Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν τα 12αρια εχουμε 2 σημαντικοτατα 6αρια..του τζιφου που σιγουρα θα κανει μετακινηση απλα επειδη ειναι τοσο ακραια δυτικα και εαν ειναι τοσο λαθος θα πρεπει απο το 06 να κανει και τραγικα μεγαλη μετακινηση.το δευτερο ειναι το αικον που ειναι αγγελιφορος του ευρωπαικου συνηθως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στη γροιλανδια υπαρχει ακομη το χασμα στο αικον με τζιφο αλλα σε καποια αλλα πραγματα φαινεται οτι υποχωρει το αικον..οπως η υφεσουλα στην αγγλια το καναδικο χαμηλο κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος πάντως στα 4 τελευταία runs που κοίταξα (μπορεί να είναι και πιο πίσω) το δείχνει στην περιοχή της νότιας Ιταλίας με σταθερότητα. Προσωπικά τον πιστεύω δυστυχώς. Έχουμε 3-4 μέρες ακόμη βέβαια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εγώ πάλι, δεν ξέρω γιατί, αλλά αν έπρεπε να επιλέξω μεταξύ τζίφου και παίου, έστω και με τέτοια απόκλιση, θα έβλεπα 2 σενάρια ως τα πιθανότερα:

1. το σενάριο τζίφου, ακόμα και προς το δυτικότερο.

2. το σενάριο παίου στο ανατολικότερο (σουλτάνος και ζέρο αυλώνας εδώ).

Δεν νομίζω ότι πάμε για μία μέση οδό αυτή τη φορά και αν υπάρχει μία περιοχή που με τα δεδομένα που έχουμε μπορεί να ελπίζει βάσιμα σε κάτι καλό, αυτή δεν νομίζω ότι είναι η πεδινή προσήνεμη χώρα.

Θα μου πείτε "όλα αλλάζουν, είμαστε 6 μέρες πριν" και θα συμφωνήσω. Αλλά με τα τωρινά δεδομένα αυτό βλέπω.

Ε τότε κάποιος θα εξευτελιστει είτε με άμεση τουμπα είτε με πολύ πολύ μικρές μετακινήσεις στα μουλωχτά. Αλλά προς το παρόν και τα 2 μεγάλα μοντέλα φαίνονται μουλαρψνεενα ως προς τα σενάρια τους. 

Η συνέχεια επί της οθόνης μας.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης, διορθώστε με οι πιο επιμελείς με τα των χαρτών, 140 ώρες πριν εγώ δεν μπορώ να ξαναθυμηθώ τέτοια τεράστθια απόκλιση παιου-τζιφου. Και δεν μιλάω για τα κύρια ρανς αλλά για την συντριπτική πλειοψηφία των σεναρίων του μεν και του δε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βαγγγελη το αικον ιδιο θα βγει

μπα δεν θα βγει ιδιο πιο δυτικα θα βγει..για τον αυλωνα δεν μπορω να καταλαβω εαν το βγαλει πιο ισχυρο η οχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Επίσης, διορθώστε με οι πιο επιμελείς με τα των χαρτών, 140 ώρες πριν εγώ δεν μπορώ να ξαναθυμηθώ τέτοια τεράστθια απόκλιση παιου-τζιφου. Και δεν μιλάω για τα κύρια ρανς αλλά για την συντριπτική πλειοψηφία των σεναρίων του μεν και του δε.

μονο η αριαδνη μου ρχεται στο μυαλο που ο τζιφος την ειχε στον καυκασο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Επίσης, διορθώστε με οι πιο επιμελείς με τα των χαρτών, 140 ώρες πριν εγώ δεν μπορώ να ξαναθυμηθώ τέτοια τεράστθια απόκλιση παιου-τζιφου. Και δεν μιλάω για τα κύρια ρανς αλλά για την συντριπτική πλειοψηφία των σεναρίων του μεν και του δε.

Μπορει να χε και περσι που τζιφος ηταν χαλια στη σοφια αλλα δε θυμαμαι καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, giannis.mar said:

Ε τότε κάποιος θα εξευτελιστει είτε με άμεση τουμπα είτε με πολύ πολύ μικρές μετακινήσεις στα μουλωχτά. Αλλά προς το παρόν και τα 2 μεγάλα μοντέλα φαίνονται μουλαρψνεενα ως προς τα σενάρια τους. 

