Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως απο μεθαυριο ξαναμπαινουμε εδω σε καθαρα χειμωνιατικο πενθημερο,με μεγιστες γυρω στους 3,4 βαθμους το πολυ.Με πολυ τυχη δεν αποκλειεται να βγουν και καποιες ασθενεις χιονοπτωσεις τη Δευτερα.Πανω απο τα 900μετρα δε,τα χιονια θα παγωσουν και γιατι οχι ισως φρεσκαριστουν στην Παρνηθα με παροδικες ασθενεις χιονοπτωσεις απο Παρασκευη(καθαρα ορογραφικες)ως την Τριτη πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας πάει μια φορά δυτικά ο υποψήφιος κόγκας. Υπάρχουν και Ιταλοί χιονόφιλοι στο κάτω κάτω, και εγώ χαίρομαι μαζί με ιταλούς. Άρα τώρα βρισκόμαστε σε καιρική κατάθλιψη. πραγματικά μετά από το 12αρι του τζίφου δεν ξέρω τι να περιμένω. Ας βγάλει ότι θέλει.

ξερω τι σκεφτεσαι.φαντασιες τζιφου θα λες.κι εγω το ιδιο ελεγα μεχρι που εδια τον χτεσινο μεσο ορο του παιου συν το ναβτζεμ συν το αικον κτλ και μου φανηκε λογικο σαν εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως μιχαηλ να ξερεις αν παμε σ αυτο το σεναριο εισαι φαβορι πιστευω να δεις αν οχι ακριβως στο περιπου αυτο που ψαχνεις..δεν θα στο "στερησω" αν παμε προς τα κει απλα θα κοιταξω μπας και κατσει βολικα και για τους δυο 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ξερω τι σκεφτεσαι.φαντασιες τζιφου θα λες.κι εγω το ιδιο ελεγα μεχρι που εδια τον χτεσινο μεσο ορο του παιου συν το ναβτζεμ συν το αικον κτλ και μου φανηκε λογικο σαν εξελιξη

κοίτα το συγκεκριμένο σενάριο γενικά το είχα στο μυαλό μου, απλά μου έκανε εντύπωση πως με τόσα διαφορετικούς χάρτες και λάθη σε κάθε μεταβλητή ο τζίφος βγάζει τέτοιο σενάριο. Βέβαια στο 12αρι για να λέμε την αλήθεια ένα πολύ μικρό χαμηλό σφήνα οδήγησε σε αυτό το διαφορετικό αποτέλεσμα. ο τζίφος δηλαδή με την σφήνα στις 160 ώρες ουσιαστικά ρούφηξε νότια τον πρώτο αυλώνα και έγινε αυτό που έγινε στο 12αρι. Ενώ στον ευρωπαίο ο επόμενος αυλώνας είναι άλλος αυλώνας τελείως, αλλά είναι και αυτός κογκάτος.

 

και τώρα ο τζίφος αν δεις Αμερική σε όλα προς ευρωπαίο συνεχίζει να πηγαίνει. και την σφήνα που δεν έβγαζε μέχρι εχθές και σου είπα ότι θα την βγάλει την βγάζει. οπότε η λίμνη της Ισπανίας πάει πολύ δυτικά και αρχικά εδώ στα Γιάννενα και Ήπειρο χάνουμε την αξιολογότερη κακοκαιρία όλου αυτού του ΣΑΠΙΟΥ χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

κοίτα το συγκεκριμένο σενάριο γενικά το είχα στο μυαλό μου, απλά μου έκανε εντύπωση πως με τόσα διαφορετικούς χάρτες και λάθη σε κάθε μεταβλητή ο τζίφος βγάζει τέτοιο σενάριο. Βέβαια στο 12αρι για να λέμε την αλήθεια ένα πολύ μικρό χαμηλό σφήνα οδήγησε σε αυτό το διαφορετικό αποτέλεσμα. ο τζίφος δηλαδή με την σφήνα στις 160 ώρες ουσιαστικά ρούφηξε νότια τον πρώτο αυλώνα και έγινε αυτό που έγινε στο 12αρι. Ενώ στον ευρωπαίο ο επόμενος αυλώνας είναι άλλος αυλώνας τελείως, αλλά είναι και αυτός κογκάτος.

