τετοια ωρα η θα κλειδωσουμε η θα ειμαστε στην ιδια μοιρα με τα παιδια της κεντροβορειας χωρας...Ολα πιθανα ειναι..Ειτε να φυγει ακομα πιο ανατολικα ειτε απο αυριο να αρχισει ενα ελαφρως δυτικισμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εννοω οτι αν ο αυλωνας σκασει πανω στην ελλαδα και  ανατολικα ουκμο ευρωπαιος πηραν σωβρακα....μια το δειξε τουρκια μι αιγαιο μια ελλαδα και χθες με το ζορι ιονιο ναι..αλλα κοιτα μεσο ορο τοσες μερες ευρωπαιου και κοιτα τζιφου και θα καταλαβεις θελουμε δε θελουμε το καλυτερο απο ολα ειναι τα ενσεμπλς ευρωπαιου

Τα ενσεμπλ του ευρωπαιου το πρωι ειχαν 22 σεναρια χιονια θεσσαλιας δν λες οτι ηταν και λιγα τα μισα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Οκκκ... 

graphe3_0000___22.7358490566_39.14979757

Πάμε για παιο μπας και... 

Πολύ ανηφόρα πλάκωσε.... Άντε πάμε για 27 και πέρα του μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος και για κεντρικά.χειροτερα υετικα ενσεμπλ δεν υπάρχουν και δεν ξέρω αν υπάρχει χρόνοσ να γίνουν τεράστιες αλλαγές?

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τελος και απο ναβτζεμ..σιγα βεβαια το μοντελο αλλα να χαμε να λεγαμε

Γιατι τι εχει μια χαρα ειναι σε στυλ ουκμο τζεμ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Δεν αντιλεγω αν και δεν μας εδωσε ιδιαιτερες συγκινησεις μεσα στο λεκανοπεδιο. Αλλα σιγουρα δε συγκρινεται με το ξεροκρυο που εχουν οι βορειοτερες περιοχες με προοπτικη ζωνικης.

Έχει σχέση και αν είναι κάποιος και καιρόφιλος. Εμένα που μου αρέσουν οι καταιγίδες πχ την πρώτη μέρα θα πωρωνόμουν, ενώ την τρίτη μέρα με την σύσφιξη, δηλαδή αν ένα χαμηλό σε αντιστοιχία με την ζηνοβία , αλλά βορειοδυτικότερα οπισθοδρομούσε   με -2 στα 850 και χιόνι να μην ήταν θα ήταν υπέροχο απλά.. Άντε υπομονή τώρα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλς τζιφου χθες το πρωι ειχαν ολα τα σεναρια προς αδριατικη....γι αυτο και πιστεψα οτι θα βγαζαν εισβολη ιονιο ...ειναι τα πιο αχρηστα σεναρια ....πικ καλα τα πηγαν τα ενσεμπλς του τζεμ που δεν ηταν ποτε σιγουρα για τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τραγικά και τα ανσάμπλ. από το ενδιαφέρον για δυτική θεσσαλία πήγαμε στο ενδιαφέρον μόνο για θήβα για περιοχές με χαμηλά υψόμετρα και με την πορεία των τρεξιμάτων,αλλά και τα ανσάμπλ του 12αριου σύντομα δεν θα υπάρχει ούτε για εκεί,καθώς αυτό μεταφέρεται αργά και σταθερά στο ανατολικό αιγαίο και την τουρκία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνήθως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις έρχεται το 12 αρι του παιου με ένα φουλ δυτικό σενάριο και τους ξαναμπριζωνει όλους χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τα ανσαμπλς τζιφου χθες το πρωι ειχαν ολα τα σεναρια προς αδριατικη....γι αυτο και πιστεψα οτι θα βγαζαν εισβολη ιονιο ...ειναι τα πιο αχρηστα σεναρια ....πικ καλα τα πηγαν τα ενσεμπλς του τζεμ που δεν ηταν ποτε σιγουρα για τιποτα

Όντως, το να έχεις πιο αξιόπιστα και πιο λογικά [λογικό είναι να ΥΠΑΡΧΕΙ spread 6 μέρες πριν] σενάρια του τζεμ είναι ανήκουστο.. Περιμένουμε την ανανέωσή τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Γιατι τι εχει μια χαρα ειναι σε στυλ ουκμο τζεμ 

Πηγε 150 χιλιομετρα νοτιοανατολικα σε ενα ραν...στο επομενο ολοι ξερουμε που θα παει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εχεις και τη γυναικα σου της δειχνεις τα ανσαμπλ για χθες και σημερα και σου λεει επιασαν οι προσευχες μου...ε τωρα πειτε μου τι να κανω😢😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και εχεις και τη γυναικα σου της δειχνεις τα ανσαμπλ για χθες και σημερα και σου λεει επιασαν οι προσευχες μου...ε τωρα πειτε μου τι να κανω😢😂

Χώρισέ την έτσι έκανα και εγώ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονια παίδες σε ολους με υγεία!

 

Γενικά χαλαρώστε παιδιά , άλλοι έγραφαν οτι δν θα χιονίσει στη θήβα ή τουλαχιστον ήταν οριακά,προχτες οτι τα προσήνεμα ηταν τελειωμενα για τα Θεοφανεια και άλλα πολλά. Τραγικες διαφορες τα μοντελα απο ραν σε ραν και επεται η συνεχεια. Για την ώρα τα προσηνεμα μπορουν να παιξουν μπαλα αλλα υπαρχει και σεναριο να εκφυλιστει ο αυλωνας ή ακομα και να φυγει.

Εχουμε χρονο αρκετο ακομα..Αισιοδοξία μονο και βλεπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και εχεις και τη γυναικα σου της δειχνεις τα ανσαμπλ για χθες και σημερα και σου λεει επιασαν οι προσευχες μου...ε τωρα πειτε μου τι να κανω😢😂

Διαζύγιο 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...