Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ας ενωθει τωρα το μπλε απο βορρα με το γαλαζοπρασινο της μεσογειου και θα σου πω εγω..τουρκια και ανατολικοτερα..χεχεχεχε

πάψε βρεεεε εντάξει κάνουμε λάθη! 🤣Αλλά όπως είδες δεν κάνω λάθη στις μεταβλητές. μια μωβ λίμνη με έκανε να μαντέψω το καλύτερο αποτέλεσμα. Αλλά ο μικρότερος αυλώνας [σε σχέση με ευρωπαίο]κάνει το αποτέλεσμα ακόμα καλύτερο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ωραιο τρεξιμο σαν λογικη. Υπεροχο. 

το καλο ειναι οτι κατεβασε αυλωνα αλλα δεν πηγε πισω χρονικα.πολυ σημαντικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Οταν ξεκιναει με -6 και -5 απο Ρωσια, δεν θα εχει αναταραξεις.... αν δε δουμε μοβ Βαλκανια δε βαφουμε αυγα...

Η λογικη του καλη ειναι, τρικαλη ηταν και του Ηφαιστιωνα, αλλα παλι λειπει ψυχος με το καλημερα. Στις 250 επρεπε να βλεπουμε -16.

Ε ναι σωστά ....Άλλωστε είμαστε συνηθισμένοι στα μωβ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-15-228.png?18

αυτό για να καταλάβουν όλοι ότι αυτές οι θερμοκρασίες που βλέπουμε δεν είναι πορδές και ότι ζούμε στην ελλάδα,όχι στη φιλανδία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μέχρι τις 200 ώρες καλά πήγαινε,μετά είναι όντως τραγικό. αλλά στο 12αρι ήταν τραγικό και πριν τις 200,άρα μια βελτίωση την έχει αν δεχτούμε ότι η συνέχεια πάντα ορίζεται από το τι έχει προηγηθεί. οπότε ας κρατήσει μέχρι τις 200 έτσι και για τη συνέχεια βλέπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μεγάλη κακοκαιρία μπορεί να βγάλει στις 20 του μήνα..

Αυτο βλεπω και απορω γιατι δεν ασχολουνται οι κεντροβορειοι,αλλα περιμενουν αυλωνες και κογκες στις 300ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξεροβόρι πλην της θάλασσας, αλλά είναι σημαντική βελτίωση. Πρέπει να μικρύνει λίγο ο αυλώνας και να μην βγει το τέρας του ευρωπαίου [εκτός αν είναι να πέσει κεντρική Μεσόγειο δηλαδή🤗]

Όπως είπαν και οι υπόλοιποι κρατάμε την ύπαρξη κατάβασης. Θα εδραιωθεί μέχρι μεθαύριο το πρωί αυτό το σενάριο [ύπαρξη κατάβασης, από Ιταλία έως Τουρκία]

 

 

επίσης κάτι θα βγάλει μετά έτσι για το μάτι. και νομίζω θα μου αρέσει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτο βλεπω και απορω γιατι δεν ασχολουνται οι κεντροβορειοι,αλλα περιμενουν αυλωνες και κογκες στις 300ωρες

προσωπικα το εχω γραψει τοσες φορες να μην υποτιμαμε αυτο χαμηλο που μετατρεπεται σε εκτεταμενη λιμνη...αν δεν υπηρχε το πιθανο μετα μια χαρα θα εβλεπες να ασχολουντε ολοι με αυτο που το σνομπαρουν τωρα...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

προσωπικα το εχω γραψει τοσες φορες να μην υποτιμαμε αυτο χαμηλο που μετατρεπεται σε εκτεταμενη λιμνη...αν δεν υπηρχε το πιθανο μετα μια χαρα θα εβλεπες να ασχολουντε ολοι με αυτο που το σνομπαρουν τωρα...χαχαχα

αν το ημερολόγιο έλεγε 20/11. ο ένας άσσος λείπει βέβαια στο ημερολόγιο,οπότε οι μόνοι που ασχολούνται είναι οι φλωρινιώτες και όσοι μένουν στα βουνά κυρίως της ΒΔ χώρας,οι οποίοι από όσο έχω καταλάβει είναι ελάχιστοι (ή και κανένας) εδώ μέσα

