Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, dpard είπε:

Sakis 13 νομίζω ότι βιάζεσαι λίγο. Προφανώς δεν υπάρχουν -40 και -12, αλλά τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της κακοκαιρίας δεν έχουν κλειδώσει και δεν πρόκειται να κλειδώσουν ούτε σήμερα. Υπάρχει δρόμος ακόμα  είτε να υπάρξει βελτίωση για εμάς είτε και για το αντίθετο βέβαια. 

Προφανως φιλε και υπαρχει δρομος ακομα...Αλλα με τα σημερινα στοιχεια η κατασταση ειναι αυτη που προανεφερα..Εξυπακουεται οτι θα εχουμε διαφοροποιησεις και ελπιζω για το καλυτερο δυνατο σεναριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, dpard said:

Sakis 13 νομίζω ότι βιάζεσαι λίγο. Προφανώς δεν υπάρχουν -40 και -12, αλλά τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της κακοκαιρίας δεν έχουν κλειδώσει και δεν πρόκειται να κλειδώσουν ούτε σήμερα. Υπάρχει δρόμος ακόμα  είτε να υπάρξει βελτίωση για εμάς είτε και για το αντίθετο βέβαια. 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους τους καιρόφιλους...

Νομίζω οτι ο Σακης εννοεί οτι πάμε πάλι σε μία οριακή κακοκαιρία για τα πεδινά της Αττικής... θα παλεύουμε με ένα βαθμό εδώ και ενα μμ εκεί... και εμένα μου έχουν λείψει οι κακοκαιρίες των περασμένων δεκαετιών αλλα η κλιματική αλλαγή δεν αφήνει πολλά περιθώρια... ο,τι πάρουμε καλό είναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

ανευ απροοπτου η θηβα και γενικοτερα ηβοιωτια εχει κλειδωσει μεγαλο χιονι,δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ζηλευω την περιοχη,να βλεπει να θαβεται στα 70-100χλμ και εσυ να εισαι με την πετσα και το ξεροκρυο.

Εσυ είσαι τουλάχιστον 70-100χλμ μακρυά... η Θήβα που είναι 25χλμ από Χαλκίδα και εμείς μουλιάζουμε απο την βροχή και η Θήβα βλέπει μισό μέτρο... άσε πονάει παρα πολύ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Μέχρι τώρα ο χειμώνας επιμένει διαρκώς σε προσήνεμες διατάξεις. Εμείς έχουμε λιώσει στον ήλιο και τον αέρα τις τελευταίες αρκετές μέρες. Μακάρι να γυρίσει κάποτε και να έχουμε κι εμείς κάποια ή κάποιες ευκαιρίες...

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Kαλημέρα. 😎

Καλή θα είναι αν στα 12αρια πανε όλα τα μοντέλα δυτικά και βγάλουν κεντροβορειο Καλημέρα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Καλή θα είναι αν στα 12αρια πανε όλα τα μοντέλα δυτικά και βγάλουν κεντροβορειο Καλημέρα......

Μακάρι φίλε μ στο ευχομαι. Προς το παρόν εμείς εδω κάτω ψάχνουμε καλά 500άρια μονο... και το διάγραμμα του τζίφου δείχνει προοπτική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αφου πω αντε γ..... κωλομοντελα  η προγνωστικη ομαδα θεσσαλιας και ο βασιλης πανακογλου ετοιμασε τη μακροπροθεση ιανουριου....https://e-meteolarissa.blogspot.com/2020/01/2020.html?m=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρυωσε κατα μισο βαθμο ο μεσος ορος θερμοκρασιας στα 850 για Θεσσαλονικη στην επερχομενη ψυχρη εισβολη ενω στα μακρινα  σχεδον ολα τα σεναρια τρεχουν κατω απο το 0 με μεσο ορο σχεδον -5

ens_image (2).png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους τους καιρόφιλους...

Νομίζω οτι ο Σακης εννοεί οτι πάμε πάλι σε μία οριακή κακοκαιρία για τα πεδινά της Αττικής... θα παλεύουμε με ένα βαθμό εδώ και ενα μμ εκεί... και εμένα μου έχουν λείψει οι κακοκαιρίες των περασμένων δεκαετιών αλλα η κλιματική αλλαγή δεν αφήνει πολλά περιθώρια... ο,τι πάρουμε καλό είναι...

