Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα χρόνια πολλά κ καλη χρονιά σε ολα τα παιδιά!είτε ανατολικά ειτε δυτικά,καποια στιγμή θα ερθουν σίγουρα τα χιόνια στην Βόρεια Ελλάδα,κ στην Θεσσαλονίκη.οσο αφορά της εναλλαγές τον μοντέλων,ειναι αυτό που μας δίνει τα συναισθήματα χαράς κ αγωνίας.καλη συνέχεια κ δύναμη σε όλους παιδιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικα το ευρωπαικο θα δειξει κατι σαν το ουκμο η το τζεμ και  αυριο θα εχουν γινει προσηνεμα ολα και θα εχουν κοψει θερμοκρασιες ετσι ωστε να χαλασουν και το κεντροβορειο και τα πεδινα αττικης κλασσικα πραγματα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Λογικα το ευρωπαικο θα δειξει κατι σαν το ουκμο η το τζεμ και  αυριο θα εχουν γινει προσηνεμα ολα και θα εχουν κοψει θερμοκρασιες ετσι ωστε να χαλασουν και το κεντροβορειο και τα πεδινα αττικης κλασσικα πραγματα

αυτό δυστυχώς είναι ένα σενάριο πολύ πιθανό.. Το ούκμο.. είδα τις θερμοκρασίες. απαγορευτικές... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Λογικα το ευρωπαικο θα δειξει κατι σαν το ουκμο η το τζεμ και  αυριο θα εχουν γινει προσηνεμα ολα και θα εχουν κοψει θερμοκρασιες ετσι ωστε να χαλασουν και το κεντροβορειο και τα πεδινα αττικης κλασσικα πραγματα

Και εγώ αυτό πιστεύω πλέον. Βλέποντας το ούκμο στα πολλά τελευταία τρεξίματα τον αυλώνα λίγο πολύ στο σημερινό  πεδίο των 72 ωρών τον βγάζει λίγο πολύ στο ίδιο σημείο. Έχει αλλάξει βέβαια μερικά πράγματα, αλλά ο τζίφος άλλαξε περισσοτερα. το ευρωπαικό και αυτό πολύ μεγάλες αλλαγές. Αλλά τουλάχιστον δεν έδειχνε ποτέ δυτικά της Ιταλίας.

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εσυ βρε δεν εισαι παντρεμενος ....τι χωρισε τη ;;;...ο σταθης το καταλαβε διαζυγιο ειπε χαχαχα

Το ξέρω βρε χαχα πλάκα κάνω [μόνο στο πρώτο μέρος του ποστ όμως χαχα]

 

 

Άσχετο αλλά επειδή κάνω μια  μικρή εργασία για το ρεύμα του Κόλπου, θυμάστε που λέγανε ότι αν σταματήσει θα ψυχράνει η  Ευρώπη? Τώρα βγήκε paper που λέει ότι  στην πραγματικότητα μπορεί αν γίνει αυτό να αυξήσει και άλλο τις θερμοκρασίες της Γης.

 

rip the day after tomorrorw

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

.........Άσχετο αλλά επειδή κάνω μια  μικρή εργασία για το ρεύμα του Κόλπου, θυμάστε που λέγανε ότι αν σταματήσει θα ψυχράνει η  Ευρώπη? Τώρα βγήκε paper που λέει ότι  στην πραγματικότητα μπορεί αν γίνει αυτό να αυξήσει και άλλο τις θερμοκρασίες της Γης.

rip the day after tomorrorw

 

Ενδιαφέρον Μιχαήλ. Κάποια στιγμή όταν μπορέσεις εξήγησε το σκεπτικό αυτής της θεωρίας σε ένα σχετικό θέμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιοχή Χαλκίδας 12ζ 01-01-2020

Diagramme GEFS

και το χθεσινο 12ζ

1117947391_31-12-201912Z.png.4485cf77c86e318c7639815e9cc75fea.png

Τα σχόλια περιττά...

