Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λίγο χειρότερο το σχήμα της λίμνης, αν και το 18αρι έκανε βήμα στην πραγματικότητα για να πάει βορειότερα. Τώρα η συνέχεια, στην Αμερική  τζίφος πηγαίνει προς ευρωπαίο. Για να δούμε τι θα βγάλει. το ούκμο αλλού για αλλού πάντως στην Αμερική.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

λίγο χειρότερο το σχήμα της λίμνης, αν και το 18αρι έκανε βήμα στην πραγματικότητα για να πάει βορειότερα. Τώρα η συνέχεια, στην Αμερική  τζίφος πηγαίνει προς ευρωπαίο. Για να δούμε τι θα βγάλει. το ούκμο αλλού για αλλού πάντως στην Αμερική.

Τι λες Μιχαηλ;; θα βγαλει τπτ. ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Τι λες Μιχαηλ;; θα βγαλει τπτ. ;;

ναι, αλλά γενικά είναι πολύ δύκολη φάση. Έχω να παίξω με πάρα πολλά χαμηλά που δεν τα έχω μελετήσει ακόμα, και ίσως να μην έχει σημασία να τα μελετήσω τώρα, τζάμπα πονοκέφαλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι, αλλά γενικά είναι πολύ δύκολη φάση. Έχω να παίξω με πάρα πολλά χαμηλά που δεν τα έχω μελετήσει ακόμα, και ίσως να μην έχει σημασία να τα μελετήσω τώρα, τζάμπα 

Δεν μ αρεσει η εικονα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Δεν μ αρεσει η εικονα

Γενικά πάντως με αυτούς τους χάρτες δεν νομίζω ότι παίζουν τόσο τα προσήνεμα. Αύριο μπορεί να αλλάξει, αν και νομίζω πως η γενική εικόνα είναι να μπει και άλλο μέρος της ευρώπης στο χιονοπαιχνίδι. Βέβαια αν θυμάσαι μια φορά εκεί αμέσως μετά την ζηνοβία με ρώτησες αν μπορεί να γίνει πιο κάθετος ο αυλώνας και σου είχα πει δύσκολο [για τον ηφαιστίωνα] και να που όμως έγινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γενικά πάντως με αυτούς τους χάρτες δεν νομίζω ότι παίζουν τόσο τα προσήνεμα. Αύριο μπορεί να αλλάξει, αν και νομίζω πως η γενική εικόνα είναι να μπει και άλλο μέρος της ευρώπης στο χιονοπαιχνίδι. Βέβαια αν θυμάσαι μια φορά εκεί αμέσως μετά την ζηνοβία με ρώτησες αν μπορεί να γίνει πιο κάθετος ο αυλώνας και σου είχα πει δύσκολο [για τον ηφαιστίωνα] και να που όμως έγινε

Δεν υπαρχει ψυχος ΒΑ μας.. πως να παιξουμε μπαλα. Ο σκυλος ομως σηκωνεται καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μ αρεσει αυτο το ραν που τρεχει σαν λογικη.επισης μ αρεσει που συνεχως ο τζιφος το τριγυρνα γυρω απο καμηλολογικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν υπαρχει ψυχος ΒΑ μας.. πως να παιξουμε μπαλα. Ο σκυλος ομως σηκωνεται καλα

είναι το χαμηλό στην Αμερική που τον σηκώνει, επειδή το χαμηλό είναι νότια και τον εξαναγκάζει να σηκωθεί

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

μ αρεσει αυτο το ραν που τρεχει σαν λογικη.επισης μ αρεσει που συνεχως ο τζιφος το τριγυρνα γυρω απο καμηλολογικη...

Αυτή την φορά οι ελπίδες σου ήταν βάσιμες και όχι σαν αυτό στις αρχές δεκεμβρίου δεν θυμάμαι πότε ήταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο το 18αρι, μου αρέσει πολύ η λογική του! [παρόμοια με πριν δηλαδή]

gfs-0-324.png?18

 

λίγο θέλει, αν και δεν νομίζω να καταφέρει να βγάλει το έπος που θα έβγαζε. για να δούμε όμως.

 

βέβαια ακόμα και με το πάνω έβγαλε χιόνι

gfs-1-324.png?18gfs-2-324.png?18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα ενσέμπλς τάζουν επιτέλους κάτι  στις 20-22, δηλαδή αυτό που μας δείχνει το κύριο. Για να δούμε σενάρια.

 

πολύ ωραία και για την συνέχεια, έχουν μια εβδομάδα που βελτιώνονται συνεχώς. μακάρι να συνεχιστεί η βελτίωση και να οριστικοποιηθεί ηα αλλαγή της κυκλοφορίας που περίμενα τόσοοοο καιρό...

 

σενάριο 12 τρελή χιονοδιάταξη για Θεσσαλονίκης, αν και με το ψύχος από πίσω αμφιβάλω λίγο για το χιόνι στην θάλασσα

anim_bpj6.gifanim_ujb6.gifanim_pbq3.gif

 

εδώ θέλουμε κάτι τέτοιο [όχι ακριβώς έτσι]

gens-13-1-384.png

 

 

ή ακόμα καλύτερα αυτό, με το χαμηλό στον ατλαντικό να είναι λίγο πιο μακριά για να κατέβει όλος ο αυλώνας, και για πραγματικό θάψαρ

anim_pjh9.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις καλημερες μου..Ο τζιφος συνεχιζει να βγαζει αξιολογη διαταραχη στα μεσα της εβδομαδας..Λογικα θα βελτιωθει και ο μεσος ορος..Περαιτερω βελτιωση και απο το icon..Το gem χαλασε σε σχεση με το 12 αρι του...