 

και τώρα ο τζίφος αν δεις Αμερική σε όλα προς ευρωπαίο συνεχίζει να πηγαίνει. και την σφήνα που δεν έβγαζε μέχρι εχθές και σου είπα ότι θα την βγάλει την βγάζει. οπότε η λίμνη της Ισπανίας πάει πολύ δυτικά και αρχικά εδώ στα Γιάννενα και Ήπειρο χάνουμε την αξιολογότερη κακοκαιρία όλου αυτού του ΣΑΠΙΟΥ χειμώνα.

παλι στο ιδιο καταληγει και ο παιος ομως.δεν προλαβαινει ο πρωτος αυλωνας να απομακρυνθει και αν προσεξες ο δευτεςρος τον τραβαει πισω και φτιαχνουν αυτο το τερας...ενωση 2 αυλωνων ειναι παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Oύτε καν που θα κάτσει η λίμνη δεν έχει κλειδώσει ακόμα..

δυστυχώς φίλε τώρα που άλλαξε και ο τζίφος και ξέρουμε ότι θα έχουμε την ατλαντική π@ρδή, ξέρουμε ότι η λίμνη θα πάει δυτικότερα αν δεν υπήρχε η βλακεία αυτή.

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παλι στο ιδιο καταληγει και ο παιος ομως.δεν προλαβαινει ο πρωτος αυλωνας να απομακρυνθει και αν προσεξες ο δευτεςρος τον τραβαει πισω και φτιαχνουν αυτο το τερας...ενωση 2 αυλωνων ειναι παλι

ε καλά εντάξει ναι. Βλέποντας την πολική δίνη πάντως πολύ συμπαγής και στον ευρωπαίο, απλά έχουμε το μέρος της κοντά μας αυτή την φορά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θα εδινα ποσοστα μεχρι 30 Γεναρη για πεδινά χιονια θα ηταν τα εξής:

Τίποτα: 40%

Προσήνεμα: 30%

Κεντροβόρεια: 20%

Δυτικά: 10%

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χτες πολυ σωστα  ο σωτος αναλυσε καποια πραγματα οπως και ο φιλος ο μακης αν δεν κανω λαθος(antinod)...θα δουμε πολλα ακομη.αυτος ο αζορικος και αυτη η αναδιανομη πιεσεων σε σχεση με το σχεδον μονιμο καναδικο χαμηλο θα οδηγησουν σε κατι αλλο σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αν θα εδινα ποσοστα μεχρι 30 Γεναρη για πεδινά χιονια θα ηταν τα εξής:

Τίποτα: 40%

Προσήνεμα: 30%

Κεντροβόρεια: 20:

Δυτικά: 10%

πως με πετσόκοψες έτσι ρεεεεεε. Αλλά εντάξει είπες πεδινά δυτικά και εγώ είμαι στα 500 μέτρα😋

 

 

πλάκα κάνω προφανώς, τα δυτικά πεδινά παίζουν μόνο σε ιστορικές στιγμές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

πως με πετσόκοψες έτσι ρεεεεεε. Αλλά εντάξει είπες πεδινά δυτικά και εγώ είμαι στα 500 μέτρα😋

 

 

πλάκα κάνω προφανώς, τα δυτικά πεδινά παίζουν μόνο σε ιστορικές στιγμές

εδω εσυ χτες με εβαλες 0!!!!!!!!!!....χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

εδω εσυ χτες με εβαλες 0!!!!!!!!!!....χαχαχαχα

πόσες φορές πρέπει να το πω. ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΥΛΩΝΑ 000000 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ!!!  δηλαδή δεν θα χιονίσει μέχρι τις 23 του μήνα. Βαγγέληηηηη. μην τα ξαναπούμε!🤣

 

 

δείτε διαφορές ούκμου ευρωπαίου και από κάτω τζίφου στο βόρειο ημισφαίριο, και ειδκά στην Αμερική. Δεν χρειάζεται να καταλάβεται που οδηγούν, αλλά θέλω να δείξω πόσο διαφορετικός είναι ο τζίφος, ασχέτως αποτελέσματος.

