Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τζιφος θα βγει εκει που ηταν ο ευρωπαιος το πρωι

Ολα καλυτερα εκτος απο τον αντικυκλωνα που ειμαι πιο ανατολικα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Τρολαρεισ τώρα η μιλασ σοβαρά?και δεν ειρωνεύομαι μην παρεξηγηθω

όχι δεν τρολλάρω φίλε. Αν δει κάποιος πχ σύγκριση 00αριού και 6αριού στις 12 και 6ώρες αντίστοιχα και την σύγκριση 6αριού και 12αριού στις 12 και 6 ώρες πάλι αντίστοιχα, θα καταλάβει κανείς ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που θα έπρεπε να άνηκε στο πεδίο των 30 ωρών περίπου. 

 

Όπως είπα για το θετικό της υπόθεσης για εμάς τουλάχιστον μπορεί να κάνω και λάθος. Δύσκολη η Γροιλανδία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Αλμα προς τουρκια η προς ιταλια?? Αα και το χαμηλο θελουμε πιο βορεια

για δυτικα μιλαμε παντα γιωργο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Τρολαρεισ τώρα η μιλασ σοβαρά?και δεν ειρωνεύομαι μην παρεξηγηθω

Δεν κάνει πλάκα. Το ριτζ βρίσκει ελαφρώς περισσότερο χώρο για να πάει ΒΔ και επίσης τα πρασινακια τα υπολείμματα της Αγγλίας είναι ελαφρώς νοτιότερα, κάτι που θα βοηθήσει μεταγενεστερα στην δυτικιση του αυλωνα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εγώ για χειρότερο το βλεπω.τα γεωδυναμικα στην Γροιλανδία είναι πιο ανατολικά η μου φαίνεται?άκυρο στισ 30 πάνε πιο δυτικά

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Παιδιά εγώ για χειρότερο το βλεπω.τα γεωδυναμικα στην Γροιλανδία είναι πιο ανατολικά η μου φαίνεται?

Δεν παίζει τόσο πολύ ρόλο αυτό τελικά.. Κι εγώ με αυτον τον γνωμονα πορευομουν σε κάποια ραν και έβγαινα ψεύτης στο τέλος. Άλλα είναι αυτά που παίζουν το ρόλο τους, και αναφέρθηκαν πιο πάνω.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι υψηλές πιέσεις εκεί που θα κάνει το ριτζ ο αζορικός (στις 30 ώρες στη δυτική γερμανία) είναι ήδη πιο ανατολικά,άρα χειρότερο

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα με ενδιαφέρει που φαίνεται το κύριο μέρος του αυλώνα να είναι πιο ανατολικά σε σχέση με πριν. Αυτό μπορεί να βοηθήσει σε σμίνκρυνση του αποκομμένου κομματιού του αυλώνα. Αναμονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

οι υψηλές πιέσεις εκεί που θα κάνει το ριτζ ο αζορικός (στις 30 ώρες στη δυτική γερμανία) είναι ήδη πιο ανατολικά,άρα χειρότερο

Τα γεωδυναμικά είναι πιο μεγάλα,για να είμαι πιο σωστός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερο θα βγει.. Καλά το πάει.. 

Η 1035 γραμμή του κέντρο στη Γαλλία είναι πιο δυτικά. Όπερ σημαινει λιγοτερη πιεση του κατερχομενου αυλωνα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

ΕCMWF 0αρι για Αθηνα 1012.5 και 6αρι 1010.7mb ισως εχει τη σημασια του στα 12αρια που θα ακολουθησουν.

image.png.6442e44acb69ad4f58402d07a849cb40.png

Αυτο σημαινει πιο κοντα σας το χαμηλο;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-42.png?12

Παει να   φτιαξει ποιο χαμηλα μυτουλα ο αυλωνας?σε σχεση με το 06?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τασο το κυριο μερος του αζορικου κοιτα που ειναι πιο δυτικα και τον αυλωνα που το κυριο μερος ειναι πιο ανατολικα αλλα η μυτη που μας ενδιαφερει στην καθοδο πιο ν.δυτικα αρα πιο αποδυναμωμενος αυλωνας και πιο δυτικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το χαμηλό δυτικά της ισλανδίας είναι επίσης πιο ανατολικά από ότι στο 6αρι. ο αυλώνας πιθανώς θα βγει αποδυναμωμένος και πιο νότια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Αυτο σημαινει πιο κοντα σας το χαμηλο;;;

Ναι.Ισως το χαμηλο εκεινες τις ωρες να μην ειναι τοσο απομακρυσμενο με αποτελεσματα αλλα στους υετικους χαρτες.Θα δουμε κατα τις 8.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λογικά θα βγει παρόμοια θέση αλλά πιο παχύς αυλώνας, καλό για τα προσήνεμα αυτό. Αλλά ίσως τσιμπήσουμε και εμείς το κατιτίς... Δεν είμαι τελείως ευχαριστημένος σε καμία περίπτωση. Δηλαδή το ραν έχει και τα αρνητικά του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...