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδια.βοηθηστε σε καποια πραγματα ειδικα οι παλαιοτεροι.μην ριχνουμε λαδι στη φωτια .ειπαμε ολοι κρινονοντε εκ του αποτελεσματος.και ειδικα να γινεται κουβεντα σε ασχετο θεμα με το τι ειπε ο ταδε μετερεολογος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

αν το ημερολόγιο έλεγε 20/11. ο ένας άσσος λείπει βέβαια στο ημερολόγιο,οπότε οι μόνοι που ασχολούνται είναι οι φλωρινιώτες και όσοι μένουν στα βουνά κυρίως της ΒΔ χώρας,οι οποίοι από όσο έχω καταλάβει είναι ελάχιστοι (ή και κανένας) εδώ μέσα

εστω.το ημερολογιο γραφει 13/1 αλλα οι περιοχες που λες ειναι χειροτερες και απο 13/11.αυτα εχουμε μ αυτα θ ασχοληθουμε.τι να κανουμε?υπαρχουν χειμωνες και χειμωνες.οτι μας δωσει καλο θα νε.και δεν ειναι μονο για φλωρινα και βουνα αλλα και ετσι να ταν ειναι μια χειμωνιατικη κατασταση και εδω μεσα τα σχλιαζουμε ολα.δεν ειναι weather down town snow club...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ρε παιδια.βοηθηστε σε καποια πραγματα ειδικα οι παλαιοτεροι.μην ριχνουμε λαδι στη φωτια .ειπαμε ολοι κρινονοντε εκ του αποτελεσματος.και ειδικα να γινεται κουβεντα σε ασχετο θεμα με το τι ειπε ο ταδε μετερεολογος.

Εχεις δικιο βαγγο...Σορυ καρντασι μου...Αλλα καταλαβαινεις...Καντηλες βγαζω..😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

εστω.το ημερολογιο γραφει 13/1 αλλα οι περιοχες που λες ειναι χειροτερες και απο 13/11.αυτα εχουμε μ αυτα θ ασχοληθουμε.τι να κανουμε?υπαρχουν χειμωνες και χειμωνες.οτι μας δωσει καλο θα νε.και δεν ειναι μονο για φλωρινα και βουνα αλλα και ετσι να ταν ειναι μια χειμωνιατικη κατασταση και εδω μεσα τα σχλιαζουμε ολα.δεν ειναι weather down town snow club...

εγώ τον λόγο που δεν ασχολείται κανείς σχολίασα. ας ήταν και 13 μαρτίου και να μην είχε κάνει τίποτα,σιγά μην ασχοληθώ με κακοκαιρία που ακόμα και στη βόρεια ελλάδα θα είχε βροχές με 9-10 βαθμούς στην καρδιά του χειμώνα. 

υγ. πες μου ότι περιμένεις χιόνια και πιο χαμηλά από τη φλώρινα με αυτό να μου πέσουν και τα λίγα μαλλιά που μου έχουν μείνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Εχεις δικιο βαγγο...Σορυ καρντασι μου...Αλλα καταλαβαινεις...Καντηλες βγαζω..😉

ξερω ρε συ σακη..κατ ιδιαν η σε φεισμπουκ κτλ μπορουμε να λεμε οτι θελουμε.😀..εχει γινει της μοδας το μεσοπροθεσμο τι να κανουμε τωρα?και αυτοι την δουλεια τους κανουν και εφ οσον εχει ζητηση το προσπαθουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

εγώ τον λόγο που δεν ασχολείται κανείς σχολίασα. ας ήταν και 13 μαρτίου και να μην είχε κάνει τίποτα,σιγά μην ασχοληθώ με κακοκαιρία που ακόμα και στη βόρεια ελλάδα θα είχε βροχές με 9-10 βαθμούς στην καρδιά του χειμώνα. 

υγ. πες μου ότι περιμένεις χιόνια και πιο χαμηλά από τη φλώρινα με αυτό να μου πέσουν και τα λίγα μαλλιά που μου έχουν μείνει

μπορεις να φορεσεις περουκινι απο αυριο οποτε...😎😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα εσνέμπλς πάντως καλά το πάνε. φαίνονται πιο λογικά σε σχέση με τον ηφαιστίωνα.

αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι δυσκολεύονται να κάνουν την αποκοπή στον ατλαντικό. λεπτομέρεις για τις ώρες, σημαντικό στο αποτέλεσμα. Πάντως είναι  βελτιωμένα στις αρχικές συνθήκες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...