Χρόνια πολλά! Αυτό που λέω είναι ότι ανάλογα με τον αυλώνα που τελικά θα κατέβει και την κλίση που θα έχει, μπορεί να μην έχουμε τη μάχη του ενός βαθμού, αλλά να είμαστε πιο άνετοι θερμοκρασιακά. Αναφορικά με τον υετο, η γνώμη μου είναι ότι κοιτάμε τα περιοχικα, αλλά αφού πρώτα έχει κλειδώσει η θέση του αυλωνα και προφανώς του χαμηλού. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

λιγο πιο δυτικα απο το κυυ\ριο ο μεσος ορος του παιου,τελευταια ευκαρια τα 12αρια για τα κεντροβορεια

Χαρα στην υπονονη σου φιλε που ελπιζεις ακομα. Εγω ξενερωσα και δεν ελπιζω σε κατι, δεν πιστευω οτι μπορει να αλλαξουν τα δεδομενα για τα βορεια. Χειροτερα δεν μπορει να γινουν αφου ειμαστε στο απολυτο 0. Μεχρι και το τελευταιο καστρο, που απο την αισιοδοξια του περιμενεις κατι, ο Βαγγελης επεσε δεν περιμενω να αλλαξει τπτ. Καλα χιονια ευχομαι σε οσους τα δουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα αφου πω αντε γ..... κωλομοντελα  η προγνωστικη ομαδα θεσσαλιας και ο βασιλης πανακογλου ετοιμασε τη μακροπροθεση ιανουριου....https://e-meteolarissa.blogspot.com/2020/01/2020.html?m=1

Α μη τι άλλο ελπιδοφόρα η μακροπρόθεσμη.... Καλή επιτυχία ολόψυχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Καλή θα είναι αν στα 12αρια πανε όλα τα μοντέλα δυτικά και βγάλουν κεντροβορειο Καλημέρα......

καλη για σενα για μενα και αλλους βορειους οσον αφορα τα καιρικα...καλημερα πρεπει να ειναι παντα ανεξαρτητα των καιρικων.οποτε μην τον αρπαζεις απο τα μουτρα τον ανθρωπο.κι εγω στεναχωρεθηκα πολυ κι ολας αλλα εκει ειναι η μαγκια,βρες το κουραγιο να χαρεις με κατι που πιθανα να χαρει καποιος ο οποιος μοιραζεται το ιδιο καιρικο σπιτι με σενα και εχει το ιδιο χομπι με σενα και εχει την ιδια  τρελλα με σενα να δει ασπρο το μερος που μενει.τα λαθη του παρελθοντος οχι εδω...ΥΓ μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος και να φαινεται να οτι σε αρπαζω απο τα μουτρα αλλα πιστεψε με δεν ειμαι ,ετσι καπως χαλαει το καλο κλιμα και επισης ενας βασικος κανονας(αγραφος προς το παρον ) ειναι οτι δινουμε την οποια μαχη ο καθενας απο την περιοχη του αλλα στο τελος δινουμε συγχαρητηρια και ευχομαστε καλο χιονισμα στον αλλο.αν δεν μπορει καποιος να το κανει ας σιωπησει τουλαχιστον και να μην πεταει ουτε καρφια  ουτε κορωνες ουτε τιποτα.εαν σ ενα πραγμα προσωπικα θα ειμαι καταπελτης θα ειναι αυτο.τιμη και συμπαρασταση σ αυτον που θα το παρει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Κρυωσε κατα μισο βαθμο ο μεσος ορος θερμοκρασιας στα 850 για Θεσσαλονικη στην επερχομενη ψυχρη εισβολη ενω στα μακρινα  σχεδον ολα τα σεναρια τρεχουν κατω απο το 0 με μεσο ορο σχεδον -5

ens_image (2).png

Φιλε μου το κρυο το εχουμε. Συστημα να φερει υετο δεν εχουμε. Εχουμε λιωσει απο το βαρδαρη και απο τον ηλιο. Οσο για τα μακρινα δεν τα δινω καν σημασια. Ποιος ο λογος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ψάχνουμε τώρα οι προσήνεμοι αν όντως κλείδωσε η διάταξη. Εκεί που έχω το κόκκινο χρώμα προς το ατλαντικό χαμηλό οι πιέσεις απο ραν σε ραν να είναι όσο γίνεται πιο μεγάλες.. Τα mbar να ανεβαίνουν απο ραν σε ραν. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να αντέξει ο αζορικός και να μην καταρρεύσει, ώστε να κατέβει καλύτερος αυλώνας στη χώρα μας. 

gfs-0-84.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμενει το cfs για ρωσσικο αντικυκλωνα και ψυχρες ροες εξ'ανατολων ολο τον Γεναρη.Ενδιαφερον θα ελεγα...