Λογικα απο τριτη απογευμα ξεκινουν τα φαινομενα και θα ολοκληρωθουν στο νομο Πεμπτη πρωι...Πολυ βροχερη μερα κυριως η Τεταρτη..

Ενδιαφερον παρουσιαζει ο καιρος πλεον με την ελευση του τριτου δεκαημερου κατι που αρχιζει να αποτυπωνεται και στα ανσαμπλ...Τις καλημερες μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, από τα τρεξίματα το ευρωπαικό έχει το καλύτερο σενάριο, αριάδνη νο2 δυτικότερα

ECM1-240.GIF?11-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλημέρα, από τα τρεξίματα το ευρωπαικό έχει το καλύτερο σενάριο, αριάδνη νο2 δυτικότερα

ECM1-240.GIF?11-12

Μετά από αποχή επανέρχομαι.. Αυτή Μισέλ είναι εικόνα.. Με αρ... Δια.. Η συνέχεια θα ήταν τρομακτική απλά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλημέρα, από τα τρεξίματα το ευρωπαικό έχει το καλύτερο σενάριο, αριάδνη νο2 δυτικότερα

ECM1-240.GIF?11-12

ετσι και κατεβαινε ξερεις περιπου προς τα που θα πηγαινε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

ετσι και κατεβαινε ξερεις περιπου προς τα που θα πηγαινε?

Καρφι Αδριατική με ιόνιο.. 

Διασταύρωση καρμανιόλα στο ιόνιο για λίμνη κ αυλωνα.. Χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, k _ SABBAK said:

Μετά από αποχή επανέρχομαι.. Αυτή Μισέλ είναι εικόνα.. Με αρ... Δια.. Η συνέχεια θα ήταν τρομακτική απλά.. 

Κατοχυρώνεται το ΜΙΣΕΛ! Καλλιτεχνικο!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Review πρωινο:

επεισόδιο 1: βροχα τύπου Sakis13, φαίνεται να κλειδώνει.

επεισόδιο 2: ο Αζορ (καρπαζοεισπρακτορας ή ταυρος;) φαίνεται επίσης ότι στις 18-19 κάνει το δρομολόγιο προς τα βόρεια όπου τον περιμένουν τα τυφωνοχαμηλα με ανοιχτές ......παλαμες σε πρώτη φάση. Ως εκ τούτου φαίνεται να εκφυλίζεται γρήγορα στο συνήθη λαγο με κατάρρευση Α-ΝΑ οπότε και η μωβιά δεν κατεβαίνει παρακάτω. Αλλά αυτό είναι μόνον ένα σενάριο και καθώς απέχουμε πολύ από τις κρίσιμες εθνικά ώρες, ας δείξουμε υπομονή. Άλλωστε τα φετινά ανσάμπλς του τζίφου έχουν την ίδια αξιοπιστία με τα απλωμένα χαρτιά της χαρτοριχτρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

ετσι και κατεβαινε ξερεις περιπου προς τα που θα πηγαινε?

Ιονιο και αποκοπή Ελλάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ευρωπαικο δεν δινει σχεδον τιποτα για βροχη αττικη μεχρι 16 του μηνα το gfs δινει αρκετο σχετικα να δουμε πιο θα νικησει..μαλλον το gfs επειδη εχει αυξημενα σεναρια και στο διαγραμμα :

gfs-athens-gr-38n-235e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ποσες πιθανότητες υπάρχουν να χιονιστω εδώ στο πλατύ μετα της 20 του μηνός γιατί με τα μοντέλα άκρη δεν βγαίνει το 00 στα ensembles χάλασε......

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα τα βρουνε καπου στη μεση οπως παντα...Λογικα και ο τζιφος θ αρχισει τις εκπτωσεις σταδιακα..Μπορει τα ανσαμπλ του να ειναι πολυ υετοφορα αλλα δεν τα υπολογιζω ιδιαιτερα..Καλλιστα σε ενα δυο τρεξιματα μπορει να χαλασουν...θα βελτιωθει και το ευρωπαικο στα επομενα run,θα φερει τη λιμνη πιο βορεια και καπως ετσι θα βγει μια αξιοπρεπης βροχοκαιρια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

ποσες πιθανότητες υπάρχουν να χιονιστω εδώ στο πλατύ μετα της 20 του μηνός γιατί με τα μοντέλα άκρη δεν βγαίνει το 00 στα ensembles χάλασε......

αν δεν βγαζεις ακρη με τα μοντελα τοσων εκατομμυριων που εχουν ριξει φαντασου με εμας ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, k _ SABBAK είπε:

Μετά από αποχή επανέρχομαι.. Αυτή Μισέλ είναι εικόνα.. Με αρ... Δια.. Η συνέχεια θα ήταν τρομακτική απλά.. 

ναι ρε φίλε.. θα έβγαζε απίστευτο σενάριο απλά!!!

53 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Κατοχυρώνεται το ΜΙΣΕΛ! Καλλιτεχνικο!😂

ναι μετά από το Μιχαήλ που θα ήθελα να με φωνάζουν μιας και αυτό είναι το όνομά μου, με έχουν πει και έτσι :Μιχάλης, Μιχαλιό, Μιχαλάκης, Μίχας, jack, Jackson, Και το τελευταίο.. Μισέλ!!

 

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

ετσι και κατεβαινε ξερεις περιπου προς τα που θα πηγαινε?

ϊσως και δυτικά της Ιταλίας, αλλά επειδή μιλάμε για γιαγαντοαυλώνα, θα έδινε σίγουρα αρχικά κεντροβόρειο χιονιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...