Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εδω ειμαι μιχαηλλλ...πιο καλα απο το πρωι γα ενσεμπλ του ευρωπαιου...αλλα ειναι καποια που δε κατεβαζουν αυλωνα οπως του τζιφου γι αυτο ειναι ετσι ο μεσος ορος και καποια που πανε οπως το κυριο τουρκια...αλλα τα μισα ειναι μετσξυ ελλαδας και ιταλιας....απλα δε χιονιζουν και τα 25 πεδινα επιειη το χαμηλο ειναι ψηλα...οποτε ακομα νωρις κανεις δε ξερει

aaa ok ρε φίλε νόμιζα πως ο Χρήστος έβαλε το πιο δυτικό σενάριο [δεν το είπε εγώ παρανόησα]οπότε οκ δεν είναι κακό.  Σε ευχαριστώ! Βλέπεις δεν μπορώ να τα κοιτάω όλααααα ακόμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πολύ κακό αυτό. ας ελπίσουμε αύριο να υπάρξει δυτίκιση..

Τα 2 επομενα καλυτερα σεναρια για Θεσσαλονικη δινουν 5-6 εκ. !!!

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τα υπόλοιπα;;

Τα περασα γρηγορα...Η συντριπτικη πλειοψηφια δεν δινει σχεδον τιποτα και υπαρχουν καποια λιγα που  θαβουν Φθιωτιδα και καποια αλλα λιγα που θαβουν Πινδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Τα 2 επομενα καλυτερα σεναρια για Θεσσαλονικη δινουν 5-6 εκ. !!!

Τα περασα γρηγορα...Η συντριπτικη πλειοψηφια δεν δινει σχεδον τιποτα και υπαρχουν καποια λιγα που  θαβουν Φθιωτιδα και καποια αλλα λιγα που θαβουν Πινδο

Θάβουν Πίνδο?? ποια ποια ΠΟΙΑ??? θέλω να τα δωωωω μην ψάξεις αν είσαι κουρασμένος, μπορώ να τα βρω μετά

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

aaa ok ρε φίλε νόμιζα πως ο Χρήστος έβαλε το πιο δυτικό σενάριο [δεν το είπε εγώ παρανόησα]οπότε οκ δεν είναι κακό.  Σε ευχαριστώ! Βλέπεις δεν μπορώ να τα κοιτάω όλααααα ακόμα. 

Οχι απλα εβαλε αυτο που δινει το περισσοτερο στη θεσσαλονικη...χαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Θάβουν Πίνδο?? ποια ποια ΠΟΙΑ??? θέλω να τα δωωωω μην ψάξεις αν είσαι κουρασμένος, μπορώ να τα βρω μετά

Σιγα... Παω να ψαξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Θάβουν Πίνδο?? ποια ποια ΠΟΙΑ??? θέλω να τα δωωωω

Εχει δυτικα που θες ..γιατξ θα βουν πινδο και βαλκανια πανω απο ελλαδα...και 5 6 που θαβουν μονο δυτικη μακεδονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, WEATHER-FUN είπε:

Πολύ το φοβόμουν ότι θα χαλούσε ο καιρός μετά τις 22. Μετά δε θα έχω κάτι άλλο δύσκολο να δώσω.

Κάτσε ρε Σταμάτη..τίποτα δε χάλασε και τίποτα δεν έφτιαξε ακόμα..μιλάμε για 10 μέρες μετά..κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει........ούτε κατά διάνυα ακόμα....κάθε μέρα θα φτιάχνουν θα χαλάνε θα είναι μέτρια καλά ..άσχημα τα τρεξίματα τα πάντα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Πολύ το φοβόμουν ότι θα χαλούσε ο καιρός μετά τις 22. Μετά δε θα έχω κάτι άλλο δύσκολο να δώσω.

Περιμενε, δε χαλασε ακομα....εικαζουμε οτι θα χαλασει. Παιζει να εχει και αντικυκλωνικες συνθηκες κι εσυ να διαβαζεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Θάβουν Πίνδο?? ποια ποια ΠΟΙΑ??? θέλω να τα δωωωω μην ψάξεις αν είσαι κουρασμένος, μπορώ να τα βρω μετά

Υπαρχουν αλλα 3-4 παραμοια με το σεναριο 3 για Πινδο

Screenshot_2020-01-12-22-25-53-403.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-26-22-648.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-27-52-228.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-29-01-813.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-30-59-510.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-33-49-394.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-34-29-571.jpeg