Η συνέχεια επί της οθόνης μας.. 

Γιάννη χρόνια πολλά κατ αρχάς.

Βλέπουμε τζίφο 4 φορές την ημέρα, σε 6ωρη ή 3ωρη ανάλυση

Βλέπουμε παίο 2 φορές την ημέρα σε 24 ωρη ανάλυση.

Καταλαβαίνεις από αυτό το στοιχείο και μόνο ότι, μεθοδολογικά, είναι πολύ δύσκολο να γίνουν ακριβείς συγκρίσεις. Η "τούμπα" των 24 ωρών, 2 φορές την ημέρα φαντάζει πάντα στα μάτια μας πολύ μεγαλύτερη από την σταδιακή "τούμπα" των 6ωρων 4 φορές τη μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

μονο η αριαδνη μου ρχεται στο μυαλο που ο τζιφος την ειχε στον καυκασο...

και πάλι Βαγγέλη, νομίζω ότι σε τόσο κοντινές ώρες οι αποκλίσεις, ακόμα και στην Αριάδνη δεν ήταν της τάξης των 1500 χιλιομέτρων, αλλά ίσως να μη θυμάμαι καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O τζίφος για κεντροβόρειο θέλει 600 χλμ ανατολικά περίπου ..ο ευρωπαίος για αντίστοιχη διάταξη θέλει 900 δυτικά περίπου..τι να λέμε..πάντως ο γροιλανδικός μέχρι τώρα είναι η κύρια διαφορά τους..και στην αμερική δεν ξέρω τι γίνεται..πάντως το ότι ο τζίφος είναι σε φόρμα δεν πρέπει να μας ξεγελάσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Galanto said:

Μπορει να χε και περσι που τζιφος ηταν χαλια στη σοφια αλλα δε θυμαμαι καλα

μπορεί. αλλά, ξαναλέω, κοιτάχτε τα ανσαμπλς των 00ζ. οχι το κύριο. Ο τζίφος τα έχει ΟΛΑ ΔΥΤΙΚΑ. Ο παίος σχεδόν ΟΛΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

μπορεί. αλλά, ξαναλέω, κοιτάχτε τα ανσαμπλς των 00ζ. οχι το κύριο. Ο τζίφος τα έχει ΟΛΑ ΔΥΤΙΚΑ. Ο παίος σχεδόν ΟΛΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ.

ναι σ αυτο εχεις δικιο.δεν ειναι μονο τα κυρια αλλα και τα ανσμπλ τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

ναι σ αυτο εχεις δικιο.δεν ειναι μονο τα κυρια αλλα και τα ανσμπλ τους

εκει ειναι το τρελλό του πράγματος φίλε...... κι εγω δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ προσήνεμη κακοκαιρία με τον τζίφο, 140 ώρες πριν, να μην έχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ προσήνεμο σενάριο. Απλό.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

εκει ειναι το τρελλό του πράγματος φίλε......

Καποιο εχει λαθος συνθηκες δηλαδη ;;;στις κοντινες ωρες;;;...γιατι αν εθναι ετσι καποιο πρεπει να τουμπαρει ολοκληρωτικα σε αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς τζιφο - τζεμ το αηκον όσον αφορά την μορφή του αυλωνα. Μια τουμπιτσα την έκανε.. 

Στην κατάληξη να δούμε με ποιον θα μοιάζει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος πέφτει κι αυτός έξω. Αλλά ΠΟΤΕ τόσο πολύ. 

ΥΓ. ΧΑΟΤΙΚΕΣ διαφορές στις Σκανδιναβικές πιέσεις στις 120 ώρες: o τζιφος βλέπει 1030 στη δυτική Νορβηγία. Το ICON 1010 με το ζόρι. 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλαξε σχημα αυλωνα προς τζεμ τζιφο αλλα πανω στη γροιλανδια δεν αλλλξε πολυ γι αυτο θα παει προς ουκμο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευχαριστα νεα!!!!!το μαυροκορακι στο πρωτο ραν τα πηγε περιφημα...😋..ουτε καν προς γιουκμο πιο κοντα στο τζεμ ειναι το αικον..πρωτο καλο μηνυμα εν οψη βραδυνου παιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...