Για τα πιο κοντινα,μαλλον παμε σε εξπρες καταβαση Κυριακη βραδυ,Δευτερα στα αν.προσηνεμα.Φοβαμαι οτι μπορει να χαθει ανατολικοτερα.Θα δουμε.Αν κρατησουν τα 12αρια αποψε υπαρχουν ελπιδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Επιμενει το cfs για ρωσσικο αντικυκλωνα και ψυχρες ροες εξ'ανατολων ολο τον Γεναρη.Ενδιαφερον θα ελεγα...

Για τα πιο κοντινα,μαλλον παμε σε εξπρες καταβαση Κυριακη βραδυ,Δευτερα στα αν.προσηνεμα.Φοβαμαι οτι μπορει να χαθει ανατολικοτερα.Θα δουμε.Αν κρατησουν τα 12αρια αποψε υπαρχουν ελπιδες.

Καλημερα, καλη χρονια. Για των φωτων, εχει ακομα χρονο για αλλαγες οι διορθωσεις. Θα βοηθησει και το αιγαιο για τον υετο. Σημερα, μεχρι το 18αρι θα εχει κλειδωσει μαλλον. Εχουμε και τα αυριανα τρεξιματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

καλη για σενα για μενα και αλλους βορειους οσον αφορα τα καιρικα...καλημερα πρεπει να ειναι παντα ανεξαρτητα των καιρικων.οποτε μην τον αρπαζεις απο τα μουτρα τον ανθρωπο.κι εγω στεναχωρεθηκα πολυ κι ολας αλλα εκει ειναι η μαγκια,βρες το κουραγιο να χαρεις με κατι που πιθανα να χαρει καποιος ο οποιος μοιραζεται το ιδιο καιρικο σπιτι με σενα και εχει το ιδιο χομπι με σενα και εχει την ιδια  τρελλα με σενα να δει ασπρο το μερος που μενει.τα λαθη του παρελθοντος οχι εδω...ΥΓ μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος και να φαινεται να οτι σε αρπαζω απο τα μουτρα αλλα πιστεψε με δεν ειμαι ,ετσι καπως χαλαει το καλο κλιμα και επισης ενας βασικος κανονας(αγραφος προς το παρον ) ειναι οτι δινουμε την οποια μαχη ο καθενας απο την περιοχη του αλλα στο τελος δινουμε συγχαρητηρια και ευχομαστε καλο χιονισμα στον αλλο.αν δεν μπορει καποιος να το κανει ας σιωπησει τουλαχιστον και να μην πεταει ουτε καρφια  ουτε κορωνες ουτε τιποτα.εαν σ ενα πραγμα προσωπικα θα ειμαι καταπελτης θα ειναι αυτο.τιμη και συμπαρασταση σ αυτον που θα το παρει.

για ΠΛΑΚΑ το είπα όχι νευριασμένα δεν υπάρχει καμία πρόθεση να μαλώσω με το παιδί επειδή απλα ειναι πιο τυχερος και ζητώ συγγνώμη αν υπήρχαν παρεξηγήσεις 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

για ΠΛΑΚΑ το είπα όχι νευριασμένα δεν υπάρχει καμία πρόθεση να μαλώσω με το παιδί επειδή απλα ειναι πιο τυχερος και ζητώ συγγνώμη αν υπήρχαν παρεξηγήσεις 

φιλε μου φυσικα και κατάλαβα ότι μόνο με τα μοντέλα τα έχεις βάλει.. δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης.. 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

για ΠΛΑΚΑ το είπα όχι νευριασμένα δεν υπάρχει καμία πρόθεση να μαλώσω με το παιδί επειδή απλα ειναι πιο τυχερος και ζητώ συγγνώμη αν υπήρχαν παρεξηγήσεις 

οκ δεκτον.το πληκτρολογιο δεν εχει στομα να μιλησει εχει ομως φατσα ,κατι εικονιδια που εχουν χαμογελακια μορφασμους κτλ..καλο ειναι να τα χρησιμοποιουμε.εληξε το θεμα εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...