Screenshot_2020-01-12-22-34-50-845.jpeg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν ειναι τοσο δυσκολη κατασταση αυτη η διαφαινομενη ψυχρη εισβολη οπως η αλλη...απο την στιγμη που ο αζορικος πλεον κλειδωσε σαν ταση 3 ειναι τα σεναρια...1.ειτε που δεν θα κατεβει καθολου αυλωνας σεναριο τζιφου και θα παιξουμε με γαλαζακια απο την προυπαρχουσα λιμνη στη μεσογειο σεναριο με λιγες πιθανοτητες...2.ειτε που θα κατεβει και θα περιμενουμε να δουμε τα υποσεναρια που θα εχουν να κανουν με την προυπαρχουσα λιμνη και ειναι 2-3 υποσεναρια ...3.ειτε που θα κατεβει αυτουσιος και μεγαλος ο αυλωνας σεναριο με λιο περισσοτερες πιθανοτητες απο το 1..οποτε πιστευω οτι θα παιξουμε σε παραλλαγες του 2 σεναριου και θα ασχοληθουμε με το κατα ποσο θα ενωθει η οχι ο αυλωνας η μαλλον ενα μερος αυτου με αυτη ε θα φυγει πολυ ανατολικα σε στυλ ψυχρη και ξηρη εισβολη.Σε καθε περιπτωση νομιζω οτι απομακρυνομαστε απο σεναρια ιδανικα πολυμερων και ανατροφοδοτουμενων χαμηλων.Στην καλυτερη θα ειναι ενας διημερος χιονιας οπου κατσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το καλο ειναι οτι ο αζορικος που ειναι και ζωτικης σημασιας και απ εκει που φουντωνει αλλα και απ εκει που αναδιπλωνεται ειναι το ιδανικο σημειο ετσι ωστε να μην ειμαστε μ ενα σεναριο στο χερι και μονο αλλα αν κατι στραβωσει να εχουμε ενναλακτικες τουλαχιστον εδω στα βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν ειναι τοσο δυσκολη κατασταση αυτη η διαφαινομενη ψυχρη εισβολη οπως η αλλη...απο την στιγμη που ο αζορικος πλεον κλειδωσε σαν ταση 3 ειναι τα σεναρια...1.ειτε που δεν θα κατεβει καθολου αυλωνας σεναριο τζιφου και θα παιξουμε με γαλαζακια απο την προυπαρχουσα λιμνη στη μεσογειο σεναριο με λιγες πιθανοτητες...2.ειτε που θα κατεβει και θα περιμενουμε να δουμε τα υποσεναρια που θα εχουν να κανουν με την προυπαρχουσα λιμνη και ειναι 2-3 υποσεναρια ...3.ειτε που θα κατεβει αυτουσιος και μεγαλος ο αυλωνας σεναριο με λιο περισσοτερες πιθανοτητες απο το 1..οποτε πιστευω οτι θα παιξουμε σε παραλλαγες του 2 σεναριου και θα ασχοληθουμε με το κατα ποσο θα ενωθει η οχι ο αυλωνας η μαλλον ενα μερος αυτου με αυτη ε θα φυγει πολυ ανατολικα σε στυλ ψυχρη και ξηρη εισβολη.Σε καθε περιπτωση νομιζω οτι απομακρυνομαστε απο σεναρια ιδανικα πολυμερων και ανατροφοδοτουμενων χαμηλων.Στην καλυτερη θα ειναι ενας διημερος χιονιας οπου κατσει..

Δηλαδή θα χιονιστούμε; πάλι; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και για να μιλησω καθαρα τοπικιστικα πιστευω οτι αυτο που μας χαλαει τωρα στην β.ελλαδα θα ειναι αυτο που θα μας φτιαξει και θα παρακαλαμε να γινει.Δηλαδη θα θελουμε τον αζορικο να καταρεει στο πανω τμημα του προς κεντρικη ευρωπη και να μου το θυμηθειτε οτι θα μας βγει σε καλο εμας.Μιχαηλ μην βιαστεις να με κρινεις δεν ειπα οτι θελω να γινει η το ευχομαι μια διαπιστωση εκανα και δεν αναιρω καμια υποσχεση και μακαρι να μας κατσει ο αυλωναρος😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, WEATHER-FUN είπε:

Δηλαδή θα χιονιστούμε; πάλι; 