Ετσι ευκολα αυτο το κορυφαιο μοντελο προγνωσης αυριο μπορει να τα στελνει όλα Τουρκια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και εχεις και τη γυναικα σου της δειχνεις τα ανσαμπλ για χθες και σημερα και σου λεει επιασαν οι προσευχες μου...ε τωρα πειτε μου τι να κανω😢😂

Αστα αδερφέ ...τα ίδια όμως;;😁 Χρόνια τωρα δεν βαρεθηκες να περιμενεις χιόνια και να πανε Τουρκια;;  αλλη ατακα αυτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οτι πει ο παιος σε λιγο.οχι πως οτι πει θα γινει κι ολας απλα εαν βγει στην λογικη γιουκμο και τζεμ ασχετα εαν ακομη και αυτα δεν ειναι οτι θελουμε,τοτε θα υπαρχει περιθωριο.Εαν βγει εστω και ενα κλικ πιο ανατολικα τοτε τελος και καλα χιονισματα σε οσους θα το διεκδικουν δηλαδη κεντρο και πιο νοτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

 

Ενδιαφέρον Μιχαήλ. Κάποια στιγμή όταν μπορέσεις εξήγησε το σκεπτικό αυτής της θεωρίας σε ένα σχετικό θέμα.

Ναι θα το κάνω Γιώργο. Αν και δεν έχω το original paper, αλλά περισσότερο την περιγραφή του, θα το διαβάσω προσεχτικά και θα προσπαθήσω εξηγήσω και εγώ, μιας και μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό αντίθετο από αυτό που ξέραμε, και αν ισχύει αλλάζει δραματικά τα πάντα. Θα μπει στο ανάλογο θέμα τις μέρες αυτές, ή αμέσως μετά από τις 9/1 καθώς έχω πολύ δουλειά μπροστά

 

 

σορυ για το οφ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φτανει η ωρα της κρισεως..συνηθως σε τετοιες καταστασεις παντα υπαρχει το διπολο εντονο.οποτε τα σημαδια υπαρχουν στο να υπαρχει το ευρωπαικο στο αλλο ακρο,,,για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

οτι πει ο παιος σε λιγο.οχι πως οτι πει θα γινει κι ολας απλα εαν βγει στην λογικη γιουκμο και τζεμ ασχετα εαν ακομη και αυτα δεν ειναι οτι θελουμε,τοτε θα υπαρχει περιθωριο.Εαν βγει εστω και ενα κλικ πιο ανατολικα τοτε τελος και καλα χιονισματα σε οσους θα το διεκδικουν δηλαδη κεντρο και πιο νοτια

Εφτά πήχες απαισιοδοξία .... 100 ώρες πριν ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή διαβάζω εδω μέσα ότι και το ευρωπαικο σε κάθε τρεξιμο έδινε αλλά σεναρια και τουμπαρε πιο πολυ απο οτι το gfs.

Ας βαλει καποιος απο 29/12 και μετά μ.ο. (οχι κυριο τρεξιμο!!!) από καποιο τρεξιμο του που να έδειχνε Ιταλία και γενικά δυτικότερα της Ελλάδας και εγω δε θα ξαναμιλήσω...

Εγώ πάντως όλο το Δεκέμβρη έδινα σημασία στο μ.ο. του ευρωπαικου, πέρα των 4 ημερών, και είχα ένα μπουσουλά το τι να περιμένω (και δεν την πάτησα). 

Εάν είχα εμπιστευτεί τα ανσαμπλ του gfs τώρα θα έκλαιγα με μαυρο δάκρυ (και δεν τα εμπιστεύομαι ακόμη και τώρα που είναι αρκετά ελπιδοφόρα για την περιοχή μου).

Αναμονή για το τρέξιμο του ευρωπαϊκού και κυρίως για το μ.ο. μετά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Εφτά πήχες απαισιοδοξία .... 100 ώρες πριν ....

αμα δεις τι απαισιοδοξια υπαρχει καπου αλλου τοτε νικο θα με πεις και οτι φουλ αισιοδοξος..αφου επηρεασαν και μενα αυτα που διαβαζω...χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...