ECH1-120.GIF?15-0UN120-21.GIF?15-18gfsnh-0-114.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Δεν έχουμε ανάγκη από δράκους για να ρίξει ένα χιόνι της προκοπής  αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα πρέπει να χιονίσει και στην αυλη μας για να το χαρούμε ,καθε χιόνι δίπλα στον αστικό ιστό είναι επιθυμητό και επίσης οι μεγάλοι αυλωνες είναι ύπουλοι και σπάνια ευνοούν την χώρα μας

Κογκες εχουμε βαφτισει τους δυνατους, ιστορικους χιονιαδες με παραθαλλασια στρωσιματα κτλ, οχι τους τεραστιους αυλωνες απο Πολωνια εως Κατω Χωρες. Οπωσδηποτε ομως ενας χιονιας στα πεδινα της Αττικης ΧΩΡΙΣ ΡΙΣΚΟ για το αν θα το στρωσει προυποθετει ενα -9 και -30+ σε 850, 500, χωρις μεγαλη εκταση βεβαια.

υπ´αυτη την εννοια κογκας κτλ.

μια διαταξη λοιπον σαν της Ζηνοβιας τις επομενες ημερες θα εφερνε επιπροσθετα το μόνο συστατικο που ελειπε για να μετρανε ποντους και στην Ομονοια και στον Πειραια. Τις Τ στα 850.

τα ξερεις δλδ,  δε χρειαζεσαι εμενα, απλα λαθος καταλαβες ή λαθος διατυπωσα.

Μα φυσικα και το κυνηγαμε, αποδεδειγμενα οι περισσοτεροι εδω μεσα οπου το βρουμε το λατρεμενο, απο το να το περιμενουμε απλα στην αστικη μας πορτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωχωχωχ.. Αν βγει πιο σωστά το αποκομμένο χαμηλό στην Αμερική που θα γίνει, σε συνδυασμό με μια δεύτερη σφήνα που θα γίνει, ίσως δούμε ένα από τα πιο τρομακτικά τρεξίματα έβερ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ωχωχωχ.. Αν βγει πιο σωστά το αποκομμένο χαμηλό στην Αμερική που θα γίνει, σε συνδυασμό με μια δεύτερη σφήνα που θα γίνει, ίσως δούμε ένα από τα πιο τρομακτικά τρεξίματα έβερ!!

😎😎😎.. ας το βγαλει οπου θςλει. Αρκει να ναι Ελλαδαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

😎😎😎.. ας το βγαλει οπου θςλει. Αρκει να ναι Ελλαδαρα

Αυτό το πράγμα είναι τόσο μεγάλο που δεν χωράει ούτε στην Ευρώπη. παραμάζωμα όλα θα τα πάρει. έχω μια  υποψία όμως ότι θα με θάψει εικονικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ωχωχωχ.. Αν βγει πιο σωστά το αποκομμένο χαμηλό στην Αμερική που θα γίνει, σε συνδυασμό με μια δεύτερη σφήνα που θα γίνει, ίσως δούμε ένα από τα πιο τρομακτικά τρεξίματα έβερ!!

Έχω μετρήσει ήδη 15 σφήνες απο τη αρχή του τρεξίματος..της σφήνας το κάγκελο χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-180.png?18

 

χωρίς λόγια, μόνο εγώ στην ζωγραφική του υπολογιστής θα ζωγράφιζα κάτι τέτοιοι!!! βγες ρε βγες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ωχωχωχ.. Αν βγει πιο σωστά το αποκομμένο χαμηλό στην Αμερική που θα γίνει, σε συνδυασμό με μια δεύτερη σφήνα που θα γίνει, ίσως δούμε ένα από τα πιο τρομακτικά τρεξίματα έβερ!!

στο ειπα..σου εχω ξαναπει ποτε οτι εχεις ελπιδες?απλα μετακομιζει η πολικη δινη συμπαγεστατη προς την ευρωπη οποτε παιζει να δουμε και 2 σε 1 και 3 σε 1 και 4 σε1..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

στο ειπα..σου εχω ξαναπει ποτε οτι εχεις ελπιδες?απλα μετακομιζει η πολικη δινη συμπαγεστατη προς την ευρωπη οποτε παιζει να δουμε και 2 σε 1 και 3 σε 1 και 4 σε1..

Γιαννενα 1 μετρο. Λευκος πυργος 80ποντο. Συνταγμα μισο μετρο. Αυτα. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ποιο beast from the east. Αυτό ήταν γατάκι!!! [είχε χαμηλότερες τ στα 850, αλλά τα 500 δεν συγκρίνονται]

gfseu-0-192.png?18gfseu-13-192.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...