δεν χιονιστηκαμε ποτε φετος σταματη..τι παλι?σεναρια ειναι ολα αυτα .οπως τα βλεπει ο καθενας και παντα με τον κινδυνο της χρονικης αποστασης.μιλαμε για πολλες μερες μετα και μπορει να γινει κατι αλλο.οτι σχολιαζουμε δω δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και πραγματικοτητα.εικασιες κανουμε...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Διαισθηση μου ειναι οτι θα εχουμε να κανουμε με ιστορικο χιονιά κεντροβορειων ή προσήνεμων

Η δική μου διαίσθηση είναι ότι θα φάμε την τρίτη φάπα και φαρμακερή [θα είναι τόσο δυνατή στον σβέρκο που θα φύγει το κεφάλι]😋

 

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

και για να μιλησω καθαρα τοπικιστικα πιστευω οτι αυτο που μας χαλαει τωρα στην β.ελλαδα θα ειναι αυτο που θα μας φτιαξει και θα παρακαλαμε να γινει.Δηλαδη θα θελουμε τον αζορικο να καταρεει στο πανω τμημα του προς κεντρικη ευρωπη και να μου το θυμηθειτε οτι θα μας βγει σε καλο εμας.Μιχαηλ μην βιαστεις να με κρινεις δεν ειπα οτι θελω να γινει η το ευχομαι μια διαπιστωση εκανα και δεν αναιρω καμια υποσχεση και μακαρι να μας κατσει ο αυλωναρος😋

δεν σε κρίνω βρε χαχα. Απλά πέρα από τον δυτικό χιονιά θέλω επιτέλους μια σοβαρή ψυχρή εισβολή να σκάει καθαρά Ιταλία, και να μην είμαστε δηλαδή στο όριο κεντροβόρεια προσήνεμα [πχ Σοφία]. Έχω απορία για το τι χαμήλαρος θα μπορούσε να βγει και εν τέλη ξέρω ότι στα Γιάννενα θα ήταν χιόνι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν χιονιστηκαμε ποτε φετος σταματη..τι παλι?σεναρια ειναι ολα αυτα .οπως τα βλεπει ο καθενας και παντα με τον κινδυνο της χρονικης αποστασης.μιλαμε για πολλες μερες μετα και μπορει να γινει κατι αλλο.οτι σχολιαζουμε δω δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και πραγματικοτητα.εικασιες κανουμε...😀

Δεν είχαμε χιονιστεί και στις αρχές Δεκεμβρίου; 04/12/2019 αν θυμάσαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Η επομενη κακοκαιρια θα ονομαστει με γυναικειο ονομα απο Θ...κατι λεει αυτο...

Τι εννοείς; Εγώ λέω ότι θα ονομαστεί Θάλεια. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, WEATHER-FUN είπε:

Δεν είχαμε χιονιστεί και στις αρχές Δεκεμβρίου; 04/12/2019 αν θυμάσαι 

Απο Ωραιοκαστρο και πανω ειχε χιονισει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Η επομενη κακοκαιρια θα ονομαστει με γυναικειο ονομα απο Θ...κατι λεει αυτο...

δεν πειράζει ας μην σηματοδοτεί πόλη ας σηματοδοτεί περιφέρεια. Θεσσαλίας

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Η δική μου διαίσθηση είναι ότι θα φάμε την τρίτη φάπα και φαρμακερή [θα είναι τόσο δυνατή στον σβέρκο που θα φύγει το κεφάλι]😋

 

δεν σε κρίνω βρε χαχα. Απλά πέρα από τον δυτικό χιονιά θέλω επιτέλους μια σοβαρή ψυχρή εισβολή να σκάει καθαρά Ιταλία, και να μην είμαστε δηλαδή στο όριο κεντροβόρεια προσήνεμα [πχ Σοφία]. Έχω απορία για το τι χαμήλαρος θα μπορούσε να βγει και εν τέλη ξέρω ότι στα Γιάννενα θα ήταν χιόνι..

εαν δεν κατσει καλα ο αυλωναρος υπαρχει ενναλακτικη.στη φωναζω απο την αρχη οτι εκει θα καταληξουμε μετα το ταξιδι στην..αμερικη😋.Το νου σου στη λιμνη στην ιταλια η μαλλον στη κεντρικη μεσογειο που την θελουμε στην ιταλια.μπορει να διευκολυνει τον αυλωνα και να τον τραξηξει εστω και ενα σημαντικο του μερος και μετα ας κανει το ισλανδικο χαμηλο οτι θελει στο βορειο τμημα του αζορικου.ετσι θα χιονιστει και εσυ και εμεις κι ας μην ειναι με τον τροπο που θες και ας ειναι για 2 μερες μονο..εδω ολοκληρο τραγουδι γραφτηκε για 2 νυχτες μονο😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...